Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) szab.tam


szab.tam
nagyúr

tényleg szépen összeszedett írás. :C :R

és az tesztik benne, hogy hétköznapi kategória. nem az, hogy elmegyünk, és 2 milláért összrakunk egy csúcs képet....
én hasonló módon fabrikáltam, később ide beírom.

"softTHs megoldások mennek Eyefinityvel"
ezt még mindig nem tudom értelmezni. vagy eyefinity-ben rakom 1 kijezővé, vagy softth-ban definiálom szélsőket.
de a 2 kombinálását nem értem. mi értelme van, és technikailag hogyan kell?

(#8) RexpecT
nem épppen. én tv-n játszottam, a 3 kijelzős móka egy térugrás az 1 szem tv-hez képest.

(#10) LorD_ARmES
úgyanúgy kell egy aktív dp-> átalakító.
a másik kettő lehet sima dvi->dsub

(#16) rambustibi
"Én azok táborát gyarapítom, akik nem bánták meg a több képernyős módot,"
általában csak azok fikáznak apartvonalról, akik nem próbálták még...

(#23) X Factor
" a káva miatt nem ajánlott"
mindenki ezt hiszi. játék közben 1 perc után elfelejted, hogy ott van...

(#42) grozam
szerintetek 3db 3ds monitoron menne 3d ben?
vannak páran a ph-n, akik művelik a műfajt. pl Cshavez: 4way sli, 4*gtx580 3gb. oda már ilyenek kellenek...

(#43) gabo89
a lényeg az, hogy ha nem dp-s a monitorod, akkor a displayport->akármi átalakító úgynevezett "aktív" legyen. ha pasazv az átalakító, nem engedi bekapcsolni a 3. kijelzőt. csak egyszerre 2-t. ebbe majdnem mindannyian beleszaladtunk úgy is, hogy olvastunk róla... :(((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#52) Male válasza RCH663 (#50) üzenetére


Male
nagyúr

Jah, ez a szívás.... 7000-rel drágábban van a kártyámból Flex verzió, aminél nincs ez a megkötés, vagy "véletlenül" pont ennyiért van aktív átalakító. (Mondjuk az átalakítókhoz a FullHD-t írják mindig... de nekem 2048x1152-es a monitor, amit rákötnék, szóval még bizonytalan is a dolog... bár az SL-DVI elég neki, azt próbáltam)

(#53) szab.tam válasza szab.tam (#51) üzenetére


szab.tam
nagyúr

SoftTH téma.

ezt több topicban leírtam, így most csak összevagdosom:

tettem egy vargakanyart, és a 3. konfigomba vettem egy 5750-et. gondoltam, megnézek egy belépő szintű eyefinity-t, mire elég. de én is jól megszívtam, mert ehhez a mókéhoz nem elég a passazv dp-dvi adapter, hanem aktív kell, mert nem engedi aktiválni a 3. kijelzőt. 2 nap óta dúltam-fúltam...
a hűtőjét azért lecseréltem, hogy passzív legyen. egy mini ninja-ra.... :U :D
részeletes leírás. és egy kép:

[link]

na, jó, 2...

[link]

tehát dühöngtem az aktív dp miatt, és keresgéltema neten, honnan is tudnék kukázni ey ilyen adaptert. közben rábukkantam erre a 2009-es cikkre. van benne szó eyefinity-ről, matrox-ról, és egy érdekels szoftveres megoldásról, a softth-ról.

lényege:
ha van egy erős kártyád 2 kimenettel, és még egy akármilyen 3d képes rütyvedt kis kártyád, és perce még egy nagy pcie síned, legalább 2.0 4x, akkor a fő kártya kiszámolja a képet, a 3. kijelzőe átküldi az arra kötött monitorra jutót.
tehát: nem kell se matrox, se surrond, se eyefinityy. ez utóbbi amúgy is nálma a dp adatpter mizéria miatt: kedes eyefinity, backup/6...

van egy konfig file, amit szerkeszteni kell, és nem bőbeszédű egy leírás sem. a játék könyvtárakba berakott dll file-ok után nem akart semmi indulni, mert további dll hiányáért sikított a gép.

senki ne kérdezze, hogy hogyan sikerült, de a gtr evo-t és a gtr2-t sikerült elindítanom. gtr evo-ban valami bugok lettek, de a gtr2 hibátlan.
ráadásul volt egy kis huncutság. 2*22" 1680*1050 és egy 32"-os fullhd tv-m van. a tv-t hátrébb raktam, és úgy forgattam be, hogy a szemem perspektívájából pont elvágólag lett a monitorral. azt is 1680-ra lőttem.sötét szobában 3 tök egyforma monitornak hatott.
ja, a passzív gtx 480 alá betoltam egy 8400gs passzívat, segédkártyának....

[link]

és akkor 2 kép. az egyik a szemem nézetéből, ahonnan a méretkülönbségek nem voltak láthatóak, és után egy távolabbról...

