Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jedis


jedis
senior tag

Nohhh végre megérkezett az AMD at AM4-es fogalat legaljára is ! :C Bár még az előző architektúra, de ha valaki egy időtálló, mégis per pillanat költséghatékony konfigot akar összerakni, annak most a legjobb alternatíva. Talán én is lecserélem, a 1150-es I5-ös cuccot, amíg van ára ! :K

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#2) #51736960


#51736960
törölt tag

Kíváncsi lennék, hogy egy A8-9600 mit tud mondjuk egy G4560-hoz viszonyítva, a cpu erő szempontjából? Mostanában tervezek budget gépet építeni, érdekes alternatíva lehetne az AMD.

(#3) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Végre VA panelek, egyre többet látni, helyes! :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4) Ixion77


Ixion77
őstag

A Dell XPS15-nek tényleg csak most, 9-10 hónap késéssel sikerült megérkeznie Magyarországra, vagy ez csak bújtatott reklám a régi készlet kiszórására mielőtt az új generáció megérkezik?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#5) Male


Male
nagyúr

Azért egy átlagosnak nevezett gépbe 850W-os tápot ajánlani... (ráadásul 50.000-ért egy Gold-os CM-et ...ennél 20%-kkal olcsóbb még akár egy Seasonic Platinum Fanless 400 is, amit szintén nem terhel 50%-ra sem egy átlagos gép, de jobb hatásfokú és még venti mentes is :), a gariról nem is beszélve )

(#6) kromatika


kromatika
veterán

köszi az össze foglalót.

(#7) Lacok


Lacok
őstag

Gondolkodtam egy AMD A12-9800-as APU vásárlásán de mivel jövő év elején jönnek a Zen alapú Raven Ridge megoldások inkább megvárom azokat.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#8) QwErTy42 válasza Male (#5) üzenetére


QwErTy42
addikt

+1
A Seasonic más kávéház.
Engem az zavar, hogy a felső kategória erősen túl van reprezentálva.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#9) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Azok a memória árak :Y

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#10) Feriboy2 válasza #51736960 (#2) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

cpu erőben le van maradva, viszont az integrált vga odaveri a penyát. kétszer-háromszor annyi fps-t tud mint a g4560

(#11) Kronos3000 válasza #51736960 (#2) üzenetére


Kronos3000
senior tag

A8-9600

G4560

rezeg a léc....

Wasabi...

(#12) #51736960 válasza Kronos3000 (#11) üzenetére


#51736960
törölt tag

Hmm... Igazából kizártnak tartom, hogy az A8-9600 elverje a G4560-at játékok alatt (dedikált videokártyával), de majd meglátjuk, ha jönnek a tesztek.

Szerk: ha pedig mégis, akkor egyértelműen az AMD lesz a választás, még úgy is, hogy az AM4-es lapok egy kicsivel drágábbak a S1151-nél budget kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#13) iwii


iwii
csendes tag

Pofám leszakad, hogy elszabadultak a memória árak (is). Tavaly februárban 14e Ft-ért vettem HyperX Fury 8GB 2400Mhz DDR4 Ramot, most meg 30-40 Forintokért lehet kapni...

Lehet tudni, hogy miért?

[ Szerkesztve ]

(#14) Joci10 válasza iwii (#13) üzenetére


Joci10
őstag

Volt már írva többször, több helyen. A lényeg: a memórialapkák kereslete nagyobb (főként a telefonokban látni ezt, hiszen már a legolcsóbbakban is 3-4GB RAM van), mint a gyártásuk, így folyamatosan emelkednek az áraik. Valahol írták, hogy idén az év vége felé vagy jövő év eleje felé állhat ez meg (beindulnak/beindultak újabb gyárak); de ugye ez is inkább csak találgatás, és várakozás.

(#15) deja vu


deja vu
addikt

Jók ezek a monitorok, csak sajnos idehaza kevés játékos engedheti meg magának.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#16) Kronos3000 válasza Joci10 (#14) üzenetére


Kronos3000
senior tag

A kereslet növekedése az etetős verzió,hiszen láthatóan nincs hiány.Az én verzióm a kevesebb gyártó,verseny hiány,vagyis tiltott (titkos) ármegállapodás.Egyszerűen a tőkés pofátlan extra profitja.Olcsóbb meg akkor lesz,ha a kényszer megszüli.Jótékonyságból kizárt.

Wasabi...

(#17) fornettisuti válasza iwii (#13) üzenetére


fornettisuti
veterán

Annyiért veszek raklappal

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#18) Nyugis válasza iwii (#13) üzenetére


Nyugis
senior tag

Ugy gondolod /érted, hogy 30 Ezer fronyo?😎

(#19) nyunyu válasza Male (#5) üzenetére


nyunyu
félisten

...ennél 20%-kkal olcsóbb még akár egy Seasonic Platinum Fanless 400 is, amit szintén nem terhel 50%-ra sem egy átlagos gép, de jobb hatásfokú és még venti mentes is

Tegnap cseréltem le a ~7 éves GTX460-amat egy friss ropogós 1050Ti-re, aztán nézegettem konnektorba dugható fogyasztásmérővel, mennyire éhenkórász szegény.

