Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Petykemano válasza Cifu (#50) üzenetére


Petykemano
veterán

Egyébként nem értem az AMD reluktanciáját.
Ha valahová el lehetne adni, az talán épp a 16+ magos AM4 és a 32+ magos Threadripper.
"El lehetne adni" - úgy értve, hogy tényleg hasznosul az alacsony egy magra eső sávszélesség miatt.

Én arra számítok, hogy következő zen körben (2021Q4-2022Q1) lesz már AM5 a bátraknak.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#52) Geri Bátyó válasza ollie (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"a 10nm-et eleve DDR5-tel tervezték."
Nem igazán. Már az Ice Lake-et is tervezték kihozni desktopra, csak 1 év késéssel a mobilhoz képest. Kicsit később az eredeti útitervekben a Rocket Lake is 10 nm-es fejlesztésként szerepelt.
Inkább azt lehet mondani, hogy az Intel jelenleg nem tervez DDR4-es platformot desktopra 10 nm-en a folyamatos csúszások miatt.

(#43) morgy
A szó összes értelmében lékre (Lake-re)futottak! ;]
Én is nehezen tudom követni már a neveket, főleg, hogy van egy csomó "C"-vel kezdődő, hogy még egyszerűbb legyen: Cannon, Coffee, Comet, Cascade, Cooper. Lassan azt sem lehet tudni, hogy melyik tényleges proci és melyik, amit bejelentettek, aztán töröltek.

(#48) carl18
A Sapphire Rapids-al kapcsolatban még az a szép, hogy, hogy eredetileg egy teljesen új architektura lett volna, de mára csak egy terméknév lett belőle.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#53) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Épeszű ember ezek után még képes Intel procit venni? :C
Úgy látom, hogy az AMD-nél minden percet kiélveznek, hogy az Intelt szop@thatják. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#56) M@cika válasza GodGamer5 (#53) üzenetére


M@cika
őstag

Kérdés kiket sorolsz az épeszűek közé. Az emberek többsége pedig idióta birka. Ezért lehet pl. a mostani covid balhéval riogatni és tönkretenni világszerte.
Sajnos a világ PC "fogyasztása" nem a DIY piacból áll. Ha abból állna, akkor a kékek igencsak nagy kulimászban lennének. De mint Oliverda írta a valós részesedés valahol azon számok körül van. Még kéne pár év masszív bénázás az Inteltől és hasonló jó és innovatív fejlesztés az AMD-től, hogy az eladási adatok tükrözzék az akkor fennálló különbséget.

Nasit a kis fehér medvének!

(#57) Geri Bátyó válasza #32839680 (#54) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az a baj, hogy korábban a magnak volt egy kódneve, a procinak egy száma. Most a magnak van egy kódneve, a proci generációnak is van egy kódneve és a procinak egy száma. Ennek nyilván az az oka, hogy a Skylake magokat használták 5 generáción keresztül. Az viszont kétségtelen, hogy a Cove generációnál ezt már elhagyhatták volna.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#58) Cifu válasza #32839680 (#54) üzenetére


Cifu
nagyúr

Lehet, hogy ezzel a befektetőket, a vásárlókat és a piacot úgy anblokk akarták megtéveszteni. :)

Mindenki egy Skylake folyományt vár, aztán nagyon nem azt kapják. :D

Egyébként semmi akadálya, hogy az arch. neve alapján hivatkozzunk rá.

Sunny Cove -> Ice Lake (mobil)
Willow Cove -> Rocket Lake / Tiger Lake
Palm Cove -> Cannon Lake (mobil)
Golden Cove -> Alder Lake

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#60) andy19770128 válasza Oliverda (#44) üzenetére


andy19770128
aktív tag

huh igen naiv vagy. Egy tach válalatnál nem feltétlenül jelent "mindent" a piaci részesedés. A fejlődés és modernizálódás még egy nokiát is kicsinálhat. Pedig hát ugye......

(#61) Busterftw válasza GodGamer5 (#53) üzenetére


Busterftw
veterán

Esetleg a szuk es apro DIY piacra ervenyes a hsz-ed. ;)

(#62) Oliverda válasza andy19770128 (#60) üzenetére


Oliverda
félisten

Tach micsoda? :F

A memóriagyártók szempontjából azt jelenti, ugyanis elsősorban a piacvezető igényeihez és terveihez igazodnak, és akkor még nem beszéltünk a pozícióhoz társuló befolyásról.

