Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Pingüino válasza Bishop1 (#76) üzenetére


Pingüino
senior tag

"Gyors kereséssel 4,9GHz maxot láttam, ami még mindig alacsonyabb mint az Intelnél"
Ugye tudod, hogy az egymagos teljesítményt nem csak az órajel befolyásolja? Arra önmagában kár adnod.
IPC-ben már a 3. Ryzen generáció is jobb. Órajelben van lemaradva. A kettő együttese meg hasonló egyszálas teljesítményt eredményez. Azt elhiszem, hogy elmaradt az Inteles darabtól, de a "Kipróbáltam egy 3950x-et és elvérzett. 10600k és 10700k pedig vígan megfelelt." nagyon erős túlzás. Ha nagy különbséget tapasztaltál, akkor ott valami más gond volt.

(#102) Chaser válasza Oliverda (#98) üzenetére


Chaser
titán

az tényleg nudli lenne
viszont, kaptak egy szép "ingyen" reklámot is, ha valaki az új boxokat nézegeti nem intelt lát, nem is nvidiát, hanem amd-t, hosszú távon ez is hoz pénzt
sonynál még nincsenek kinn, lehet ott vastagabban fogott a ceruzájuk ;]

Tigerclaw
lehet ez is benne van, fogalmam nincs, engem nagyon meglepett hogy ilyen ft mellett ennyi, mikor nemrég még a régi kifutó x-ek normál áron 130-140e körül mentek, nyitóáruk meg akkori ft-tal is 160e környéke volt, de most legalább 60ft minuszban vagyunk ahhoz képest
mindenesetre tényleg érdemes összepakolgatni a hw-ek árát, így gyorsan le is lőttem a 4k-s pc forza projektet, semmi értelme :) a vga kerülne annyiba kb mint a series x

BiP
tesztek után kiderül, biztos lesznek munka tesztek is különböző sw-ekkel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#103) Tigerclaw válasza Chaser (#102) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Talan a magyar arat szerencsevel meg egy jobb arfolyamon kalkulaltak, vagy amolyan 3rd world arat kaptunk, mint egy Afrikai orszag vagy India szokott. :U

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#104) Chaser válasza Tigerclaw (#103) üzenetére


Chaser
titán

én azt se bánom ha afrikai hülye gyereknek néztek ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#105) Gyuri27 válasza Oliverda (#98) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát lehet én vagyok birka. De nálam 100 x10 az nem száz.
Évi 17 millió ps + hasamra ütök 3 millió box az ugye 20 x10. Az 200 millió dollár évente.
Lehet azt mondani, hogy ez rossz pénz. De nagyon nem az szerintem.
+ a reklám. Nyilván eddig annyira nem lehetett dicsekedni, hogy amd van benne.
De most már van reklám értéke.
Gondolom amig tervezgették, csiszolgatták valami kis tapasztalat, fejlődés bele esett a zsebbe.
Nem olyan rossz ez.

Amd - Radeon - Ryzen

(#106) Bishop1 válasza Pingüino (#101) üzenetére


Bishop1
tag

Ott a konkrét példa. A Touchdesigner max 60 fps-t jelenít meg.
A 10600K folyamatosan e felett volt. A 3950x meg 42-44 közt ugrált.
GLSL mellett nem volt különbség, de akkor ugye a GPU számol.
7-8 korábbi projectfile-al megnéztem, mindenhol jobban húzott az Intel, ahol 60 fps alá tudtam terhelni, mindig volt 5-25% előnye.
Intel alatt egy jóval olcsóbb alaplappal. Ram ugyan az, SSDből két egyforma, friss telepítéssel.
Nem állítom hogy teljesítménydifi, lehet optimalizálás, de akár ez, akár az, nekem csak az számít hogy jól menjen.
Évekkel ezelőtt volt már egy ugyan ilyen köröm, most szerencsére kölcsön cuccal próbáltam.
C4Dben ugyan ez volt a tapasztalat, 0olna erősebb, de ezt sem tudom számszerűsíteni.

(#107) gliskard válasza Chaser (#102) üzenetére


gliskard
senior tag

"ingyen" reklám - mit gondolsz a konzolt vásárlók hány százaléka tudja mi van a dobozban? Ezekből hányan vesznek a konzol mellé combosabb pc-t aminél számíthat ez az ingyen reklám?

