Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silentfrog


Silentfrog
veterán

A " fél évtizeddel később" miért hangzatosabb mint az 5 évvel később? Mostanában kezd ez a szóhasználat elterjedni a "brutális " mellett! :) Ma valamelyik híroldalon olvastam, hogy negyed milliárdot sikkasztott valaki. Mennyivel többnek hangzik mint a 250 millió! :P :D

(#2) shteer


shteer
titán

Affene, eddig nem használtam mostantól meg nem is tudom :))

..szerintem jónak tűnik

(#3) lm83


lm83
őstag

UPC-nél is ezért kerülhetett ki a tv-apps-ból?

(#4) sztojo


sztojo
tag

Szokásos Google technika.
Nem, hogy hagynák a francba működni és kiírnák nagy betűkkel, hogy NO FURTHER SUPPORT, inkább lelövik.
Kb. ugyan az mint amikor lelőtték winphone-on a messenger-t.

sztojo

(#5) Pötyi válasza sztojo (#4) üzenetére


Pötyi
őstag

Na, hát pont ezért NEM fogok okostévét venni, mert én azt tartós fogyasztási cikknek tartom (több, mint tíz évre tervezem) és hát nincs kedvem lecserélni azért, mert a processzorában nincs erőforrás-tartalék arra az esetre, ha a vásárlástól számított két-három év múlva kijönne egy bonyolultabb kodek és emiatt nem lesz lehetőség a firmware frissítésre, mert élvezhetetlenül belassulna. Akkor inkább alapból nem okostévét veszek.

QNX is cool!

(#6) Daywalker válasza sztojo (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Azzal én is szívtam...édesanyámat nagy nehezen pár év szenvedés után átállítottam okostelefonra (Windows a kézenfekvő neki, mert asztaliban azokat ismeri, a nagy ikonok meg egyértelműek stb) erre lelőtték egy év után, hogy elkezdte használni...tiszta szerencse, hogy a Lumia 640 LTE-re rá lehet húzni a W10-et, egyébként jöhetett volna a telefoncserével kapcsolatos macera. Ráadásul az volt a vicc, hogy az értesítési területen megjelentek az üzenetek, tehát átjöttek, csak onnan nem tudtál az alkalmazásba belépni. Szégyen, amit csinálnak egyes vállalatok.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) Raymond válasza Silentfrog (#1) üzenetére


Raymond
félisten

Amerikanusbol jott, hangzatosabb...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8) Melorin


Melorin
addikt

Az utolsó mondat egy vicc, jó, hogy nem az van odaírva, hogy ha veszünk egy új okosTV-t akkor nem kell lemondanunk a YT használatáról :))

(#9) Raymond válasza Raymond (#7) üzenetére


Raymond
félisten

"ha veszünk egy új okosTV-t akkor nem kell lemondanunk a YT használatáról"

Egyelore :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10) PuMbA válasza Pötyi (#5) üzenetére


PuMbA
titán

Egy baj van, ma már nem tudsz nem okostévét venni. Csak az alsó kategóriában létezik pár, de azok képminősége sem jó :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Karolac


Karolac
csendes tag

Hogy vigye az ördög, meg a gyártó oda, ahová gondolom :((
2011-es a tevém, korábban a 3D-t, majd a "jutub"-ot, azonkívül az applikációk 40%-át leszedték. Nem hagyták volna működni, támogatás nélkül, egyszerűen megszüntették, Indítás után törölték a rendszerből. Többszörösen átvágásszagú az egész hozzáállás, hiszen a többletköltséget többek közt ezekért a ficsörökért fizettem ki. Kedves Samu, Lucky Gold, Kugli, tudjátok mit, hát azt, Kellettetek nekem? :W

[ Szerkesztve ]

(#12) Bici válasza sztojo (#4) üzenetére


Bici
félisten

Valószínűleg valamit változtattak a szerver oldalon, amit nem tud a régi kliens, és ezért "lövik le".

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) Pötyi válasza PuMbA (#10) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát sajnos igazad van!

