Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) RPZ


RPZ
tag

Én arra várok, hogy a 16 terás SSD-k árai beessenek 100k HUF környékére. Az lenne csak az igazi kánaán.
Ha 2020-ra ez meg tud történni, akkor valsz. cserélném a gépben folytonosan ketyegő 4 nagy monstrumot egy 16-os hangtalan ssd-re (+ esetleg egy kiegészítő 4 v. 8 terásat is raknék mellé, mert addigra még jobban ugrik mad a tárhely igény).
A redundanciát pedig meg lehetne oldani HDD-vel esetleg.

(#52) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hírekkel jól állunk, lassan kéne a boltokba is valami. Nem mintha Seagate-et akarnék venni, de ha egy valaki végre szállít, akkor a WD+HGST is összekapja magát és ők is tolják az új cuccot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53) BiP válasza RPZ (#51) üzenetére


BiP
nagyúr

Most egy 1TB-s gyors m.2-es SSD-t 70-ért lehet venni itt apróban. 2,5"-os Satást meg boltban is kapsz 80alatt.
Úgyhogy van rá esély.

(#52) t72killer: Na igen. Hírek jönnek-jönnek, de kapni meg a 10TB-ost is nehéz. Meg drágák is, és nem nyomják le a kisebbek árát (4-5-6-8TB), az a baj.

(#54) tonyrulez válasza GAI (#12) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én például lementettem magamnak talán 10 kedvenc sorozatom és a BSTH filmeket elérhető legjobb minőségben. Ezeket valóban megnézem újra és újra, tehát nem a lementem és otthagyon esete. Emellett családi képek, videók, néhány játék és hopp, már lassan betelik a 3TB-os lemezem.

4 8 15 16 23 42

(#55) jimmy399 válasza Scholes9 (#14) üzenetére


jimmy399
senior tag

Helló!

Nem azért de ha nem az 1980-as évekbeli HDD-ket használsz, akkor valószínűleg nem lesznek olyan hangosak, mint a sugárhajtóművek, vagy a gépben lévő hűtőfentillátorok, vagy szereted a gépház közvetlen közelében pihentetni a füled?

--- N/A ---

(#56) attimanus válasza totron (#19) üzenetére


attimanus
csendes újonc

Engem az pöccent be, mikor elmondom, hogy a kocsi és az autó (gépkocsi, gépjármű stb.) nem ugyanaz, a kocsit állati, néha emberi erő mozgatja, az autót pedig különféle motorok: belső égésű, újabban elektromos, illetve a "kezdetekben" külső égésű.

Eddig egyetlen egy ember sem tudta felfogni akinek ezt így levezettem, következő mondatban máris "kocsi" az 530d XDrive. Talán itt, a hozzászólók / hozzászólást olvasók lesznek az elsők, akik ezt felfogják.

köszönöm a figyelmet.

(#57) Scholes9 válasza jimmy399 (#55) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szia. Tavaly azért adtam el a WD Red notebook! vinyómat és vettem helyette a Corsair SSD-t, mert a merevlemez volt az egyetlen zajforrás a gépemben :B Jelenleg is totál néma a gépem, de szó szerint :K Szóval ez nem talált :B :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#58) BladePocok


BladePocok
tag

Mennyivel gyorsabban "halnak el" ezek az egységek,mint a kisebb társaik ? Átlag felhasználó el tudja érni azt a szintet? (tudom nem nekik szánták)

(#59) nemlehet válasza attimanus (#56) üzenetére


nemlehet
őstag

Irigylem a problémáidat, hogy van energiád ezen idegeskedni. Ez a kocsi-autó dolog olyan mint az albérlet. Amit ma a lakosság 95%-a albérletnek hív, az valójában nem az, de így ragadt meg a nyelvben. Az albérlet mint olyan már nem is nagyon létező dolog, vagy legalábbis marginális ezért valójában nem jelent problémát, hogy rosszul használjuk. Ugyan ez a kocsi-autó, ma már nagyon kevés nem motorizált jármű van, ahol meg ezzel foglalkoznak jellemzően explicite meg van jelölve, hogy lovaskocsi vagy kézikocsi stb...