A Nokiát pedig kár volt idekeverni, mert nem lehet egy lapon említeni sem a cégeket, sem a helyzetet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#63) Predatorr


Predatorr
őstag

Ez a vicc most biztosan komoly? :F :Y

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#64) ollie válasza GodGamer5 (#53) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Továbbra is teljesen jók az intel processzorok. Persze ha valaki K-s i9-et vesz, annak fel kell készülnie az extrém fogyasztásra is, de a vásárlók többsége ezzel nem találkozik.

[ Szerkesztve ]

***

(#65) Duck663 válasza Zotya84 (#31) üzenetére


Duck663
őstag

Az AMD kínálata és fejlődése csábít engem is, de nem igazán kell a kraft, néha napján ha videót vágok oda mondjuk elkélne, de az is ritka manapság, játékok igényelhetnek többet, de egyre kevesebbet játszom. Szóval nem érzem, hogy sürgős lenne váltanom és ha összeadom, hogy mi mennyi, akkor inkább majd máskor foglalkozom a kérdéssel. VGA-n viszont fejlesztenék, mert akkor minden mehetne maxon, legalábbis nagy ritkán amikor játszom.

(#34) Pingüino: Lehet, csak épp szükség nincs rá. Így is van 16GB memória, ugyan fogyott már el, de nem sűrűn történik meg.

(#36) M@cika: Pont egyik nap néztem egy youtube videó, ahol 4790-től (nekem is az van) 10700-ig voltak összehasonlítva különféle Intel CPU-k (játékokban) volt ahol kb egál volt, talán a minimumok voltak kicsit rosszabbak, máshol meg 20%-al teljesített rosszabbul, ami azért nem a világvége. Az új játékokkal a mag/szálszámigény majd valószínűleg gyarapodni fog, de miután egyre kevesebbet játszom, nem érzem úgy, hogy nekem erre olyan nagyon sürgős lenne költenem.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#66) Laja333


Laja333
őstag

Az év 2050. AMD és Nvidia bejelentették az első quantum processzoraikat. Intel továbbra is kitart a 14nm mellett partnereik kérésére.

(#67) Bishop1


Bishop1
tag

Anniyra megy az Intel elbukott, AMD az isten, rákérdezek.
Melyik AMD proci nyom le most egy 10700K/10600K-t?
Csak mert 2x E5-2690v2-őt cseréltem most.
Kipróbáltam egy 3950x-et és elvérzett. 10600k és 10700k pedig vígan megfelelt.
Nem játék. C4D-Octane, TouchDesigner, After Effect, Resolume Arena.
Klassz dolog a sok mag, de nagyon rég volt már hogy CPUn rendereltem.
TD project: 60fps lefutás 10600k-val, 42-44 3950x-el.
(64GB 3200MHz RAM, 1080Ti, K80, 2x1TB XPG SSD, 2x6TB WD RED, Cougar GX 1050W)
Nem trollkodás, tényleg érdekelne mit kellett volna kipróbálnom.

(#68) Zotya84 válasza Duck663 (#65) üzenetére


Zotya84
őstag

Így akkor teljesen érhető és elfogadható az álláspontod. Így akár még értelme is lehet megvárni a váltást. Számomra is két oka volt, hogy váltottam: fogyasztáscsökkenés, és a mellé járó jelentős (nálam megfelelő munka során ~2,6×-os) gyorsulás – és az abból származó időelőny (mind a 16 szálon 100% load 16-20GB memfogyasztás).

Nekem is táp+VGA-csere lesz a következő, mert az előbbi ~13 (és messze van a hatásfoka a Platinum szinttől, ~73-75%), utóbbi ~8 éve szolgál, utóbbi meg már haldoklik is kicsit.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#69) Geri Bátyó válasza Bishop1 (#67) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ha lecseréltél 2x10/20, tehát 20/40 rendszert és a 16/32 elvérzett, de a 6/12 jó volt, akkor nem merült fel benned, hogy ott a szoftverrel van baj (nem használja ki a magokat, tehát az előző rendszered is tök fölösleges volt)? Esetleg az AMD rendszernél volt valami gebasz?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#70) Bishop1 válasza Geri Bátyó (#69) üzenetére


Bishop1
tag

Nem nem merült fel ugyanis mind a TD mind a C4D viewport egy magon operál. Mint a legtöbb szerkesztő program (Zbrush, Sustance, 3DS MAX,...) , míg renderelésbe nem kezdesz.
Ott meg szerencsés esetben jön a GPU.
Ezért érdekel hogy hol lehet az a fene nagy előny az AMDnél.

