Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Jónak tűnik, de tuti elszállt ára lesz... :(
Vajon SONY szenzort használ a főkamera ? :U

-

(#2) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Mondjuk ez durván jól néz ki. :)

(#3) janeszgol válasza GoldhandRent (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

A szokatlan keparanyt nekem mindig szoknom kell. Meg hiaba van 77mm alatt a szelessege, ez mar marha hosszu.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) Drughi


Drughi
addikt

Gyanítom közelebb lesz a 200K-hoz, mint a 150-hez :(

[ Szerkesztve ]

(#5) .Szaki. válasza janeszgol (#3) üzenetére


.Szaki.
addikt

Inkább legyen hosszú, mint széles. :) Én ezért mertem beruházni az S-re, mert a keskenységének köszönhetően kényelmesen fogható. Hosszan tartó telefonáláskor már ez is széles mondjuk, de ilyenkor egyszerűbb fülhallgatón keresztül telefonálni.

(#6) borand


borand
aktív tag

Érdekes ez az új A vonal. Ez a Glastic elég normálisan néz ki, kíváncis lennék a strapabírására, valamint tapintásra milyen érzés.

(#7) #86973952 válasza .Szaki. (#5) üzenetére


#86973952
törölt tag

Van akit a szélesség, van akit a hosszúság zavar. :D Van akit mindkettő.

Én magam részéről szeretem a tepsiket, de inkább legyen szélesebb. Persze emellett az sem utolsó, hogy a kijelző mennyire tölti ki az előlapot.

(#8) ollie válasza Drughi (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem hiszem, sőt valszeg még 150 alatt is lesz, hiszen a műanyag hátlap miatt ez olcsó kategóriában van.

***

(#9) Drughi válasza ollie (#8) üzenetére


Drughi
addikt

Hát nem tudom...

A GSMarena-n az A50-et 350 €-ra írták, ami 325-ös árfolyammal sarcok nélkül 113e Ft, ebből gondoltam, hogy az A70 lesz vagy 400€ + sarc

(#10) Kokzor válasza Drughi (#9) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Főleg, hogy tavaly csak az A6+ is 120.000 Ft-on nyitott. Most meg 65.000 Ft. (rendes boltból) Simán nyithat ez is 150.000 Ft fölött. A Samsung nyitó árai elég magasak szoktak lenni.

(#11) ollie válasza Drughi (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 350 euro már áfás ár. Akkor lenne nettó, ha dollár lenne.

***

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

Én úgy gondolom, hogy valamivel az S10e alá lesz pozícionálva. 150-200 ezres kategória.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Szerintem 150 és 180 között lesz, és Exynos 9610-et kap. Felfelé javítottam kicsit, miután megnéztem a kameráit.

[ Szerkesztve ]

(#14) Baggins86 válasza janeszgol (#12) üzenetére


Baggins86
aktív tag

És akkor az A90-et hova tennéd árban?

(#15) a510


a510
aktív tag

Széles látószög vagy a mélységi szenzor helyett inkább a 2x-es optikai zoomot rakták volna bele. Nekem legalábbis az fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#16) South Velen


South Velen
addikt

Újra hulladékműanyagok a felső(?)*kategóriás samsungok is, éljen! :C Ja nem...

* ha nem is felső, árban simán ott lesz.

Legalja ez a "glasstic"...
Nem törik, mint az üveg, de 3 nap alatt tele lesz karcokkal. Übergagyi. 150 ezerért.
Régen az "A" széria hozta vissza a fémet, most az hozza be ezt az okádék gagyi anyagot. Jó irány. :N

[ Szerkesztve ]

(#17) prolad


prolad
őstag

Szimpatikus darab, de ez is keskeny, hiába 6.7. Meg akkor lenne már inkább 21:9. Viszont még így is ez az első idei (meg kb. a 3. az összes A-s Samsungból) A szériás Samsung amit vennék.

