Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az intel egyszer ellőtte már ezt az SSD korszak hajnalán. Van ennek bármi értelme egy NVMe rendszer-SSD mellett?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Graphics válasza t72killer (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Írja a cikk is, hogy SSD mellett nincs értelme :)

Leírja, hogy HDD mellett van

"Azt ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy az előrelépés igazából csak a HDD-k mellett értékelhető, így egy közepesen gyors SSD mellé már felesleges Optane gyorsítótárat használni, ugyanis az elméletben jelenlévő extra teljesítmény a gyakorlatban nem igazán észlelhető, maximum a szintetikus tesztekben lehet kimérni."

Amúgy én vennék ilyet, van hasonló megoldást, csak olcsóbb alaplap mellé. Pl otthon fater csak netezik, és neki igazából elég lenne egy 24GB-os SSD, csupaszon, ha lehetne ilyen módon használni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) sas55 válasza t72killer (#1) üzenetére


sas55
aktív tag

"legjobb eséllyel csomagban lehet eladni őket" itt a lényeg

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#4) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Tehát maradi vagyok, HDD-n van a rendszerem, de veszek egy zsír új alaplapot, meg nyilván bele procit is és nem egy akár csak 120-as SSD-t veszek hozzá inkább, hanem (sacc) fele annyiért egy 16-osat ami kb arra jó, hogy még jó pár évig HDD-n maradjon a rendszerem. Mert csomagban van... :N Van a csomagban LOOSER feliratú ajándék póló is? :)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#5) t72killer válasza Graphics (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 24 gigással az a baj, hogy egy sima win10 nagyfrissítés se megy már le rajta, ha rendszermeghajtónak használjuk.

#6: értemén, már az első verziót (SRT ha jól rémlik) se annak szánták hivatalosan, de akkor hogy profitálhat ebből az r=1 user:F?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) Graphics válasza t72killer (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A-a, itt ez nem rendszermeghajtó

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) zolee5016


zolee5016
őstag

Ha még a rövid élettartam alapjában nem elég riasztó...akkor erre a vga-k(épp az alaplapfelé néző hőcsövek)hője még rá is tesz egy (szív)lapáttal....
Az egynapos teszthalál meg még rövidnek sem,inkább tiszavirágéletű-nek titulálható.....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#8) BiP válasza t72killer (#5) üzenetére


BiP
nagyúr

profitálni sehogy. De ha már kellően balga, és kiszúr magával azzal, hogy vesz egy Z270-es alaplapot új procival, de közben HDD-n van a rendszere, akkor legalább az Optane gyorsítótárazik neki, szóval ugyanott lesz, mintha SSHD-je lenne. (én így értelmezem).

(#9) Graphics válasza BiP (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Így igaz :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Buky87 válasza Graphics (#2) üzenetére


Buky87
tag

Párom laposában egy 30gb-os van. Win10 telepítése után rámentek a frissítések és már kiabált a rendszer, hogy nincs elég szabad hely. Mondjuk Win7 Home elég jól elvolt rajta évekig.

(#11) Graphics válasza Buky87 (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oké, de itt nem rendszertárhelyként szolgál :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Törzsúr válasza Graphics (#11) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Itt mire használják ezt?

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#13) troviko


troviko
senior tag

Egyyyyyyyyyyyáltalán nem kéne, ingyen sem. Ami kéne, az hogy az SSD-k ára lefeleződjön. Annak lenne értelme.
Az intel meg eláshatja ezt a technológiát, nem azt kaptuk, amit ígértek.

https://www.oldtech.hu/

(#14) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Aki ilyen alaplapot vásárol (és mentálisan ép), az SSD-t is vesz mellé, vagy már van.
Ez esetben -ahogy a cikk is említi- nincs értelme ennek a csomagnak (ugyancsak feltételezve a user mentális épségét).
:C

(#15) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Az elv nem rossz,mert apunak,anyunak tökéletes lehet egy nagyobb hdd mellé és valóban hozza egy sshd szintjét ami azért nem olyan rossz dolog.Más kérdés,hogy apunak,anyunak nem ezt a két lapot választanám.Inkább low cost deszkáknál lenne értelme,jellemzően 20 k alatt és az élettartamot is rendbe kéne rakniuk.Általánosan aki vesz egy normálisabb lapot az nem kezd el bohóckodni sima hdd-s rendszerrel,ellenben költséghatékony gépek begyorsítására lenne értelme.

