Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #30610944


#30610944
törölt tag

Ez eleg baratsagos meretunek tunik. Vagy csak az illetonek van peklapat keze?
:)

(#2) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Olyan A51-Note 10 lite kinézete van elölről.

[ Szerkesztve ]

(#3) Noukoum


Noukoum
veterán

Kérdés hogy mennyivel lesz gyengébb a oneplus 8-nál.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#4) #30610944 válasza Noukoum (#3) üzenetére


#30610944
törölt tag

Antutun a MediaTek Dimensity 1000 a snapi 865tol nemigen kap ki. Erosebb mint a legujabb kirin, szoval jo lesz ez a szamok alapjan.

(#5) Noukoum válasza #30610944 (#4) üzenetére


Noukoum
veterán

A többi tulajdonságra is gondoltam (usb, hangszóró, ujjlenyomat, kijelző, anyaghasználat stb) De tényleg jól néz ki :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#6) Juhaszatti válasza #30610944 (#1) üzenetére


Juhaszatti
addikt

6,4", a külföldi pletykák szerint.

(#7) t72killer válasza #30610944 (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Grafika :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) #65577472 válasza Csocsesz75 (#2) üzenetére


#65577472
törölt tag

Hogy nézzen ki egy faltól-falig kijelzős telefon? :) Ha a glory hole valamelyik sarokba kerül, akkor megint egy másikra hasonlít. Itt már nulla opció van arra, hogy egyedi legyen.

(#9) joey04 válasza #30610944 (#4) üzenetére


joey04
titán

Kérdés mit tud valójában, mert ugye azzal lebukott, hogy csalt a teszteken.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) #30610944 válasza joey04 (#9) üzenetére


#30610944
törölt tag

Ki nem csal manapsag ugye
:DDD

(#11) forgonati válasza #30610944 (#4) üzenetére


forgonati
őstag

A "gyengébb" alatt nem mindenki feltétlenül az antutu pontszámot érti, ami különben elég keveset számít amúgyis.

Keelah Se'lai!

(#12) konczy3 válasza Noukoum (#5) üzenetére


konczy3
senior tag

Kép alapján AMOLED Képernyőbe épített ujjlenyomatolvasóval.

Never Settle

(#13) #30610944 válasza forgonati (#11) üzenetére


#30610944
törölt tag

Valakinek szamit (nekem speciel nem) es valamennyit amugy is megmutat az a szam.

(#14) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha mindenki csal, akkor a sorrend ugyanaz mintha senki sem csalna. :D Nemtudom a tervezőnek mi járt a fejében mikor középre rakta a kamerát. Utálom középen. Csak arra tudok gondolni így akarta megkülönböztetni a csúcs telefonjuktól. A samsung is folyton középre teszi, azt hiszi jól áll nekik. :N

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#15) t72killer válasza pusszycat (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Avagy melyik kínai kereskedő tud több nullát írni az elemlámpa lumen-speckójához...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) fatal`


fatal`
titán

Volt OPX-em vártam már az utódot. MediaTek? No thx. Ráadásul a pletykák szerint ez is péklapát méretű kijelzővel jön.

[ Szerkesztve ]

(#17) MrPetya19 válasza fatal` (#16) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hasonlóak az érzéseim nekem is ezzel kapcsolatban.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#18) gattolino válasza MrPetya19 (#17) üzenetére


gattolino
senior tag

Pedig a péklapát a divat. Mediatek, meg ha jó lesz, akkor miért ne? Teszteket kell majd nézni, az mindent eldönt. Árban is olcsóbb mint a Snapdragon. Végre valami verseny kezd kialakulni. Exyfos nem játékos, Kirin meg gyenge, és már csak HMS készülékekre épül. :F

Vivo X90 Pro Plus

(#19) MrPetya19 válasza gattolino (#18) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hát szerintem egy Snapdragon tovább fog támogatást kapni...
Lehet, hogy a lapát a divat, főleg Kínában, de azért pl a Samsungnak még vannak nem óriási telefonjai szerencsére.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#20) fatal` válasza gattolino (#18) üzenetére


fatal`
titán

Nem használok gyári szoftvert egyik telómon sem, így a mediatek a romolhatóság hiánya miatt azonnal kiesik, hasonlóan a Kirinhez.