(#109) ttwepinefrin válasza GodGamer5 (#53) üzenetére


ttwepinefrin
tag

Igen, azt a sok évnyi szopást cpu illetve vga oldalról nehezen felejtik.

(#110) gliskard válasza #32839680 (#108) üzenetére


gliskard
senior tag

Elég nagy különbségek vannak már a HW-ban is, de az SW oldal miatt ez eleve nem volt lehetőség. Szerintem ilyen cél fel sem merült az AMD-ben, max a marketingeseknél, de őket meg felvilágosította az engineer team egy tarkón csapással kisérve.

(#111) Chaser válasza gliskard (#107) üzenetére


Chaser
titán

xboxot vásárlók 90+ %-a innentől nyilván tudni fogja, mert egyszer csak felnéz az ms oldalára, ha többször nem is
egyáltalán nem kell combosabb pc-t venni, csak amd alapút
az ilyen marketing lényege, hogy aki odanéz lássa a gyártót, elégedett volt a géppel, tudat alatt is ott birizgál az amd név az xbox mellett, és ha pc-t venne akkor nagy eséllyel amd alapú lesz, legalábbis sokkal nagyobb eséllyel mint intel
ha kicsit tudatosabb akkor rágugliz' a kínálatra, épp elég intelt fikázó' nagy youtuber van már, amd-t fikázó' pedig egyre kevesebb
legyen emaitt pár év alatt csak +20-30%-kal több eladott amd pc, máris fej-fej mellett vannak konzumer szegmensben intellel

morgyi
más a felépítése/működése a konzolnak, másképp programoznak rá
az meg teljesen játék függő melyik játék jobb nv vagy amd alatt
de a jó hír, hogy nem csak gamer pc van, hanem office, vagy workstation - ami alatt nem feltétlen kell brand gépet és hedt cpu-t érteni, mert ma már az amd jóvoltából konzumer szinten is ott villog a 16c/32t cpu -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#112) BiP válasza Chaser (#102) üzenetére


BiP
nagyúr

Biztos lesznek, most még csak benchek szivárognak.
Guru3d-n írják, hogy Sandra-ban az 5600x megverte a 10600k-t (ha már pont ez került szóba)

(#113) Chaser válasza BiP (#112) üzenetére


Chaser
titán

egy hónap múlva már annyi teszt lesz, hogy győzze az ember megnézni ( :
igazából mindenben meg kell(ene) vernie az 5600x-nek a 10600k-t defaulton
játék lesz érdekes, vajh' egy szétrángatott 10600k ellen mit mutat - sztem hozza, esetleg rá is ver valamennyit -
végre ccx-enként 8 v 10 mag van, az már nem fogja vissza, hogy belassít a ccx-ek közti kommunikáció
de lassan kiderül, hogy drága de legalább sz@r, vagy drága és qrva' jó ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#114) Busterftw válasza Gyuri27 (#105) üzenetére


Busterftw
veterán

Eleg csak megnezni a mostani gent.
A PS4/Xbox One 2013-ban jelent meg, 2016 vegere 40 millio PS es 26 millio Xbox fogyott.

Az AMD net profitja (illetve loss) igy alakult a tobb tizmillios eladasok kozben es mellett:
2014 $-403 millio
2015 $-660 millio
2016 $ -498 millio

2018-ban volt eloszor pozitiv a profit, amikor mar kb 100 millio PS4 fogyott + Xbox es a Ryzenek/Epicek megjelenetek.

Ebbol is latszik, hogy az AMD petakert arulta a chipeket. Szoval jol hangzik az a 10 dollar * tobb tiz millio, csak a valosagban meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#115) Tigerclaw válasza Busterftw (#114) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez a teljes profit vagy csak a konzolos uzletukre vonatkozo resz?
Ha az elobbi, akkor valoszinuleg a konzolos resz profitot hozott, csak a tobbi reszleguk jo resze veszteseget termelt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#116) gliskard válasza Chaser (#111) üzenetére


gliskard
senior tag

kicsit több mint 20 éve foglalkozom marketinggel - ez alapján gondolom, sőt ki merem jelenteni, hogy az emberek nem úgy működnek mint ahogy mi itt a forumon elképzeljük. Ez itt egy erősen technológia orientált buborék, annak minden torzításával és prekoncepciójával együtt.

Nézd meg ezt a videót, tök egyszerű kérdésre ilyen válaszok érkeznek.

