Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bandit79


Bandit79
aktív tag

Letisztult színvilág és forma a 90'-es évekből 18k-ért . Na ezt is feltalálták.. :D
Amúgy már a front képen úgy látszik,mintha a görgőnél illeszkedési hibák lennének és iszonyú gagyi műanyagnak látszik így.
Én nem ismerem a márkát, első hallásra nem is komoly cégnek hallatszik, az is igaz nem vagyok mostanában otthon az egerek világában...

[ Szerkesztve ]

(#2) Synthwave válasza Bandit79 (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Melyik forma ez "a '90-es évekből"?

Nem illesztési hiba, hanem tükröződés.

Ez A-tól Z-ig high-end, és az ára is nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) Fjoe


Fjoe
tag

A specifikációs táblázatban szerintem rosszul szerepel az egér hossza (112 a 122 helyett). De valószínű, hogy csak gépelési hiba. Amúgy jó kis egér :)

(#4) LGG555


LGG555
aktív tag

Borzasztóan csúnya és az a fényes felület is nagyon zavaró az ára sem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#5) Zaied válasza LGG555 (#4) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Ezek a kocák már csak ilyenek...

(#6) FoxiestFox válasza LGG555 (#4) üzenetére


FoxiestFox
félisten

+1. Vállalhatatlan ezzel a fényes burkolattal.

(#7) 5ent1nel válasza FoxiestFox (#6) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Egyetértek. Viszont matt feketében elég csecse... ;)

https://www.endgamegear.com/xm1r/gaming-mice?attribute%5Bcolor%5D=Black

[ Szerkesztve ]

(#8) Semplar


Semplar
őstag

Görgő encodere Alps (mechanikus). :(
Maradok az elavult optokapusnál.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#9) LGG555 válasza Semplar (#8) üzenetére


LGG555
aktív tag

A mechanikus görgő valóban ciki ebben az ársávban.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A görgőt nem értem. Pedig nagyon jó egér lenne.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) FoxiestFox válasza 5ent1nel (#7) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez már valóban használhatónak tűnik.

(#12) Synthwave válasza LGG555 (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az a ciki, ha nem Alps (esetleg Kailh) van benne. ;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Zaied válasza LGG555 (#9) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

18 ezerért melyik egérbe van másmilyen?

(#14) ferni


ferni
őstag

Azért látszik ki Egér topik lakó és ki nem itt a kommentekben :DDD

Ez egy gyakorlatilag hibátlan top egér, ahhoz képest meglepően jó áron.
Akinek bejön ez a forma, ami egyedi és ami nagy szó a mai felhozatalban és nem baj, hogy vezetékes, ennél jobb egereket nem is kívánhatna.
Rengeteg fajta is van belőle, mindenki megtalálhatja melyik a megfelelő opció számára.

(#15) Synthwave válasza Zaied (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Zabolátlanok.

-----------------------------------------------------------------------

(#3) Fjoe: Köszi, javítva.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) LGG555 válasza ferni (#14) üzenetére


LGG555
aktív tag

Szerintem ez 19.000 forintért sokkal jobb vásár:

[link]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#17) Synthwave válasza LGG555 (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vagy nem.

Alma és körte. Az egész ott kezdődik, hogy teljesen más forma/fogás, és ott folytatódik, hogy az XM1r 71 gramm, a G603 Lightspeed meg üresen 89, ami a lehető legkönnyebb Energizer Ultimate Lithium AAA elemmel + alufóliával is már 98 gramm lesz (lecsökkent üzemidő mellett), és az a legalja. Majd' 30 gramm diffi az óriási.

De a Loginál legalább tudod, hogy a filléres kínai Omronokat és a legendásan gyatra talpakat záros időn belül cserélni kell. ;] Ha ebbe is Kailh GM 8.0-kat akarsz, az aljára meg vaskos, normális talpakat, az is külön költség (+5-6 ezer + posta, plusz a switch-csel ugrik a garid). Az encoderben nem vagyok biztos, de a GPW-ből kiindulva valószínűleg TTC (a fokozatosan felpuhuló fokozataival), ami nem egy Alps.

tl;dr: Bármikor, bárhol az XM1r-t választanám a kettő közül, mert nem egy színvonalat képvisel a Logival. Ott egyedül a Lightspeed wireless impozáns, semmi más (na jó, a szenzor is, de az az Endgameben is high-end), de sokra nem megyek vele, ha lényeges dolgokat cserélni kell, és amúgy is egy kisebb féltégláról van szó.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) siposz válasza LGG555 (#16) üzenetére


siposz
aktív tag

A logi 203-mam van, ránézésre egészen pont ilyen a görgője. 1 év után megszorult, használhatatlan lett.

