Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) MaCS_70 válasza Foglalt név (#50) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mondjuk az a szomszéd gyerek, aki a letöltéseivel gyakorlatilag az egész utca sávszélességét elszívja -- illetve ő extrapolálva a rendszerszintre. Azaz mindazok, akik élve az átalánydíjas korlátlan forgalom lehetőségével rövid távon a fair felhasználók netminőségét rontják, hosszú távon pedig a felhasználói igényeket torzítva extra beruházásokat tesznek szükségessé, amit persze az összes felhasználó finanszíroz -- köztük én is.

És ezt nem én találtam ki, bár nem kell hozzá túl nagy ész. Ugyan másfél éve családi okok miatt visszaesett az ilyen irányú kapcsolattartásom, de gyakorlatilag 1997 óta (igazán komolyan olyan 2006 óta) rendszeres téma ez a szolgáltatói szférával folytatott beszélgetések során.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52) Foglalt név válasza MaCS_70 (#51) üzenetére


Foglalt név
addikt

A sávszél problémához mi köze az adatmennyiségnek?
Nekem kicsit ez passzív-agresszív hozzáállás.
Te fizetsz egy adott sávszélességért, amit a másik fél vállalt a szerződésben. Ha ezt a szolgáltató nem tudja biztosítani, akkor ezt vele kéne rendezni vagy váltani.
Szerintem a feltételekben nem szerepel egy vélt vagy valós harmadik személytől, akire te kivetíted a frusztrációdat.
A problémád a forgalmazott mennyiségtől pedig teljesen független, mert téged pont az nem zavar, ha valaki lemásolja az internetet, miközben te alszol, ugye?

Az ellenségkép a passzív-agresszívek alkoholja. Lokálisan tompítja a fájdalmat, de megoldást nem hoz.

[ Szerkesztve ]

(#53) MaCS_70 válasza Foglalt név (#52) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyszerűsítsünk, hogy megértsd! (Bár szerintem már leírtam.)

Az a gondom, hogy bizonyos felhasználói magatartások intenzívebben veszik igénybe a korlátos erőforrásokat, mint az általánosnak tekintett magatartás. És mivel ezért nem kell többet fizetni, így nincs ezzel szemben visszatartó erő. Ezért azok járnak rosszul, akik normál módon használják a netet. Mindez pedig azért különösen bosszantó, mert az extra felhasználás az esetek nagyon nagy részében teljesen értelmetlen, senki számára nem generál előnyt, csak károkat okoz -- hiszen soha fel nem használt bitekkel árasztja el a hálózatot. Tekintettel pedig arra, hogy ennek a forgalomnak jelentős részben a generálói számára sincs értelme (azért csinálják, mert ingyen van), egy forgalomhoz valamilyen módon illeszkedő árazás ennek jelentős részét kiiktathatná.

Ha pedig nem érted az adatmennyiség / sávszélesség / szolgáltatási minőség összefüggéseit, arról nem tehetek. Bár ugye nyilván érted, csak Te éppen aktívan vagy agresszív.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54) Busterftw válasza MaCS_70 (#53) üzenetére


Busterftw
veterán

"Ezért azok járnak rosszul, akik normál módon használják a netet."
A kérdés még mindig fennáll, miért és hogy járnak rosszul?
Ha nem kapják meg a szerződésben foglalt sávszélt/sebességet, akkor le kell verni az ISP-n.

Ha te azt nem használod ki, az egyéni probléma.

(#55) Foglalt név válasza MaCS_70 (#53) üzenetére


Foglalt név
addikt

Köszi a választ! Az összefüggéseket eddig is értettem, most már téged is. További jó zsörtölődést ;)

(#56) MaCS_70 válasza Busterftw (#54) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megkapják a garantált sávszélességet, ami a névleges 10-15%-a. Úgyhogy kevesebbet kapnak a vártnál, de jogszerűen.

Továbbá mindenki rosszul jár, mert egy csomó meddő forgalomra is méretezni kell a rendszert.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#57) MaCS_70 válasza Foglalt név (#55) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van, aki azon zsörtölődik, hogy mások villanymotorral segítik biciklihajtást, én meg az értékes erőforrások értelmetlen pazarlásán.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#58) dabadab válasza MaCS_70 (#57) üzenetére


dabadab
titán

Úgy tűnik, hogy abba a hibába esel, hogy egy-két esetből általánosítasz.
Biztos vannak olyanok, akik indokolatlanul durván fogyasztanak, de elnézve azt, hogy az ISP-k mennyire foglalkoznak a témával (semennyire és az érdeklődésükben kifejezetten csökkenő trend látható), azt kell gondolnom, hogy ők kb. teljesen jelentéktelen kisebbséget képviselnek.
Márpedig ha annyira jelentéktelen a probléma, hogy az általa leginkább érintettek (az ISP-k) sem foglalkoznak vele, akkor nem hiszem, hogy itt állami beavatkozásra lenni szükség.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#59) Busterftw válasza MaCS_70 (#56) üzenetére


