Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) pazsi


pazsi
csendes tag

Köszi a segitökészséged holnap probálom

(#152) pazsi


pazsi
csendes tag

Na sikerült végre nem a loader+pit volt a hibás hanem az alaplapomon csak két db usb2 van ahova az egér +Bill megy ezek nyilván foglaltak voltak eg~r helyére kelett rakni a pendrive-t és csak onnan hajlandó tel épülni töbi usb port kizárva köszi a közremüködést

(#153) seger válasza pazsi (#152) üzenetére


seger
addikt

Minek bill és egér?

(#154) pazsi


pazsi
csendes tag

Semminek de mivel ez egy müködö gép volt ezen írtam ki a pendrive s ha egy gépet használsz ahoz kell

(#155) ony666


ony666
csendes tag

Sziasztok.
6.1-et tegnap feltettem minden okés csak 4 dolog:
- Active Backup for Business szerettem volna rá telepíteni de aktiválást kért hogy lehetne megoldani?
- 6.2- nem sikerült telepíteni így hogy most fent van a 6.1 érdemes vagy kell esetleg lehetséges a 6.2re frissíteni?
- Normális Torrent kliens hogy telepíthető rá?
- TeamViewer működik nektek?

Válaszokat/Segítséget előre is köszönöm!

(#156) Grincs11 válasza Essejó (#133) üzenetére


Grincs11
csendes tag

Sziasztok!

:W Tanulságom, mindent el kell olvasni, és csak utána írogatni, kérdezgetni és azt is pontosan.
:C Amatőr vagyok, de mindent elolvasva végül sikerült felrakni és működésre bírni. A fő cél a letöltés és a Médiaszerver volt.
Sok hibába belefutottam, de néhány óra olvasás és próbálkozás eredményt hozott.
T610-re (frissítetem a biost)
6.1.7 Loader (128Mb-os mikrosd kártyára, amit már azt hittem sosem fogok használni), DSM_DS3617xs_15284
Amikbe bele futottam és javítani kellett:
A jó loader és DSM változat kiválasztása (olvasni)
A merevlemezt DOS alatt FDisk-el particionalni kellett (utána ment)
Switch-el megy, de volt egy hibás utp kábelem.

Wifi-n is megy. Időzítve ki-be kapcsol. Mediaszerver megy, TV-n lejátszás működik.

Köszönöm mindenkinek a hasznos hozzászólásokat és leírásokat,
:R

Most kezdődik csak igazán. Pl.: kívülről elérni. :)

(#157) enginev3.0 válasza ony666 (#155) üzenetére


enginev3.0
félisten

Van qbittorrent
Keress rá xpenology topikban

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#158) Essejó válasza ony666 (#155) üzenetére


Essejó
veterán

A 6.1.7,és a 6.2.x közt több különbség van. Az egyik leg alapabb, hogy a 6.2 sok olyan NIC-et nem támogat amit a 6.1.7 igen. Persze lehet extra lzma fájl cserével probálkozni, és lehet bejön, vagy magad forditasz nic drivert a kernelbe. Esetleg tanácsot kérsz a xpenology.com forumon. Ott egyébként is rengeteg ötlet, leírás tanács található, persze angolul. Torrentre szerintem teljesen jó a beépített trasmission alapú DS. Az legalább egyböl frissiti a listát, mig pl a tras vagy a qbit alapbol nem, és akkor jön a kérdés, hogy miért nem jelenik meg a letöltött film a dlna alapu lejátszokban.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#159) pazsi


pazsi
csendes tag

Sziasztok tudja valaki ezt mi~t csinálja

(#160) pazsi válasza pazsi (#159) üzenetére


pazsi
csendes tag

(#161) seger válasza pazsi (#160) üzenetére


seger
addikt

Írd az ip után a portot. Ha alapértelmezett, akkor :5000

(#162) netcore


netcore
tag

Sziasztok,
Valamilyen formában megoldható hogy a legális kamera liszensz-t elfogadja a program?
Ha jól olvastam tipus/mac és sn-t is ellenőriz és ugye itt meg is dől a történet
918+ sw amit használok.
Köszi

Üdv Laci

(#163) Essejó válasza netcore (#162) üzenetére


Essejó
veterán

A 2db ingyenest használhatod. Vagy felraksz egy virtuális gépet amin futtatsz egy másik xpenot és akkor van még kettöd. A feltört megoldások warez kategoria ami itt a lapcsaládon tilos téma.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#164) netcore válasza Essejó (#163) üzenetére


netcore
tag

Szia, van hivatalos liszenszem, de nem fogadja el.

