Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) noxika72


noxika72
tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék, mit rontok el?
A napokban találtam rá xpenology lehetőségére, nagyon megtetszett.
Be is laktam pillanatok alatt, el is godolkozam a Zyxelről való váltáson.
Az 5.2 verzióval próbáltam ki elősször, minden ment mint a karikacsapás, de a 6.x nél már az bootalható USB-nél elekadok, ugyanazt az USB-t használom, (mint az 5.2-nél) de bármelyik 6.x es loadert irom ki rá, nem boot-ol USB-ről, megcsináltam a vID PID átírást is, de semmi hatása.

köszi

(#202) Essejó válasza noxika72 (#201) üzenetére


Essejó
veterán

Szia!
Egy picit segíts azért nekünk, hogy ne kelljen találgatnunk, mert a Látóasszonyok topic az másfelé van. :) Szóval milyen alaplapot használsz és milyen pontosabban mekkora USB-t. Gondolom a hálókártya az alaplapi, esetleg tudsz róla valamit?
Részemről 6-7 éve használom a Xpenót, szintén 5.2-vel kezdtem. Ráadásul egy Windowsra telepített Virtuális gépen. Aztán egy Gen7 HP mikroszerverre került át a rendszer. És elértünk a 6.0.2-re való frissítéshez és az addig jól működő 512 Megás PD az istennek se működött, nem bootolt róla a rendszer. Pedig méretben simán elfért rajta a Xpenó, de mégsem indult.
Van két miniSanDisk 8GB-os PD-m, az egyiket megírtam és egyből indult a boot. A tapasztalat azt mutatja, hogy a DSM 6.x verziótól kezdve nem komálja a 4 GB alatti PD-ket. Persze itt mindjárt azt is meg kell jegyezzem, hogy ennek ellenére van akinek elindul a Boot akár 1 GB-os PD-vel is, na ő a kivétel amire igazából nincs magyarázat. Legalább is én nem tudok róla.
Viszont itt elég kicsi a forgalom, én is csak azért néztem be mert a mobilon láttam, hogy van egy új hozzászólás. Szóval gyere át inkább a kérdéseiddel a Xpenology topikba, többen is vagyunk, hátha hamarabb akad segítség.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#203) noxika72


noxika72
tag

Köszi,

Egy HP Compaq dc5800 sff aszali gép lenne az áldozat :)
és egy Thosiba 8GB PenDrive amítől úgy álltalában szoktam rendszereket telepíteni, próbáltam az img-t kiirni win32Diskimager-el, és Rufus-al is. kipróbáltam egy SanDisk Cruzer Blade 16BG val is uyganaz a helyzet.

Még próbálkozm egy kicsit, de lehet maradok az 5.x nel :)
Végülis amire használnám arra az is tökéletesen elégnek tünik, egyedül talán a serviio-t próbálnám ki vele, ahhoz min. 6.1 kellene úgy emléxem.

[ Szerkesztve ]

(#204) Essejó válasza noxika72 (#203) üzenetére


Essejó
veterán

Ez egy C2D ? Nem egy erőgép szó se róla. Bár emlékeim szerint az első Xpenóm ilyenen ment virtuálisan, mondjuk nem SFF volt hanem midi torony, de az tény hogy még 5.2 volt. Azért a 6.x verzióhoz ez már elég karcsú.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#205) somag válasza noxika72 (#201) üzenetére


somag
tag

Szia!
Nálam is ez volt hp dc7900 usdt gépen. Hónapokig kerestem megoldást. Nem találtam és elengedtem a dolgot. Másik gépen virtuálban használom.

(#206) Dexter74


Dexter74
csendes tag

Sziasztok,
Ha tud valaki megoldást rá, hogy a PhpMyadmin elinduljon és azt megosztaná, nagyon megköszönöm.

Ha a csomagkezelőből indítom el a telepítést ezt kapom:

Ha a PHP 7.3 frissítését szeretném akkor meg ezt:

Nem találtam a Syno letöltési központban sem 7.3.16-0008 csomagot, a kép alapján a 0006 a legfrissebb.
A rendszeren DSM 6.1.7-15284 fut

[ Szerkesztve ]

(#207) Dexter74 válasza Dexter74 (#206) üzenetére


Dexter74
csendes tag

Ez a megoldása:

[link]

(#208) icon


icon
senior tag

Sziasztok!

6.1.7-es PAT fájlt el tud valaki hozzám juttatni? :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#209) Essejó válasza icon (#208) üzenetére


Essejó
veterán

Gyere át a Xpenology Topikba, hátha meg van még valakinek.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#210) icon


icon
senior tag

Időközben kalandosan, de meg lett, ha más is keresi:
[link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.