(#16) rottenbull válasza troviko (#13) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nem valasz akart lenni.

Na meg vagy 500 ev es az alaplapra integralva jon az SSD. De legalabb valami elkezdodott.

[ Szerkesztve ]

(#17) Taranti válasza BiP (#8) üzenetére


Taranti
senior tag

Nem teljesen igaz. Anno a PH! is tesztelte a dolgot. Amíg olyan adatokat olvas be, amik az SSD-táron vannak, persze SSD sebességű lesz a rendszer. Ami nincs gyorsítótárazva, azt HDD sebességgel olvassa be. Jellemző példa, hogy az első rendszerindítás kb. 1perc, aztán a következők meg már kb. 5-10 mp. (Írásnál ugyanez a másik irányba.) Az igazi gondok ott kezdődnek, ha valaki sok adattal/programmal dolgozik, és folyamatosan tele van az SSD-tár; ott már "vegyeslimites" a dolog, és hát a sebesség is.

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#18) Graphics válasza Törzsúr (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fentebb leírtam, meg a cikkben is benne van :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) BiP válasza Taranti (#17) üzenetére


BiP
nagyúr

Az említett SSHD nem pont ugyanígy működik? De. Vagy mire érted, hogy nem teljesen igaz?

SSHD = hibrid HDD = SSD gyorsítótáras HDD, jellemzően 8GB gyorsítótárral. Pl. Seagate Momentus XT.

(#21) Taranti: No problem. Sejtettem, hogy ez van a dolog mögött.

[ Szerkesztve ]

(#20) tailor74


tailor74
őstag

Z270-es alaplap mellé,de meg a B250 mellé is felesleges opciónak érzem ezt a megoldást.
Olcsó, igazi alsó kategóriás lapoknál lehet jó megoldás szerintem.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#21) Taranti válasza BiP (#19) üzenetére


Taranti
senior tag

"ugyanott lesz, mintha SSHD-je lenne"

Ezer bocsánat, én SSD-t olvastam! Visszavonom amit írtam, így teljesen igazad van. :D

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#22) Ruuwa


Ruuwa
tag

Gyakorlatilag ez annak a két tucat geeknek jó, akik ragaszkodnak a még működő IDE-s merevlemezeikhez.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#23) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Ez drágának tűnik internetes bohóckodáshoz. Ha valóban gyorsítani akarok nagy tárhely mellett, akkor egy SSHD a megoldás a régi gépbe, és Voilá! Magic! :DD

plus ça change, plus c'est la même chose

(#24) rii válasza Ruuwa (#22) üzenetére


rii
nagyúr

ezekn a lapokon van IDE csatlakozó?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#25) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Virtualis memorianak, swap particionak tokeletes. Arra az optane specifikacio is jok. Mas kerdes, hogy ott birni kell a strapat.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#26) #16939776


#16939776
törölt tag

Anandtech-es teszt-ből látszik hogy mire szánják, nem hiába DC-s termékkel volt összehasonlítva.

Az egy nagyság rendel kisebb késleltetés, és a stabil I/O több mint érezhető lesz W10 alatt.
A magas IDLE fogyasztás, nem pihentetett vezérlő a DC sorozat sajátja, szintén a késleltetés okán...

Szeretettel várjuk a család többi tagját, hogy le lehessen váltani/el lehessen hagyni a SATA vonalat érdemi lassulás nélkül :U

[ Szerkesztve ]

(#27) bteebi


bteebi
veterán

Már megint öngólt lőtt az Intel? :U Ennek így szerintem konkrétan (gyakorlatilag) semmi értelme nincs.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Ez egy Béta teszt aki most vesz ilyen 3dxpoint alapú meghajtót semmi mást nem csinál csak segít az Intel-nek letesztelni a gyermek betegségeket.

Ezzek nem jók semmire HDD-t gyorsítani 44$-ért felesleges mert a HDD+44$-ból kijönn egy 256Gb-os SSD ami minden tekintentben jobb és hallkabb.