Vagy ott van az Intel, aki folyamatosan dollár milliókat önt reklám kampányokba, 2016-ben egy usa felmérésnél az tök átlagos – nem IT vagy kapcsolodó területen – de irodában és számítgépen dolgozókat kérdezték mit jelent az intel inside matrica a gépen – hát jót röhögtem amikor az egyik konferencia workshop-ján levetítették.
Elég sokan – ha jól emlékszem 15-18% körül azt hitték, hogy ez a windows-zal van kapcsolatban, szintén sokan azt hitték, hogy ez egy biztosítási matrica ami talán a gépre kötöttek – ezt nem tippelték, ezt hitték! 25% alatt volt az a szegmens aki tudta, hogy az Intel a gép "központi valamilyét" készítő cég.
Apple gépet használók jelentős része nem hitte el, hogy ugyan olyan intel cpu van a gépében mint egy HP laptopban – és ez nem az apple felsőbbrendűség miatt van, ez nagyon leegyszerűsítve a viccet fordítja komolyra:
- Milyen laptopot szeretne kisasszony?
- Pirosat!

A fogyasztói társadalom termék választását sok minden befolyásolja, de a mélyebb technikai paraméterek meglepően kis súlyozással szerepelnek ebben.

AMD lényegesen kevesebbet költ marketing kommunikációra, részint mert nincs elég forrásuk, részint mert nekik ez a ROI túl alacsony és jobban is el tudják költeni a forrásokat.

(#117) Chaser válasza Busterftw (#114) üzenetére


Chaser
titán

hivatalos info erről?
egészen biztos vagyok benne, hogy egy 3700x kaliberű cpu-t és rdna 2 vga-t nem adnak ingyen senkinek, már nem szorulnak rá
az elmúlt évek alatt pedig az történt, hogy a pc-s játék még drágább lett, míg a konzolok nem, ellenben a konzoloknak már default a 4k, sok sikert ehhez pc-nél
4k tv pedig már "szinte minden" háztartásban van, így külön monitort sem kell venni, nem véletlen remélnek a gyártók előző gennél sokkal nagyobb eladási számokat

gliskard
a manapság divatosan reprezentatív felmérésnek egy pár perces videót azért nem tekintenék 2009-ből, kérdezzünk meg legalább 1000 embert 2020-ban, annak se lesz érdemi eredménye mondjuk, ahhoz sokkal több "alany" kell
volt egy itthoni egyetemi felmérés, sok olyan kérdéssel ami egyáltalán nem egyetemi szintű, hát sajnos a legtöbb deáknak' nem sikerült helyesen válaszolni, de ebből nem gondolnám hogy mind nettó idióta
itt arról van szó, aki vesz konzolt, és max ha csak annyit tud, hogy az egy funkcionálisan lebutított számítógép, esetleges számítógép vásárláskor nagyobb eséllyel részesítheti előnyben az amd-t
aki ennyit sem tud, de látja az amd nevet, szintén így lehet vele
az elmúlt években nagyot fejlődött a yt is, több milliós feliratkozások is vannak youtubereknél ennyi nézettséggel - más kérdés, hogy vannak fizetett videók és nem mindig a valóságot adják elő -
aki tudatosan vásárol, az utána néz azért a gyártóknak - kénytelen, mert már konzol választásnál is döntenie kell a sz@rxbox' és sz@rps' ( : közt -
emellett pontosan tudom, hogy vannak olyan vásárlók, akik notebooknál a szín alapján fognak választani - pc komponenseknél nálam is nagy mértékben dominál, szóval megértem -
röviden, ha 100 vásárlóból akár csak 10-20 amd-t vesz intel helyett az ms "reklám" hatására, az máris 10-20% átcsábított vevő csak emiatt, legyen csak 10%, máris csak a piac maradék 90%-a marad harcmezőnek ( : nem kell tudnia a kedves vevőnek azt sem mi az a processzor, elég csak az amd nevet ismernie - nyilván nem véletlen került ki az ms oldalára, az amd marketingesei is hasonlóan láthatják ezt -
egyébként az elmúlt 10 évben minden nagyon okos' lett, már simán lehet böngészni lassan a csattogós lepkével is ( : boldog-boldogtalan nyomkodja a telefonját ha kell-ha nem, szóval nagyon meglepne ha most 1000 emberből legalább 500 nem tudná mi az a böngésző :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#118) gliskard válasza Chaser (#117) üzenetére


gliskard
senior tag

OK

(#119) Busterftw válasza Tigerclaw (#115) üzenetére


Busterftw
veterán

Ez a teljes net profit (veszteseg), a Enterprise, Embedded and Semi-Custom reszleg (amiben a konzolok vannak) osszesen kapart ossze 50-200 milliot ezen evek alatt, szerverestul konzolostul OEM-estul, amikor mar szazmillio feletti konzol eladasok voltak pl 2016-ban.