Busterftw
veterán

Melyik cégnél?
Nálam itt kinn volt Digi(Movistar) aztán Pepephone(Vodafone) és azzal fejezi be a technikus a setupot, hogy megméri aztán én is megmérem gépen és telón.
Nincs semmilyen apróbetűs rész.
Max ilyen senkiházán tudom elképzelni a helyi ISP-t hogy a 600mbit az valójában 80.

(#60) TeeJay válasza MaCS_70 (#56) üzenetére


TeeJay
félisten

Hagyjuk már nettó hülyeséget beszélsz... DIGI FTTH van nekem panel telepen, itt 128-as osztáson megy a GPON, 2 éve kötöttek rá de még nem tudtam 940 megabit alatt mérni reggel délben este csúcsidőben ünnepnap mindig megvolt a sebesség. Elmondásod szerint ilyen hálózaton én bűnös vagyok mert naponta pár TB adat megy a szomszéd meg a jó előfizető mert ő havi 10GB-ot ha használ... A hálózat bírja akkor nem mindegy?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61) MaCS_70 válasza dabadab (#58) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amint írtam, tavaly tavasz óta valóban nem vagyok naprakész, de akkoriban kifejezetten téma volt ISP-éknél (már ott, ahol számít a szolgáltatási minőség), hogy a meddő forgalom gondot okoz. Ahol most ülök éppen, egy kis faluban, ez különösen érezhető.

Szerintem az, hogy messze a névleges sávszélesség alatt teljesítenek, kimondottan nem azt jelenti, hogy sávszélességbőséggel küzdenének.

És tudom, hogy nem vagyok egy statisztikai hivatal, de az ezért elgondolkodtató, hogy a környezetemben, ami kifejezetten nem egy alacsony netkultúrájú társaságot jelent, milyen sokan nyomják 0-24-ben a letöltést. Mer' ki tudja, mit fogunk megnézni, meg benne kell lenni a top akárhányban a virágboltban, és különben is, ingyen van. Felnőttek, gimnazisták tömegesen, rengeteg egyetemi hallgató, és két nálunk dolgozó mester is. Amint megjelenik valami újdonság, torrent fájl azonnal leugrik és indulhat a letöltés. A szaki óránként nézte a telefonját, de a többiekkel ellentétben nem a Facebookot nézte, hanem a friss seedeket, mert ő nem ért az automatizáláshoz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62) MaCS_70 válasza Busterftw (#59) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én Vodafone-os vagyok, az én szerződésemben 150 vagy 200 Mbps a garantált. A Diginél 300 Mbps. Hasonló a T-nél is. Az 1 Gbps-os csomaghoz.

Ez egyébként triviálisan így van. Fizikailag lehetetlen a névlegest szolgáltatni, mivel törvényszerűen a teljes kapacitás sokszorosát adják el.

Példa: a Digi pillanatnyi kíválata.

Szóval semmi apróbetű, mivel kötelező nagybetűvel kiírni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63) MaCS_70 válasza TeeJay (#60) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tényekről beszélek, ha hülyeségnek tűnnek, az nem a tények hibája.

A napi pár TB forgalom pedig relatív. Azzal kezdtem, hogy a felesleges adatforgalmat tartom pazarlásnak. Ha valaki azt tölti le, amit megnéz, az nyilván a net rendeltetésszerű használata. Nem véletlenül írtam már le többször is, hogy a válogatás nélküli, szemétbe kerülő sávszélesség-használatot tartom károsnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64) TeeJay válasza MaCS_70 (#63) üzenetére


TeeJay
félisten

Amíg a kínált sebesség a 700/210 megabit megvan szerintem ne is foglalkozz a témával mert még a szolgáltató is tojik rá. Optikai hálózaton van elég kapacitásuk hiszen ha nem lenne már ekkora kínált sebességet sem tudnának adni.
Olymindegy hogy havi 3-4ezerért valaki 10TB-ot valaki meg 10GB-ot használja csak. Van egy fix havidíj amiből a szolgáltatásnak ki kell jönnie és elenyésző olyan van aki túl is használja.
Olyan ez mintha a Trófeába befizetnéd az allyoucaneat estét és rászolnál a szomszédra hogy ő miért eszik 3x annyit mint te... 100 ember normál mennyiséget fog enni és lesz pár aki 3-4x annyit magába tud tolni maximum úton hazafelé jön a róka

De mondjak mást is mikor Ikea-ban a kóla automatához valaki 10x visszamegy te meg csak 2 pohárral iszol akkor szerinted bűnös az aki 2litert is meg tud inni?