(#71) BiP válasza Bishop1 (#70) üzenetére


BiP
nagyúr

Ami 1 magnál többet használ ki a szunnyadó erőforrásból.

(#72) Chaser válasza Bishop1 (#67) üzenetére


Chaser
titán

5xxx már egyszálasban is durván menni fog, lassan kapni őket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73) Duck663 válasza Zotya84 (#68) üzenetére


Duck663
őstag

Úgy érthető a csere, hogy munkaeszköz! :) Akkor én is cserélném. :)

Egyetlen dolog azért zavar, ez pedig a hőmérsékletek. Egy srác itt felajánlotta, hogy delideli a processzorom, csakhogy vidéki, napokra nem tudok gép nélkül maradni. Bár gondoltam már arra, hogy pár ezerért veszek valami olcsó kis processzort, arra az időre, amíg megcsinálja, de ezzel sem foglalkoztam még, mindig van más, amivel foglalkoznom kell.

A tápcserén én már túl vagyok, tavaly lehalt, muszáj volt vennem. Egy 850-es Seasonic Focus+ vettem (most nézem, hogy nyár óta már nem kapható a típus), igaz ez csak gold, de a hangját még nem hallottam és fűteni sem fűt.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#74) Geri Bátyó válasza Bishop1 (#70) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

1 szálonl az Intel még előnyben van az órajelek miatt. IPC-ben már a Ryzen 3xxx nagyjából egál és az SMT is hatékonyabb, mint az Intel HT-je, tehát több szálon már az AMD a nyerő. Ahogy Chaser írta, a Ryzen 5xxx már elvileg 1 szálon is jobb lesz az Intelnél, de ezzel még meg kell várni a teszteket (már csak kb. 2 hét, ha minden igaz).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#75) Chaser válasza Geri Bátyó (#74) üzenetére


Chaser
titán

a 3xxx is gyorsabb már ipc-ben, legalább 10%-kal - de emlékeim szerint többel -, csak az órajelek voltak viszonylag alacsonyak
5xxx-nél emelték az órajelet, megint nőtt egy szépet az ipc, mostmár ccx-enként 8 vagy 10 mag van, úh. össz. 20-30%-kal jobb a 3xxx-nél
és lassan tényleg tesztek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76) Bishop1 válasza Geri Bátyó (#74) üzenetére


Bishop1
tag

Gyors kereséssel 4,9GHz maxot láttam, ami még mindig alacsonyabb mint az Intelnél, de mindegy is, ha csak nem gurítanak hatalmasat én pár évig már az LGA1200 vonalon maradok.
OC-t még nem is néztem (10x év workstation után azt sem tudom hogy kéne nekiállni), így is hatalmas előrelépés ez most nekem.
Pont azért cseréltem a 2690-eseket, mert sokat segített amíg physical rendernél kihasználta a magokat, de kb csak dísznek voltak mióta Octane-t használok és egy komolyabb részecskerendszer padlóra tette az egész gépet, illetve végre tömegesen elérhető a 128GB ram.

(#77) Chaser válasza Bishop1 (#76) üzenetére


Chaser
titán

igen, alacsonyabb, csak az ipc lényege annyi, hogy két cpu azonos órajelen mennyivel jobb a másiknál, na most ha 5xxx az intelnél 30%-kal jobb ipc-ben, akkor lehet számolgatni milyen órajelű intelnek felel meg a 4,9ghz 5xxx órajel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78) Geri Bátyó válasza Bishop1 (#76) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nyilván most már nincs értelme cserélni a rendszert.
A jövőben viszont érdemes lehet olyan szoftvert nézni, ami jobban kihasználja a magokat. Akár Intel, akár AMD, mindenképpen ez az irány.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#79) gliskard


gliskard
senior tag

Egyfelöl az látszik, hogy az Intelnek van még mérnök erőforrása és tudnak optimalizálni a meglévő architektúrán miután a gyártás technológia váltás csúszik.