[link]

[link]

csak hogy világos legyen. egy nappali kép. elég rendes a méretkülönbség a bal és a középső kijelző között, és mégis sikerült összehoznom. és ugye jól látható, hogy nem rakhattam volna középre a nagyot az emelvény miatt. de pont a kis polc miatt kerülnek magasabbra a 22-esek, a kijelzők középvonala pedig egy síkba, és a tv-t hátrébb tolva optikailag egy bizonyos pontról egy méretűvé váltak...

sajnos a többi játék xp-n nem megy. de igazából pont a gtr2 érdekelt legjobban. hawx szétesik, valami ramkezelés, vagy sávszél probléma, (2 kártya nagyon messe van, mert ott a riser is), dirt2, f1 el sem indulnak.
de nem adtam fel.
ha lesz dp adatpter, azért a 3. konfigon csinálok egy közpes graf beállításokkal egy autós minitesztet. mire elég az 5750 egy E6300@2.1 ghz. gondolom nem sokra, habár várjuk ki a végét.
de azt már látom, hogy lehet spórolósan is összedobni 3 kijelző sjátékmódot. persez, ha nincs szanaszét pár monitor, akkor nem.....
a szofteres megoldásban az is érdekes, hogy kölönféle felbontásokat is össsze lehet hozni.
és akávaszélek: nem, nem zavaró. a legélvezetesebb nem apiótafülke nézettel, oldaltükörrel, hanema motorháztető, felső virtális tükörrel. a 2 kávaszél pont az első oszlopok érzetét adja, és így sokkal több látszika térből.

és ekkor megnéztem a win7-en is
proci985 kollégának többszörös hála. :R
átküldött nekem szerkesztett softth cfg file-t és működő dll-eket.

azóta tökéletes működésre bírtam: 5040*1050, és általában high beállítások.
gtr2
dirt2
f1 2011
shift1
shift2

a shift2 valamiért medium-on is 30 fps körül produkál. elég gyalázat. az okra még nem jöttem rá. de a többi játék 40-50 fps, játszható, élvezetes. a 60-nak jobban örülnék, de egy szem gtx480-tól ez is szép szerintem. :))

még pár játékkal bírkózom.
azért is örülök ennek, mert a gtx480-at kisedni a hűtőmből, hát nem egyszerű. ráadásul aki ismeri a szerkezetemet, az tudja, hog adirekt érinkezős 6 hőcsövet a kupka nélküli ati gpu-ra rádolgozni nem is lenne könnyen megoldható feladat.

sift1-ről csináltam még pár softth képet, később feldobom. a shift fizikáját nem nagyon szeetem, a simbin játékoké élvezetesebb. de 3 kijelzővel egy vizuális orgazmus.... :K :)) :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#54) Devil Gelo válasza rviktor25 (#1) üzenetére


Devil Gelo
tag

Én is próbáltam az általad leírt módon meghajtani, és ezzel csak annyi a probléma, hogy az Eyefinity3 egyik alap kelléke a DP port, amennyiben ez nincs kihasználva, nem lesz jó! (gyártó weblapján is olvasható)

Samsung S23 Ultra

(#55) Klemice


Klemice
senior tag

Mindjárt lövök egy eyefinity4-et
19col 1280x1024
22col 1680x1050
32col 1366x768
40col 1920x1080

A viccet félretéve eltérő monitorokkal nem csak hogy értelmetlennek tartom a dolgot, de ahogy a képeken is látszik rendesen elcsúsztak a dolgok...

(#56) szab.tam válasza Klemice (#55) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha valakinek van egy 8 centis cerkája, és le, föl sétálgat a szobában, ismételgetve, hogy "nem is olyan kicsi", az attól még kicsi marad.

de itt más a helyezt. kicsit visszanézed, akkor láthatod, hogy nekem is eltérő méretű kijelzőim vannak. nem önmagunkat és másokat akarunk becsapni. ideálisabb lenne az egyforma méret, de ettől függetlenül totál élvezetes a móka.
nem attól jó így is, mert bebeszéljük magunknak...

attól hogy a partvonalról, logikusnak tűnő módon értelmetlennek tartod, hidd el, hogy nem az... :N

szerk:
"látszik rendesen elcsúsztak a dolgok"
1. a képek csalókák. ha jól beállítja az ember a kijelzők egymáshoz viszonyított helyzetét, (mélységi eltolással), akkor ezek az eltérések kijátszhatóak. a fényképezőgéppel ezt nehéz visszaadni.
2. ha mnégis marad kis vizuális különbség, 1 perc után észre sem veszi az ember játék közben. egyszerűen hozzászokik, és nem figyel rá oda....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#57) RCH663 válasza szab.tam (#56) üzenetére


RCH663
aktív tag

"attól hogy a partvonalról, logikusnak tűnő módon értelmetlennek tartod, hidd el, hogy nem az... :N "

:C :C :C

Most komolyan... aki nem hiszi, azt leültetem a gépem elé hogy püfölheti egy kicsit... kb szerintem két óra múlva szólnék neki, hogy hát akkor alkosson véleményt, akkor jönne a : ...hát így 10 perc próbálkozás után nem is rossz...., ok de két órája nyomod... :DD

Törpieknek: :DDD

Káva: már leírtam, akinek van az is le írta: NEM VESZED ÉSZRE JÁTÉK KÖZBEN! Az ok az emberi szem, és figyelem korlátaiban keresendő. Persze jobb ha nincs, de nem zavar.

Bezel managment/Káva kitakarás: Ez annyit csinál, hogy a felbontást nagyobbra veszi a ténylegesnél, viszont azt a 2x 20-50 pixelt nem rajzolja ki, hanem a kártya lenyeli, tehát a kép nem ott folytatódik, ahol a másik monitoron megszakad, hanem "elveszik" egy része. KB mintha két lécet tennél függőlegesen a 16:9-es montirodra úgy hogy a három osztat egy arányú legyen. Szimulátornál ez nagyon jó mert nem törik meg a kép a monitorok között (főleg repülésben jön ki a lényeg, ha kell csinálok fotót)

Fps-nél, és munkánál nem használjuk a "bezeles" felbontást, mert munka folyamán ha a határon van, akkor elveszik a szemednek az infó, (pl excelnben egy oszlopot a káva kitakar), fps-ben pedig kényelmesen elfér a holttérben egy egész szakasz esetleg... :N
Itt natívban jobb a dolog. A kettő között váltani meg kb 2 másodperc, oszt csókolom.