Nekem eleg egyertelmu, hogy alig hozott valamit a 100+ millio konzol.
Nyilvan tobb mint a semmi.

(#120) Busterftw válasza Chaser (#117) üzenetére


Busterftw
veterán

AMD penzugyi jelentesekben megtalalod, de en a mostani genrol beszeltem, nem az ujrol.
De az uj gennel sem szamitok hatalmas bevetelre a semi-custombol, par ev mulva megnezzuk.

[ Szerkesztve ]

(#121) flanki válasza GodGamer5 (#53) üzenetére


flanki
aktív tag

Képzeld el képes, mert nem érdekel a gyártástechnológia!
Nekem olcsóbban jött ki az Intel konfig, mint az AMD-re átállás.
Vannak csóró userek mint én is, akiknek minden fillér számít.

[ Szerkesztve ]

(#122) Chaser válasza gliskard (#118) üzenetére


Chaser
titán

sokan azt nem kalkuláljátok bele, hogy változik a világ, hivatalos marketinges képesítésem nincs, de azért elboldogultam valahogy nélküle is
persze vannak dolgok amik nem változnak, és mindig lesz egy réteg, aki csak szín alapján dönt valami mellett/ellen, ez tény, de ilyen alapon egy reklám sem lenne ( : mellettük vannak tudatos vásárlók, jól/kevésbé jól tájékozottak, és még egy tucat másmilyen, nyilván minden reklámnál van egy kitűzött réteg akit meg akar fogni, és nyilván azt a réteget részesítik előnyben, akikből a legnagyobb számút látják/gondolják
és ha már reklámok, sztem eljutunk lassan oda, h nem is kell rengeteget reklámra költeni az amd-nek, tolják helyettük a youtuberek ezerrel, és hát valjuk be, nem rossz reklám az sem

Busterftw
régi gennél biztos aprót kerestek sok mindenen, lehet pont az alapozta meg a következő szerződést, nem is kérdés, kérdés az új gen
3xxx-től tényleg ütős lett a cpu, elvileg az rdna2 is az lesz, más a felállás, mondjuk így
és tényleg majd évek múlva derülnek ki az eredmények és az új genes konzolok eladási számai is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#123) M@cika válasza Duck663 (#65) üzenetére


M@cika
őstag

Nem is kell. Senki nem mondta, hogy ha valakinek Intel procis gépe van, az most azonnal dobja a kukába és vegyen AMD-t. Ha valaki amúgy is akar ÚJ gépet, akkor most a legtöbb felhasználási területre ár/érték/teljesítmény/fogyasztás területén jobbat kínál az AMD.

Nasit a kis fehér medvének!

(#124) Oliverda válasza Chaser (#117) üzenetére


Oliverda
félisten

Szvsz gliskard látja jól.

"itt arról van szó, aki vesz konzolt, és max ha csak annyit tud, hogy az egy funkcionálisan lebutított számítógép, esetleges számítógép vásárláskor nagyobb eséllyel részesítheti előnyben az amd-t"

Ez visszafele eddig nagyobb eséllyel sült el. Ha a vásárló elégedett a konzollal, miért venne játékra PC-t? Ha pedig nem elégedett a teljesítményével (amire a korábbi generációknál van esély), illetve a játékélménnyel, akkor valószínűleg inkább kerülni fogja az AMD-t, már amennyiben egyáltalán fogalma van arról, hogy ki tervezte a processzort. Utóbbira látok kisebb esélyt.