A divat meg hidegen hagy, amíg legalább minimális alternatíva is van.

(#21) dilajoska1 válasza #30610944 (#4) üzenetére


dilajoska1
őstag

[link]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#22) gattolino válasza fatal` (#20) üzenetére


gattolino
senior tag

Hát Androidon nem sok erős vas lesz ami kisebb mint az átlag, és romolható (Péklapát), nincsen benne pénz. Sony nyomta régen ami még elfogadható volt. Úgy tudom

[ Szerkesztve ]

Vivo X90 Pro Plus

(#23) gattolino válasza MrPetya19 (#19) üzenetére


gattolino
senior tag

Mennyi időre veszel telefont? Talán a Gcam ami nem szokott Mediatekre érkezni. Abban jobb a Snapdragon

Vivo X90 Pro Plus

(#24) fatal` válasza gattolino (#22) üzenetére


fatal`
titán

Pixel :) Egyelőre nem érdekes, mert nem cserélgetem gyakran a telót. A mai vas mellett nem kell, hogy különösebben erős legyen, nem játszom a telón. Majd körülnézek, amikor aktuális lesz. Ha nem lesz más, akkor nyilván kénytelen leszek péklapátot venni.

[ Szerkesztve ]

(#25) MrPetya19 válasza gattolino (#23) üzenetére


MrPetya19
addikt

Általában 3-4 év
A Gcam meg pont hasznos dolog.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#26) gattolino válasza MrPetya19 (#25) üzenetére


gattolino
senior tag

Kivéve, ha jobb a telefonod Gcam nélkül. Nézegettem sokat mostanában a Mi Note 10 Pro-t és számomra jó készüléknek tűnik. 5T után bevállalnám.

Vivo X90 Pro Plus

(#27) _flamer


_flamer
aktív tag

Ha jó áron lesz, biztos sokan viszik majd. :C

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#28) Stauffenberg válasza fatal` (#16) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Családban mai napig szolgál apámnál egy OnePlus X, tök jó telefon volt, ráadásul akkoriban a 70-80 ezer forintos kategóriában lehetett megvenni. Sokat változott a világ, hogy a OnePlus Z lesz vagy egy százassal több.

Én mondjuk nem akarok ROM-olni és a Google Camera sem érdekel (többször kifejtettem a fórumon, hogy már egészen minimális fotó-feldolgozási tudással a RAW-ból ezerszer jobb eredmény hozható ki).

Nekem OnePlus 5 van és igazából csak egy OIS hiányzik a kamerából, más szempontból tök elégedett vagyok, csak sajnos most jár le a 3 éves szoftver support. Android 10 még lesz rá (most jött ki a béta), meg gondolom pár hibajavítás, aztán elengedik a kezét.

(#29) Shyciii


Shyciii
veterán

Én elgondolkoztam volna ezen a telón a Oneplus 6 után, de amint megláttam, hogy MediaTek proci van benne, kösz inkább nem.

(#30) t72killer válasza Shyciii (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez mondjuk köröket ver a korábbi Helio cuccokra. Kérdés a támogatás. Az ára viszont sok.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) fatal` válasza Stauffenberg (#28) üzenetére


fatal`
titán

A kamera engem sem érdekel. Még mindig megvan a One Plus X-em, működőképes. Csak az Android Auto sz*r vele, igaázból csak emiatt cseréltem le, amúgy tökéletes lenne még most is.

(#32) gattolino


gattolino
senior tag

Akkor most lehet mégis Snapdragon lesz?
[link]

Vivo X90 Pro Plus

(#33) Shyciii válasza t72killer (#30) üzenetére


Shyciii
veterán

Hiába ver köröket. A mediatek támogatottsága sem a gyártó részéről nem jó, sem a 3rd party fejlesztők részéről.

(#34) t72killer válasza Shyciii (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez nem a grafikára vonatkozik leginkább? Abban PowerVR-> Mali váltás lesz, a drivert meg gondolom nem a mediaretekék írják, hanem a licenszelő ARM:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) #16820480 válasza t72killer (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

Vajon fogyasztásban is? Az Exynos is ott hasal el leginkább.

(#36) t72killer válasza #16820480 (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt még ki kell majd mérni ha tényleg a piacon lesz. Egyelőre sokat igérnek a 7nanós processzel, új magokkal.