[ Szerkesztve ]

(#58) szab.tam válasza RCH663 (#57) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha jól értelmezem, a softth-nál ilyen mókák is vannak. (másnak hívják, most nem jut eszembe. talán a borderSize=?). ki lehet vonni a különbségeket.
a 2 szélső monitor beállított, (nem feltétlenül natív!), felbontása egyező kell legyen.

nálam még macera.
ugyan nem zavar, de a kávákat akartam csak kivonni. valamiért úgy még nem indulnak el a játékok...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#59) RCH663 válasza szab.tam (#58) üzenetére


RCH663
aktív tag

Az eye ezt úgy oldja meg, hogy lesz egy 3840x1024 helyett 4028x1024-es felbontásod, amiről tudja a kari hogy kompenzált felbontás, és ez a felbontás megjelenik a programokban a választható felbontások között. (Win7 alatt desktop méretként is)

Ez a monitor össze szintezés ilyen formában nincsen támogatva...

[ Szerkesztve ]

(#60) proci985 válasza szab.tam (#51) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszönöm:).

próbáltam összeszedni kb mindent, ami egy ilyen rendszerhez kellett. amit Veled beszéltem (köszönöm a tapasztalatokat, illetve a megerősítést az active adapter kapcsán), illetve amit fórumszinten láttam, az alapján nagyon kevés a tapasztalat és sok a félreértés. emiatt próbáltam mindenre kitérni, és emiatt is próbáltam több játékot: 6950/6970 topikban úgy néz ki elég sok embert érdekelt a technológia, illetve a kérdés, hogy a kártyák mennyire elegek egyedül 1080p fölött. persze, ez így játszani nem tökéletes, szerintem legalább három helyen kihangsúlyoztam. viszont nekem az a tapasztalatom, hogy ha az ember valamit megpróbál, és az eredmény az, hogy ez így nem jó, az attól még eredmény, és érdemes publikálni. képek meg amiatt kellettek, mert kb 4000 szavas a cikk, tehát eléggé hosszú. képek nélküli első draftra pedig többen panaszkodtak, hogy száraz és tömény.

persze másik oldalról összeraktam a monitorokat, belőttem a shift2őt, majd 15 perccel később azt vettem észre, hogy ez valami eszméletlen. kb olyan volt az élmény, mint amikor 95ben egyik barátom apja hazavitte az akkor még elképzelhetetlenül drága projektort, és a p166on toltuk 640x400ban a Need For Speed 1et, 3x2 méteren a falon. csak még annál is jobban, mert a perifériát is teljesen betöltötte a kép. ez az, amiről mindenki beszél, aki már próbálta, de próbáltam elfogult és neutrális lenni, mégiscsak címlapos írásról van szó:). valamint arra is gondolni kell, hogy a kávákat/színbeli és méretbeli eltéréseket az emberek nem egyformán tolerálják. kb mint a 3d, azt is vásárlás előtt ki kell próbálni, rajtam pl a piros/kék megoldások egyáltalán nem működnek.

hétköznapi... egy 4way rendszerhez képest mindenképpen. illetve olyan szempontból is, hogy a régi 19"esemet megtartottam:).

softTHnál a dolog úgy működik, hogy az ember megkapja a felbontást, a program problémázik egy sort, hogy nincs meg a bal kijelző (ez logikus), majd indul. értelme talán régebbi programoknál lehet, ahol nem működik az eyefinity, de van softTHs workaround. technológiailag kb ugyanaz, mint extended desktop, valszeg utóbbival nem is pampogna az eltűnt kijelzők miatt. nekem inkább amiatt volt érdekes, hogy ha régebbi program nem menne eyefinityvel, akkor van e rá másik megoldás.

szab.tam #53: köszi a linkekért, így, hogy egy helyen van minden kicsit talán a későbbi próbálkozoknak egyszerűbb dolga lesz.

szab.tam #58: köszi, el is felejtettem, hogy tud ilyet is. nekem egyezik a két szélső kijelző, pixelméretet is szerintem tudnám fixálni, hm:).

Male: ha elég a single link dvi (1920x1200ig jó, sávszél problémák miatt van baj később), akkor elég az átalakító is. ezen áll vagy bukik a dolog.

Klemice: játékra ajánlott három egyforma kijelző. szerintem ez így informatívabb és jobban van illusztrálva, mintha az "Ubuntu megy három kijelzőn VMWareben, és az Eclipse is skálázódik, bejövős" felkiálltással zártam volna.

RCH663: :DDD. hugomat (és a pasiját) sikerült beültetnem Shift2 elé, és ment több kört, magától. hugom életében nem ment autós játékkal, utálja őket. szerintem ez azért elég sokat elmond arról, hogy mennyire is remek ez a rendszer még így, ebben a távolról sem optimális formában.