A konzolos jelenlétnek elhanyagolható reklámértéke van az AMD részére. Be lehet tenni a vitrinbe, meg néha el lehet sütni egy slide-dal néhány bemutatón, de kb. ennyi. A szerény nyereség mellett más kézzelfoghatót nem hoz a cég konyhájára. Nem véletlen, hogy az NV-t már rég nem érdekli ez a történet, optimális esetben pedig az AMD-t sem fogja a jövőben, ha sikerült hosszútávon stabilizálni a forgalmat és a nyereséget.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#125) Chaser válasza Oliverda (#124) üzenetére


Chaser
titán

nagyon leragadtatok a játéknál, azért van más is a világon amihez kellhet pc/notebook
vesz konzolt játékra, aztán lehet vesz pc-t bármi egyébre, vagy notebookot - nekem pl van notebook, lesz konzol, lesz egy kis office gép is némasági fogadalommal, mert ez a csodás 6200u komolyabb dologra alkalmatlan, főleg kikapcsolt ht-val, viszont ezt a gépet a kijelző miatt nem cserélem le, mert 4-500k-ért kapnék max hasonlót, ezt meg apróért vettem, osztán' jövőre még lehet beleborulok egy 5xxx-rdna2-be is -
szóval akár játékra is lehet konzol mellé gépet venni, mert pl nálam fps-re alkalmatlan, viszont jobban jövök ki ha forzára veszek konzolt, fps-nél meg maradok 1080p-n, személy szerint engem nem érdekel az összes játék, csak 1-2 cím
ez kb olyan, ha vett xboxot mért venne ps-t is? pedig veszik sokan mindkettőt, de akár még pc-t is melléjük játékra
nyilván legtöbben maradnak konzolnál, mellé lehet egy okostelefon is elég nekik, de az megint egy másik réteg
itt is lehet látni, ahány ember annyi igény

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126) Tigerclaw válasza Busterftw (#119) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Valoszinubb hogy a tobbi reszleg termelte a veszteseget, nem az konzolos uzlet. Szervereket tekintve szerintem eleg sok penzt eltapsoltak az ARM-os kiterore. Az embedded szegmensben meg meg az se jutott nekik eszukbe, hogy a barebone, system on board, NUC szegmens nagyon megy. Sokan dobtak mar a klasszikus 10-15 kilos ormotlan PC-ket, de a mini PC-k szegmense szepen szalad. Na ezt ok ignoraltak teljesen es ez ma sem valtozott.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#127) GhostRider93 válasza BiP (#39) üzenetére


GhostRider93
tag

Ez így nem teljesen igaz . Volt 8s róla cikk prohardveren mennyi a maximum fogyasztása ezeknek az új 10. Gen prociknak de a lényeg hogy míg a 6-7.gen tdp-je egyenlő volt (mondhatni) a valós fogyasztással turbó mellett addig a mostani már csak alapórajelre igaz és turbó mellett már bőven túllőnek azon nem csak 5 -10 W -al. Ez a TDP dolog rég nem ugyan az mint régen volt legalábbis CPU fronton mert ha amd alatt bekapcsolod pl. a PBO -t az sem fog a gyári TDP értékek mellett maradni csak nem száll el annyira mint az Intel( gyári beállítások mellett ha az alaplap is engedi.)

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#128) BiP válasza GhostRider93 (#127) üzenetére


BiP
nagyúr

2 dolgot mostál most össze. Az AMD-Intel féle különböző TDP értelmezést, és a mi volt régen (6.gen) és most (10.gen).

Meg tudod keresni azt a cikket? A 10.gen i7 i9 procik biztosan többet zabálnak, mint a papíron szereplő 125Wattjuk. Ezekről rengeteg cikk jelent meg a neten. Bár i3-ra még nem találkoztam ilyen összevetéssel. (ott valahogy senkit nem érdekel a fogyasztás :) )
Bár egy i3-nál szerintem nem akkora a difi Turbo mellett sem. Viszont eltelt 4generáció, nem hiszem, hogy romlott a fogyasztása egy közel azonos paraméterű procinak. [link] 6700k vs. 10300, én inkább arra tippelnék, hogy némileg csökkent is. (persze gondolom azért fért bele a kisebb tdp keretbe, mert csökkentették a base clockot)
Úgyhogy akkor egyezzünk ki abban, hogy közel ugyanannyit fogyasztanak.

