Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nord_


nord_
veterán

Ideális páros a 45 1.8-cal. :K

(#2) t72killer válasza nord_ (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én inkább a pana 20-ason gondolkodom: zuiko 2/12, pana 20, zuiko 45. Így legalább csak egy drága obi van a készletben. Egy gyorsteszt azt mondja, hogy a pana kb uolyan jó (kivéve a lilázását).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) schawo válasza nord_ (#1) üzenetére


schawo
titán

Nem is vészesen drága, ahhoz képest, hogy megkapta a 12-es mechanikus kézifókuszát.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) t72killer válasza schawo (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazából a kérdés, hogyan teljesít a pana 20-ashoz képest. Azért fel van neki adva a lecke - bár pár spéci dologban, ami későbbi tesztek során jön elő - komolyat villanthat: pl kómahibában, CA-ban és vignettálásban lehet javítani a pana palacsintához képest. (Csillagfotózásra gondolok - itt számít mind3 tétel)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

160k magyarországon is realizálhatóan bestbuy.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) k1csi válasza t72killer (#2) üzenetére


k1csi
senior tag

Azért elég érdekes az amit a tesztelő fringing-nek nevez.
Nekem egyből szenzor blooming ugrott be (bár ez elvileg CMOS-ra kevésbé jellemző):
http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/lens-corrections.htm
Persze ugye ez egyből cáfolná, hogy kicsi a 20 1.7 kontrasztja (pont azért jön elő, mert nagyobb mint a 17 1.8-é)....

Na mindegy, azért megkérdeztem a tesztelőtől is aki úgy tűnik megtalálta élete értelmét ebben az obiban.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#7) nord_ válasza Mr.Csizmás (#5) üzenetére


nord_
veterán

Jó ez a szmájli. :D

(#8) t72killer válasza k1csi (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes kérdés. Lehet, hogy a pana hátsó lencséje túl közel lenne a szenzorhoz (pancake-design) és olyan nagy a fény beesési szöge, hogy ez a képen ilyen durván meglátszik? (közben az oly 17-es normálisan viselkedik) Elég ciki...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) k1csi válasza t72killer (#8) üzenetére


k1csi
senior tag

A szenzor blooming az szenzor hiba. Annyi köze van az obihoz, hogy ott jelentkezik ahol éles világosságátmenet van.
Nézd meg, ott véknyabb a korlát ahol a háttérben világosabb sáv van.

Ezek után engem nehéz lesz meggyőzni, hogy a 17-esenek jobb a kontrasztja...
Ill. az OM-D szenzora/JPG motorja is érdekesen kezeli a helyzetet...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#10) t72killer válasza k1csi (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha az OMD/epl5 szenzor lenne a bűnös, akkor nagylátókkal már tuti panaszkodtak volna a népek.
Másrészt nem hiszem, hogy az épp kijött 17-esnél aktiválnak egy rejtett firmware-funkciót (blooming-korrekció a raw-fileon - ugyebár a jpg-k LR-ban készültek), ami a pana 20-asnál nem megy. Én továbbra is lencsehibára gyanakszom...

Kontraszt: kicsit meglepett, hogy a gyengébb felbontás mellett jobb kontrasztot írt le a kolléga a 17-esnél, de simán lehet. A kontrasztban csak 1 komponens a felbontás a belső reflexiók (lencse+obifal bevonatok) ugyanolyan fontosak.

JPG-motor: ebben a tesztben nem releváns: "Note: Everything I write in this blog is in the context of shooting RAW with Olympus OM-D (or new PENs) and tweaking files in Adobe Lightroom 4."

Szumma: sztem nem meglepő, hogy egy nagyobb+prémium kategóriás lencse kicsit (k1csit:DDD) jobban teljesít egy palacsintánál. Majd kíváncsi leszek a lenstip-es tesztre, remélem hamarosan ízekre szedik:)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) k1csi válasza t72killer (#10) üzenetére


k1csi
senior tag

OK, lehet lightroom (a JPG-t benéztem). Lehet tovább mentek a kiégett részek visszahozatalában mint kellett volna.
Nem tudom elképzelni, hogy az obi keskenyebb korlátot vetít a szenzorra mert a háttérben világos sáv van.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#12) t72killer válasza k1csi (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hmm, tényleg úgy néz ki, hogy túlhúzták - ez látszik a kép alján lévő égőcskéken is (akik nem olvasták a tesztet, bal oldal: oly 17, jobb: Pana 20, mind2 f/2.8-on)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) nzozz


nzozz
aktív tag

Valószínűleg soha nem fogom megérteni, mégis miért kerülnek ennyibe objektívek?! De végülis lényegtelen...

(#14) t72killer válasza nzozz (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Minőségi üveganyag, finom megmunkálás+a japán management fizetése.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) schawo válasza t72killer (#14) üzenetére


schawo
titán

Fejlesztési költségek.

Pont tegnap olvastam a 80-as évek végéről származó, a valaha készült egyik legkülönlegesebb sorozatgyártású fejhallgató (AKG K1000) fejlesztésének körülményeiről az egyik (azóta már nyugdíjba vonult) vezető fejlesztőtől. Nem egyszerű a csúcsminőségű "szubjektív" készülékek fejlesztése. Komoly körültekintést, szaktudást és még több időt igényel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) t72killer válasza schawo (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igaz. Nem két nap, míg a fehér papírtól eljutnak a 300g-ra karcsúsított Pana 7-14 tervrajzáig...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) #22145024 válasza schawo (#15) üzenetére


#22145024
törölt tag

"Pont tegnap olvastam a 80-as évek végéről"
Adnál egy linket?

(#18) schawo válasza #22145024 (#17) üzenetére


schawo
titán

[link]
A fejlesztő hozzászólásait hrklg01 nick alatt találod. 2012.09.30 utáni hozzászólások az érdekesek (második oldaltól kezdődően)

Egyébként olyanoknak is érdekes olvasmány lehet, akiket különösebben nem hoznak lázba a fejhallgatók. Aki esetleg nem ismerné a K1000-t, annak megjegyzendő, hogy még a mai napig a valaha készült egyik legjobb fejhallgatónak tartják, és szó szerint évtizedekkel előzte meg a korát. Rendkívül nehezen hozzáférhető, gyakorlatilag minimális mozgás van a piacán, mai napig 1000 euró körül cserél gazdát egy-egy példány.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19) Degeczi válasza schawo (#3) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ahhoz képest viszont nagyon is, h eredetileg a fele ennyibe kerülő 2.8-as változatnál is olcsóbbról pletykáltak...
(mondjuk akkor is hihetetlenül hangzott, de szép lett volna)

(#20) schawo válasza Degeczi (#19) üzenetére


schawo
titán

Jött olyan is: M.Zuiko 15mm f/8 :DD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) t72killer válasza Degeczi (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Napersze, mindenki 500$-ból akar rögtön egy komplett f/0.95-ös sort 8, 10, 12, 17, 25, 45, 75... obikból... Ingyen ebéd sajnos nincs.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Degeczi válasza schawo (#20) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez nem is vicc!
utólag már tényleg egyértelmű, h valóban ezek a(z önmagukban igaz) pletykák folytak össze: jött egy új 17-es és egy szuperolcsó is - csak nem egyben

(#23) #22145024 válasza schawo (#18) üzenetére


#22145024
törölt tag

köszi a linket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.