Üdv Laci

(#165) Essejó válasza netcore (#164) üzenetére


Essejó
veterán

Na ja. De nem hivatalos Synology nasod van, lehet elöbb tájékozodni kellett volna.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#166) netcore válasza Essejó (#165) üzenetére


netcore
tag

ez az égvilágon sehol sincs feltöntetve hogy nem megy majd, de nem érdekes már útom van haza a gyári 918+ :)

Üdv Laci

(#167) Essejó válasza netcore (#166) üzenetére


Essejó
veterán

Hát ha benéztél volna a Xpenology topikba és rákeresel, sokszor le lett írva, hogy nem megy.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#168) netcore válasza Essejó (#167) üzenetére


netcore
tag

legális liszenszt nem találtam hogy bárki is próbállta volna,de lehet csak átsiklottam felette

Üdv Laci

(#169) ony666


ony666
csendes tag

Sziasztok.
- Active Backup for Business szerettem volna rá telepíteni de aktiválást kért hogy lehetne megoldani?
- TeamViewer működik nektek?

Ezekre nem találok megoldást.

(#170) netcore


netcore
tag

aki nem akar pc-vel bajlódni annak tudok segíteni pl netgear nasra feltenni az xpenology sw-t és kész nas :)
pm-ben tudtok keresni van polcon netgear nas ;)

Üdv Laci

(#171) ibndibifvb


ibndibifvb
friss újonc

Szia mindenki,
Nem emlékszem anno hogyan csináltam, meg tudná vki mondani hogyan kell a 6.2-23739-ről a 6.2.2-24922-re frissiteni úgy h ne omoljon össze a rendszer?
Valami olyan rémlik h adott szérián belül amig "nem vált számot" lehet frissiteni, csak pl. 6.1-ről 6.2-nél van az hogy az utolsó 6.1.xx frissitést is fel kell tenni, csak akkor lehet gond nélkül tovább lépni....
De ha vki tud egy leirást linkelni, akkor ujra tanulom :)

(#172) Essejó válasza ibndibifvb (#171) üzenetére


Essejó
veterán

Az, hogy megy a 6.2 egyáltalán nem garantálja a 6.2.2 sikeres frissítését. Vagyis lefrissülni még lefrissül, de nem találod meg a hálózaton mert a 6.2.2 kernel nem támogatja már a hálókártyádat. Simán előfordulhat, a 6.1-nek és a 6.2-nek is más loader kell. Szóval kicsit merülj el jobban a témában olvasgass itt, hátha találsz valamit ami felvilágosít.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#173) DeadmaN89


DeadmaN89
csendes tag

Üdv Mindenki!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Xpenology imagelt pendrive-ot hogyan tudok újra használhatóvá tenni általános célra vagy újra imagelni? WIN10 alatt szeretném ezt megtenni, olvastam utána, nem találtam működő megoldást.

(#174) Essejó válasza DeadmaN89 (#173) üzenetére


Essejó
veterán

Mondjuk Rufus-al link tegyél rá egy W10 telepítőt, azt már tudja a win formázni

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#175) DeadmaN89 válasza Essejó (#174) üzenetére


DeadmaN89
csendes tag

A rufus tényleg látja, köszönöm a segítséget! :R

(#176) Essejó válasza DeadmaN89 (#175) üzenetére


Essejó
veterán

De megoldás lehet az is, hogy ezzel link adsz egy meghajtó betűt a 0-s particionak is. Akkor már látja a windows, és lehet formázni is tudja. Bár ez inkább arra való, ha valamiért modositani kell a grub.cfg-t, és nem akarod újra írni a PD-t.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#177) seger válasza DeadmaN89 (#173) üzenetére


seger
addikt

Legegyszerűbb egy mini partition tool.