Csak legyen telefon Dimensity-vel, mert egyelőre nincs felhozatal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) #16820480 válasza t72killer (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, bár ígérni ígértek már sokat korábban is.

Nekem az mondjuk jobban fáj, hogy hiába az X utódjának nevezik, de se nem középkategóriás, se nem kompakt, se nem olcsó az infók alapján. Akkor hagytam ott a márkát, amikor a csúcskészülékük átlépte a 160 ezret, ez meg még annál is drágább lesz, ha igaz :(

(#38) t72killer válasza #16820480 (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre úgy tűnik, a piac megvesz bármilyen sz.rt 1000€-ért, amibe 700as snapi feletti SoC van. Remélhetőleg a válság a "mobilteló-lufit" is kidurrantja...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) Stauffenberg válasza t72killer (#38) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pont, hogy nem tűnik így. A OnePlus elbocsátotta az európai irodáiban dolgozók 90%-át (és ez már a koronavírus helyzet előtt elkezdődött), most meg kapálózik, hogy a piacra hozzon olcsóbb modelleket is.

A sajtó is sokáig a gyártók PR mágusainak a szavait ismételgették, akik döngették a mellüket mennyi high-end vasat adtak el, de a valóságban az igazán nagy dohányt nem ezeken a presztízs modelleken csinálták meg, hanem az 500 euró körüli/alatti szegmensben. De már tavaly is kezdett a sajtó józanabbul beszélni az 1000 eurós telefonok lufijának kipukkanásáról, idén év elején meg már teljesen nyilvánvaló lett, hogy nem lehet már sokáig azt a színjátékot csinálni, hogy ez így rendben van.

Most meg ezt az egyébként is elkezdett trendet gyorsította fel a válság, most már ilyen 20% feletti zsugorodásról lehet beszélni 2020 Q1-ben, ami üzleti nyelvről lefordítva olyan, mintha megnyílt volna a föld, amin le lehet látni a pokolig, miközben a dinoszauruszokat legyaluló aszteroida is rázuhant a fejükre, megfűszerezve egy kiadós apokalipszissel.

(#40) t72killer válasza Stauffenberg (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ehhez képest azért jó vastagon fogott a ceruza a 8as árazásánál.

Kell az az Apokalipszis h végre változzon valami.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) gattolino válasza t72killer (#40) üzenetére


gattolino
senior tag

A 8-as szerintem az áron kívül is az egyik legkiábrándítóbb OP modell.. :W

Vivo X90 Pro Plus

(#42) t72killer válasza gattolino (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+ugye most jönnének a középmodell Z-vel, annyiért, amennyiért Novemberben 7est lehetett kapni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) Stauffenberg válasza t72killer (#40) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Párolog is el az új OnePlus vásárló. Egy OnePlus Z-t sem két hét alatt lapátolnak össze, ennek az előzménye éppen az, hogy amint elkezdtek feljebb lépkedni árban, már egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy olcsóbb modell(ek) nélkül nem lehet a felszínen maradni. A tipikus OnePlus koncepció addig működött látványosan, amíg ~500 euróért meg lehetett venni. A duplájáért már nem lehet ugyanazt az eladott mennyiséget produkálni, hogy mennyire nem, azt jól példázza, hogy hiába kecsegtet nagyobb profittal egy dupla annyiba kerülő telefon, ha nem tudják vagy akarják elegen kifizetni az árát, akkor nem fog kijönni a matek.

(#44) t72killer válasza Stauffenberg (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, ahogy mászunk felfelé egyre ritkább a levegő. Az viszont gáz, hogy adott abszolút teljesítményt egy centtel se lehet olcsóbban megvenni, mint 1éve.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) Stauffenberg válasza t72killer (#44) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Amúgy kit érdekel a teljesítmény? Tényleg érdekel, mert egyszerűen ötletem sincs.

Nekem OnePlus 5 van, nem nézek benchmarkokat, de ezt az SoC-t szerintem ma már a középkategóriás Snapdragonok is hozzák. Van benne 6 GB RAM, amiből szerintem még soha nem használt fel többet 4 GB-nál, nagyon maximum 5 GB, de az már extrém, egyébként a rendszer amúgy is zárja a régóta háttérben lévő appokat az akku kímélése miatt. A rendszer gyors, teszi a dolgát, gyakran szerkesztek RAW fotókat Lightrooman, ott is pörög szépen (főleg mert preview fájlokon dolgozik az ember, csak 100%-ra nagyítva kell tényleges, részletekbe menő demosaicot végezni).