Hogy rohadna el a fogyasztói társadalom!

:DDD

Bár ha mondjuk sokan hallattnánk a hangunkat ezzel kapcsolatban, akkor talán lenne valami. Mert egy ember kiabálása nem hallatszik fel az égig. De ha tömeg ordít, akkor talán igen.

QNX is cool!

(#14) jambiyya válasza Pötyi (#5) üzenetére


jambiyya
őstag

Ha hosszú távra veszel televíziót, akkor gondolom egyébként is a képmegjelenítés ami számít, és van hozzá player, okosító, vagy valami ilyesmi. Vagyis pont nem érdekel hogy van-e YT, vagy nincs. Engem legalábbis nem izgat.
Az viszont fájó, hogy a vételnél kifizettetik az okos részt is (skype, YT), de mikor lelövik, nem fizetik vissza...

(#15) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Talán ha nem olyan csicska SOC-okat pakoltak volna a 2012-es tévékbe, nem lenne ez gond..... A 2013-as LG tévékben már legalább dual core proci van, de az is elég harmatos. Egy 2012-es alsó kategóriás telefon körberöhögi. Még a WebOS rendszerű tévék sem sebességbajnokok, néha úgy belassulnak hogy öröm navigálni a menüben.

[ Szerkesztve ]

(#16) Samott


Samott
addikt

Nekem egy 2012-es LG tv-m van, gondolom erintett. De igazabol soha nem tudtam normalisan hasznalni a youtube appot rajta olyan lassu volt. Chromecast megoldotta a dolgot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#17) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Ez azért a pofátlanság netovábbjába...

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#18) gippazoid


gippazoid
senior tag

WDTV Live média box-om van. Arról is lelőttek már minden feature-t.
Legutóbb most a YT-ot... Azt pedig PONT az ilyen funkciók miatt vettem meg.

Szóval a TV felokosító cuccokkal ugyan ez van.
Tud valaki tanácsot adni, milyenre cseréljem?
Sajnos van már olyan video formátum és audio is, amit nem ismer, a firmware support évek óta megszűnt.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#19) bakter24 válasza gippazoid (#18) üzenetére


bakter24
őstag

Hát Asus O!Play Mini 2-re ne :D Pár napja próbáltam elindítani a YT-ot rajta, legalább már tudom, miért nem sikerült :(

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#20) DBob válasza Zsidaaj (#17) üzenetére


DBob
őstag

Szerintem nincs ezzel semmi gond.

Ha fagy, akad, lagos, mert idővel változik a YouTube, amivel nem tud lépést tartani az eszköz, ám NEM KERÜLT LETILTÁSRA az app, akkor meg megy a sírás, így fagy a Google, akad a Google, lagos a Google, ami nettó presztízsveszteség a cégnek.

Ők ennek meg így mennek, mert az marketing oldalról kevésbé fáj, ha a termék elérhetőségére panaszkodnak a felhasználók, mintha a termék minőségére panaszkodnának.
Ugyanígy lehetne sírni amiatt is, nincs már Windows 3.11 alá írva semmi, nem támogatott, mégis hogy képzelik, én anno megvettem, stb.

(#21) Danex válasza sztojo (#4) üzenetére


Danex
addikt

Mivel úgy az az a technológia ,hogy Flash kb teljesen kihalt (böngészők már lassan évek óta nem használják) így mondhatni még sokáig is húzta.

A probléma az, hogy a flash támogatás miatt minden videó ami fent van a youtube-on annak fent kell lennie .flv kiterjesztésben is ami nagyon sok hely. Ha megszüntetik a támogatását akkor gyakorlatilag az összes .flv videó törölhető lesz ami nagyon sok helyet jelent.