59re: Eyeben állítható a bezel correction, nálam 4000x1024 volt a bezeles érték. és segít is bekalibrálni (mozgasd a háromszöget amít nem lesz jó). programokban pedig szokott lenni mindkét felbontás, ami megint jó dolog. monitorok eyefinityben tényleg nem állíthatók egymáshoz képest, extended desktopban nincs megkötés egymáshoz képesti pozicionálásban.

Bezel pedig tényleg nem jó se fpsre, se asztalra. szerencsére eléggé egyszerűen megoldható a választás a két mód között.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#61) jozsef m. válasza proci985 (#60) üzenetére


jozsef m.
tag

Még annyi kiegészítésül ,hogy több monitor esetében sem kell 2D munkánál emelt órajelen járatni a VGA-t.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#62) klambi válasza thomeef (#3) üzenetére


klambi
addikt

hát öreg aki programozik annak nem kell 6 monitor, elég 1 17" is bőven... max aki vágásra használná annak el tudom képzelni...!
mondjuk énis inkább annak a híve vagyok 1 nagy(37-40" tv) mint több pici, a keretek miatt engem zavarna, de az lenne a agy barkács ha azokat leszedni és csak a paneleket 1máshoz rakni :), nem lenne csúnya fekete keret!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#63) O_L_I


O_L_I
őstag

Hát igen ekkora felbontáshoz látszik hogy 6970-kell de inkább kettő.
Valamit ez valóban akkor lesz majd igazán jópofa ha leszek olyan monitorok amiknek csak pár milliméter a kávája. (vagy semmi)
A három monitornak az egy naggyal szemben az lehet az előnye hogy a háromnál be tudod kicsit fordítani a szélsőket azaz a látóteret jobban ki lehet tölteni mely sokkal immerzívebb élményt nyújthat. (nem, nem vagyok az AMD marketingese : )

(#64) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"három kijelző és egy AMD Radeon HD6950 kapcsolatáról szól"

Meredek egy szex :D

Grat a cikkhez, elég kimerítő :)

Kicsit a helyesírás lehetne jobb.

@klambi : A LCD panelnek is van kerete. Amúgy engem pl. nem zavarna a keret, monitor is könnyen lenne, csak egyrészt, mire dugom, másrészt mire használnám? :D Elvagyok egy 4:3 19" moncsin...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#65) Male válasza proci985 (#60) üzenetére


Male
nagyúr

Sajnos a határon van, vagyis kicsit fölötte.... 2048x1152 > 1920x1200. Ellenben a monitorokhoz gyárilag egy SL DVI kábelt adtak, és ment is vele simán... szóval itt a gondom. (mondjuk nekem nem kell egyszerre a három, csak kényelmesebb lenne, ha nem kéne kapcsolgatni.)

klambi: Attól függ mit programoz... nekem pl sokat gyorsít a munkán, hogy kettő van.

[ Szerkesztve ]

(#66) franc0 válasza klambi (#62) üzenetére


franc0
őstag

A lényeget nem érted, akárcsak a hozzászólók tekintélyes része.
A 40 colos TV is csak fullHD felbontással bír...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#67) aram01


aram01
nagyúr

elmentem az oldalt :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#68) Boxi88 válasza anjani182 (#2) üzenetére


Boxi88
őstag

Valóban érdekesen néz ki, 3 egyformán biztos máshogy festene a dolog...

Persze ettől független még grat hozzá, mert jó írás lett!

(#69) szab.tam válasza proci985 (#60) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az eyefinity + softth kombó nem lett ám világosabb, most sem. de nem baj. :D

"a perifériát is teljesen betöltötte a kép. ez az, amiről mindenki beszél, aki már próbálta,"
a lényeg itt van. sokan azt hiszik, hogy az ember a 2 szélső kijelzőt bámulja, és forgatja a fejét. egy fsp-nél vagy stratgiainál még az is lehet, hgo ykipillog.
de a döntő történések még mindig középen folynak. a 2 szélső kijlező igazából csak "ott van".
erőltetett a hasonlat, de kicsit olyan, pint a philips amibilight-ja. ott ahogy a fények változnak a tv körül, az aktív rész megnagyobbodik.
ott még nagyobb képet sem látunk, de mégis kitágul a érzékelési mező.
itt is valami ilyen történik, csak sokkal aktívabbb módon.
ezt nem értehtik, akik még nem próbálták, és a kávánál leragadnak, és jönnek az 1 db. nagy tv-vel.

viszont!
ha valakinek van helye, bőven pénze, és vesz pl. 3 db. 40"-os tv-t, nem biztos, hogy jó megoldás. :N

1 kijelzős módban én már tudtam autós játékot elég széles spektrumban játszani, illetve fülke nézetből replay videót visszanézni. 22, 26, 32, 40, 50".

a 40 és 50"-nál már valami nem tetszett. próbáltam belőni az optimális távolságot, de a méretek, (kormány, műszerfal motorháztető) valahogy nem voltak természetazonosan érzékelhetőek.
furcsán hangzik, tudom. miért mentem akkor közelebb, vagy távolabb. hiába tettem. ha közel mentem, akkor ugye ezek túl nagyok lettek. ha távolabb, hogy a méretek ideálisak legyenek, akkor optikailag zavart, hogy a kijelző túl messze van. ilyenkor egy 40"-on pilótafülke nézetben a tv bő másfél méterre van, közben a kormány előttem 20 centire. zavaró.
egy 26-32-os tv-nél, amikor a tv távolsága 70-100 cm, és jó pozícióban van akkor a kormánykerék teteje majdnem oda kerül, ahol a képen is látható. a képi és a valós kormány összhangban van, nem érzem a tárgyakat sem kicsinek, sem nagynak, sem távolinak, sem közelinek.

hansúlyozom: ezek autós játékbéli tapasztalatok, máshol lehet, hogy nem így van.