Amúgy teljesen igazad van, csak borzasztó idegesítő olyan emberrel beszélgetni aki amúgy teljesen egyértelmű megfogalmazásokba köt bele és kezd "nyelvtannáciskodni". Nem intelligensnek tűnsz tőle, hanem kötekedőnek.
A tera- és terrabájt kicsit más kérdés, mert ott írásban illene tudni, hogy hogy írjuk le. Mint a milyen és mijen...

Amúgy meg szvsz a nyelv van az emberért és nem fordítva, ergo ha a kocsi és autó megkülönböztetésére már nincs szükség és a köztudatban már elterjedt, hogy ezek mondjuk szinonimák akkor kár kötekedni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#60) attimanus válasza nemlehet (#59) üzenetére


attimanus
csendes újonc

Abban igazad van, hogy tényleg nincs sok problémám az életben, szerencsés vagyok. Azért az idegeskedés már túlzás, inkább csak az zavar, ha már elmondtam, elmagyaráztam és csakazértse. Engem ha valaki kijavít, mert rosszul mondom, legyen az akármilyen formában rossz, próbálok ügyelni rá, hogy a későbbiekben ne így legyen. Most lehet itt dobálózni azzal, hogy nyelvtan náci, akármi, de minden téren így haladunk előre, ha kijavítjuk a hibáinkat, akár úgy, hogy magunk fedezzük fel azokat, akár úgy, hogy valaki felhívja rá a figyelmünket. Szerintem. Bár egyre inkább kezd mások hibája hideged hagyni, legyen az akármilyen nagy vagy kicsi, utána mindig kapom az anyázást meg a sértődést. Foglalkozok inkább magammal, biztos bennem is van hiba bőven. :D

Egyébként igazad van, de nekem is, egyezünk ki ebben :DDD

(#61) ggg666


ggg666
őstag

Na majd akkor már nem 160 TB fog beleférni hanem 240TB.

(#62) bteebi válasza KevinMulder (#34) üzenetére


bteebi
veterán

Ehhez nem kell C++ se. Shift+del oszt' jóvan ;).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#63) Borisz76 válasza ggg666 (#61) üzenetére


Borisz76
veterán

Elméleti maximum 288 TB

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64) ggg666 válasza Borisz76 (#63) üzenetére


ggg666
őstag

Elméleti maximum 384 TB.

(#65) bteebi válasza .mf (#31) üzenetére


bteebi
veterán

Nem kötekedésnek szántam, sajnálom, ha úgy vetted.

Az árvíz környékén/után tényleg 220 körül volt az USAdollár, de előtte pár hónappal még csak 180-190 volt, ahhoz képest a 290 meg több, mint +50%, ami egyáltalán nem kevés. (Meg ugye valamikor - ősrég - néhány évig az ÁFA is csak 20% volt, azt emelték utána vissza 25%-ra, majd 2012-ben tovább emelték 27-re).

A merevlemezgyártók egy része amúgy talán már veszteséges is volt, és állítólag azt a nyomott árat amúgy se tudták volna sokáig fenntartani. A kamu árvíz persze sokat segített. Pontosan nem tudom, hogy milyen anyagok vannak egy HDD-ben, de minden bizonnyal vannak benne ritkaföldfémek is, amik - amennyire tudom - szintén jelentősen drágultak. Meg idő közben kevesebb gyártó is lett a felvásárlások miatt, úgyhogy a helyzet egyáltalán nem kedvez az igazán olcsó HDD-nek. Sajnos. De összességében leginkább az erős dollár/gyenge forint miatt szívunk mi leginkább.

