Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Megvetetik az emberrel a külön csatlakozó miatt jó drágán egyes eszközöket, majd cserélik, hogy vegyenek mást.
Kíváncsi leszek, lesz e valami átalakító hozzá.
Igaz, nem mintha engem érintene is bármilyen ponton, de azért na. :)

(#2) Graphics válasza fRooStzzZ (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mármint mihez átalakító? a vezetékmenteshez?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) miszterjoel


miszterjoel
csendes tag

Szerintem 2020-ban még korai a vezetékes töltés elhagyása. Például a járművekben a vezeték nélküli töltés még nem annyira elterjedt, legalábbis kis hazánkban.

(#4) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Drága =/= prémium.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) Giovan! válasza miszterjoel (#3) üzenetére


Giovan!
addikt

Valóban, de a cikkben említett elemzők 2021-re vízionálják a dolgot. Mondjuk szerintem az is korán lesz, az Apple meg amúgy sem elég tökös egy ennyire radikális húzáshoz (tudom, a jacket is elvették, de ez a lépésük annál jóval radikálisabb változást hozna).

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#6) Ricardo


Ricardo
félisten

Hajrá. Én nem bánnám, ha elkezdenének valóban vezetékmentessé válni a készülékek.

(#7) #22743424


#22743424
törölt tag

Venni kell Tesla autót az S-ben van vezeték nélküli töltési lehetőség. :DDD

(#8) moleculez válasza #22743424 (#7) üzenetére


moleculez
veterán

Vagy egy ~5K tartót amiben van qi töltés😂
Kinek mire tellik. Adatátvitel gondolom megy wifi directre, töltés adott már egy ideje. (Végre nyernek a csatlakozó elhagyásán készülekenként 0.40$. )

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9) bostone


bostone
addikt

Legyen vezetékmentes világ, de ne merüljön le soha a készülék. Esetleg két másodpercre hozzáérintenem a falhoz, amelyen fut az elektromos hálózat, "oszt jónapot".
Ez innováció.
A töltőpad cipelése nem az.

A jack elhagyása is... hát... nah... köszönjük...

(#10) Fecogame


Fecogame
veterán

Az elemző szerint az Apple a tökéletesen vezetékmentes élménnyel kívánja nyomatékosítani a készülék egyedülálló, abszolút prémium voltát.

:DDD Itt azért erősen felröhögtem.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#11) fRooStzzZ válasza Graphics (#2) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Jaa, hogy semmilyen csatlakozót nem akar használni?
Az azért elég meredek húzás lenne, még majdnem a wc papíron is van valami csatlakozó.

Nem tudom egy hibás készüléknél hogy tudja lementeni az ember az adatokat, mert droidnál azért vannak lehetőségek, ha összefossa magát a rendszer, kijelző ki tudja mi, (igaz másik recovery-vel) még majdnem hogy kikapcsolt készülékkel is le lehet róla menteni mindent.

(#12) zizidor válasza fRooStzzZ (#11) üzenetére


zizidor
senior tag

Majd megmagyarázzák, hogy minden mentve lesz az iCloud-ra...

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#13) prolad


prolad
őstag

Érdekes ötlet, ma már vannak elég gyors vezetékmentes töltési megoldások, akár működhet is.

Viszont az apple kezdhetne már valamit a hátlapi dizájnnal, mert kameraelrendezésben évről évre alulmulják magukat.

(#14) Ringman válasza moleculez (#8) üzenetére


Ringman
nagyúr

vsz. az ip-védettség miatt van értelme a dolognak.

(#15) prolad válasza Ringman (#14) üzenetére


prolad
őstag

De akkor a gombokat is le kellene szedniük nem? Meg valamit kezdeni pl. a mikrofon nyílásával.

(#16) Ringman válasza prolad (#15) üzenetére


Ringman
nagyúr

így is egy gonddal kevesebb. (kettővel, ha a jacket is beleszámítjuk)

(#17) joey04


joey04
titán

Remélem mind fake. Ez a sok modell teljesen szembemegy a letisztult palettával, lassan olyan lesz a kínálat, mint a tucat droid gyártó samunál, xiaominál, stb. Agyrém. A vezetékmentes töltést (kizárólagos használat esetében) meg dugják fel.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

Úgy akarnának teljesen vezetékmentes töltést, hogy saját qi töltőjük meg nincs? :DDD

(#19) Straw válasza hemaka (#18) üzenetére


Straw
senior tag

Addigra lesz, elvégre az még két év :D

42

(#20) hemaka válasza Straw (#19) üzenetére


hemaka
nagyúr

Drukkolok, hogy második nekifutásra sikerüljön gyártaniuk valamilyen qi töltőt... :DDD

