Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) timelord1987


timelord1987
őstag

Szia!

A lemezkép visszaállításánál ezt a parancsot már a cél gépen adom ki?
Dism /Apply-image /ImageFile:V:\Windows_image.wim /Index:1 /ApplyDir:C:\

A V meghajtó a felcsatolt hálózati meghajtót jelenti?

A Windows System Image Manager-ről tudsz majd készíteni egy részletes leírást?
Azt meglehet oldani, hogy a gép neveknél a számozásokat növelje automatikusan 1-esével? Például: SP-01, SP-02

(#52) mbalint987 válasza timelord1987 (#51) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Akár jelenthet hálózati meghajtót is, de helyi lemezt is, a lényeg, hogy itt egy abszolút elérési utat vár a DISM.

"A Windows System Image Manager-ről tudsz majd készíteni egy részletes leírást?"
Nagyon szívesen készítenék, de (főleg így érettségi előtt) túl sok időm nincs, szóval ha lesz is cikk, majd később jelenik meg. Azonban ha bármilyen kérdésed van, szívesen válaszolok.

"Azt meglehet oldani, hogy a gép neveknél a számozásokat növelje automatikusan 1-esével?"
Valószínűleg meg, bár módot hirtelen erre nem ismerek. Az egyik megoldás, hogy minden DISM után módosítod a válaszfájlt, de szerintem van egyszerűbb megoldás is.

(#50) olbaidhun: A cikk szövegét és képeit nyugodtan felhasználhatod, viszont ilyenkor jelöld a forrását a felhasznált tartalmaknak.

"a w10 már nem jön zavarba, ha új hardver környezetbe kerül"
Lehet hogy kisebb az esélye, de érdemes biztosra menni szerintem (ez főleg AMD/Intel váltásnál nyűgös).

(#49) moha bácsi: Ez egy jó ötlet, mindenképpen szem előtt tartandó a klónozás során! :R

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#53) gabber01 válasza mbalint987 (#32) üzenetére


gabber01
addikt

Nos, megpróbáltam így, végülis elindul meg minden, csak a hang nem működik, sem az USB3 portok, hiába vannak bekapcsolva és drivert is megpróbáltam feltenni hozzá, meg a hangkártyát is újratelepíteni.

Sanszos, hogy windows clean install kell...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#54) Longeye


Longeye
tag

Szia!

Nagyon köszönöm a cikked, szerintem is remek. Én inkább részleteiben fogom hasznát venni, mert megtanultam belőle néhány dolgot, amit eddig nem tudtam, de én is máshogyan csinálom.

Ne foglalkozz vele ki mit mond, hogyan "KELL" csinálni, informatikában nincs ilyen! Minden problémára ezer megoldás van, s mindenki azt használja, amelyik neki jobban kézre esik.
Másrészt meg egy jó rendszergazdának illek mindenféle módszert megismernie és azt alkalmaznia, ami az adott helyzetben a leghatékonyabb.

Én pl. DRBL/Clonezilla SE + winroll-t használok a gépek mennyisége és a hely specialitása miatt.
FOG-ot is használhatnék, csak amikor kialakítottam ezt a rendszert, a FOG még nem tudott különböző méretű winchestereket kezelni és a mi gépparkunk akkor még elég vegyes volt.

Egyik hozzászóló már írta, hogy az ilyen cikk csak egy bizonyos vékony réteget szólít meg, szóval az olvasottság nem mérvadó.
Abban is egyetértek az említett hozzászólóval, hogy több ilyen cikkre lenne még szükség.

Mégegyszer köszi! További szép napot!

/* Egy lelkes kontár */

(#55) fuze


fuze
őstag

Sziasztok! Nagyon jó a leírás, jelenleg úgy áll a dolog, hogy mindent személyre szabtam. Az lenne a kérdésem, hogy ha a start menüt (csempéket kitöröltem) a hátteret, profilképet, startképernyőt is megváltoztattam, illetve a tálcára is tettem ikonokat, ezek meg fognak maradni? Mert olvastam itt ott, hogy a start menü és a tálca layout változtatás nem mindig marad meg.