Másfelöl nézve, még mindig övék az OEM piac túlnyomó része és amit legyártanak az szinte mind el is adják.

Befeketetői oldalról a probléma (leegyszerűsítve) az árképzéssel van, csökkent az eladási ár, bár valószínűleg az egy darabra eső gyártási költség a meglévő és kifrrott (tehát nagy valószínűséggel elég jó kihozatallal rendelkező) 14nm gyártókapacitáson lényegesen alacsonyabb mint amennyiért az AMD kapja a TSMC-től. Ettől függetlenül az intelnél is csökken a nyereség, de nem olyan vészesen ami kiverné a biztosítékot.

OEM partnerek mozgástere is elég behatárolt, mivel szinte a teljes Intel palettáról kell rendelniük a kedvezmények lehívásáért (és/vagy a szerződésben vállaltak teljesítéséjért). Ha kitáncolnának, akkor az AMD csak részben tudja kielégíteni a hirtelen megugró keresletet, a TSMC gyártókapacitása limitált és ki van tömve.

Intel látszólag vergődik, mert valamit csinálnia kell, de még mindig nincs bajban. Ezek nehézségek amelyeket kezelni kell(ene tudni), és valószínűleg lépni tudnak amint lesz megfelelő gyártás technológiájuk házon belül.

Ez egy lehetőség az AMD-nek, a piac egy kisebb részének a megnyeréséhez amivel biztosított lesz a működésük (egy ideig). De...
...az egész desktop piac zsugorodik, a notebook még kicsit növekszik, bár azt a desktop rovására teszi. Server eladások még mindig jól mennek, de elidult egy specializáció a nagyoknál ami miatt a klasszikus CPU már olyan meghatározó illetve házon belül fejlesztésekkel fedik le a speciális igényeket az általános célú megoldások helyett.

Az okos nagyjából meg tudják jósolni a következő 5-10 évet tecnológiai szempontból (ha nincs világ katasztrófa) ennél tovább nem nagyon látnak az ők sem. De azt ők is mondogatják, hogy a mostani gyártástechnológia fiaskó az intel részéről egyfajta előjel, ilyen borúlások a jelenlegi komplexitási szinten boritékolhatóak, csak azt nem tudni kinél és mikor jönnek. Az egy más kérdés, hogy ennek volt elözménye egy nem kellően átgondolt (utólag mindenki okos) pénzügyi döntés miatt. De ilyenek egyre sűrübben lesznek egy lassan de azért zsugorodó piacon ahol egyre drágább lesz szinte mindennek a gyártása ami valószínűleg gerjeszti a piac zsugorodását.

[ Szerkesztve ]

(#80) Bishop1 válasza Geri Bátyó (#78) üzenetére


Bishop1
tag

TDre nincs alternatív sw. Ez az IPC meg perpill nekem latin, de este keresek valami szakirodalmat.

(#81) Geri Bátyó válasza Bishop1 (#80) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

IPC = órajelenkénti műveletek száma.
Ebben már a Ryzen 3xxx is jobb egy kicsivel, mint az Intel, de az Intel magasabb órajele még kompenzálja. A Ryzen 5xxx a belső mérések alapján 19%-ot javít IPC-ben és az órajelek is javulnak.
Persze ebben nincs benne az, ha egy szoftvert egy adott gyártó procijára optimalizálnak (Az Adobe pl. jellemzően Intelre optimalizál).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#82) Chaser válasza Bishop1 (#80) üzenetére


Chaser
titán

talán instruction per clock szavakból áll össze
adott egy cpu, 4ghz-es órajellel, legyen ennek az ipc-je 100
adott egy másik cpu szintén 4ghz-es órajellel, de ennek az ipc-je 120
utóbbi azonos órajelen 20%-kal gyorsabb, tehát ha csak 3,6ghz-en üzemel, akkor is gyorsabb mint az első 4ghz-es cpu
az első cpu-nak 4,8ghz-en kellene üzemelnie ahhoz, hogy hozza a második cpu 4ghz-en hozott sebességét
gyakorlati példa pl egy zen 3600, ami legyen 10%-kal nagyobb ipc-ben intel 10xxx-hez képest
a zen mondjuk max tud járni 4,3ghz-en, az intel 5,1ghz-en, a jobb ipc miatt így az amd kb 4,7ghz-es intelnek felel meg, de ha már 20-30% ipc előye van és nagyobb órajele 1-2-300mhz-cel is, már odapörköl az 5,1ghz-es intelnek alacsonyabb órajelen is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) Zotya84 válasza Duck663 (#73) üzenetére


Zotya84
őstag

Igazából itthoni gép, csak használom időnként olyan munkára, ami melóban macerásabb lenne nem csak hw, hanem egyéb szempontból is, mert itthon nyugodtabb körülményeket tudok teremteni a komolyabb gondolkodást igénylő feladatokhoz, és itt nem zavar meg benne senki.