(#5) Pötyi
Az a baj, hogy amikor megjelentek ezek a TV-k a flash mint technológia már életkora végét járta. :N

(#22) szami777 válasza shteer (#2) üzenetére


szami777
addikt

Detto :D

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#23) Fecogame


Fecogame
veterán

ha összeköti egy tévé felokosítóval

Vagy sokkal inkább egy Raspberry-vel, azzal sokkal több mindent lehet csinálni, bár nem mindenkinek van türelme/szakértelme beállítani azt :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24) lac14548 válasza gippazoid (#18) üzenetére


lac14548
aktív tag

Én ezért cseréltem le egy ilyenre:

Mini M8S II

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#25) DonCosta válasza gippazoid (#18) üzenetére


DonCosta
tag

+1 szavazat a Raspberry Pi-re. Pár kattintással feltehető rá egy Libreelec/Opnelec (amivel együtt adott a Kodi) Itt minden okosság megtalálható, bővithető stb...
Nem nagyon van jobb alternatíva.

(#26) .mf


.mf
veterán

Ennyit érnek az okostévé rendszerek ;]
Ja meg kémkednek utánad, és még ki tudja mi egyebet (célzott reklámok?) ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27) Formaster


Formaster
addikt

Azért ez nekem kicsit per gyanús. Szerencsére a '14-ben (valaszeg '13-as modell) vásárolt LG smartomat még nem érinti a dolog, de ezek szerint 1-2 éven belül én is lemondhatok a tévés youtube-ozásról. 99%-ban ezért vettem smart TV-t :W Miért akarnak a TV-kből is eldobhatós holmit kreálni? Aztán sírnak, hogy beborítja az elektronikai hulladék a világot.

(#28) Solten válasza Silentfrog (#1) üzenetére


Solten
addikt

Igy dramaibban hangzik... :D

(#18) gippazoid: valami S905x, S912-es dobozka megteszi.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#29) bekes.andras


bekes.andras
tag

... felokosító! Aztakurva! o.O

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#30) szunyika válasza Danex (#21) üzenetére


szunyika
tag

Van ott még webm is, vagy mi a retek.

(#31) iviivi75


iviivi75
tag

Leginkább azért van , mert a reklámok nem futatthatóak a korábbi Youtube App - nál , erröl van itt szó.

(#32) Dedicted


Dedicted
tag

Ahogy a webcamerának letiltották a Skype alkalmazást itt egy ujj helyzet ,maholnap már a hdmi-t tiltják le és lessz helyette v.mi más ...

(#33) joey04


joey04
titán

meg is érdemli aki ilyen korlátolt smart szarra bízza magát. a világ legnagyobb átverése. keveset tudnak de azt szarul és drágán. egy tv-nek a képe legyen jó, a többit más eszközre kell bízni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) Aurig@


Aurig@
őstag

Ezért nézek csak médialejátszót és BD lejátszót a TV-én. LAN kábel még egyszer sem volt rádugva, wifi meg nincs, mert letiltattam központilag. Nem azért vettem a TV-t, hogy netezzek rajta, arra ott a PC. Gyakorlatilag esélyem sem lenne YouTube-ot nézni, mert a gyerekek mindig mesét néznek. Éjjel meg nem nézek semmit, inkább alszok.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#35) kpal


kpal
veterán

És az LG házimozikon működő app-al mivan pl egy 2013-as kiadású házimozin még használható lesz a YT ?

(#36) Quentin Ruby


Quentin Ruby
senior tag

Évek óta célhardvereket vásárolok. Kijelző csak simán és hozzá valami olcsó, de megbízható média megjelenítő. Ami egybe van, az nem lehet időtálló megoldás.

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#37) 3shae


3shae
aktív tag

De jó volt a kis LG Blu-ray lejátszón (ami ugye pár wattot fogyaszt) youtube videókat nézni. Mobillal a kezemben csak ráböktem hogy lejátszás az eszközön és már ment is.
De jó volt..

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#38) gippazoid válasza bekes.andras (#29) üzenetére


gippazoid
senior tag

Javasolhatsz alternatív 1 szavas kifejezést ezekre.

Gippazoid Novelties Inc.