Játék miatt kell? Van olyan, ami ezen nem megy el? (Nem tudom, párat próbáltam a trendi címek közül, de nem élveztem). Mellesleg akkor untam meg Androidon a játszósdit, mikor eltűntek a valódi játékok, most már csak mikrotranzakciós pénzszivattyúk vannak, nyomokban videojátékokra emlékeztető mellék elemekkel. Olyan mobilon játszani, mint sajtreszelővel maszturbálni.

Szerintem végképp elvesztette minden ötletét és innovációs képességét egy telefonpiac, ha már csak azzal lehet egy új modellt eladni, hogy 180 helyett 210 megapixeles és tavalyhoz képest most is 10%-al gyorsabb proci került bele, meg +1 GB RAM, aminek a töredékét használja fel értelmesen, mindezt egy 800 - 1000 dolláros árcédulával.

Na ezért nem megy ez a piac. Azt hiszem beleolvadtam a szürke átlagvásárlók tömegébe, ami már semmilyen izgalmat nem érez egy új flagship megvásárlására és nem csak azt nem érti, hogyan lehet ezeket évente lecserélni, de még azt sem, hogy kétévente minek.

(#46) #16820480 válasza t72killer (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk szerintem évek óta már a középkategória is bőven elég teljesítményt adna, csak a gyártók nem azokra fókuszálnak. Ott van példának a Pixel telefonok olcsóbb ága, hogy középkategóriában is lehet jó teljesítményt és kamerát adni, de hát egyszerűbb sokkal beledobálni a drága hardvert meg tolni felfelé az árat, mint mondjuk normális kamera szoftvert írni.

(#47) Stauffenberg válasza #16820480 (#46) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem a kamera az egyetlen ami sokáig értelmes érv volt egy flagship mellett, de amilyen irányba az utóbbi időben megyünk a 100 megapixeles baromkodással, annak olyan sok értelmét nem látom.

A spéci algoritmusokkal sem lehet levenni a lábamról, én is csak azért rootoltam a telefonom, hogy Google Camerát használhassak, de rendszeresen művelt olyan baromságokat, hogy elkezdtem inkább a gyári kamerából kieső RAW-t feldolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#48) #16820480 válasza Stauffenberg (#47) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én sem látom annyi előnyét, mint amennyivel többe kerül (vagy legalábbis amennyivel többért akarják adni. Legyen egy UWA, egy wide és egy normál lencse, 10-12mpx felbontással, és egyenértékűen testre szabható beállításokkal, aztán jók vagyunk. Bár veled ellentétben nekem kell a jó jpeg motor, mert telefonon sincs semmi kedvem RAW-val szórakozni,.

(#49) t72killer válasza Stauffenberg (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem sem kell, hogy krájzisz 97 menjen rajta, viszont vannak olyan dolgok, amiket kizárólag csúcs SoC-vel árukapcsolásban kapsz meg: USB 3.0-ás csatlakozó (sok videót mozgatok, felejtsenek el a 2.0-ával...), vízállóság...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) Stauffenberg válasza #16820480 (#48) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem az ideális mobil kamerában nincs ott a világ összes megapixele, inkább a maga szintjén legyen jó a zaj és a dinamika, valami kezelhető 12-16 megapixel körüli felbontással. Legyen benne OIS és a lencséket dolgozzák meg rendesen, lássák el frankó bevonattal a ghosting/flare/anyámkínja ellen és ebből rakjanak fel egy UWA/~24mm/portré verziót , BŐVEN elég mindenre (is).

Felőlem lehet jó a Jpeg motor is (sőt), de itt azért kérdés, hogy ebbe az AI bűvészkedés is tartozzon bele, vagy mondjuk olyan legyen, mint a rendes fényképezőgépeknél a Fujifilm, Olympus, stb.

(#49) t72killer: Akkor ott az árukapcsolás egy pöcs húzás és nem a csúcs SoC-ra való tényleges igényt jelzi, hanem azt, hogy már mindent ki kell találnia egy marketingesnek, hogy mivel dugja le a torkodon az 1000 dolcsis telefont.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.