(#19) NightGT válasza Bandit79 (#1) üzenetére


NightGT
senior tag

Német cég, mármint németnémet, nem kínai német (nemröhög, van ilyen). És bár ez ma egyre kevesebbet jelent, az alap XM1 az egyik legjobban összerakott, illesztett egerem volt, kiváló anyagból, a 70gr ellenére betonmasszív szerkezettel. Problem valóban a kábel, meg az 50M kínai omron switchek (a 20M az nekem egyébként tetszik) voltak. 18 ezerért ez jó deal, nagyon (pláne a mostani áremelkedésekkel)

A claw forma mondjuk tényleg lövöldére van, egész napos használatra, produktivitásra fárasztó...

Speed is the only truly modern sensation

(#20) Synthwave válasza NightGT (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A claw forma mondjuk tényleg lövöldére van, egész napos használatra, produktivitásra fárasztó..."

Megint csak embere válogatja.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) Viktor77


Viktor77
titán

Egy "rém" kimaradt a címből.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22) Synthwave válasza Viktor77 (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem maradt ki ott semmi, legfeljebb akkor, ha a kérdésre adott válasz a nem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) Zaied válasza Synthwave (#17) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Különben is élmény hetente javítani a G603-mat ;]

(#24) niof


niof
addikt

Nincs rajta elég gomb...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#25) Semplar válasza Synthwave (#17) üzenetére


Semplar
őstag

Majd' 30 gramm diffi az óriási.
Erősebb asztal kell. ;]

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#26) ferni


ferni
őstag

Na jól van, én eddig bírtam itt a levegőt, kitartást a többieknek :DDD

(#27) Synthwave válasza Semplar (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

És egy csupor vazelin.

Ha troll, akkor hühü4444!4négy!, ha nem, akkor inkább nem is akarok tudni róla. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) tatu9 válasza ferni (#14) üzenetére


tatu9
tag

Egyetértek veled. Piszok jó egér ez, nekem az alap XM1 van, és ez az első egér ( na jó, második, van a fiókban egy Logitech MX310 is tartalék gyanánt :D ) amit nem akarok kivágni a francba.
Használok egy G305-öt is, de amint lesz wireless Endgame, akkor megy a G305 az apróra. :K

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#29) Lavar


Lavar
aktív tag

Ez a glossy fényezés gusztustalan, de ha jó az egér végülis ízlés kérdése. :K

(#30) Bandit79 válasza Synthwave (#2) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Ne meséld már be, hogy ahol szemből az elejét mutatja az egérnek ott az a gagyi műanyagnak tűnő görgőhöz képest nem egyenesen van a kattogók hézagai...
+ a 90'-es éveket arra értettem ,hogy kb egy 0 formaterm, magyarúl nincs kézhez igazodó a mai gamer egereken lévő forma,él... Evvel nem azt mondtam,hogy szar,hanem pont azt amit... egyszerű ,mint a régi egerek semmi extra.
Ettől még a Microsoft egerekben is több formatervezés volt,pedig az tényleg 90-es .. :D

[ Szerkesztve ]

(#31) kakuk.tamas válasza Synthwave (#2) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha ez tükröződés lesz*pok mindenkit… Ezt ötezerért nem nézem el, nemhogy ennyiért… Ez konkréten ferdén van a helyén. Nagyon gáz… A felülnézeti fotón is látszódik, hogy nem középen van a görgő.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#32) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Inkább MM710 15-ért.

(#33) niof válasza kakuk.tamas (#31) üzenetére


niof
addikt

Engedd el. Elfogult.

@Synthwave
És mielőtt még jönne a magyarázkodás, lehet, hogy műszakilag egy kiváló darab, de azért ezt tapogatja az ember, és ha néha ránéz, ne akarja már elhányni magát! Ok, értem én, hogy nem az esztétika a lényeg, de ez egyszerűen ronda. És nincs rajta elég gomb. :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#34) Viktor77 válasza Semplar (#25) üzenetére


Viktor77
titán

Vagy gyúrni. ;]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#35) LGG555 válasza kakuk.tamas (#31) üzenetére


LGG555
aktív tag

Kb 1500 forintos egér kinézete van, lehet bármilyen jó a belseje (bár erősen kétlem) nekem ingyen sem kellene. Itt egy jó egér amit eléggé dicsérnek: [link]

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#36) yorgashx válasza LGG555 (#35) üzenetére


yorgashx
tag

Nekem nem ez a fos nem kellene ingyen sem, hányinger számomra a kinézete. Az XM1 egyike az elit topnak egyébként annak ellenére is, hogy a sima változat hajlamos dupla klikk problémákra.