Jim Tonicnak meg egyszerűen nem volt igaza. Halott technológia a HDD? Talán, bár egyelőre szerintem még nem. A CD-re nyugodt szívvel lehet mondani, hogy halott, a HDD-re viszont nem. Sokan amúgy már a flash alapú adattárolókat is temetik, temették, de egyelőre nincs attól jobb, legalábbis sebességben. A megbízhatóság már egy érdekesebb kérdés, az ár viszont vitán felüli. Az SSD még mindig rohadt drága a HDD-hez képest (erre próbáltam rávilágítani egy konkrét példával), és ez egy darabig még így is fog maradni. Persze szép lassan szűkül az olló, és amint nagyjából eléri a HDD fajlagos árát, akkor az már tényleg csak alternatív, offline tárolónak fogja megérni. Vagy talán még annak se. De az még azért odébb van néhány évvel.

Azt se értem, hogy mit segítene egy 10-12 terás HDD árán az, ha a 2-3 terások jobb áron mennének. Oké, Átlag Józsinak jobb lenne, de ebben a hírben nem az volt a kérdés. Azért a nagyobb HDD-k, ha már nem vadiúj modellek, fajlagosan olcsóbbak szoktak lenni, és az szerintem magától értetődő, hogy miért. Én még talán tavaly előtt vettem egy 8 terás Seagatet (kicsit féltem, félek tőle, de egyelőre még jó :DDD), talán 68k-ért. Egy darabig utána 65k körül is kapható volt, majd nemrég felment 80 körülre is, de most elvileg 72k körül már beszerezhető. Az 2-3 TB-ra vetítve kb. 18-27 ezer Ft, ami nem annyira vészes. Ha azt beszorzod 220/290-nel (tiszta árfolyam-különbség), akkor kb. 14-21 ezret kapsz. Ha meg az általad említett 21k-t számolod át 220-as dollárra, akkor kevesebb, mint 16k-t kapsz (180-as dollárral meg csak 13k-t) - szóval annyira azért nem drámai a helyzet, "csak" szar a forint :(. Ezért is kell(ene) - többek között - Amerikában élni :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#66) bteebi válasza ggg666 (#64) üzenetére


bteebi
veterán

Verseny? Beszállok! :DD

Gyakorlati 12,4 PB (12400 TB):

Közel 4 MB:

"The IBM 350 Disk File, invented by Reynold Johnson, was introduced in 1956 with the IBM 305 RAMAC computer. This drive had fifty 24-inch (0.6 m) platters, with a total capacity of five million 6-bit characters (3.75 megabytes). A single head assembly having two heads was used for access to all the platters, yielding an average access time of just under 1 second."

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#67) ggg666 válasza bteebi (#66) üzenetére


ggg666
őstag

Gyakorlati 250 PB.
Na ide már nem mindegy, hogy hány TB-os winyókból áll a 250PB.

(#68) kromatika


kromatika
veterán

12 TB :Y Nem semmi.

(#69) #16939776 válasza BladePocok (#58) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mivel sok a mechanikai elem 8-10 lemez, n*2 fej... nagyobb az esély a meghibásodásra mint egy ugyan ilyen technológiájú, de kisebb kapacitású lemeznél.

ha olyan körülményeket teremtesz neki:
-Erős táp,
-nem kapcsolod ki élete során ~20-nál többször,
-nem hagyod parkolni,
-nem engedsz meg napi 1-2C°-nál több hőingást körülötte,
-masszívan rögzíted.

Akkor ugyan úgy sokáig veled lesz mint bármelyik lemez.

Igen, sőtt: az "átlag felhasználó" jelentősen nagyobb veszélyt jelent rá, még ha csak filméit tárolná rajta, mondjuk a TV alatti HTPC-be építve, amit még 6 dologra használ, ki-be kapcsolgatja, rendes szellőzést sem kap stb.

(#70) duke


duke
aktív tag

Nem rossz, de azert latszik, hogy ez mar nagyon nyogvenyelossen erkezik. Szukulo piac, keves gyarto. Lassu a fejlodes, talan 3 eve jelent meg a 8 teras.

