Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) cskamacska válasza moleculez (#47) üzenetére


cskamacska
addikt

"A másik, a userek alkalmazkodnak. Aki nem az megy máshova, pontosan tudják kik fognak alkalmazkodni, és ki nem."

De pont erről van szó, nem? :P ;]

"Az a helyzet, hogy a mobil terén a jövő az elbutulás és a praktikus és jó dolgok kikukázása felé tart." ... "Szomorú, hogy ezt meg is kajálja a fogyasztó társadalom, de igazából ez azért van, mert nem az igényeinket érvényesítjük, hanem engedjük letolni a torkunkon."

Ricardo: Nem érdemes gúnyolódni, mert ez előbb-utóbb téged is elér. :P Akkor pedig te is viaskodhatsz a vak fanokkal hogy ez miért butaság, és tapossanak a gyártók a rokonaik felhasználói szokásaiba. Esetleg te is azzá válsz, és akkor mindegy, távolból pedig halk kézdörzsölés hallatszik. :)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#52) Ricardo válasza cskamacska (#51) üzenetére


Ricardo
félisten

A fejlődés nem áll meg. Lehet ezen sajnálkozni, és dühöngeni (kinek kinek vérmérséklete szerint), de attól még halad az útján. A vezetékmentesség be fog következni. Előbb utóbb minden gyártó elkezdi elhagyni a csatlakozókat. Aztán lesznek olyan hangok is , hogy az "Apple kitalálta, a többiek meg átveszik ezt a baromságot".

(#53) aprokaroka87 válasza Ricardo (#52) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Már csak az a kérdés hogy mikor jön el a tényleges vezetéknélküli világ:D

Mert manapság még csak hibrid töltési megoldások vannak.

(#54) Ricardo válasza aprokaroka87 (#53) üzenetére


Ricardo
félisten

Még kell neki idő, de erre haladunk. Egyre jobbak a vezetéknélküli megoldások.

(#55) Friczy válasza moleculez (#47) üzenetére


Friczy
senior tag

Ha a lightning csatlakozót elhagyjuk, és nem lesz helyette más csatlakozó, ahogy a cikkben írják, az gyakorlatilag a vezetékes töltés kiiktatását is jelenti egyben, vagy szerinted nem? Ha van egy általad jövendölt 'töltőfelület', (mint mondjuk a régi jó Z3C tabletemben), az tulajdonképpen egy másfajta csatlakozó, szóval mégis lenne helyette másik.

A használhatóságról annyit, hogy jelenleg rengetegen használnak repülőgépen utazás közben tabletet, mobilt filmnézésre. Repülőn viszont vezeték nélküli kapcsolat nem megengedett, ha nincs csatlakozó, akkor nézni lehet a filmet, hallgatni nem :)

(#56) moleculez válasza Friczy (#55) üzenetére


moleculez
veterán

Igen, én egy olyan megoldást vizionálok, hogy a teló élein kialakítva egy töltőfelület, amire mágnesesen rácsatlakozik a kábel. Ezt a szó szoros értelmében nem nevezném csatlakozónak, amibe beledugok valamit, ez akár észrevehetetlen is lehet. Plusz valami fejlettebb gyorstöltés.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#57) kali


kali
legenda

Jó/jobb lenne pedig, ha a Type-C miatt tűnne el.
Az Apple nem arról híres, hogy szeretne majd alapban adni a készülékhez vezeték nélküli fülhallgatót és töltőt...

[ Szerkesztve ]

(#58) zizidor


zizidor
senior tag

Type-C van minden újabb Apple eszközön. Nem megszüntetni kell a csatlakozót, hanem átállni egy egységes, szabványos modellre.

Szerk: Még így is marad buktató, hogy Thunderbolt-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#59) swoody


swoody
senior tag

Valamit nem ertek.

Mi van, ha 1%-on van a telo es beszelnem kell? Nyomom a toltot kozbe a fejemhez?
Hogyan lehet hasznalni a powerbank-okat?
:F

[ Szerkesztve ]

(#60) Ricardo válasza swoody (#59) üzenetére


Ricardo
félisten

Egy százalék? Őszintén. Hagyni szoktad ennyire lemerülni a készülékedet?