No, a táppal hasonlóan gondolkodunk, csak én a Prime PX-750-et néztem ki utódnak. Ez nekem jobb, mert a vízhűtéshez jobb, hogy jóval rövidebb a mostaninál, így kényelmesebben fognak a csövek elférni. :)

A delidhez meg kérdés, hogy mennyire van messze. Mert ha nem vészes, akkor megérheti rászánni egy fél napot, meg némi üzemanyagot, és így megoldani – de ezt neked kell tudni.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#84) Oliverda válasza gliskard (#79) üzenetére


Oliverda
félisten

Jól összefoglaltad.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#85) Gyuri27 válasza Laja333 (#66) üzenetére


Gyuri27
félisten

Dehogy dehogy. Addigra 10nm++++++++++++++++++++++++++++++ és ddr7 lesz.
Persze minden évben megjelenő új procihoz új lapot kell venni. Hiszen új foglalat. És mivel a ram nem változik évenkénti talán a hűtő felfogatás igen.
Természetesen a gyártástechnológiából adódóan a procikra rá lehet irni 15-35 watt. Persze ha azt akarod, hogy rendesen menjen akkor egy dupla 480-as viz kellene fog ahhoz a laza 400-500 watthoz amit bekajál. :DD

Amd - Radeon - Ryzen

(#86) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azon gondolkoztam, hogy az Intelhez valo ragaszkodas nem csak azon mulik, hogy az Intel volumenarakkal magahaz koti a gyartokat, hanem azon is, hogy az AMD csak erosen limitalt gyartokapacitas felett rendelkezik. A jelenlegi allapotban jo arat kapnak az Inteltol, mert toluk vasarolnak 80-90%-ban. Teljesen nem tudnak atallni AMD-re, mert az nem tud eleget gyartani. A felut meg nem jo nekik, mert akkor az Inteltol csak magas aron vasarolhatnak. Igy van egy soft es egy hard cap is AMD-re, ami sajnos azt jelenti hogy az Intelnek megy jobban a szeker akkor is amikor az AMD sokkal jobb.

Ezert lehet az, hogy panaszkodnak az Intelnek, ahelyett hogy atallnanak AMD-re. Egyszeruen nem tudnak atallni AMD-re komolyabb mertekben. Raadasul most mar az Intel is be akar allni a sorba a bergyartokhoz, amivel duplan tesz keresztbe az AMD-nek. Ideje lenne mar hogy a GloFo is felzarkozzon a TSMC es Samsung melle technologiaban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#87) Abu85 válasza Tigerclaw (#86) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyilván. Az OEM-eknek azért is fontos egy DDR4-es Intel platform, mert a DDR5-tel durván megmélytorkozhatják magukat. Ha kiadnak egy rakás ilyen gépet, akkor lehet, hogy a visszatérítésre vonatkozó limitet teljesítik az Intelnél, de lesz egy csomó eladhatatlan konfigurációjuk, amiket majd két év múlva leírnak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#88) Chaser válasza Tigerclaw (#86) üzenetére


Chaser
titán

nyilván az amd sem úgy gondolta, hogy egyik évről a másikra majd mindenhova betör, de elindultak, sztem azért tartanak már ott mint intel abból a szempontból, hogy nem tudnak eleget gyártani
sokan kifelejtik a serverek, notebookok, brand gépek és diy piac mellett a konzolokat, mind az ms, mind a sony már amd soc-ot használ, és ezen már nem annyira aprót keresnek mint előző gennél - ms-nél név szerint is megnevezték végre az amd-t -, ez is durván viheti a gyártó kapacitás nagy részét, már hónapok óta gyártják az új konzolokat, és nyilván nem is fog leállni, több száz m-s eladást terveznek mindkettőre az elkövetkező évekre
a mostani covidos helyzet pedig sikeresen hozzá is járulhat ha esetleg eldurvul a helyzet, de covid nélkül is pörögni fognak az új gépek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89) Oliverda válasza Chaser (#88) üzenetére