(#178) djslmft


djslmft
újonc

sziasztok

vki hp micro gen8-ra telepitette mar estleg?

az iLO particiojat masodik vid-pid megadasaval esetleg el lehet rejteni?
vagy egyeb 5let?

(#179) Dexter74


Dexter74
csendes tag

Sziasztok!
Kicsit fáradtan teszem fel a kérdést, mert most ötletem sincs, hogy hogyan tovább és mit rontok el a telepítésnél órák óta kísérletezek ezzel.

Mindent a leírás szerint tettem, de a loder-ben a PID, VID érékeket nem tudom átírni csak a pendrive-ra írás előtt, mert nem aktív a pendrive a meghajtók között. Lemezkezelő látja, de az OSFMount program nem.

Jelenleg ott tartok, hogy látom a hálózatban a szervert, de nem tudom folytatni a merevlemez hozzáadását.

Próbáltam új verziót készíteni a telepítő img állományból, amibe már az én eszközöm adatai szerepelnek. Ez estben nem lesz boot meghajtó a pendrive, a gép nem veszi bootolhatónak.

Képernyőképet a lemezkezelóről és az OSFMount tallózó képernyőjéről készítettem.

A segítségeket előre is megköszönöm!

(#180) enginev3.0 válasza Dexter74 (#179) üzenetére


enginev3.0
félisten

5.5 frissített rész?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#181) Dexter74 válasza enginev3.0 (#180) üzenetére


Dexter74
csendes tag

Ezt próbáltam leírni, lehet nem épp helyesen. Szóval mégegyszer: hiába az OSFMount program(azzal próbálom), ha nem tudom betallózni a pendrive-ot, mert nincs benne a látható meghajtóim között. Erre készült a kép is amin csak a merevlemezek választhatóak ki, pendrive nincs közötte.
De mellé tettem a lemezkezelő által készített képet is, melyen jól látható, hogy a pendrive csatlakoztatva van a géphez, szóval látnom kellene.....

Csak addig látom mint meghajtó, amíg a loder-t fel nem teszem rá.

Ha pedig azt csinálom, hogy a telepítóben írom át a grub.cfg-t, utána készítem el a pendrie-ot akkor meg nem bootolható eszköz készül. Nem indul el róla a szerver.

[ Szerkesztve ]

(#182) seger válasza Dexter74 (#181) üzenetére


seger
addikt

Osf-el nem a pent tallozod! Még előtte az img-et. Ha átírtad a vid pid-et, utána írod penre

(#183) ekkold válasza Dexter74 (#181) üzenetére


ekkold
őstag

Az IMG fájl akár egy hex editorral is átírható (kipróbáltam). Ha csak a VID, PID, és esetleg a MAC address-t írod át benne, akkor működnie kell.

[ Szerkesztve ]

(#184) Dexter74 válasza seger (#182) üzenetére


Dexter74
csendes tag

Ha ezt csinálom amit írtál, akkor nem bootol róla a gép. Notepad ++ programmal szerkesztem az állományt.

(#185) Dexter74 válasza ekkold (#183) üzenetére


Dexter74
csendes tag

Ezzel a programmal nem próbáltam. Megnézem majd. Köszi.

(#186) Dexter74


Dexter74
csendes tag

Úgy tűnik, hogy megvan a probléma. A felülírás nem sikerült notepad++ - al. A HEX editor segített. Most jó. :K
Köszönöm mindenkinek a segítséget!!! :R :R :C

[ Szerkesztve ]

(#187) gellei


gellei
aktív tag

KKözben eljutottam végre addig, h látta a gépen a "nas" gépet, és akart telepíteni. Van a t620-bsn egy 120-as m2 sata ssd, amin van egy win 10. Namármost a kérdés akkor az lenne, h anélkül, h szétbarmolja az ssd-t és a win 10et, ra tudom e tolni erre a vinyóra a pat-ot? Ha mondjuk több partíciót csinálnék az ssd-ből? Elsőre azt írta, hogy nem formázható

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#188) seger válasza gellei (#187) üzenetére


seger
addikt

Nem.telepítés formázással kezdődik...