(#18) janeszgol válasza South Velen (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, az idei elnevezések függvégényében végérvényesen megállapítható, hogy a Samsung egy idióta.
Azt mondták, hogy a J plusz alsós A összeolvad és lesz az M kategória (leginkább a műanyag dominanciával), meg a felsős A, inkább fém vagy üveg. Erre? M10,20,30 stb, meg A10,20,30 stb. Össze-vissza a felhasznált anyagok, az SoC-k (az A90-re Snapdragon 710-et írtak!).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) babosmiki


babosmiki
addikt

Ez mekkora már! :Y Lassan már én se értem ezt az értelmetlen góliásítást... :O

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#20) GoldhandRent válasza a510 (#15) üzenetére


GoldhandRent
őstag

2x semmit se ér, mert stabit úgyse raknak mögé.. Inkább stabis alapzoom digitális nagyítással. Legalábbis szerintem :U

-

(#21) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Kicsit még hosszabb lesz akár még felmosó nyélnek is elmennek majd.
Érdekes lesz pár év múlva, hogy mit választhat az ember ha így haladunk, hogy leszarják az igényeket.
[link]
Hiába olyan hosszú, a felület nem nagyobb egy ilyen telóban se...
A linken az iPhonet fejtegetik, de ez mindre igaz. Az X-en 5 coll alatt lehet csak youtube videót nézni, egy 7 plus 5,5 coll-ával szemben. Visszafelé haladunk.
Az A70-en meg gondolom olyan 5,5-6 coll között valahol.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#22) borand válasza 7Heads Drago (#21) üzenetére


borand
aktív tag

Nem hiába nőttek meg sokkal és nem hiába a régi 5,2-es telókat váltották 5,8 colosra.

(#23) #86973952 válasza 7Heads Drago (#21) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én sem vagyok oda a hosszított kijelzőkért, de aki 99% -ban állítva használja a telefonját, annak sokszor (nem minden esetben) kényelmesebb lehet. Vagy éppen olyan tartalmakat néz fekve. Amiből nyilván noccsnál nem hasznos az egész felület.

Viszont a telefon és a kijelző méretének növelésével ezeket már komolyabb feladat a farmer első zsebében hordani.

Nekem például a fenti arány sok. Nem a külső fizikai méretét tekintve, hanem az arányokat. Számomra fekvő és álló helyzetben sem ideális.

[ Szerkesztve ]

(#24) EndR


EndR
tag

Hát nem tudom... Tegnap voltam Media Marktban kipróbálni az A50-et, mert kifejezzetten tetszettek a tulajdonságai. (ujjlenyomat olvasó kijelzőben, DS + dedikált SD kártyahely, nagy akku stb.)
Viszont olyan pocsék a kamerája egy Honor 9-hez viszonyítva, hogy rögtön elment a kedvem tőle.

Remélem az A70 nem lesz ilyen silány képalkotás terén...!! :(

[ Szerkesztve ]

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#25) lalakov válasza EndR (#24) üzenetére


lalakov
senior tag

Ez nem hangzik jól. :( Pedig minden más tekintetben tetszik ez vagy az A60.

(#26) bajusz15


bajusz15
senior tag

Várjunk, akkor most A10-től kezdve minden lesz A90ig? (kivéve A80) Azt hittem, hogy lesz még A40, A60 és A90 bemutatva április 10-én, akkor ez mi?

(#27) janeszgol válasza bajusz15 (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Nyugi, egészen biztosan lesz A10től A90ig tízesével. Sőt, szerintem az M kategória is majd ilyen szépen fog hízni.
Ne mondd azt, hogy nem letisztult a paletta! :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) #86973952 válasza janeszgol (#27) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pont ez jutott eszembe nekem is....de azért bízom bennük, hogy lesz még egy-két extra is, mint A55 vagy A75. :D

(#29) K0vasz


K0vasz
aktív tag

kívül-belül jó lenne ez, de ekkora tepsi méretet...