[ Szerkesztve ]

(#129) Chaser válasza BiP (#128) üzenetére


Chaser
titán

sztem jól összefoglalta, mindkét gyártó mást ért alatta, és mindkét gyártó hazudik, az amd kisebbet
nincs gond intel fogyasztással 4ghz környékéig, de meglehet nézni egy 6 magos k étvágyát 5ghz-en, vagy akár defaulton is ha a tdp keret engedi kimaxolni
i3-maknál egyébként tényleg mindegy, abban a kategóriában intel és amd fogyasztása kb azonos
amiben intel jobb még mindig, az az idle fogyasztás, de load már 3xxx mellett is elvérzett 6 mag/4,5ghz-től kezdve, az 5xxx pedig még kevesebbet eszik - legalábbis a promo szerint -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#130) BiP válasza Chaser (#129) üzenetére


BiP
nagyúr

sztem jól összefoglalta, mindkét gyártó mást ért alatta, és mindkét gyártó hazudik, az amd kisebbet
Ez így van. Nem is cáfoltam. De én nem is erről beszéltem.
nincs gond intel fogyasztással 4ghz környékéig, de meglehet nézni egy 6 magos k étvágyát 5ghz-en, vagy akár defaulton is ha a tdp keret engedi kimaxolni
Ez is, ezt se cáfoltam, de szintén nem erről beszéltem, hanem a 10.gen i3-ról.

Viszont elbeszéltünk egymás mellett. Én egyedül a #36-ban feldobott régi i7 = új i3 témára próbáltam reagálni, és ő meg jött az AMD-féle TDP-vel. És Te is a 6magosokról beszélsz.

Szóval mindenki jókat mond, csak nem egymásra reagáltunk, hanem mindenki mondta a magáét.

[ Szerkesztve ]

(#131) Oliverda válasza Chaser (#125) üzenetére


Oliverda
félisten

Értem, de te meg az itt fórumozók döntő többsége nem átlagfelhasználó, hanem a kisebbséget megtestesítő, úgynevezett enthusiast user.

Egyébként honnan tudná az egységsugarú felhasználó, hogy ki tervezte a játékkonzolja processzorát? Rá van matricázva jól láthatóan a gépre, vagy legalább a dobozán rajta van márkajelzés? Esetleg a gép induláskor felvillan pár másodpercre az cég logója?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#132) BiP válasza Oliverda (#131) üzenetére


BiP
nagyúr

"Egyébként honnan tudná az egységsugarú felhasználó, hogy ki tervezte a játékkonzolja processzorát?"
Nem is érdekli.

(#133) ukornel válasza Tigerclaw (#86) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Ideje lenne mar hogy a GloFo is felzarkozzon a TSMC es Samsung melle technologiaban"

Sajnos ezt helyesebben úgy kell mondani: ideje, hogy Samsung is felzárkózzon a TSMC mellé.
A GloFo már fel is adta a felzárkózási próbálkozást. Aggódok, hogy az Intelnek sem fog ez menni.

(#134) Oliverda válasza ukornel (#133) üzenetére


Oliverda
félisten

Jelenleg TSMC-Intel-Samsung a sorrend az élvonalbeli technológiát tekintve. Egyébként az elmúlt 5 évben a Samsung bukott a legnagyobbat. 2015-ben még kb. azonos szinten voltak a TSMC-vel, azóta viszont néhány hangzatos bejelentésen kívül nem igazán tudtak letenni az asztalra semmi maradandót. Ráadásul úgy fest, még a 10 nanométerre alapozó 8 nanométerük sem elég jó, az NV Ampere problémák legalábbis erre utalnak, illetve az is, hogy az NV már dolgozik a chipek TSMC-s variánsain. Egyszóval most van a TSMC meg a többiek, bár ez szerintem (a másik két gyártótól eltekintve) még mindig jobb, mint amikor az Intel volt és a többiek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#135) ollie válasza Oliverda (#134) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már 2 éve van 7 és 8nm-es gyártástechnológia a Samsungnál, és nem kevés chipet gyárt ezeken.

***

(#136) Oliverda válasza ollie (#135) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan miket és milyen volumenben?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#137) ollie válasza Oliverda (#136) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Exynos 850 8nm - Samsung Galaxy A21s
Exynos 880 8nm - Vivo mobilok
Exynos 9820 8nm - Samsung Galaxy S10 család
Exynos 9825 7nm - Samsung Galaxy Note10 család
Exynos 980 8nm - Samsung és Vivo mobilok
Exynos 990 7nm - Samsung Galaxy S20, Note20 családok, Z Flip, Fold2

Legnagyobb volumenben valszeg a 9820 8nm (S10 család) és a 990 7nm (a teljes idei csúcskategóriás termékpaletta) lett legyártva.

Egyébként wikipediából:

Samsung/TSMC deviate from the now-defunct ITRS definitions: their 7 nm is more similar to 10 nm ITRS than 7 nm ITRS.

Szóval a TSMC 7nm-je is jobban hasonlít a 10nm-re.

