Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -Alvin-


-Alvin-
tag

pff 6808 mhz szép teljesítmény.

1 magon vagy 4en?
Másik meg minek kellett ennyi ember mikor max 3an férnek oda :D

(#2) Mate válasza -Alvin- (#1) üzenetére


Mate
nagyúr

Gondolom marketing okokból kell ennyi ember :D

(#3) alevan válasza -Alvin- (#1) üzenetére


alevan
őstag

Hárman tartották a csövet. Egy a csapot nyitotta és zárta. Egy az eredményeket nézte. Hárman ellenőrizték a hélium folyékonyságát és fredyama próbálta túlélni az egészet. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Kiraly, grat.

(#5) rudi válasza alevan (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Az F1-be sem kellene 22 (vagy mennyi) autó, amikor csak hárman férnek fel a dobogóra. Kilenc embernek kilenc nemzeti sajtója, helyi képviselete, olvasóközönsége van. Illetve maga az akció csak a csúcs volt, előtte heteket dolgoztak a BIOS széthekkelésén, processzorok leválogatásán, folyékony héliumot kitölteni meg tényleg elég bonyolult dolog, tényleg kell hozzá egy töltő, egy aki a hőmérsékletre és párátlanításra néz oda és egy aki tweakel. Illetve az alapján, hogy a Skylake startnál hogy dőltek az eredmények, határozottan állíthatom, hogy minimum 3-4 tesztpaddal dolgoztak, szóval mindenkinek akadt ott tennivaló. Max addig álltam meg nézelődni, pózolni, míg az egyetlen héliumos állás hajtott.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) Achill3uS válasza rudi (#5) üzenetére


Achill3uS
veterán

hozzátéve, hogy szerintem ez több nap több platform kemény munkája. és a tuningban is igaz a több szem többet lát elve, bizony előfordul, hogy valakinek eszébejut valami ami a másik 2-nek nem, és máris sikerül újabb 50mhz-el feljebb kapcsolni. valamint azt se felejtsük el, hogy ezek a tuningerek igen közel állnak az ASUS-hoz, olyannyira, hogy elmor és shamino nekik dolgozik jópár éve már. ez amolyan baráti összejövetel ilyenkor az gyártó és a legközelebb álló támogatott tuningereik között.

köszönöm neked az eredmények közlését, az ASUS-nak pedig az alaplap/cpu kombó tesztelésének lehetőségét. :R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

kemény eredmények születnek, ahogy nő a feszültség :))

(#8) h1mpi


h1mpi
nagyúr

nagyon fontos az ASUS-nak a "marketing", oda vitték a fél világot..

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#9) satz18


satz18
őstag

Azt lehet tudni, hogy a Skylake-nek miért nincsen cold bugja? Ez már csak azért is nagyon furcsa, mert a tavak többet szoktak befagyni mint a kutak.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#10) Thrawn válasza satz18 (#9) üzenetére


Thrawn
félisten

Nincs benne IVR már így coldbug sincs.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11) Bootyhunter


Bootyhunter
tag

Nagyszerű hogy a magyar srácok is ilyen komoly eredményeket érnek el (moddingban is) ! Gratulálok és csak így tovább! :D

[ Szerkesztve ]

(#12) Egon


Egon
nagyúr

Elsősorban az asztali gépben gondolkodók vártak izgalommal, hiszen ők jószerével kimaradtak az előző, Broadwell alapú, ötödik körből, a Core i7-4770K (vagy i7-4790K ugye) pedig már kezd unalmas lenni.

Csak én érzek némi malíciát ebben a mondatban? ;] :DDD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) MK VII


MK VII
veterán

Gratulálok az eredményekhez..
Achill3us neked meg különösen! :R

Egy kérdésem lenne bár nem kifejezetten ehhez a hírhez tartozik és valószínűleg az én hiányosságom, hogy nem tudok róla, de miért nem lehet hallani olvasni 6600k és 6700k-nál gyengébb azaz kisebb i5 és i3-as processzorokról Skylake terén?
Árlistákon sincs.. Hír sem volt róluk.. Ne adj Isten Skylake-ből sem lesz más proci csak ez a kettő mint Broadwell-nél?