én 3*32"-t tervezek emiatt (is). meg hát ugye ár, hely, stb...
ha a középső kijlező 90-100 centire lesz, akkor a szélsők széle pont a perifériális látómező szélére kerülnek. azaz, azon kicsit túllógnak.

eyefinity, surround ellemző írások.
teljesség igénye nélkül még 1x a linkek, egy helyen...

ATi Eyefinity izomból, tőböl, ökölböl - gabipaci

TripleHead2Go helyett ATI Eyefinity? - pointer4

EVGA GTX590 Classified Quad SLI 2 - nakos -itt az oldal közepétől nagyon sok 3 kijlezős sourrond game videó!!!!

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#70) szab.tam válasza szab.tam (#69) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem ellemző. elemző... nem bírom megtanulni. :N :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#71) rambustibi válasza szab.tam (#69) üzenetére


rambustibi
őstag

Nekem is volt már "nagy" képátlós megoldásom: [link] [link]
Volt konzolon 3 képernyős megoldás: [link]
Most jelenleg PC-re van 3 képernyős mód.
Mindegyik élvezhető, viszont játékokra a 3 képernyős mód élvezhetőbb, jobb, nagyobb élményt ad. Alátámasztom a véleményed, hogy tényleg nem zavaró a képernyők kávája.
Filmnézésre a kivetítős megoldás élvezhetőbb, jobb, nagyobb élményt ad.
Ezt kell figyelembe venni, amikor az ember dönt. :R
Egyébként ajánlom ezt a programot, ha 3 képernyős móddal szeretnél 3D-ben játszani: [link] eddig ezzel a progival lett a legélvezhetőbb az anaglyph 3D élmény. Próbálgasd, szerintem nagyon jól lehet finomhangolni. :K

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#72) klambi válasza franc0 (#66) üzenetére


klambi
addikt

hát épp ezaz hogy minek millio x millio -s felbontás, sokan inkább a nagy képernyőben hiszenk, ami jogos!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#73) rambustibi válasza szab.tam (#69) üzenetére


rambustibi
őstag

Ezt a videót néztem: EVGA GTX590 Classified Quad SLI 2 - nakos -itt az oldal közepétől nagyon sok 3 kijlezős sourrond game videó!!!!
Itt látszik, hogy el van csúszva a monitorok között a kép (nincs kitakarás).
Nálam is van ilyen gond, de csak bizonyos játék felbontásokon (valamelyik hozzászólásomban már említettem, hogy a bezel compansationt nem alkalmazza játékoknál az eyefinity, hanem csak desktopban, és ez a képelcsúszás zavaró játék közben)

Amilyen 3D progit linkeltem, ahhoz elfelejtettem írni, hogy drasztikusan lecsökkenti az fps-t :D

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#74) Z10N


Z10N
veterán

Nagyon jo a cikk :R. Eyefinity-s kent volt benne ujdonsag. Nehol van benne elgepeles, de majd csiszolgatod. Nalam a 6850-nel 2 illetve 3 monitornal is csak 300MHz-ra veszi fel az orajelet, mint videozasnal. Termeszetesen a hofok, fordulatszam es a fogyasztas novekszik.

ui: Varjuk a 12.2-t es az Eyefinity 2.0 ujdonsagait :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#75) szab.tam válasza rambustibi (#71) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szobában bukósisakban. hát ez már pszichiátriai eset. :DDD
valódi 3d-ben, (a ladában), már érthető. (az is te vagy?)
nekem erről egy standup-os jutott az eszembe. akinek a rokona a eurosport közvetítést nézve, élőben, real time 1:1-ben, szobabiciklin nyomja végig a tour de france-t...
és közben kulacsból tolja az izotóniás vagy mifele italokat. és izzad mint a ló... :O

3d no. nincs hozzá kijelzőm, nem is lesz. szemem sem jó hozzá. nem tudok egyszerre fókuszálni a 2 szememmel. :(

a 3 kijelzős forza nem volt rossz. :C :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#76) rambustibi válasza szab.tam (#75) üzenetére


rambustibi
őstag

A ladás nem én vagyok :D
A 3 kijelzős Forza és a PC 3 képernyős mód között van különbség. Míg PC-n egy "nagy" felbontású képet oszt el 3 kijelzőre, addig a Forzánál, 3db xbox renderel 3 különböző képet, és a 3 képet szinkronizálja a 3 monitorhoz. Ezért kell ennél "fokok a képernyők között" állítani/megadni. Eyefinitinél ezt a FOV állítással lehet kompenzálni, de mégsem lesz olyan tökéletes, mint a külön lerenderelt képeknél.
Picit bonyolultan írtam, de remélem érthető a két féle 3 képernyő közötti technikai és megvalósítási különbség.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#77) proci985 válasza jozsef m. (#61) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

elvileg egy éve még ennyire nem voltak magasak az órajelek, de az atinál növelték őket a stabilitás miatt. stabilan működik alacsonyabb órajelekkel is?

