Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GALARDO


GALARDO
addikt

Már meg sem lepődök, csak így tovább! :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#2) Youri


Youri
veterán

Nézőpont kérdése :) [link]

RTX ON

(#3) bolvar válasza Youri (#2) üzenetére


bolvar
senior tag

ez csak a határtalan kapzsiságot bizonyítja ismét :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#4) lmisi válasza Youri (#2) üzenetére


lmisi
senior tag

Jaja ráadásul az év első 3 hónapja tradícionálisan gyenge az It-Okos teló "iparban", na akkor remekelt az alma, a hagyományosan javuló eredményeket mutató 3-6 hó meg pont vacakul sikeredett. Ez nem sok jót jelent 6.-9. hónapra hiszen valamikor októberre várják itelefon5-öt, tehát pont iskolakezdésre nem jut semmi egyenlőre almáéknál.

Gondolom ezért zakozott 6%-ot.
Rossz a trend nagyon, volt is magyarázkodás, hogy a tablet így meg úgy, ami tényleg nagyon szép, csak azt kell tudni hogy azon bizony nincs extraprofit mint a telefonon.

(#5) opeter87


opeter87
senior tag

Az iPhone eladások csökkenés indokolt, hiszen mindjárt itt az új sokan kivárnak.
A 17 millió iPad eladás viszont hihetetlen.
A számítógépek esetében enyhen növekedés normális, hiszen itt az új MBP és MBA és ezek még húzni fogják a 3. negyedévet is.

#4 lmisi
Egyetértek, szerintem is az iPhone eladással vannak gondok. Ez a vonal, amit elkezdtek a 3G/3GS - 4/4S szinte mindenkinél 2 évre kitolja a telefoncserét, ami nem tesz jót az eladásoknak.

[ Szerkesztve ]

(#7) vicze válasza lmisi (#4) üzenetére


vicze
félisten

Hát igen... A HTC két bővülő negyedév év után temetve van, a Apple 2 rekord csökkenés után istenítve. :) Q3 már az előző évhez képest is "veszteséges" lesz, akkor jönnek csak a Blikk főcímek. :P

(#8) p87 válasza GALARDO (#1) üzenetére


p87
senior tag

Így van, reméljük tovább csökken az iPhone eladás és a profit. ;] :DDD

(#2) Youri:
De megnézném mi lenne ha a következő iPhone eladásai alulmaradnának a 4S-el szemben, mert biztos rekordok döntögetésére számítanak, na mit szólnának ha nem jönne be...

[ Szerkesztve ]

(#9) hunter84 válasza vicze (#7) üzenetére


hunter84
aktív tag

Jaja, a helyzet az, hogy én elég sok szakportált látogatok, ezen kívül pont olvastam a portfolio.hu cikkét is, és mindegyik nagyjából azonos hangvételű volt, azaz jó az Apple-nek az extraprofit, ugyanakkor csökkenő tendencia figyelhető meg, tehát van negatív hatás is.

A fentiek alapján néha ledöbbenek, hogy itt a MA-án mennyire más színben látják a világot, dehát éljen az örök hurrá-optimizmus.

(#10) Angel1981 válasza Youri (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Úristen! Ez kész katasztrófa! Csak ENNYI a profit?!?!?!
Mit hittek? A végtelenségig fog gyarapodni a bevétel?!?!?
Hát persze, hogy igen! :W

Nem semmi egyébként, hogy az összbevétel majdnem felét az iPhone adja!

(#11) Touch-ko válasza L4mie (#6) üzenetére


Touch-ko
őstag

Szerintem nem kell meg 10-20 kommentet varni es anyazas lesz.. Mindig ez van.

(#12) Totheground


Totheground
addikt

Egy apró megjegyzés: ezek q3 számok.
Nem tudom, milyen elemők ezek, de nálunk már tuti kirúgtak volna őket a cégtől. A tradicionálisan gyenge q3ban, főleg, hogy mar megint érződik az új iPhone hatása (ami tavaly eltolódott, és a kedves elemzők ezzel is teljesen mellé lőttek) miért is közelítené meg a q2t, amikor még teljes erővel ment az új iPad és messze volt az új phone.
Na mind1

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#13) hemaka


hemaka
nagyúr

egész szép számok :D

(#14) GALARDO válasza p87 (#8) üzenetére


GALARDO
addikt

tovább csökken az iPhone eladás és a profit.