Az a terv, hogy minden felhasználónak saját profilt hozunk létre minden gépen, ami egy adott layouttal indul. Nem vagyok informatikus, csak egy lelkes grafikus azért szenvedek ennyire. Fél napig telepítgettem mindent, így jó lenne ha nem rontanám el :)

Az új fall update iso-t használtam ha ez számít valamit.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#56) kisspepe


kisspepe
tag

Igen jó a cikk. Azonban a válaszfájl készítéséről is jó lenne egy részletes cikk. Angolul tudom lehet találni, csak nekem az kicsit gondot jelent még.

(#57) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello! Sikerült a módszered Oracle VirtualBox-ban tesztelve. Csináltam imgburn-el egy isot a .wim fájlomról és utána becsatoltam a virtualboxba, mint optikai meghajtó és ezután a parancssorban el tudtam érni, mint meghajtó Írod a visszaállítás során, hogy diskparttal létre kell hozni particiót, stb.

Én a win 10 telepítővel hoztam létre a particiót, megformáztam, de a telepítés megkezdése helyett visszalépkedtem a kezdő ablakra és rányomtam a számítógép javítására, majd kértem a parancssort. Aztán az általad leírt dism /apply-image stb... paranccsal megcsináltam a leírtak szerint. VirtualBoxba valamiért a bootrec /fixboot parancsot nem engedte (a másik kettőt igen) és visszaállítás utáni első indításkor hibát írt a gép. Ezért újra elindultam a telepítőről, rányomtam egy indítási javítást és jó lett. A következő újraindítás után betöltött a visszaállított rendszer és láss csodát az előkészített és pár feltelepített programommal megrakott windows 10 fogadott. Már csak aktiválni kell az OS-t, az Office 2016-ot, beléptetni tartományba és kész. Ez kb 10 perc. Így kb egy gép újratelepítése és bekonfigurálása 30 perc lesz a korábbi legalább 2-3 óra helyett. Nem beszélve a verziófrissítésekről (1809 és társai).

Következő lépés az, hogy van egy pár napos 1809-re frissített kész rendszert futtató gép, annál is csinálok sysprep-et és készítek belőle .wim fájlt, majd ez lesz az a rendszer amit egy darabig használni fogok, ha újra kell telepíteni a gépeket. Munkahelyemen van 46 db HP Prodesk 600-as gép, mindre Windows 10 Education x64 megy majd rá (eddig is az van rajtuk), megegyezik csavarig az összes vas. Így a klónozott rendszert visszaállítom majd, amikor szükséges és "csókol anyád Lujza". Megkímélem magam az órákig tartó és ismétlődő újratelepítésektől és a programok telepítésétől. A tesztelésre jelenleg egy 1709-es windows 10-em volt, de próbálkozáshoz az is jó volt.

Régóta kerestem ilyesmi klónozási módszert, hatalmas köszönet az írásodért. Érthető, világos és pontos. :R :C

[ Szerkesztve ]

(#58) Core2duo6600 válasza Mikeee89 (#57) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az install.wim edet ráteszed a telepítőre, telepítőn lévőt törlőd, és simán telepítesz egyet, és nem kell parancssorral kinlódni, akkor amikor helyre akarod állítani.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59) Mikeee89 válasza Core2duo6600 (#58) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Kösz a tippet ezt majd kipróbálom

(#60) Pöttön


Pöttön
őstag

Ezzel a megoldással meg lehet azt csinálni, hogy a feltelepített, és a netről fel driver-ezett win10-emről, amin fent van már 1-2 plusz általam használatos program, arról készítsek egy telepítő iso-t?

Azért, hogy ha van egy váratlan rendszer összeomlás, vagy háttértár hibásodás, akkor gyorsabban újra tudjam rakni a gépet, és akkor a driverezéssel sem kell már szórakoznom, illetve 1-2 program fent lenne már alapból amiknek a telepítéséhez net kapcsolat kellene.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#61) Erkaft95


Erkaft95
csendes tag

A lemezkép létrehozás babrál ki velem.

Egy 10 megás wim fájlt csinál csak.
Gondolom az nem jó a telepítőben lévő legalább 10 gigás helyett..

Értékeljetek légyszíves, ezt mindenki elfelejti!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.