(#39) gergejly


gergejly
aktív tag

Látjátok, ezért utálom én a google-t, meg az amerikai szemét genyó cégeket. Meg egész Amerikát úgy ahogy van. És a youtubet is

(#40) 7Heads Drago válasza Melorin (#8) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De csak max 5 évig tudod használni ha veszel. :D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#41) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekem van egy LG Bluray házimozim, de abból már 1-2 éve eltűnt rengeteg okos funkció, pl. a fent említett gyíktúbe is.
De nem érdekel, mert csak erősítőnek van betéve :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#42) kromatika


kromatika
veterán

Csak egy kérdés.De miért szünteti meg?

(#43) Dr. Romano válasza kromatika (#42) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Azért hogy ha később eladod használtan ne kaphassál sok pénzt érte ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#44) Menotti válasza lm83 (#3) üzenetére


Menotti
aktív tag

Nem,hanem azért mert eddig ingyenes volt,de most már pénzt kér érte a Youtube

(#45) csongi válasza Silentfrog (#1) üzenetére


csongi
veterán

Ez nem kezd elterjedni, hanem evek ota jelen van.Kormanyzati hireknel eroteljesen hasznaljak. Okos kommunikacios fogas.

Mas: Mar regen sejtheto volt, hogy a flas tamogatas megszunesevel ezek pillanatok eljonnek. A kedves gyartot kellene ostorozni, frissitse a tv rendszeret, Jaaa hogy szoftveresen xarnak ra. Persze a gyarto nem hibas... Ezert nem veszek okos tv-t. Van kulon box, es 100* tobbet er, mint a tv rendszere. Az idotallosagrol nem is beszelve. Miert is a google a hibas? Van sajat Html ami jobban mukodik a flash-nel. Minek is foglalkozzon vele tovabb?

[ Szerkesztve ]

(#46) Polllen válasza csongi (#45) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért hibáztatják a Google-t, mert az ő szolgáltatásokhoz nem férnek hozzá. Az másodlagos, itt a TV gyártó a hibás, mert nem tartja karban a programjait.
És amúgy emellett egyre több ember gondolja azt, h azok a szolgáltatások, amiért nem kell pénzt adni, alanyi jogon járnak. És az aki nem szolgálja ki őket, csak szemét lehet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#47) Zsidaaj válasza DBob (#20) üzenetére


Zsidaaj
tag

De ha weben keresem fel a tv-n attól függetlenül, hogy az app tiltott, a weben elindul?

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#48) nemlehet válasza Polllen (#46) üzenetére


nemlehet
őstag

Konkrétan pénzt nem kell érte adni, de az adataimmal és a reklámok megnézésével fizetek. Szóval igazából nincs ingyen. De ez messzire vezet.

Amúgy én kb minden nap használom YT-t a tévén. Szerintem hasznos. Pl játszok a háttérbe meg berakok valami podcastet vagy streamet. Van egy csomó lejátszási listám, ha takarítok, szerelek, teszek veszek sokkal egyszerűbb onnan berakni mint a gép prüntyögőjéről hallgatni. Az erősítőn nincs több hely, hogy a gépet is rákössem, így viszont nagyon kényelmes. Telefonról 1 gombnyomással átküldöm aztán annyi.

Amúgy a gyártók részéről szemétség valóban. Nem hiszem hogy olyan borzasztó munka és költségigényes lenne kiadni HTML5 alapú klienset. Sebaj majd a mindenféle TV okosítók piaca még jobban nőni fog :D Nem hiszem, hogy egy app hiánya miatt vesznek majd az emberek sok-sok pénzért új tévéket. Egyszerűen a TV nyugaton sem a cserélgetendő eszköz kategória. Nem feltétlen mert ne férne bele anyagilag, inkább ez ilyen elvi dolog.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#49) dh66e


dh66e
veterán

Talán orosz hekkereket kéne alkalmazni a tv gyártóknak. ;]

(#50) Sinisi


Sinisi
senior tag

Ez most előre vagy visszalépés ?! :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.