Pont ez a vonzó ezekben hogy az ember szereti ha nincs limit és ha meg lenne szabva hogy oké hogy korlátlan de csak 2 tányér kajáig akkor ki menne oda?

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#65) MaCS_70 válasza TeeJay (#64) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amiről én beszélek, az az az eset, amikor a Trófeában valaki a földre szórja a kaját, mondván, hogy ki van fizetve.

Én mellesleg nem beszéltem optikáról, sem nálam, sem az említett társasházban nem az van/volt. De ennek tényleg nincs jelentősége.

Annak viszont igen, hogy ahol szó szerint pár Mbps a tényleges sávszélesség, ott azért be tud tenni a bitek pazarlása.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66) TeeJay válasza MaCS_70 (#65) üzenetére


TeeJay
félisten

Ne aggódj májusban voltunk és volt amit mi is kiszedtünk, belenyaltam és ott hagytam a tányéron mert mégsem ízlett de más már nem fogja megenni nyílván úgyhogy megy a kukába... Italból is volt aki kikért 2 korsó sört és a felét sem itta meg de ki van fizetve úgyhogy belefér.
Internet ugyanez csak kicsit túl tolod az egészet.
Régen DSL korszakban tényleg lehetett túlhasználattal mások előfizetését hátráltatni vagy az első koax kábelnet is ilyen volt de a mai rendszer meg sem érzi azt amire az átlag nép és az a pár masszív user használja. Az ÁSZF-es befenyítés meg 10+ év távlata után is kísérti a UPC és most már Voda szolgáltatását mert az emberek felének agyába egy életre beégett a havi 300GB korlát és sokan emiatt sosem fizettek elő...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67) MaCS_70 válasza TeeJay (#66) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk a családban két helyen is ADSL van. (Az egyik mobilnettel kiváltva...) Sajnos elég sok helyen még kis hazánkban.

Otthon koax (nem is lehet más), és ismétlem: 350-750 Mbps között mozog a sávszélesség.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68) Busterftw válasza MaCS_70 (#63) üzenetére


Busterftw
veterán

Csak hogy ez teljesen szubjektiv. Nem igy mukodik az internet, meg kb semmi mas a vilagon.
Ami neked pazarlas, masnak nem az.
Ha 100 4K ripet akar letolrteni naponta es a net amiert fizetett birja, akkor hajra.
Ez lehetetlen korlatozni es kozpontositani, mert szubjektiv.

(#69) MaCS_70 válasza Busterftw (#68) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, mint ahogy az is szubjektív, hogy pazarlás-e, hogy a kaja több mint a felét kidobjuk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70) Busterftw válasza MaCS_70 (#69) üzenetére


Busterftw
veterán

Jah, ahogy te dobod ki a fel nem hasznalt es kifizetett savszelt.
Miert pazarolsz?

(#71) zone válasza MaCS_70 (#65) üzenetére


zone
őstag

Na, nem is a hálózatot kell fejleszteni. Majd odaállítunk mindenki mellé egy embert, aki figyeli, hogy megnézték-e a filmet, amit letorrentezett :DD

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#72) MaCS_70 válasza zone (#71) üzenetére


MaCS_70
félisten

Busterftw, zone -- akkor hát toljuk csak fullba a kretént, hogy nyugodtam mehessen a pazarlő erőforrás-kihasználás. Bocs, de erre a szintre már nem akarok lemenni, távoztam.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73) Busterftw válasza MaCS_70 (#72) üzenetére


Busterftw
veterán

Te hoztad fel a kidobott kajas peldat, en csak igazitottam ehhez.
Meg monitorozzuk ki mennyi letoltott adatbol mennyit nez meg es hasznal, aztan te beszelsz szintekrol?

Ha a fejesleges kajat ne dobjuk ki, akkor az adott savszelt is hasznald ki, mert kulonbsen pazarlas az egesz.
Az internetet hasznalok szama 2016-tol 84%-rol 2021-ig 92%-ra nott, ekozben volt egy lockdown, kisebb gondokat leszamitva semmi problema nem volt.
Azota meg ezerrel bovitettek a cegek es a demand is csokkent.

Te meg arrol beszelsz, hogy Jocika ne toltson le 4k dvd-t a torrentrol, mert elfogy az internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.