Oliverda
félisten

"sokan kifelejtik a serverek, notebookok, brand gépek és diy piac mellett a konzolokat, mind az ms, mind a sony már amd soc-ot használ, és ezen már nem annyira aprót keresnek mint előző gennél"

Mennyit keresnek egy új generációs konzolos chipen?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#90) Tigerclaw válasza Abu85 (#87) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha lenne alternativ ut, biztos azt valasztanak. Az AMD mar keresett termek, konnyu eladni, olcsobban vehetik, jobb a teljesitmenye, konnyebb huteni. A kisebb gyartok mint a Huawei vagy a Xiaomi fullban atallhatna AMD-re, de a nagyobbakat biztos nem tudna kiszolgalni meg akkor se ha jo elore szolnanak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#91) Chaser válasza Oliverda (#89) üzenetére


Chaser
titán

legyen csak 10$, de nyilván jóval több, nem közölte velem az amd sajnos, és tudtommal mással sem :) annyiszor pár száz m $ azért nem rossz, fejleszteni csak egyszer kellett rá, pontosabban optimalizálni csak, mivel a 3xxx cpu és rdna2 az alapja
ebből azért elég biztos bevétel csepeg be nekik éves szinten, a mostani nagy teljesítmény ugrást és fogyasztás javulást pedig nem fogják a végtelenségig nézni az oem-ek sem "intelt veszek" gombra kattintással

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) Oliverda válasza Chaser (#91) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem annyi sincs rajta, de ezek szerint te is csak a hasadra ütöttél.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#93) Bishop1 válasza Chaser (#82) üzenetére


Bishop1
tag

Kösz mindkettőtöknek!
Most is úgy érzem hogy jó irányba döntöttem az intellel. Nekem és most, úgy fest ez a legjobb. Az meg majd kiderül hogy okos ötlet volt-e a kevesebb mag, magasabb órajelek elgondolás szerint a 10600k-t venni. Eddig nagyon jól teljesít, de még alig laktam be a rendszert. Ha meg mégis kevés a mag, ott a 10700k vagy a 10900k, esetleg majd a Rocket Lake-ek.

(#94) Chaser válasza Oliverda (#92) üzenetére


Chaser
titán

nyilván nem tudom pontosan, előző gennél még sokan rebesgették hogy aprót keresnek rajtuk, az hogy megnevezi az ms hivatalos partnerként, azért engedi sejtetni hogy változott a helyzet
lehet 10$, lehet 50, fogalmam nincs, ha csak 5$ lenne az évi 100m konzollal számolva 0,5mrd $
az eladások majd úgyis idővel derülnek ki, gamer gép drága, csökken rá az igény, konzol ahhoz képest olcsó, sokkal kevesebb nyűggel - persze sokan azt szeressük' a pc-ben, h vannak nyűgök ( : -, de a világ nem a pc gamerek felé halad az már azért jól látható egy ideje
nagyon apróért sztem azért sem adhatták, mivel elég nagy gyártókapacitást lefoglal más terméke elöl, most már minden aktuális termékük 7nm készül - nyilván tudod te is -
páran pedzegették 5xxx áránál, hogy lehet nem csak a best' feelinget kell megfizetni, hanem egyszerűen nem tudnának eleget gyártani régi árakon, simán lehet hogy így van

szerk:
Bishop1
nyilván a te döntésed
az ipc matek alapján csak a teljesítményt nézve épp hogy rosszul döntöttél - volna, ha az 5xxx-et egyáltalán lehetett volna kapni, de még most sem lehet, tesztek sincsenek, de ha valós a "demo", akkor egy 4,9-es 5xxx hozza egy kb 6ghz-es intel szintjét egyszálon, illetve hozná, ha létezne olyan intel -
de ez majd kiderül, és lehet az általad hasnált sw-ek vmiért jobban fekszenek intel alá, ilyen van

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95) Oliverda válasza Chaser (#94) üzenetére


Oliverda
félisten

"lehet 10$, lehet 50, fogalmam nincs, ha csak 5$ lenne az évi 100m konzollal számolva 0,5mrd $"