Ki tudja, lehet. ;) Én csak annyit tudok, hogy a következő szifont megveszem. :)

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#15) Roxbury válasza GALARDO (#14) üzenetére


Roxbury
őstag

Én majd akkor, ha lehet rá telepíteni Opera Minit, meg nyitott lesz az egész rendszer. :D

Addig marad az Android.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#16) rolii21 válasza GALARDO (#14) üzenetére


rolii21
aktív tag

Azt sem tudod meg h milyen lesz azt mar most tudod h megveszed:D

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#17) Touch-ko válasza GALARDO (#14) üzenetére


Touch-ko
őstag

Azert csokkent az eladasok szama, mert jon a kovetkezo generacio, es a tobbseg inkabb kivar. Ez teljesen termeszetes dolog. Nem kell ezen meglepodni, hiszen kb 2-3 honap es jon az uj keszulek.

Majd jonni fog Remusz911 es megindokolja valami felelmetes ostobasaggal.

(#18) azopi74 válasza GALARDO (#14) üzenetére


azopi74
addikt

" Én csak annyit tudok, hogy a következő szifont megveszem. "

Ez igen. A tudatos vásárló szobrát rólad lehetne mintázni. :) Na ezért nem lesz soha nagy bajban az apple, mert mindig lesznek hozzád hasonlók, és nem is kevesen :)

(#19) Youri válasza Touch-ko (#17) üzenetére


Youri
veterán

Ez teljesen termeszetes dolog. Nem kell ezen meglepodni

Sajnos az elemzők úgy néz ki nem értenek hozzá úgy mint te :D

RTX ON

(#20) GALARDO válasza Roxbury (#15) üzenetére


GALARDO
addikt

lehet rá telepíteni Opera Minit

Akkor 1 kilőve, ugyanis van rá. A második viszont, nem fog teljesülni. :N

18: Volt i4-em, így nem zsákbamacskát fogok venni. :) Meglepődtem, mennyire jó telefon, a fikázások ellenére. :K Biztos, hogy a márkánál maradok....bár csábítanak, a WP8-as Nokiák is. Viszont a szifon legnagyobb előnye, a számomra használható méret, ugyanis ilyen csúcskategóriába sajnos már nincs. :( Az i4 óta, tudatosult bennem a tény miszerint, soha nem szabad mindig másokra hallgatni. :)

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#21) hemaka válasza Roxbury (#15) üzenetére


hemaka
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22) Roxbury válasza GALARDO (#20) üzenetére


Roxbury
őstag

Igen most nézem valóban. Csak régebben azt hallottam, hogy kizárólag a Safari megy rajta.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#23) Totheground válasza azopi74 (#18) üzenetére


Totheground
addikt

Ez nem a tudatos/nem tudatos vásárló problémája.
Én is tudom, hogy meg fogom venni, hacsak nem basznak el valamit nagyon.
Az Apple eddig még nem csinált szar iPhone-t, és remélhetőleg ez a szokásuk meg is marad. Ez inkább a márkahűség/bizalom jele.

@Roxbury

Heh. Kíváncsi vagyok a fórum fikázóinak (nem Rád gondolok, hanem a renitens anti-Apple trollokra) mekkora része dolgozik "hallomás" alapján.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24) Youri válasza Roxbury (#22) üzenetére


Youri
veterán

Már Chrome és FF is van amúgy, illetve a FF lehet, hogy csak lesz

RTX ON

(#25) bagkri01 válasza GALARDO (#14) üzenetére


bagkri01
őstag

Ez már igen. Semmi infód nincs róla, de már kijelented, hogy megveszed, nagyon merész vagy.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#26) Remus389 válasza Youri (#2) üzenetére


Remus389
veterán

semmi gond, jön az új iphone őszre és ismét rekordokat fognak döntögetni

ennyi

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#27) bagkri01 válasza Totheground (#23) üzenetére


bagkri01
őstag

Az iphone 4/4s még mindig nagyon túl van árazva, ahhoz képest, hogy nem mai darabok bizalom ide vagy oda. Annyi pénzből már samu vagy htc csúcsmobilt veszek, amelyek jelly bean-el hozzák az iphone szintjét, sőt túlszárnyalják azt és nincs annyi megkötés a rendszerben. Kinek a pap, kinek a paplan.
Azt azért hozzá teszem, ha esetleg az apple nagyott villant az új iphonnal, nem kizárt, hogy elcsábulok