(#21) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

0 eszközöm volt ilyen csatlakozással, de a hír kapcsán legalább megnéztem, mi az.
Így már van értelme eltűnnie. :D

(#22) dud998 válasza zizidor (#12) üzenetére


dud998
őstag

Sőt, lehet ezután az iCloud csinálja a töltést is. Végül is a felhőben van villám is. ;]
(Apple termékeket használok szóval nem hater vagyok. :R )

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#23) collecting


collecting
tag

Annyira nem zavarna, egyedul a kocsiban vakarnam a fejem miatta, mert csak vezetekkel osszekotve mukodik a CarPlay, wireless nem. :F

(#24) Giovan! válasza joey04 (#17) üzenetére


Giovan!
addikt

Szerintem nem fogják ennyire túlbonyolítani. Aki olcsó iPhone-t akar, annak ott vannak a régebbi modellek. Minek állítana konkurenciát az Apple a saját termékeinek?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#25) orsib78 válasza collecting (#23) üzenetére


orsib78
tag

Nekem is problemat jelentene, mert habar letezik mar vezetek nelkuli Carplay, de csak nagyon keves gyarto implementalta. Nekem a vatta uj ceges Skodaban, csak vezetekes van. A 3rd party qi toltok meg nem tudnak elegendo dzsuszt belenyomni az iphoneba, hogy a toltes ellenere le ne meruljon, navigacio + streameles kozben. Tapasztaltam. Szoval szerintem is ez nagyon elhamarkodott lepes lenne. Bar lehet, hogy igy az autogyartok ra lennenek kenyszeritve a combos qi toltore meg a Wireless Carplay-re.

(#26) Schuler888 válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


Schuler888
senior tag

A "nem egyenlo"-t igy jeloljuk: != :)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#27) collecting válasza orsib78 (#25) üzenetére


collecting
tag

Nekem az uj Swift van, es csak kabelen megy, tiszta gaz.
Gondolom utolag nem lehet a carplayt wireless-esiteni benne, szoval kicsit kilennek, ha emiatt nem tudnek vagy uj telefont vagy a carplayt hasznalni :N

(#28) Schuler888 válasza joey04 (#17) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mondjuk a samsung-ra mint a szektor vezeto gyartojara es innovatorara mindent mondanek, de hogy tucatdroid gyarto... aranyos :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#29) orsib78


orsib78
tag

Egy kicsit 1st world problem amivel most itt szembesulunk, azert ezt meg kell hagyni... :)
De azert aterzem a felelmedet, en sem orulnek neki...

Nem hallottam olyanrol, hogy utolag wirelesse lehetne alakitani. Ezek elegge zart rendszerek. Csak a gyarto tudna megcsinalni, vagy valami sufnihuszar... :)

(#30) MarkCsiha461 válasza Schuler888 (#28) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Szerintem te elfelejtetted a Huaweit, Xiaomit meg a Nubiát :DD Ők a vezető innovátorok

(#31) Schuler888 válasza MarkCsiha461 (#30) üzenetére


Schuler888
senior tag

Meg a Dogeet az Umidigit es a Le Ecot.. jah utobbi annyira innovalt h meg is szunt :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#32) maczera


maczera
aktív tag

"Eltűnhet a Lightning port"
Ja, mint ahogy a jack is elűnt! De a noccs meg a randa kamerasziget biztosan megmarad.

(#33) borand


borand
aktív tag

Milyen jó lesz majd használni a telódat, ha kell de egyszer töltened is kellene. Tehát milyen jó lesz nem használni míg tölt. Vagy majd a töltő paddal használod.

Az a helyzet, hogy a mobil terén a jövő az elbutulás és a praktikus és jó dolgok kikukázása felé tart. Nem kell jack, mert kell a hely az akkunak, ami amúgy nem növekedik drasztikusan, most ugyanez.

Szomorú, hogy ezt meg is kajálja a fogyasztó társadalom, de igazából ez azért van, mert nem az igényeinket érvényesítjük, hanem engedjük letolni a torkunkon. Bár ugye az Apple eladási számai nem véletlenül nem hivatalosak már... Nem mutathatnak annyira szépen.

(#34) Ricardo


Ricardo
félisten

Felteszed tölteni, és amikor használod felveszed a padról, aztán visszateszed.
Cserébe nem lesz kábel megtörés, kontakt hiba, csatlakozó kopás/lazulás.....

[ Szerkesztve ]

(#35) borand válasza Ricardo (#34) üzenetére


borand
aktív tag

Aha, és ha mondjuk már fél órája telefonálsz és be kéne dugnod, akkor mit csinálsz? bocsi 10 percre le kell tennem? Mármint fel kéne rakni a padra...