Lépjünk túl rajta.
Mi van akkor ha egy százalékon vagy és nincs nála a power bank?

(#61) swoody válasza Ricardo (#60) üzenetére


swoody
senior tag

Nem direkt, de azert elo szokott fordulni. Konkretan most 4%-on vagyok.

Es igen pont ez erdekelne, amit irtal, annyi modositassal, hogy lightning nelkul, hogyan hasznalok powerbankot. :) Amugy ha valaszolok a kerdesedre akkor lemerulok. :)

(#62) Ricardo válasza swoody (#61) üzenetére


Ricardo
félisten

Úgy hogy USB C-s a telefonom (nem iPhone-t használok) :DDD

Komolyra fordítva: Általában az emberek többsége nem hagyja ennyire lemerülni, aki meg mégis az meg azért mert nem igazán foglalkozik a dologgal. Pont emiatt nincs is nála töltő amikor kellene.
Azok akik meg rendszeresen így használják (mert ezek szerint van ilyen), nincsenek annyian, hogy számoljon a szokásaikkal a gyártó.

(#63) swoody válasza Ricardo (#62) üzenetére


swoody
senior tag

Haha majd ha a gyartod azt is leveszi. :)

En szokszor telozok ugy, hogy toltes kozben beszelek, viszont nekem meg van jack-em.
Mostani telovaltasnal mar bajban leszek, hacsak nem lesz valami wireless cuccom.

Amugy igazad lehet, hogy valamifele felmeres alapjan akarjak ezt. Lehet kuldi a telo az akku szazalekot a kozpontnak. :)

1%-on vagyok. :)

(#64) Schuler888 válasza swoody (#61) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Es igen pont ez erdekelne, amit irtal, annyi modositassal, hogy lightning nelkul, hogyan hasznalok powerbankot."
En pl vezeteknelkuli powerbankot hasznalok..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#65) swoody válasza Schuler888 (#64) üzenetére


swoody
senior tag

Haha jahhhhh hogy letezik olyan. :)

(#66) Stabi83 válasza Schuler888 (#64) üzenetére


Stabi83
senior tag

A vezeték nélküli töltés elég rossz hatásfokú. Ez egy asztali.töltőnél még nem tragédia de egy powerbank esetében már jelentős hátrány. És akkor még nem is beszéltünk töltés sebességéről amiben a vezeték nélküli töltők megint csak nem jeleskednek. Szerintem hasznos dolog ez de csak mint kiegészítő és nem fő vagy egyetlen megoldás.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#67) Schuler888 válasza Stabi83 (#66) üzenetére


Schuler888
senior tag

Sehova nem szoktam sietni. Felrakom ra ha eppen nincs konnektor aztan joido. Szepen taplalja

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#68) Drp81 válasza moleculez (#56) üzenetére


Drp81
aktív tag

"én egy olyan megoldást vizionálok, hogy a teló élein kialakítva egy töltőfelület, amire mágnesesen rácsatlakozik a kábel."

Pontosan erről van szó. Biztosan lesz majd olyan zsinóros töltőjük, mint a watchnak, hogy rácuppan pl. a telefon hátuljára. És akkor bumm, lehet úgy telefonálni, mint most is lehet, hogy közben a töltőn van a telefon, nem kell a vezetéknélküli "töltőt a fejemhez nyomni" telefonálás közben.
Nekem mondjuk pont mindegy, én mindig figyelek, hogy 20% alá ne menjek, szóval engem nem érint az a jelenség, hogy lemerül telefonálás közben. Talán még sosem volt olyan helyzet, hogy olyan helyen lettem volna és úgy áll a töltöttség, hogy bajban legyek, mert nem tudom tölteni.

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#69) WaG_Gaming


WaG_Gaming
tag

Nekem ez jutott erről a portmentességről az eszembe:

[link]

;]

Casual és hardcore gaming, mobiltelefonok, egyéb tech cuccok - mi kell még?

(#70) gusthy válasza Schuler888 (#67) üzenetére


gusthy
veterán

A tartósan qi töltés nem túl egészséges, sokkal jobban melengeti az aksit, mint a vezetékes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.