O_L_I: pár milis káva alakulóban, de 18-20mm se annyira veszélyes. aki pedig 60 fpst szeretne, annak sajnos tényleg zsebbe kell nyúlnia.

hcl: köszönöm!:) hasonulással kapcsolatos bugokról tudok :B, elgépelések miatt átfutom megint, lehet maradt benne a toldozgatás közben

Male: esetleg még a specifikációt meg tudod nézni. ha elég a sávszél, akkor mennie kell neki. 2048x1152 és 1920x1200 között még nincs nagy ugrás, 2560x1440 viszont kb másfélszeres pontmennyiséget takar.

#69 szab.tam: azt hiszem azt akartam kihozni belőle, hogy működik a softTh+eyefinity:). viszont extended desktoppal lehet használni, ha a program nem támogatja az eyefinitys megoldást.

köszi, hogy linkelted a többi cikket.

rambustibi: a háromkijelzős forza nagyon remek:).

Z10N: köszönöm!:).

Eyefinity2.0 tényleg érdekes lesz, kíváncsi vagyok, mi fog változni.

átfutom elgépelések után

ha már összeszedjük a linkeket:
ph!s multimonitoros topik Multimonitor topic (Eyefinity / nView / GXM)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#78) Z10N válasza rviktor25 (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Amit irtal nem mukodhet, mivel 3 digitalis kimenet van, az hogy utana atalakitod analog vga-ra, azt attol meg a kartyanak digitalisan kell kitolnia. Szoval ez csak akkor mukodik, ha van rajta dsub (pl.: dvi+hdmi+dsub)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#79) Z10N válasza RexpecT (#8) üzenetére


Z10N
veterán

Miert is? Nem nagyobban akarjuk latni a dolgokat, hanem egyszerre tobbet, a tobb pixelnek koszonhetoen. Nehogy azt mond, hogy egy 32" 40"-es TV-n FullHD-ban tobbet latsz, mint 3xFHD-ban, de akar 3x 1280x1024-ben.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#80) szab.tam válasza Z10N (#78) üzenetére


szab.tam
nagyúr

itt szerintem többszörös kutyulás van. nálad és rviktor25-nél is.

"attol meg a kartyanak digitalisan kell kitolnia. Szoval ez csak akkor mukodik, ha van rajta dsub (pl.: dvi+hdmi+dsub)"
miért is? a dvi-> d-sub átalakításnál nem a digitálisból csinál analógot. hanema dvi-ban van analóg rész. azaz a pl. dvi-i-ben. feltéve, ha a dvi az dvi-i. az a kombinált. analóg + digitális. a dvi-d nem tartalmazza az analóg tüskéket. a dvi-a pedig csak analógot.

azaz. dvi-d-ből nem tud d-sub-ot csinálni.

csak, hogy értsd:

tehát ebből a szempontból tök mind1, hogy eleve d-sub-ból, vagy dvi-i-ből lesz d-sub.
tehát akártyának nem "digitálisan kell kitolnia", mint ahogy írtad...

rviktor25 által felvetetthez:
a probléma máshol van. lehet, hogy kipróbálom, hogy megy-e 2 digit + 1 analóggal a 3 kijelző. de boritéákolom, hogy azzal sem. a 3. kijelzőhöz mindenképpen a display port-ot kell bevetni. vagy dp monitort rákötve, vagy ugye "átverve" a rendszert egy aktív átlakítóval.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#81) rviktor25


rviktor25
aktív tag

Látom nem olvastátok a 2. kommentemet :)
Egy véletlennek volt köszönhető, h nem láttam, h a 2. kijelző nem működik, amikor rákötöttem egy 3.-kat rövid időre. (tv lekapcsolta magát->hdmi lekapcsolta magát, csak a display manager jelezte még ki aktivnak).

Amióta meg télleg használok 3 kimenetet két okból nem zavar:
1. z68+hd3k igp
2. u2412m dp

Chiwasuu!!!

(#82) szab.tam válasza szab.tam (#80) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"a 3. kijelzőhöz mindenképpen a display port-ot kell bevetni."

ez így önmagában teljesen nem igaz. léteznek már az úgynevezett "flex" kártyák. ott a 3. kivezetéshez szükséges elektronikát a kártyán belül megoldották. gondolom valami olyasmi,a mit mi kívül, az aktí dp->dvi-jal teszünk.
csak ezek a kártyák jóval drágábbak. meg kell nézni, mi kerül többe. a flex megoldással egyszerre 3 kapcsoplható dvi, vagy normál kártya + aktív átalakító, ami 5-10k.
mindegy melyiket választjuk. mindkettő nehezen kapható, és drága...
én inkábba külön átalakítóra szavazok.

rviktor25
valóban. azaz olvastam, csak már elfelejtettem....

Amióta meg télleg használok 3 kimenetet két okból nem zavar:
1. z68+hd3k igp
2. u2412m dp

ebből a z68 és az igp amit értek.
te a többit és a hogyanokat már nem.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#83) szab.tam válasza szab.tam (#82) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, értem. az egyik monitorod eleve dp-s.... ok.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#84) Z10N válasza szab.tam (#80) üzenetére


Z10N
veterán

A lenyeg az, hogy egy DP-t mindenkeppen be kell fogni, ha 3 vagy annal tobb kijelzo kell.

ui: Te magadnak valaszolgatsz? :DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#85) szab.tam válasza Z10N (#84) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen. :K :D
mert ugye ott az az idióta szerkesztési idő.
az utosó hsz-nál is.... :(( :(((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#86) proci985 válasza Z10N (#78) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"Szoval ez csak akkor mukodik, ha van rajta dsub (pl.: dvi+hdmi+dsub)"

erre tudsz valakit, aki próbálta, és biztosan ment? (terveztem egy updatet a cikknek, azaz ami pluszban még így kiderült a fórumból, azt szerintem jó ötlet lenne integrálni) tomshardwaren szokták írni, hogy mindenképpen kell dp, alsóbb kategóriás kártyáknál ez érdekes probléma lehet.

