Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Kansas válasza MaCS_70 (#16) üzenetére


Kansas
addikt

Ez nem "hogy hívás" kérdése, nagyon nem mindegy, hogy 30GB az egy óra vagy egy nap alatt megy át a csövön.

Abban igazad van, hogy a magyar mentalitás az, hogy ha már van, használjam ki(pláne, ha "ingyen" van).
De jelenleg az történik(kicsiben modellezve), hogy ha egy 4 lakásos társasház számára rendelkezésre áll fizikailag 1Gb/s sávszél, akkor a szolgáltató által nem 4x250Mb lesz eladva, hanem 4x1Gb, mert potenciálisan lehetőség van 1 Gb/s-en forgalmazni, ha épp a többieknél nincs aktív nethasználat. Mellesleg oda lesz írva egy garantált 200-250Mb sávszél a lap aljára, belekalkulálva azt is , ha valami gubanc van upstream, akkor nincs meg az 1Gb.

De ha 4x250Mb/s lenne eladva(és a hozzáférés eszerint korlátozva), akkor a torrentbuzi is nyomhatná nyélen és közben a többieknek is megmaradna a hozzáférésük... csak a szolgáltató nem tudna annyit számlázni...
A fő probléma az, hogy a valójában fizikailag elérhető sávszélesség többszöröse van eladva a fogyasztók felé, abban bízva, hogy az idő java részében nem mindenki akarja maximálisan kihasználni az általa megvett sávszélt, illetve abban, hogy az általad leírt torrentbuzik nagyon kis részét teszik ki az előfizetőknek.
Arról nem is beszélve, hogy pl. én mióta előfizettem Netflixre/HBO Max-ra és Prfime-ra(de igazából már a legelső óta, nem vártam össze mindet), alig torrentezek, és ha 7/24-ben 4K-s filmeket néznék, akkor ugyan bitben mérve hatalmas adatmennyiség csorogna le hozzám, de a sávszélességből a megvett 1000 helyett csak 15Mb/s lenne használva.

Szóval még egyszer: nem a letöltött bitek száma a lényeg, hanem a sávszélesség, mert az korlátozott, és ha nem 100%-on tolod 24/7-ben mint a példádban szereplő torrentidióta, akkor mindig is a sávszélkesség lesz a bottleneck, nem az adatmennyiség.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.