(#189) pockhome


pockhome
senior tag

sziasztok,

telepítettem, végigmentem az admin felhasználó létrehozásán, majd nem tudok bejelentkezni.
"Because the encryption key is invalid, the password has been transmitted as plain text without encryption."

Ezt dobja amint rányomok a bejelentkezésre.
Valaki futott hasonló hibába?

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#190) pockhome válasza pockhome (#189) üzenetére


pockhome
senior tag

Elcs@sztem, az ethernet port MAC-jét nem írtam át a cfg fájlban.
Átírtam, így már működik!

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#191) Essejó válasza Essejó (#96) üzenetére


Essejó
veterán

Azóta ez a kérdés megoldottnak tekinthető. Ugyanis van megoldás a kiírt PD utólagos szerkesztésére W10-alatt. Mindössze be kell szereznünk a Partition MiniTools Betűjelet adni a PD 0-s partíciójának. Akkor már látja a W10, ezután a Notepad++ -al Redszergazda módban meg tudjuk nyitni szerkesztésre a Grub.cfg-t. A szerkesztés után mentés, majd levesszük a particióról a Betűt, és kész is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#192) enginev3.0 válasza Essejó (#191) üzenetére


enginev3.0
félisten

Majd átszerkesztem a cikket, de lehet kell a segítséged

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#193) Essejó válasza enginev3.0 (#192) üzenetére


Essejó
veterán

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#194) Essejó válasza pockhome (#190) üzenetére


Essejó
veterán

Pedig a lan kártya MAC címének semmi köze a fenti hibajelenséghez. Sokáig hagytam alapon, ami bele volt írva gyárilag, és úgy is működött.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#195) ekkold válasza Essejó (#194) üzenetére


ekkold
őstag

A MAC címet igencsak célszerű átírni a valósra. Nemrég futott bele egy barátom egy problémába ezzel kapcsolatban. Xpenology-t használ, és telepített már másoknak is az ismeretségi körben. Eddig sosem írta át a MAC addresst. Aztán egyszer be kellett állítani egy Layer2-es VPN kapcsolatot, két hálózat között, és emiatt érthetetlen módon "megbolondult" pár eszköz a hálózatban. Elég sokára derült ki hogy az a probléma oka, hogy mindkét hálózatban van egy xpenology szerver, és mindkettőnek ugyanaz a MAC address-e.

(#196) Essejó válasza ekkold (#195) üzenetére


Essejó
veterán

Ez tény, én is javasolni szoktam a valós MAC-et. De pár éve mikor még mindenhol max az 5.2 ment, kb senki nem foglalkozott vele. Igaz akkor még a Qc is működött a Xpenologyn is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#197) pockhome válasza Essejó (#194) üzenetére


pockhome
senior tag

Mivel sem ezen a fórumon, sem a xpenology fórumon nem találtam hasonlót, én is ezt gondoltam, de mivel nem működött, majd mikor átírtam már igen, így gondoltam az volt a probléma :)

más:
Csináltam hozzá dynamic dns-t, elértem távolról, port forward működött; DSM, afp, minden ment szépen, aztán egyik napról a másikra off...
UPC connectboxom van router módban, úgy érzem az lesz a ludas.
EZ-internet setup alkalmazás lépésein végigmenve eddig megoldotta, de nincs kedvem újra és újra beállítgatni..
Valaki tapasztalt már hasonlót? DNS címet fel tudom oldani kívülről, azzal nincs baj, csak a távoli elérés szívat keresztbe.

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#198) Essejó válasza pockhome (#197) üzenetére


Essejó
veterán

Foglaltál a CB-ben fix (static) IP-t a Nas-nak? Mondjuk ez a Nason is beállítható, hogy adott IP-t kérjen le magának. Ez mondjuk a T-s Sagemnél vicces mert ott DHCP-n kivüli Static IP nem állítható be, de a Nas mégis le tudja foglalni magának.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#199) pockhome válasza Essejó (#198) üzenetére


pockhome
senior tag

Ha a CB alatt a UPC connectbox-ra gondolsz, akkor igen, a NAS-nak fix IP-je van.

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#200) Essejó válasza pockhome (#199) üzenetére


Essejó
veterán

És hogy tűnik el, vagy mitől.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.