10 év alatt nem megy el annyi. PS4-ből 7 év alatt bő 110, Xbox One-ból pedig kb. 50 millió darab fogyott. Az AMD-s konzolok óta pedig nőtt a gamer PC-k iránti igény, tehát pont fordított a tendencia.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#96) Gyuri27 válasza Chaser (#91) üzenetére


Gyuri27
félisten

106 milliót adtak el 2019 decemberéig a ps4-ből. Az még 10 dodóval se rossz. De nem hiszem hogy csak ennyi az annyi.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97) Chaser válasza Oliverda (#95) üzenetére


Chaser
titán

a múltról beszélsz, utolsó évekre már mondhatni elavultak lettek a konzolok, most azért elég ütős dolgot tettek le, viszont árban - engem meglepett - nem szálltak el, ilyen ft mellett kb ugyanannyiba kerülnének mint anno 5-6-7 éve, ha nem többe
ms-nél nem hülyék ülnek - nem mindig ( : -, sokszor promóval adják a gépeket, sokszor leárazva, ott a game pass, nem tudom mikor jött pontosan, de elég népszerű, a pc-konzol közti átjárás is sok címnél
tudtommal évek óta már csökken az igény a pc-s gamere, elég megnézni a kiadók hozzáállását egy címnél konzolhoz és pc verzióhoz - mondjuk megértem, konzolnál nincs warez, pc-nél van -
sonynál meg ugye az exkluzívok hódítanak, napokban láttam hírt hogy most jóval nagyobb eladásokkal számoltak
nézd meg a series x hw-ét, igen keményen kell azért csengetni pc fronton, 185e ft itthon a konzol, nem kell driverrekkel foglalkozni, semmivel, csak bekapcs' és megy, ha kell frissít
de ezt majd úgyis évek múlva látjuk, pontosan hogy is zajlott le ez a történet
ha nőne a gamer pc-k iránti igény, amd abból sem jönne ki rosszul, mert szerintük övék lesz a legerősebb gamer cpu ( : az rdna2 pedig majd kiderül, de látva nv árcsökkentését új gennél és a szerencsétlenkedését, van egy tippem hogy olyan rosszul nem sikerült az sem
szóval hosszú távon az amd szépen megindult
emellett jó lenne ha intel is gurítana már valamit, nem szeretnék még 10 év múlva is 5600x teljesítményt kapni 300$-ért az "új inteltől" :) ;] de most kifejezetten örülök neki, hogy 7700 teljesítményt kapok 35e-ért, ami nem is olyan rég még 100e környéke volt

szerk:
Gyuri27
igen, azok a régi számok, ps4 pro tudtommal 4k-t sem tud/ott
új genes konzoloknál default lett a 4k, zömében 60fps-sel, vagy 1440p/120, nyilván lesz cím aminél sántítani fog ez, de ezekre igazán fejleszteni sztem majd csak 1-2 év múlva fognak
szóval "izgalmas" a következő pár év konzol szempontból is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98) Oliverda válasza Gyuri27 (#96) üzenetére


Oliverda
félisten

De, az nagyon sovány. 6 év alatt 100 millió dollár nyereség nudli egy akkora cégnek. Egy jobb negyedévben ennyit hoznak a Ryzenek.

A chipek pontos ára valószínűleg sosem derül ki, de pár éve 100 dollárt pletykáltak, vagyis ennyit fizetett egy konzolos lapkáért a Sony és/vagy az MS. Ebből jön le a lapka előállítása, illetve a tokozása, plusz a tervezés költségei és az egyéb járulékos kiadások. Egyáltalán nem biztos, hogy maradt $10 nettó haszon a végén.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#99) Tigerclaw válasza Chaser (#97) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mivel mindket konzol csak ev vegen tud startolni, ebben a covid-os evben rossz huzas lett volna feljebb arazni egy szorakoztato-elektronikai cikk eseten. Mas esetben legalabb 50-100 dollarral magasabb lett volna az ar. Amugy jo ideig egymasra vartak es amikor az MS elkezdte a Sony nem tehetett mast mint kovette.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#100) BiP válasza Chaser (#94) üzenetére


BiP
nagyúr

Most is úgy érzem hogy jó irányba döntöttem az intellel.
Az a lényeg, hogy Te így érzed, hogy megtaláltad a számításod.
Én épp mást vettem, de én is így érzem, és jól is van ez így.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.