(#71) t72killer válasza #16939776 (#69) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kevés kikapcs témára ráálltam, sztem rackben fogom üzemeltetni a kicsikét ha lesz. (Ja, nem seagate hanem hgst kicsikét:))) Így csak heti 1-2× menne kb egy napot.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#72) ncc1701 válasza KevinMulder (#35) üzenetére


ncc1701
veterán

Részemről ha film, akkor kb kizárólag scifi. Itt van kb 5T anyag, ami tetszett, az megmarad, elfér. Seedelem is, míg él a torrentje.

(#73) ncc1701 válasza t72killer (#71) üzenetére


ncc1701
veterán

Az pont rengeteg kikapcs. Szünetmentes elé, be kell kapcsolni, oszt évente 1x leállítani, mikor kompresszorral takarítod. Az a kevés.
Nálam bele vannak dobálva raid5-be szervezve egy gen8 hp microserverbe, és ketyeg, évente 1x kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

(#74) t72killer válasza ncc1701 (#73) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na, azért a normál winyó napi ~2x van ki-bekapcsolva, rackesítve és csak szükség esetén használva ez csak 10-ede. Feleslegesen nem futtatnék 24/7-ben egy winyót még vmi minimálfogyasztású NAS-ban sem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#75) Borisz76 válasza bteebi (#66) üzenetére


Borisz76
veterán

A verseny úgy érvényes ha a Te tulajdonod.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#76) Bundyta


Bundyta
tag

14 TByte-os HDD-ről mire backup-olnak? Mert 14 terás optikai adattároló nincs, ekkora szalag sincs.

Az lesz a gáz, ha behal egy ilyen vinyó, nehéz lesz visszaállítani az adatokat róla. Más kérdés, ha csak az elektronika mondja be az unalmast és nem fizikailag károsodik a HDD. (Az egyik fej belekapar a lemeztányérba, úgy értem.)

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#77) Borisz76 válasza Bundyta (#76) üzenetére


Borisz76
veterán

A hírben is "csak" 12 TB-s HDD van.....

De lényegtelen , hogy 12 vagy 14.

Ha backup kell , akkor ennyi anyagot külön RAID tömbre érdemes menteni minimum 1 lemezes hibatűréssel.
Tehát ha 1 lemez meghal az adatok még , akkor is elérhetőek.

De ez sem "halálbiztos" mentési megoldás.
Mert lehet :
- Hardveres gond
- Villámcsapás
- Betörő
- Meteorbecsapódás

A nagyon fontos adatokról mindenképpen kell biztonsági másolat , lehetőleg több példányban, felhőben, NAS-on esetleg off-line tárolón is.....és az sem árt - néha - ha földrajzilag is más helyen van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#78) t72killer válasza Bundyta (#76) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Másik, külső/gépről lehúzható winyóra. A RAID ahogy a kolléga is mondta, nem backup, seregnyi dolog vihet el egy aktív winyót (ransomware, villám, stb). A pörgő optikai lemezeket már el kell felejteni, nekem itt porosodik pár írható BD, de max vmi überfontos doksi+családi fotógyűjteményt kiírok 1-2re, aztán csókolom.

"földrajzilag más hely" nálam=melóhely:K (50km-re ingázok, úgyh még egy esetleges brutál földrengés is másképp játszódna a két helyszínen.)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#79) #56573440 válasza t72killer (#78) üzenetére


#56573440
törölt tag

"külső/gépről lehúzható winyóra. "

Lehet nekem jött le szarul, de ez nem egy masszívan üzleti felhasználásra szánt darab? Merthogy adatközpontok, nagyobb storage szerverek amikben ilyet el tudok képzelni, nem pistikének otthon a gépébe.
A 10-es vinyók is 150-200k-ba fájnak, ezek még bőven fölé jönnek ahogy az árképzést ismerem...
Céges környezetben meg bebszna ha külső vinyókkal menne a bakcup ;]