(#30) K0vasz válasza 7Heads Drago (#21) üzenetére


K0vasz
aktív tag

a hagyományos dolgoknál (chat, facebook, meg minden egyéb standard "görgetős" felhasználásnál) jó ez a hosszított képarány, mert 16:9-en engem például eléggé zavart, hogy ha le is vettem a billentyűzet magasságát a minimumra, akkor is majdnem a képernyő felét kitakarta, és a chatelőzményekből alig látszódott már valami

a video meg elég vegyes dolog: persze rengeteg minden 16:9-ben van, de pl. videoklipekből is van szélesebb változat, a filmek is általában szélesebbek stb. stb.

(#31) Narancskoma


Narancskoma
tag

Baromi szép. De mekkora már? Néha az s9+-al is szenvedtem már egykézzel, ezt nem tudom elképzelni hogyan lehet kezelni.

(#32) #86973952 válasza Narancskoma (#31) üzenetére


#86973952
törölt tag

Alapvetően a mostani telefonok nem egy kézre vannak tervezve.

Persze amikor arra van szükség nem baj, ha a szoftver rendszer szinten is fel van rá készítve. Egykezes mód, vagy magának a felületnek a kialakítása kapcsán.

Pl. az One UI elég jó ebben. Sok vezérlő gomb került alulra. Minden más esetbesetben meg át lehet váltani egykezes módra.

Ez a telefon olyan embereknek van kitalálva, mint én. Akik szeretik a nagyobb telefonokat és alapvetően nem egy kézzel használják. Szerintem ez is réteg igény, de létezik.

Biztos nem fognak ilyen készüléket gyártani, ha nincs rá igény. Illetve gondolom volt előzetes felmérés is. Note10 se lesz most már kisebb. Vagy nem sokkal. Gyanítom 6.6 col körül.

[ Szerkesztve ]

(#33) bajusz15 válasza #86973952 (#32) üzenetére


bajusz15
senior tag

Vagy van rá kereslet, vagy nem gyártanak többé kis telefonokat, aztán ha kell telefon, vegyed a "normál" méretűt, ami már 6.0 körül van...
Lehet bennem van a hiba, de én már a Poco kijelzőméretével is kényelmetlenül érzem magam mikor egy tömöttebb metró/4-6 vonalon megyek, aztán a közvetlen mellettem lévő emberek látják, hogy mit csinálok, mert ekkora kijelzővel azért már lehet látni ha mellette állsz. Úgyhogy vagy fényerőt veszek le, vagy nem használom a telefont tömegközlekedésben. Aztán jött a 10e, most meg várom az A40-et, aztán döntök.

(#34) #86973952 válasza bajusz15 (#33) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én inkább azt vettem észre, hogy a felhasználói szokások többet változtak. Régen hiába volt kisebb a telefon, nem nyomogatták ennyit az emberek.

Most nagyobbak a telefonok és már mindenki nyomkodja állandóan, mindenhol.

Tehát lehet nem a telefonok mérete a legnagyobb probléma, hanem az, hogy nem tudjuk kizárni az életünkből... :U

Természetesen erősen általánosságban értem. :) Néhány kivétellel, amiből elég kevés van.

[ Szerkesztve ]

(#35) ollie válasza bajusz15 (#33) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az S10e kifejezetten apró telefon a Pocophone-hoz képest: [link]

***

(#36) erahurka


erahurka
félisten

Jó cuccnak tűnik, kíváncsi leszek a hátlapi kamerára, hogy lesz-e gcam port és hogy ekkora kijelzőn elég-e még a FHD+ felbontás (főleg pentile mellett). Remélem minden klappol mert kb. korrekt lesz az árazás is.

(#37) tomboy84


tomboy84
tag

Telekomnál már rendelhető/vásárolható 133540 Ft-os listaáron.