más,
még pár, régebbi link. leírtak nem mindig stimmelnek, de az alapvető gondolatmenet nem változott:
the large display paradox @ coding horror: nagy kijelzők optimális felhasználására ad tippeket, sok program
three monitors for every user: 2010 áprilisi cikk, eyefinityvel kapcsolatban. sok info már nem igaz (pl aktív dpből már van olcsóbb, usb nélküli verzió), viszont a linkjei nagyon jók.

játékok tekintetében:
widescreengaming

megint más:
azon gondolkodok lehet összegyűjtöm a linkeket és hozzáadok egy oldalt további olvasnivalóval, esetleg kommentálva is a linkeket.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#87) Male válasza szab.tam (#80) üzenetére


Male
nagyúr

Nem kell kipróbálnod, nem megy úgy sem... csak akkor tudsz kettőnél többet rákötni, ha a többi DP-re megy (vagy DP csatira vagy aktív átalakítóval). Persze normál esetben, mert ahogy írod is, Flex kártyákkal más a helyzet.

proci985: Sajnos a specifikációkat is már a marketingesek írják a termékekre, így csak annyit tudni, hogy a FullHD megy... de hogy az éppen egy picivel nagyobb felbontás megy vagy sem, az nem derül ki. Többet meg már nem vagyok hajlandó költeni erre hátha jó lesz alapon.

(#88) proci985 válasza Male (#87) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Single-link DVI can handle 2048x1152 and even a little more beyond that, as explained here:
link

On that Wikipedia page it says: "With a single DVI link, the largest resolution possible at 60 Hz is 2.75 megapixels (including blanking interval). For practical purposes, this allows a maximum screen resolution at 60 Hz of 1,915 1,436 pixels (standard 4:3 ratio), 1,854 1,483 pixels (5:4 ratio), or 2,098 1,311 (widescreen 16:10 ratio)." 2048x1152 < 2098x1311. ez stimmel, elvileg magához a monitorhoz is egy single link dvi kábel jár. ha azzal működik, elég a single link. dp és miniDP egyezik átvitelre specifikáció szerint. neten páran írják, hogy nem megy, viszont szerintem volt bőven user error is a leírások alapján.

igazából a legegyszerűbb az lene, hogy valakitől kölcsönzölé tesztelni egy aktív dvi átalakítót, de az nehéz lesz,

megértem nem akarsz a háthára pénzt kiadni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#89) rviktor25 válasza szab.tam (#82) üzenetére


rviktor25
aktív tag

cask lusta voltam leirni, h az egyik kijelzőmet az igp-re kötöttem; a másik meg szimplán, h displayport -os a Dell U2412M -em

Chiwasuu!!!

(#90) Z10N válasza proci985 (#86) üzenetére


Z10N
veterán

A plusz oldalt a tovabbi felhasznalasokrol, mindennapi alkalmazasokrol tamogatom (munka / jatek / netezes / videozas / filmnezes/ zeneles / modellezes / grafika / stb.) ertem ezalatt a kulonfele setupokat, beallitasokat. Ide meg johetne az ultramon, gridmove, rocketdock, areosnap, winflip etc. :K

#89 az viszont mar SurroundView Extended modban

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#91) szab.tam válasza rviktor25 (#89) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nekem már a bőség zavara van. a 3 gépem mindegyike legalább 3 monitor képes. van is 3 kijelzőm, de a bemenet kevés. marad az átdugdosás. vehetnék drága dvi switcher-eket, de a 2 monitor tv-re cserélése előtt ez is kidobott pénz lenne....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#92) Male válasza proci985 (#88) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, az SL DVI elég hozzá, azt kipróbáltam, itt az átalakító a kérdéses, mert az nem egy passzív elem, simán lehet, hogy nem tud többet, mint 1920x1080 @ 60Hz... és pont erről nem írnak semmit.

Jah, kb senkinek nincs :( A talán meg... már van egy HDMI -> DVI átalakítóm emiatt (közel egy hónapba telt beszerezni, azthittem ha HDMI-re kötöm az egyik monitort, akkor menni fog... hiába, az apróbetű :DDD ), aztán van egy DVI fordítóm (DVI-I csatis, fix kábeles monitorhoz kellett... az is mire meglett, rá egy hétre eladtam azt a monitort.). Szóval több ilyen cuccot nem veszek, csak ha biztos a dolog... nomeg alig többért le tudom cserélni Flex verzióra a kártyámat :)

(#93) szab.tam válasza Male (#92) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem nekem több átalakítóm és kábelem van. 9 digit kábelem, a legkülönbözőbb átalakításokkal a végükön, + átalakítók, és olyan kiosztásokban, hogy a gépek háta mögé nem kéne mászkálom. de most perpill a hd5750 még csak 1 analóg kábelen lóg, hogy legalább azt ne kelljen átdugdosnom a monitoron...
nálam még mini hdm is van a képletben.
és mindezeken felül van persze egy fölösleges passzív dp->dvi is. (szintén apróbetű...) :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#94) proci985 válasza Z10N (#90) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ultramont használtam, többit megnézem.

játék szerintem valamennyire le lett fedve (burnout paradiset, shiftet még fel tudnék rakni, esetleg hot pursuitot, ha azzal még játszik valaki, meg ilyen régiségiket mint az NFS: U2 és MW). videoeditálással én nem foglalkoztam. zenéléssel is utoljára a samplitudevel, 10 éve. modellezéssel, grafikával picit 3dsmaxoztam és minimálisan használtam photoshopot/illustratort tavaly egy weboldal kapcsán, de semmi extra.

ultramonom volt még két monitoron 1280x1024 x2 felbontással lehet, kipróbálom újból, akkor nem tűnt annyira fontosnak. többiek jók, Te mit használsz?