(#14) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Szerintem a Skylake széria hasonlóan sikeres lesz mint a Sandy Bridge. Tervezem az öreg harcost egy 6700K-ra cserélni.

(#15) Egon válasza MK VII (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Itt azért egy picit több variánsról írnak, bár i3-ast én sem találtam köztük.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) schawo válasza CsonkaImo (#14) üzenetére


schawo
titán

Ha sokat héliumozol, akkor hasznos lehet, hogy bírja a hideget. Öööö :P

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) rambazár


rambazár
csendes tag

grat, szép munka :C

www.rambazar.com - G.Skill disztribúció - +36303537858

(#18) MK VII válasza schawo (#16) üzenetére


MK VII
veterán

:C ;] :P

(#19) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Csak én nem érzem azt, hogy itt semmi sem történt? Adott pár tuningos, akik az ASUS pénzén folyékony héliummal hűtöttek már Skylake processzort. Sok szakember tud bánni a folyékony héliummal, előttük mégsem esünk hasra. Ráadásul az ASUS és az Intel alájuk tolta a berendezést, meg a válogatott alkatrészeket, innentől gyakorlatilag rutinmunka volt, valószínűleg fognak még jobbak is lenni ezek az eredmények ezekkel a processzorokkal.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) Achill3uS válasza Dilikutya (#19) üzenetére


Achill3uS
veterán

tökéletesen jól gondolod, de attól még ezek most uj vilagrekordok, és honnan tudnál róla, hogy lesz ez még jobb is ha nincs viszonyítási alapod? én sem fakadtam sírva, hogy hozzájuk képest a nálam landolt egyetlen 6600K csak 6300mhz-et ment elsőre, de mégis rengeteg tapasztalatot nyertem az eredmény elérése közben amihez szintén nem mellékes a gyártóval való kapcsolattartás. ez vica verza információ áramlás ilyenkor, mindenki profitál belőle. ha nem gyakorolsz és tesztelsz, tapasztalod ki milyen feszültségre, beállításokra hogyan reagál az uj platform soha nem fogod túlszárnyalni a korábbi eremdényeket. a rutinmunka szó a tuningban ismeretlen fogalom, minden összerakás produkálhat világcsúcsot és halott alkatrészeket, rajtad múlik. de senki nem vár hasraesést, szerintem túlmisztifikálod a hír mondandóját.

köszönöm mindenkinek a gratulációt, a héten újra neki fogok esni a konfignak, jobb eredmények reményében. :R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#21) Sotho


Sotho
őstag

Azt nem értem mi értelme van ennek az egésznek? ;]

(#22) Reggie0 válasza Sotho (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Es a forma 1-nek mi ertelme? Csak korbe-korbe mennek egy autoval, azt kb. ugyanott szallnak ki belole, mint ahol beleulltek.
Uszas ugyan ez, csak meg vizesek is lesznek. Gerelyhajitas? Oda lehet vinni azt a botot gyalog is.
Van barminek is ertelme?

[ Szerkesztve ]

(#23) CsonkaImo válasza schawo (#16) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Öööö... az igp kell, és hoz "némi" plusz teljesítményt is.

[ Szerkesztve ]

(#24) Sotho válasza Reggie0 (#22) üzenetére


Sotho
őstag

Éreztem, hogy valaki komolyan veszi.... :D

(#25) Reggie0 válasza Sotho (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahh. Telon nem latszodott a szmajli...

(#26) schawo válasza CsonkaImo (#23) üzenetére


schawo
titán

Ha IGP kell, akkor inkább egy Iris Prós Broadwell.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) Mister86


Mister86
csendes tag

Gratulálok a jó eredményekhez és érdekelne ,hogy az alaplap szigetelésére mennyi időt fordítanak átlagosan?