Majd ha lesz meghajtóként használható Optane az lesz igazán erős.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#29) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Az Intel legyártott egy rakat szemetet, amit most (az előállítás költségéhez képest) drágán rásóznak a hülyékre vevőkre.
Az ilyen felesleges hulladékgyártás büntetni kellene.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#30) MasterDeeJay

Az én notimba is van hely még a régebbi Intel Turbo Cache nevű csodára ami hasonlót csinál.
Sőt ha visszamegyünk az időben akkor ott a readyboost talán vistánál már volt.
Sokadjára bukik meg, ezek meg csak gyártják.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#31) Dedicted válasza Graphics (#6) üzenetére


Dedicted
tag

És még a másik nem emlitett dolog hogy nem ilyen szűk szegmensbe kellett volna gondolkodjanak ,hanem mint a pcexpress 3.0 adatbusznál /résznél ahol hatékonyabb lenne még kevesebb időveszteséggel .

A Szines kissé giccses 1 -expresses-deszkát aztán olyanoknak ajánlom akik szűkzsebüek ,és nagyon kisigényüek ,persze ha nem járta meg hogy egy szlottja nem dobta be a törülközőt példáúl x(asusnál)

[ Szerkesztve ]

(#32) #72042496 válasza Sebaj Fóbiás (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Looser?

Sok értelmét én sem látom amúgy, szóval a lényegi részben egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#33) Televan74


Televan74
nagyúr

Jó lenne ez.Olcsón és min. 1TB méretben.Inkább gyorsan felébredek. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#34) kenwood


kenwood
veterán

"Azt ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy az előrelépés igazából csak a HDD-k mellett értékelhető, így egy közepesen gyors SSD mellé már felesleges Optane gyorsítótárat használni, ugyanis az elméletben jelenlévő extra teljesítmény a gyakorlatban nem igazán észlelhető, maximum a szintetikus tesztekben lehet kimérni. " Ez tapasztalat, vagy Linus forditas?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#35) kenwood


kenwood
veterán

Szerintem Linus inkabb azt bizonyitotta be, hogy a hardvergyartok is ugyanazt csinaljak,mint a volkswagen, szintetikus tesztekre optimalizalnak.

Sajnos a hddk leggyengebb pontjat ez sem oldja meg.
hiaba olvas gyorsan,az csak frissen telepitett rendszeren erezheto.
ahogy elkezded a winnel indulo programokat a tanyer kulonboz pontjaira feltelepitgetnim,egyre lassabb lesz.
Mig egy ssd 1-2 eves telepitessel is csak par masodperccel bootol lassabban,addig egy 2 eves win hddn nem ritkan 3-4 percig hasznalhatatlan.
hiaba jon be a desktop egy percen belul,ha meg 2-3 percig feher az ikonok,nem indulnak a programok,es kb. semmit nem tudsz csinalni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#36) #16939776 válasza kenwood (#35) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egy HDD-nek a konkurens lekérések számával stagnál, majd csökken az IOPS értéke, miközben a késleltetése drasztikusan nő. Ennek meg lineárisan NŐ az IOPS értéke, miközben a késleltetése nem változik.

Szerintem ha erre ráfér a bootolásnál a memóriába írandó "képfile" és a gyakran használt programjaid apró file-jai amit indulásnál beszippant, akkor a HDD tehermentesítve lesz boot alatt, még talán dolgozni is tudsz rajta amint meglátod az asztalt.

Win 10-nél, a hálózati kapcsolat feléledése viszi el a boot idő nagy részét, egy ilyen teljesítményű eszközzel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#37) Milka 78 válasza Feruendios (#28) üzenetére


Milka 78
nagyúr

"Bár az MSI Opt Boost csomagjai nem lesz ingyenesek, tehát az SSD-ért mindenképpen fizetni kell valamennyi felárat, de közel sem 44 dollárt" ;)

[ Szerkesztve ]

(#38) BiP válasza kenwood (#35) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is ezt akartam írni, mint Duracell.
A boottal induló programok a gyakran használtak közé tartoznak, ezért állandóan cache-elni fogja.
Ha ez befére a cache méretébe (a hírben említett 16GB-s méret elvileg elég erre), akkor bizony gyorsítani fogja, és hónapok múltán sem fog percekig lassulni a boot, mert a gyorsítótár fog dolgozni.

(#39) Ruuwa válasza rii (#24) üzenetére


Ruuwa
tag

Nyilván kell egy IDE-SATA átalakító. De nem is ez a lényeg, hanem hogy meglehetősen ritka azon esetek száma, amikor ne lenne jobb megoldás SSD-t használni munkapartíció otthonaként, mint egy hasonló HDD+Optane kombinációt. Pláne hogy csak vadonat új alaplapokkal és processzorokkal használható.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#40) Sebaj Fóbiás válasza #72042496 (#32) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Lol, köszi, ott a pont :DDD

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.