(#80) t72killer válasza #56573440 (#79) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ok, ott kezdeném, hogy szígétet nem. A business persze egész más, itt a beszerzett bluray-sorozatokról / saját 4k termésről van szó :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#81) bteebi válasza ggg666 (#67) üzenetére


bteebi
veterán

:R

Amúgy mikor jutottál be a pincémbe, hogy elkészíthesd ezeket a képeket? :DDD

#69: "Mivel sok a mechanikai elem 8-10 lemez, n*2 fej... nagyobb az esély a meghibásodásra mint egy ugyan ilyen technológiájú, de kisebb kapacitású lemeznél."

Ez ugyan baromi logikusnak tűnik egy laikusnak (beleértve engem is), de azt hiszem egyszer már ki lett vesézve egy topikban, hogy ezt amúgy semmi sem támasztja alá. Ha jól emlékszem :B.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#82) bteebi válasza Bundyta (#76) üzenetére


bteebi
veterán

Ez a kérdés már a 2 terás HDD-knél is előjött, de lehet, hogy már az 1 terásaknál is. A megoldás: HDD-re. Akár ugyanolyanra is (bár az egy kicsit kockázatos). Én, ha megtehetném, RAID5-öt építenék ki, amiről hetente menne a mentés egy másik helyen lévő gépre (ami szintén lehetne RAID5-ös). Nem lenne olcsó...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#83) #16939776 válasza bteebi (#81) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha megnöveled a fej és lemez csapágyazás (mozgó tömeg) és a motorok (elvárt nyomaték, áram) terhelését akkor nem fog változni azok élettartama? ;)

(#84) t72killer válasza #16939776 (#83) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván erősebbre kell tervezni, mint a "hagyományosat". Azért tuti nem véletlen vállal 5év garit a HGST és a WD a menőbb modelljeire. Nyilván nem 20db újraindításra tervezték őket...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#85) bteebi válasza #16939776 (#83) üzenetére


bteebi
veterán

"Ha megnöveled a fej és lemez csapágyazás (mozgó tömeg) és a motorok (elvárt nyomaték, áram) terhelését akkor nem fog változni azok élettartama?"

Ha ugyanolyan fejet/csapágyazást/motort terhelsz jobban, akkor nyilvánvalóan csökken(het) az élettartam. De ha szebbetjobbaterősebbetmegbízhatóbbat használsz, akkor nem szükségszerű ;).

Mint ahogy írtam is, logikus lenne az - nekem is az (volt) -, hogy egy egylemezes, egyfejes (csak a lemez egyik oldala használt) HDD élettartama, megbízhatósága jobb legyen, mint mondjuk egy 4-5 lemezesé. Évek óta így gondoltam én is, de aztán valaki hozzáértőbb írta, hogy elvben nem így van, vagyis nem ilyen egyszerű. (Ez így persze nagyon gyenge, de sajnos nem emlékszem többre. Így kezdődnek a pletykák :DDD :B.) A soklemezes HDD-nél illene jobb, erősebb motort, és minőségibb fejeket (pl. más anyaghasználat) alkalmazni, mint a kevesebb lemezeseknél. Amúgy nem tudok olyan statisztikáról, hogy a többlemezes HDD-k jobban halnának, mint a kevesebb lemezesek.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#86) #16939776 válasza t72killer (#84) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem erősebbre, hanem könnyebre kell tervezni: vékonyabb adatlemez, kikönnyített fejtartó szerkezet. és megmarad a teljesítmény, fogyasztás növekedés nélkül. A tartósság meg... nem változok, ha eddig is rendeltetésszerűen volt használva.