Eddig fogyasztott szintetikus tesztekkel rommáterhelve a gépem (FX-6300, 2x4GB ram, 2 vinyó, SSD, 460 ->1050Ti) 280W-ot, új kártyával alig 225W-ot.
VGA tesztek közben 210W -> 170W, átlag flash játék 145W -> 110W

Szóval nagyon nem kell rohannom, hogy lecseréljem a 10 éves Corsair HX520-at újabbra, hiszen alig 20-40% terhelést kap az eddigi 24-46% helyett.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) Scholes9 válasza iwii (#13) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én meg 16 gigát vettem tavaly júniusban 19 ezerért :DDD :DDD ;]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#21) Male válasza nyunyu (#19) üzenetére


Male
nagyúr

...hát igen, és az ilyesmi az átlagos gép max fogyasztása... ehhez 850-es tápot ajánlani amit még tesztek alatt is max 25%-ra terhel.

(#22) Joci10 válasza Kronos3000 (#16) üzenetére


Joci10
őstag

Az, hogy hiány van-e, vagy van kereslet növekedés az nem feltétlenül mond egymásnak ellent. Lehet úgy is kereslet növekedés, hogy nincs látható/érezhető hiány - vagyis ahogy szokták mondani: amennyiért el tudják adni (amennyiért megveszik), annyiért adják. (Ha valami drágul, akkor általában csökken a kereslete, így kevesebb eladott termékből kevesebb haszon jön - ha viszont emelt ár mellett is megmaradnak az eladások, akkor a haszon nőni fog. És erre mennek most a memóriacsipek gyártói.)
De egyébként ahogy említettem (itt, a ph!-en írtak róla régebben) most valamikor indul be az egyik (kisebb) cégnek egy új üzeme, ami javíthat a helyzeten - vagyis a kényszer megszülheti az olcsósodást.

(#23) Armagedown válasza #51736960 (#12) üzenetére


Armagedown
őstag

Még az A12-9800at is elveri a Pentium G4560 , ráadásul kisebb fogyasztással:
AMD A12-9800 Bristol Ridge APU (socket AM4) review
Várd meg a Zen aput, mert a Bristol Ridge nem éri meg az árát.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#24) nyunyu válasza Male (#21) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy átlag géphez egy minőségi 250-300W-os táp is bőven elég lenne.
400-500W csak a legcombosabb 1 GPUs rendszerekhez kell.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) #51736960 válasza Armagedown (#23) üzenetére


#51736960
törölt tag

Hú, de kerestem egy ilyen tesztet, thx!
Cpu erő szempontjából tényleg harmatos a Bristol Ridge :(

(#26) deja vu válasza nyunyu (#24) üzenetére


deja vu
addikt

A Vega 64-hez több kell, és sajnos az távol van a legcombosabb 1 gpu-s rendszertől. :DDD

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#27) nyunyu válasza deja vu (#26) üzenetére


nyunyu
félisten

Mióta a VGA cserét halogattam (~3 éve?) meg sem fordult a fejemben, hogy piros VGAt vegyek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) Male válasza nyunyu (#24) üzenetére


Male
nagyúr

Ez így van, csak kapni nehéz :(
Mit vadásztam én is egy 200W-os példányra pár éve.

(#29) Chaser válasza nyunyu (#24) üzenetére


Chaser
titán

átlag géphez 150w is sok lenne:)
átlag alatt pl egy ht-s pentiumot értek igp-vel, ssd-vel, 1 hdd-vel konnektorból max 100w-ot ránthat ki, ehhez mondjuk elég egy pico psu is és egy külső táp

Armagedown a 20e ft körüli modell megérheti, nem csoda h elveri a pentium, ez egy régi x4, ipc-ben sehol nincs, azokat is verték az i3-ak, ilyet sztem csak az vesz aki biztos nem akar külső vga-t, de vmilyen szinten játszana és túl nagy igényei nincsenek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) iwii válasza Scholes9 (#20) üzenetére


iwii
csendes tag

Az se rossz! :)

(#31) iwii válasza Nyugis (#18) üzenetére


iwii
csendes tag

Lemaradt az "e" :D

(#32) petison válasza Psychopeti (#9) üzenetére


petison
tag

Ja én is sírok. :O

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#33) tivadar9


tivadar9
csendes tag

Tetszik ez a procihűtő SE-214C, ára se rossz.
Mennyire lehet csendes?

(#34) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"Játékos szempontból nem is annyira a kijelző színhelyessége és betekintési szögei, hanem a sebessége a fontos."

Ez azért erősen függ attól, hogy milyen jellegű játékokkal és milyen igényekkel játszik az ember. Az online lövöldében nyilván a sebesség a fontos, de offline kaland/szerepjáték alatt sokkal több szerep juthat a képminőségnek...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#35) forgonati


forgonati
őstag

Anyám, a PH stábja milyen konfigokat használ, hogy egy átlag géphez 850W táp az ajánlott? Elgurult a gyógyszer rendesen...
Nekem a Seasonic S12II a 430 wattjával olyannyira elég, hogy valószínűleg soha nem is lesz lecserélve, már a 3. Konfigomat látja el. Hacsak nincs valami durva SLI konfig, totál értelmetlen egy ekkora táp. De megkockáztatom, hogy még oda is elég egy 600W...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#36) AGE-T


AGE-T
senior tag

Dell tetszik, de fél milla fölött elérhetetlen...:(

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#37) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

850W táp..... :)) meséljetek még...... :DD

Wasabi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.