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#28) joey04


joey04
titán

Megint odacsapott az alma! :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) Teffi


Teffi
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Nekem is sikerült ilyen készüléket nemrég beszerezni, így csatlakoznék, első Samsung telefonom.
Lenne 2 kérdésem a tapasztalt fórumozókhoz:

-LF5 van a tetefonon, ma felajánlott egy 73 MB-os frissítést. Ez a fórumon említett LFB? Ez gond nélkül felmegy, ha a telefon rootolt? Megmarad a root vagy újra kell csinálni a CF-Root folyamatot?

-Play Store: eddig hibátlanul ment, majd egyik napról a másikra bármely program vagy update esetén a folyamat beragat a "Letöltés/Downloading.." kiírásánál, csak fut a folyamat jelző, de nem halad, soha nem fejezi be. Megpróbáltam mindent amiket itt ír a Google, de nem segít. Egyéb ötlet? A Wifi routeren minden ok, nem történt változás. Play Store verzió: 3.7.13, már a telefon vásárlása után rögtön frissült, eddig renben ment. Próbáltam eltávolítani a frissítést is, így viszament 3.5.16-ra, de amint elindítottam a programot, visszafrissítette magát.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#30) vhunor válasza Teffi (#29) üzenetére


vhunor
őstag

És ezt így hogy? - mondaná Tornóczky Anita.

(#31) Hiftu


Hiftu
senior tag

"4% other" - ez a gennyes, pereljünk be mindenkit kategória?
Mert akkor nem nagyon éri meg ezzel játszaniuk. Csak a saját imidzst rombolják.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#32) eeXaa válasza Teffi (#29) üzenetére


eeXaa
addikt

...sztem eltévedtél :U :)

(#33) bagkri01 válasza Teffi (#29) üzenetére


bagkri01
őstag

Pontosan nem értem, hogy vág a hozzászólásod a témába.
A beállításoknál kapcsolt ki az auto frissítést és úgy töröld a frissített play store-t, elvileg akkor nem fog visszafrissülni.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#34) Remus389


Remus389
veterán

Samsung

ott "csak" 5,9 milliárd a profit a negyedévben, viszont őnekik bővül és nem csökken

összehasonlításképp, gondolom ugyanarról a negyedévről van szó

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#35) eeXaa


eeXaa
addikt

...nem lessz itt semmiféle rekord.... az alma egyre inkább kezd kiszorulni a piacról.... lassan már senki sem vesz ájfónt, mert már kiment a divatból... komolyan, 10 emberből 7 nek a kezében samsung okostelefont látok, a maradék 3-on osztozik a többi gyártó.... és ez a tendencia egyre csak erősödik, mivel az androidos telók egyre jobbak az alsó szegmensben is... az s3 ról nem is szólva... gyakorlatilag mindenben agyonveri még a kinemadott ájfón5-öt is... :K ...szorul a hurok az alma körül... én nem adok többet 3 évnél és tuti az ájfónokon alap lesz a dupla boot with android, ha szeretnének majd még készüléket eladni akkortájt... :K
...ez az én vízióm erről a témáról...

[ Szerkesztve ]

(#36) GALARDO válasza eeXaa (#35) üzenetére


GALARDO
addikt

Az szép....szép mese. ;)

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#37) keIdor válasza bagkri01 (#27) üzenetére


keIdor
titán

Időgépet is veszel hozzá? Mert egyikre sincs JB, sőt a HTC még legalább lassú és laggos is, de te tudod. Kivétel az S4-es One S, csak azt meg nehezen kapsz. :DDD

eeaa: Jah én is sok Star 2-t meg egyéb szarokat látok mások kezében, sok az S5230 telefonnak csúfolt valami is, meg az ilyen Galaxy Mini variánsok, van vagy 20 belőle.
Igen ilyeneket én is látok, kár, hogy fényévmilliárdok választják el ezeket mind az iPhone-tól, mint a Galaxy S variánsoktól. Ezek hívom én who cares? phone-oknak. Btw látom maradtál ordas troll, így tovább. :C

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#38) Tibee86 válasza eeXaa (#35) üzenetére


Tibee86
veterán

"gyakorlatilag mindenben agyonveri még a kinemadott ájfón5-öt is... " :C
Kijelzőméretben biztosan. :) De legalább hozzátetted, hogy ez csak a Te víziód :R

(#39) bagkri01 válasza eeXaa (#35) üzenetére


bagkri01
őstag

Ne Magyarországot nézd.Amerikában még mindig nagyon divatos az iphone, de kinában is sokan veszik, ez a kettő ország azért elég nagy piacot jelent.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#40) Roxbury


Roxbury
őstag

Mondjuk azt nem tudom mért hasonlítjátok össze az S3-al a 4S-t.