(#37) LGG555 válasza yorgashx (#36) üzenetére


LGG555
aktív tag

Jól be kell rúgni hogy az XM1 -et elit top egérnek lássad, meg a görgőt sem sikerült középre tenni a többiről nem is beszélve.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#38) #16939776


#16939776
törölt tag

Aki terméket (azon saját magát) fotózta még az sem bírt a helyzettel és bele trollkodott a saját fotójába: :))

(#39) AxBattler


AxBattler
félisten

Az para, ha nekem az RGB-s változat kellene? :))

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40) NightGT válasza LGG555 (#37) üzenetére


NightGT
senior tag

Láttatok már egeret belülről? Egy miliméter holtjátékról (se) beszélünk...ha azt a görgőt úgy csinálja vki meg, hogy pont középen álljon nulla oldalmozgással, akkor az vagy szorulni fog, vagy 2 nap után szétesni...

Aki meg az MM710et (ami mocsok jó egér, de egész más műfaj) hasonlitja ehhez, az nagyon el van tévedve :)

Speed is the only truly modern sensation

(#41) proradeon


proradeon
őstag

Vezetékes egeret 2021-ben? :) Meg se fordulna a fejemben. A csodálatos fényes felület pedig már csak hab a tortán. :N

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#42) niof válasza NightGT (#40) üzenetére


niof
addikt

Hát, nem tudom neked milyen egereid vannak, de most megnéztem a saját Basilisk (V1), Abyssus (V1-2) egereimet, és nem lötyög a görgőjük. Az Abyssus V2 kicsit mozog, de az 0,5 mm sincs, épphogy megmozdul oldalirányba. És egyik sem szorul, pedig az Aby-k nem mai darabok!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#43) NightGT válasza niof (#42) üzenetére


NightGT
senior tag

Logi G502
XM1
G-Wolves Skoll
MM730
+ egy polcnyi Gigabyte, A4tech, egyéb rettenet

Pár órát cséznék, vagy MMO-znék velük, majd ott kiderül hogy mozognak-e :) Megnéztem az XM1-en, hát azalapján ennek se kéne 0.5nél több, hogy pont középen legyen...vicc, majdnem háromnegyed évig használtam, és fel se tűnt ez. Majd legközelebb visszapöckölik középre fotózásnál. Amúgy megjegyezném, hogy jóval kisebb görgő ez, mint a Basiliské :D

Speed is the only truly modern sensation

(#44) Csandi válasza Semplar (#25) üzenetére


Csandi
őstag

Igen az órási diffi egy egérnél. Próbálj ki egy 50g alattit, egy 70g-osat meg egy 90-100 vagy afölöttit. Aki azt mondja hogy nem számít az vagy ignoráns vagy nem próbálta még és tudatlanul beszél vagy hülye.

Matt verzióban volt szerencsém próbálni egy ilyen egeret, formája nagyon jó, klikkjei a legjobb a piacon kb., szenzora top tier, és elég könnyű. Én már nem vennék vezetékest jó ideje, de ez egy nagyon jó egér.

[ Szerkesztve ]

(#45) Semplar válasza Csandi (#44) üzenetére


Semplar
őstag

Igen, meg az audiofil kábelek bejáratása stb... ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#46) arelim


arelim
tag

egy max master 2s-t lehet gamer egérnek mondani?

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#47) copass válasza LGG555 (#37) üzenetére


copass
veterán

elcsúszott a gumi rajta sasszem elvtárs! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#48) Evil Snowman válasza copass (#47) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

és valóban. :DDD akkor a fórumtársnak kemény napja lesz, mert ennyi f@szt leszopni nem lesz 2 perc. :DDD :DDD

(#49) kakuk.tamas válasza Evil Snowman (#48) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Akkor is gáz a dolog. Ne kelljen már használat közben vissza piszkálnom a gumit rajta 5 percenként, mert akad az egérben… És ez luxus márka. :DD :C
Mint mondtam, ezt ötezer forintért nem nézném el.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#50) copass válasza kakuk.tamas (#49) üzenetére


copass
veterán

ez nem luxus márka...
Finalmouse Starlight 190$ magnézium váz 42 gramm...itthon nem kapható, meg már sehol se ennyiért...

amúgy meg ki a faszt érdekel hogy nincs középen az a kúrva görgő?!
milyen hátrányod lesz belőle ha 1 mm-el arréb van?!
eleve minden görgő mozog oldalirányban egy minimálisat...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.