Male: hát, én 4 óráig nézegettem a kábelt. ennyi idő alatt kb videokártyát ki tudtam választani anno...

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#95) Male válasza szab.tam (#93) üzenetére


Male
nagyúr

Nah, abba már szerencsére nem futottam bele, a HDMI->DVI átalakítóval elegem lett :)

(Van még itt is bőven, ezek csak a ballépések maradványai, amiket írtam :) ...de küzdöttem előtte sokáig az integrált HD4250 + az 5770 együttes használatával is... no, ott is szívtam a fix DVI-I kábeles monitorral, mert az ASUS mérnökök DVI-D csatit raktak a lapra... amibe fizikailag se ment bele... aztán meg a szoftveres része, hogy pl egyes játékok úgy döntöttek, hogy márpedig ők az integrálton futnak, függetlenül attól, hogy melyik monitoron van a kép... vagy éppen a szaggató filmek... )

proci985: :DDD Csak a marketing anyagban megy ez simán...

[ Szerkesztve ]

(#96) proci985 válasza Male (#95) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem véletlenül kezdtem egy hosszabb leírással, hogy mi megy, mi nem megy.

a kábel rész kb 6 weboldalról jött össze, illetve pár fórumos beszélgetésből. nagyon sok a félreértés, az AMD oldala nem teljes (Sapphire és XFX oldalon kint az eyefinity certified, AMD oldal nem ismeri ezeket az átalakítókat) és jellemzően olyan gyártókat hoz fel, amikről én még életemben nem hallottam (de legalább prisjakt/pricerunner, a helyi depo/arukereso sem). nekem csak kb +3rembe került ez a mutatvány, mert ahonnan jött a monitor, ott Sandberg féle (nemderültkimilyen) miniDP--DVI csati volt, xfx sapphire kifogyott, szóval a kábelt külön kellett Göteborgból rendelnem. ami göteborgi boltból lehet, hogy másnap délre itt a cumó, ha este 6ig rendeli az ember, de azért postaköltség tekintetében nem olcsó.

aztán ott az XFX is, az Eyefinity6 kitjével (alig lett volna drágább, és mégiscsak többféle miniDP átalakítóm lett volna), amiből van kettő, az egyik passzív (minek kellene olyan bárkinek is?), a másikban elvileg csak a miniDP--DP passzív, a többi aktív, de a leírás eléggé megtévesztő. szal szívás volt itt is.

ja, marketingben simán megy. egyébként én pl az Asus képviselet helyében (ők árulnak monitort és videokártyákat is) ha van főképviseletük, akkor kiraknék demozni egy eyefinity rendszert, egyrészt megtapogattatni (pl mennyire zavaró a káva demonstrálására), másrészt meg szerintem reklámnak se lenne rossz, Apple kirakatban az Andrássyn is kint a 30"as kijelző, vevőnyálatcsorgattatni (gondolom abból is hasonlóan hatalmas mennyiséget adnak el).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#97) XtremLor


XtremLor
őstag

A cikk remekül sikerült köszönet, még ha kicsit többe is kerül a eyefinity kiépítése vannak előnyei egy 1 monitoros konfighoz képest. Inkább a munka, és a hétköznapokban venném hasznát, igaz a hétvégéket feltudná dobni amikor játszok egy kicsit.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#98) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Érdekes kontraszt lehet a középső TN-es monitor a két szélső IPS között. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#99) Male válasza proci985 (#96) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, csak azt tudom, hogy az SL DVI mire elég, itt a kérdés az átalakítóban lévő elektronika (az, hogy fizikailag egy SL DVI a kimenete, nem jelenti azt, hogy tud is annyit... ha a FullHD-vel reklámozzák, akkor lehet, hogy annál vége is van).

Jah, az AMD oldalon én is néztem a HDMI-s bukta után. Az ismeretlen nevekre eBay-en volt találat, kb 7000Ft + posta lett volna egy belőle.... de arról se tudni semmit, csak hogy FullHD-t viszi, meg AMD Certified.

XFX-et most néztem, ahogy írtad... pl náluk a DP -> DVI aktív átalakító 1920x1200 max, ami nekem pont kevés.... aztán vagy megy akkor a 2048x1152 vagy nem.... de valószínűbb, hogy nem. A DL DVI-sekkel biztos megy, de az meg már horror áron van.

(#100) proci985 válasza XtremLor (#97) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszönöm! nekem is kb hasonlóan van használva.

Cyberpunk: ez problémás, de valamennyire sikerült összehoznunk a tnt az eipsekkel. nem tökéletes (kék világosabb árnyalatainál látszik eltérés), de általában a méretbeli különbség az, ami zavaróbb. persze három egyformával lenne az igazi. programozni ok, játékra egyforma kell (kéne).

Male: esetleg megpróbálhatsz küldeni egy levelet az xfx supportnak, hátha.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.