Tökre nem egy kategória szerintem. A 4S-nek nagyon kicsi kijelzője van az S3-hoz képest, nekem az sokkal jobban tetszik. Netezni egyszerűen sokkal jobb azon a 4,8-as kijelzőn, mint a 3,5-ös egérmozin.

Most, ha kijön az új mondjuk 4"-os kijelzővel, akkor is lemaradásban lesz az S3-al szemben.

Proci az jó lett az S3-ban is, akkor megint nem tud meglépni a szifon.

Rendszerügyileg, meg megint csak az S3 a jobb, de egyenértékű legalább.

Amúgy, ha egy 4,5, 4,8-as kijelzővel jönne az új szifon, akkor nekem is tetszene.

Akkor miről vitázunk?

Hosszú távon amúgy nem egyszerű dolog fenntartani egy folyamatos profit emelkedést, főleg úgy, hogy nagyon hasonlítanak egymásra a telefonok, így nem feltétlen cserélik le az emberek. Márpedig divatból veszik őket, és ott a külső számít, ami pedig nem igazán változik.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#41) vicze válasza Youri (#24) üzenetére


vicze
félisten

Nincs.
Minden Safarin kívüli "böngésző" a Safari webview-t használja, amiben nincs Nitro. FF, Chrome stb. csak GUI-k a webview-hoz. Illetve a másik fele meg felhő alapú mint az Opera mini, alapértelmezetté egyik se tehető, minden link Safariban nyílik automatikusan, szóval nem tudom mi értelme más böngészőnek iOS-en.

(#42) Youri válasza vicze (#41) üzenetére


Youri
veterán

Nincs
[link]

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#43) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

sok kis karorvendo, nem vagytok kepesek elfogadni masok sikereit.

(#44) eeXaa válasza bagkri01 (#39) üzenetére


eeXaa
addikt

"Ne Magyarországot nézd" ...nem tudom otthon milyen a helyzet e téren, de gyanítom mégjobban érvényes az állításom, ha magyarországra gondolunk, én a brit helyzet alapján nyilatkoztam...

(#45) rolii21 válasza Roxbury (#40) üzenetére


rolii21
aktív tag

Rendszerugyileg egyen erteku? Hat nem tudom de az en androidom neha szeret ujra indulgatni befagyni stb. Nem vedem az iphonet de stabilabb a rendszer es ne felejtsd el h a 4s ben 800 mhz es dual coros proci van. Az s3 ezzel elentetben 4 magos 1.4 ghz es.

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#46) vicze válasza Youri (#42) üzenetére


vicze
félisten

Szöveg értelmezés???
"Unfortunately, as suspected, Chrome on iOS uses iOS' UIWebView, which means the same rendering engine as mobilesafari."
WP7-re és vannak ilyen tákolmányok, szép skin a Safarira, de semmi több, sőt még lassú is.

[ Szerkesztve ]

(#47) bagkri01 válasza eeXaa (#44) üzenetére


bagkri01
őstag

Áh, akkor így igazad van, mikor bejött az iphone ott is nagy divathullámot indított el ha jól tudom, tehát ez már lecsengett. Ott is megjött az emberek esze :)

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#48) R2D20208 válasza eeXaa (#35) üzenetére


R2D20208
addikt

A legnagyobb gáz, hogy merik még +150 ért adni, azt a divatjamúlt, nem a mai idők piacára való I4 - et is.

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#49) eeXaa válasza keIdor (#37) üzenetére


eeXaa
addikt

...hát most erre mit is mondhatnék? köszi :D

(#50) vicze válasza eeXaa (#35) üzenetére


vicze
félisten

Azért az iPhone-on Android-hoz mocskos elvakultság kell, hogy egy másodperre is eszedbe jusson.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.