[ Szerkesztve ]

(#36) Ricardo válasza borand (#35) üzenetére


Ricardo
félisten

Konkrétan én madzagon sem beszélnék ennyit. A töltő kábelek jellemzően nem túl hosszúak. így nagyon nem lenne kényelmes fél órát beszélni úgy, hogy azon van a telefon.
Egy BT headsettel orvosolható a dolog. Aki (mondjuk munkásjából adódóan sokat beszél, annak nem is árt ha van. Akkor maradhat is a padon ;)

(#37) joey04 válasza Schuler888 (#28) üzenetére


joey04
titán

ok pussz

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) Schuler888 válasza joey04 (#37) üzenetére


Schuler888
senior tag

Te ilyen orbanviktor stilusban tolod? Akkor boldog karacsonyt.. :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#39) joey04 válasza Schuler888 (#38) üzenetére


joey04
titán

neked is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#40) Stabi83


Stabi83
senior tag

Ez a csatlakozók elhagyása is úgy van előadva hogy megint az Alma találta ki az egészet.
A Vivo márka mond valakinek valamit?
Viszont ők is érezték hogy ez még korai lenne egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#41) Giovan! válasza Stabi83 (#40) üzenetére


Giovan!
addikt

Lol, te miről beszélsz? Nincs eladva semmi senkinek, csak pár elemző ötletelgetett (mert ez a dolguk).

Az Apple mint mondtam, szerintem nem elég tökös (vagy ostoba) egy ilyen húzáshoz. Akkor én meg most azt adom el, hogy az Apple találta fel az óvatosságot? :DDD

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#42) joey04 válasza Stabi83 (#40) üzenetére


joey04
titán

Ez a csatlakozók elhagyása is úgy van előadva hogy megint az Alma találta ki az egészet.

Tőled olvasom ezt először. :DDD

Hozzáteszem az tuti, hogy ha meglépik, akkor gyorsan meglépik a többiek is. A vivo mindegy mit mikor csinál(t).

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) aprokaroka87 válasza Giovan! (#41) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát ha megtudják oldani, hogy a jelenlegi vezetéknélküli megoldások korlátait átlépjék akkor nem fognak óvatoskodni.

Pláne hogy az Apple-t ismerve majd csak saját márkával lesz kompatibils, horror áron :D

(#44) gusthy


gusthy
veterán

Azért kíváncsi vagyok, hogy a lightning porttal szerelt luxusautók tulajdonosai mit szólnak majd ehhez.

(#45) zizidor válasza gusthy (#44) üzenetére


zizidor
senior tag

Nekik majd piacra dobnak egy lightning/wireless adaptert is. :D

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#46) zizidor válasza Schuler888 (#28) üzenetére


zizidor
senior tag

Mennyiségileg azért van benne igazság. Idén már 26 modellt dobtak piacra az A, M, S és Note szériából (Telefonguru alapján).

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#47) moleculez


moleculez
veterán

Bírom, hogy ilyenkor minenki hoz egy olyan élethelyzetet, amikor nem jó az adott technológia, legyen az akármi. Az Apple(mint minden más jelentős cég) big data analízisekből pontosan tudja, hogy van egy elenyésző számú user, akikkel ez elhanyagolható számú alkalommal előfordul. Na, a másik oldalon ott egy hatalmas marketing gépezet, sok sok előny. A másik, a userek alkalmazkodnak. Aki nem az megy máshova, pontosan tudják kik fognak alkalmazkodni, és ki nem.

Amúgy a lightning csatlakozó elhagyásáról van szó, nen a vezetékes töltés kiírtásáról. Simán lehet a telefon keretén kialakítva egy töltő felület, amire mágnesesen rácuppan egy kábel, nem nagy ügy, van ilyen. (Plusz implementálnak vmi igengyorstöltést. Is.)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#48) Ricardo válasza moleculez (#47) üzenetére


Ricardo
félisten

A jack elhagyásakor is az volt a legnagyobb probléma, hogy "mi van akkor ha utazás közben zenét hallgatok, közben töltöm is, és még adator is pont akkor másolok kábelen....." :DDD

(#49) gusthy válasza zizidor (#45) üzenetére


gusthy
veterán

😂😂😂

(#50) Depression válasza Ricardo (#48) üzenetére


Depression
veterán

Így van, azóta nem hallgatok zenét mobilról.
Ha meg vezetéknélküli lenne a telefon, akkor ha lemerül telefonálás közben, akkor nem leszek elérhető egy darabig.
Nincs iphone-om, csak a majmolt változata.
Imádtam a vezetéknélküli töltést is a samsung note 5-nél, ha nem úgy raktad rá, akkor nem töltött, de legalább csak arra volt jó, hogy ne merüljön tovább.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.