(#38) hhenry válasza erahurka (#36) üzenetére


hhenry
őstag

Szintén a felbontásra leszek kiváncsi

(#39) ollie válasza erahurka (#36) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

393 ppi, bőven elég. Amúgy Snapdragon 675-öt írnak a SoC-ra, nagyon jó készüléknek tűnik.

***

(#40) erahurka válasza ollie (#39) üzenetére


erahurka
félisten

Csak a kamera is hozza amit kell. Vagy legalább kússzon fel rá a gcam. Nagyon várom már mit tud.

(#41) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hajszálnyival (2,4 mm) magasabb, mint a Note9, nagyobb kijelzővel, e mellett vékonyabb és könnyebb: [link]

Ha középkategóriás mobilt keresnék, meg is venném. A 4500-as akku, fHD felbontás és a takarékos SoC miatt meg igazi üzemidőbajnoknak néz ki. A Note9-em hoz a 4000-es akkuval 6-8 óra SoT-ot, ez fog másfélszer annyit hozni.

[ Szerkesztve ]

***

(#42) erahurka válasza ollie (#41) üzenetére


erahurka
félisten

Huawei Mate 20-on agyalok még amúgy csepp notch-os cuccok közül. De még várom a full notch mentes meg a lyukas cuccokat, mint a OnePlus 7 széria vagy az új Redmi.

(#43) ollie válasza erahurka (#42) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én nem vennék ilyen motorikus kamerás mobilokat, mert 1 év után már nem lesz hozzá alkatrész, és elég egyszer leejteni, hogy annyi legyen a mechanikának.

***

(#44) tomboy84 válasza erahurka (#40) üzenetére


tomboy84
tag

Én ettől félek, külföldi teszteken sok jót nem írtak róla.

(#45) erahurka válasza tomboy84 (#44) üzenetére


erahurka
félisten

Mennyivel egyszerűbb lenne telefont választani ha nem, vagy kevésbé érdekelne a kamera minősége! :D

(#46) tomboy84 válasza erahurka (#45) üzenetére


tomboy84
tag

Akkor most nem keresném a Mi A1 utódját :D

(#47) danyboy1978


danyboy1978
csendes tag

Tegnap óta megvan.
Mate 8 után egyértelműen minden szebb gyorsabb.... viszont az ujjlenyomat olvasás érezhetően rosszabb.

(#48) fisi válasza danyboy1978 (#47) üzenetére


fisi
senior tag

Szia!

Épp agyalok a Xiaomi M9 meg ez közt, meg tudnád mondani hogy a kijelző üvege gorilla glass e?
Hátul annyira nem érdekes úgyis tokban hordja az ember. Mennyire gyors stb?
Köszi!

(#49) erahurka


erahurka
félisten

Na megnyomkodtam a készüléket, a Mammutban lévő Samsung boltban volt kitéve egy.

Méretes a kijelző, de kicsit hosszúkás, hát nem az én világom ez a 19,5:9, főleg hogy fogyasztanék rajta 16:9-es tartalmakat, azoknak pedig ez már talán túl nagy csonkolás. 18-15,5:9-es képaránnyal viszont menő lenne ez a benga kijelző.

A kamerára néztem még rá, hát nem túl acélos. A boltban korrekt volt a világítás, bár mobilkamerának azért nem ideális környezet. A padlócsempéket előszeretettel mosogatja össze a cucc, de 32 MP-s felbontással még tűrhető a részletesség. Jó kérdés este mit tut, tippre kb. annyit mint az A50. Így viszont nem értem a Samsungot, hogy miért nem csinálták azt, hogy ugyanazzal a főszenzorral szerelik a teljes A szériát (mondjuk az A80-at leszámítva), és aztán az ezt vezérlő egyenszoftverbe ölnek annyi erőforrást hogy igazán jól működjön.

(#50) ollie válasza fisi (#48) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Xiaomi Dragontrail-t szokott használni, mert olcsóbb. Ugyanolyan kemény, mint a Gorilla glass, de valamivel törékenyebb.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.