[ Szerkesztve ]

(#28) Achill3uS válasza Mister86 (#27) üzenetére


Achill3uS
veterán

1-2 óra kb. komponensekként. tehát ha vga-t vagy ram-ot is nitrozol hatványozódik.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#29) Angel1981 válasza alevan (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

De frankón! :D

Jó, biztos együtt oldották meg az összes esetlegesen jelentkező problémát! ;)

(#31) #90933760


#90933760
törölt tag

Kenjétek neki fiuk, azaz.

(#32) Šolaire válasza Achill3uS (#28) üzenetére


Šolaire
veterán

Grat sok sikert öregbitsétek kis hazánk hirnevét😊

“Praise The Sun” \[T]/

(#33) twollah1976


twollah1976
őstag

Az igen!

Gratula Achill3uS-nak!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#34) twollah1976


twollah1976
őstag

A kép alsó részén azok gázmelegítő pisztolyok?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#35) #90933760 válasza twollah1976 (#34) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja. Ha nagyon fagy valami, melegíteni kell.

[ Szerkesztve ]

(#36) twollah1976 válasza #90933760 (#35) üzenetére


twollah1976
őstag

Kicsit megcsúszik a láng és ugrik az alaplap a levesbe.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#37) Achill3uS válasza twollah1976 (#36) üzenetére


Achill3uS
veterán

azért kell nagyon óvatosnak lenni :D -170-re ~1300 fok, elég gyorsan visszamelegszik, hajszárítóval vagy hőlégfúvóval ez sokkal sokkal több időt venne igénybe. avval pedig mindig úszik az ember.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#38) shiftac


shiftac
aktív tag

Szép eredmény :))
Még a végén meglesz a 10ghz, amit az Intel akart a Netburst-el :DDD

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#39) Loresz


Loresz
tag

Jah nah persze...aztán meg nem lesz új proci kb 10 évig, akkorát ugranak fejlesztésben! Apropó, egy kérdés...a kupak illetve a lapka között milyen a hőátadás! Még mindig pasztázik az intel vagy visszatért a sandy bridge jól bevált forrasztásos megoldásához!

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#40) h1mpi válasza Loresz (#39) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Pasztás és a szokásos minőség. Már delidelték is :))

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#41) Kékes525


Kékes525
félisten

Fantasztikus eredmények. :))

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42) Dilikutya válasza h1mpi (#40) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem úgy volt, hogy forrasztásos lesz? Mintha valamelyik ph cikk ezt írta volna.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#43) Dilikutya válasza Loresz (#39) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hülyeség. 2-3 évente ugyanúgy jönnek majd az újak, igazi fejlődés meg úgysincs minden generáció között.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44) h1mpi válasza Dilikutya (#42) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Azt nem tudom, de nem az lett. Elvileg kissé jobb, mint a 4790K volt, de a komoly tuningosok úgyis lekapják a kupakot. Nekem a 4790K is elvan kupakkal a fején, rájöttem, hogy az extremen terhelő cpu bench progik miatt nem érdemes erőfeszítést beletenni abba, hogy kifogj egy olyat, ami 0.5v-al kevesebbet kér mint, az átlag. Az extreme tuningosoknak meg kötelező a válogatás, ott minden % aranyat ér :K
Ha nagyon olyanon van IBT-vel tesztelem az jött be, mert ami ott elmegy az elmegy játékok alatt is max egy picit kell több feszt adni neki a biztonság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#45) Loresz válasza h1mpi (#44) üzenetére


Loresz
tag

Nem értem az Intelt, nem hiszem, h sokba lenne a forrasztás...

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#46) Loresz válasza Loresz (#45) üzenetére


Loresz
tag

Nem tudom, h megéri e lecserélni a 4,8-5,0 Ghz re húzható 2600K mat!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#47) #16939776 válasza Loresz (#45) üzenetére


#16939776
törölt tag

Biztos? Esetleg ez jobban véd VRM túlmelegedés->zárlat->garanciális vita ellen, mint a forrasztott változat?

(#48) h1mpi válasza #16939776 (#47) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem drágább megoldás vagy gyártástechnológia okai vannak.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.