[ Szerkesztve ]

***

(#138) Oliverda válasza ollie (#137) üzenetére


Oliverda
félisten

A Samsung 8 nanométere a 10 nanométerük ráncfelvarrása, vagyis csak egy finomhangolás. A 10LPP és 8LPP között 10, a 10LPP és 8LPU viszonylatában pedig 15 százalék az előrelépés, ami nem sok, de legalább nem kell hozzá EUV. Mégsem tudnak vele normális volumenben nagyobb lapkákat gyártani, pedig egy alaphangon 2 éves technológiáról van szó.

A 7LPP eddig még nagyobb bukta. Eredetileg már a Snapdragon 865-öt is ezzel gyártatták volna, a Qualcomm viszont nem látta biztosítottnak a megfelelő kihozatalt, ezért végül inkább átvitték a TSMC-hez. A 875-tel állítólag nekifutnak megint, miközben a TSMC már bő két éve sok tízmilliós volumenben ontja a 7 nanométeres lapkákat, sőt, az Apple A14-et már 5 nanométeren termelik, eddig bármilyen fennakadás nélkül.

A bérgyártók 7 nanométereit kb. egymás mellé lehet tenni. [link] Az Intel 10 nanométere hasonló paraméterekkel bír, a gyártás felfuttatásával azonban jelentősen, legalább 2 évvel le vannak maradva a TSMC 7 nanométerétől.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#140) Oliverda válasza #32839680 (#139) üzenetére


Oliverda
félisten

Az elmúlt néhány évben szerintem nem, régóta az Ampere ez első. Látszik is. Kíváncsi vagyok, milyen kihozatala lesz a 602 mm2-es POWER10-nek, amit egyébként már 7LPP-vel szeretnének gyártatni. Jó hír, hogy abból legalább nem kell majd sok százezres volument termelni.

A Snapdragon-Exynos különbség a chip eltérő felépítése miatt is lehet, ugyanakkor valószínűleg a gyártástechnológia is beleszól. Az Apple A9-et a TSMC és a Samsung is gyártotta, előbbi 16, utóbbi 14 nanométeren. A TSMC-féle chippel jobb volt az akkus üzemidő.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#141) ukornel válasza Oliverda (#134) üzenetére


ukornel
aktív tag

Alapvetően egyetértek azzal, amit a TSMC/Samsung/Intel jelenlegi és közelmúltbeli szintjéről írtál.
Amiért mégis azt írtam, hogy az Intel miatt aggódok, az a bérgyártás botladozása, és hogy a termékpalettájuk ill. ütemtervük finoman szólva nem a legalkalmasabb arra, hogy szépen fokozatosan felzárkóztassák a technológiát.
A Samsungban jobban látom a potenciált (tőke, ügyfelek, portfólió), annak ellenére, hogy mostanság nem muzsikálnak annyira jól.

(#142) Oliverda válasza ukornel (#141) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha nem tudnak fordítani a 7 nanométerrel (eddig inkább fest úgy, hogy nem fog menni), akkor szvsz nem nagyon lesz más választásuk, mint valamilyen módon megszabadulni a gyártástól. Elképzelhetőnek tartom, hogy az Intel leválasztja a TMG-t, amit egy vegyesvállalat formájában akár a Samsung gyártásával is összebútoroztathatnak, sőt, akár még a GloFo-val is. A három cég egyesített szellemi tulajdona és gyártókapacitása a Samsung és a GloFo bérgyártói kompetenciájával megtoldva nagyobb eséllyel vehetné fel a versenyt a TSMC-vel.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#143) Panzika válasza BiP (#128) üzenetére


Panzika
tag

Amit a PH írt a fogyasztással kapcsolatban azt sajnos én sem találom de itt egy hivatalos infó: link

Az Inteles fogyasztás köszönőviszonyban sincs a hivatalos specifikációkkal.
I3-4170 hivatalosan 51W 1.3 volton. Az enyém CPU-Z szerint folyamatosan 1.7 volton perget ami majdnem 70W. Persze nincs Turbo a haswell i3-on 3.7 GHz a maximum órajel.

[ Szerkesztve ]

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#144) Panzika válasza Oliverda (#142) üzenetére


Panzika
tag

Valahol írták hogy a GloFo az AMD elvesztése után az utolsó nagyobb vevőjét is elbukta, így inkább az egyedi megoldások felé veszik az irányt.

Bár a GloFo magának csinálta a bajt furcsa szerződéseivel.

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.