(#85) bteebi: ha megtalálod érdekelne a probléma-megközelítése :R

[ Szerkesztve ]

(#87) t72killer válasza #16939776 (#86) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha lesz@rnák a tartósságot, nem vállalnának 5év garit és nem szerepelnének jól a blackblaze-listán (HGST). Nem dzsunka 2év garis sz@rt kell venni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#88) #16939776 válasza t72killer (#87) üzenetére


#16939776
törölt tag

He-s datacenter lemezekről volt eddig szó, és ezután is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#89) #56573440 válasza t72killer (#80) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jah nyilván. Ezt mondjuk jelenleg kb 200-250k-ért reális felhasználásnak látjuk? Persze lehet, de akkor meg két nas egymástól messze 4-4 lemezzel raid 5-ben. 2 milla meg az apró.

Szerintem azért ez kissé túlzó lenne

[ Szerkesztve ]

(#90) Borisz76 válasza #56573440 (#89) üzenetére


Borisz76
veterán

Magánszemélynek igen....majd 4-6 év múlva lejön hozzánk is, barátságosabb árban.

Jelenleg a 4 TB-s modellek kínálják a legjobb ár/tárhely arányt.
Én is ekkora lemezekkel töltöttem fel a NAS-t.

Ha valamelyik HDD tönkre megy és , akkor már jobban megéri a 8 TB-s modellt venni, akkor arra lesz cserélve.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#91) #56573440 válasza Borisz76 (#90) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah ismerős, én ezért pakoltam ketteseket bele, de nem akar egyik se meghalni, az árak meg nem mozognak túl sokat... vagy egy éve...

(#92) #72042496 válasza #16939776 (#88) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez biztos, hogy datacenter?
A SATA csatolós 10 TB-os szerintem simán otthoni merevlemez, és ebből a 12 terásból is lesz ilyen.

szerk.: Hmm, a holnapjuk alapján tényleg az. Én simán egy nagy otthoni HDD-nek gondoltam. Megnézhettem volna korábban is, most már mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#93) BiP válasza Borisz76 (#90) üzenetére


BiP
nagyúr

Májusban, a megjelenés után nem sokkal 65ért voltak 8TB-os seagate-ek, (apróban 50ért). Na, akkor érte meg igazán, aki tudott szerezni.

(#94) t72killer válasza #16939776 (#88) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legyen. Céges környezetben csak egy költségvetési mutató a winyó élettartama, mindíg van backup, és ha az olcsóbb, de gyorsabban pusztuló fajtából még se kell túl sokat kidobni, máris megérte. A blackblaze is valszleg ezért nem nyomul 100%-ban a legtartósabb példányokkal (+tuti a többiek se, csak másokat még nem láttam publikálni)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95) ggg666 válasza Borisz76 (#90) üzenetére


ggg666
őstag

Azért nem teljesen igaz az ár/érték arány.
Mert már jó árban van a 8TB-os red is.

(#96) Sinisi


Sinisi
senior tag

Egy ilyen jól mutatna a gépemben :-O

(#97) #16939776 válasza t72killer (#94) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nincs kidobva a lemez, megy vissza cserére. Ha na nagyon sok a meghibásodás egy szériából/évjáratból, vissza már másik Fw.-el vagy régebbi készletből jön a csere.
"Annyi pénzért" 3-5 évig (amíg el nem éri a határadatokat) van folyamatos csere-lemez és support.

Black blaze - ha jól tudom - szándékosan olcsóbb "kommersz" lemezeket is használ, és a lelküket kihajtják hogy terület/ár arányban jól jöjjenek ki, olcsó szolgáltatást tudjanak nyúltani.
A csak professzionális termékeket használók a meghibásodási statisztikát nem adják, adhatják ki csak úgy harmadik személynek, mert a szerződés kiköti, üzleti titok.

[ Szerkesztve ]

(#98) t72killer válasza #16939776 (#97) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A csak professzionális termékeket használók a meghibásodási statisztikát nem adják, adhatják ki csak úgy harmadik személynek, mert a szerződés kiköti, üzleti titok." - érthető, senki se akarja kiteregetni, ha sz@r a portékája.:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#99) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na, eltelt majd egy hónap, de sehol a piacon egy 12-es winyó... A HGST-t lehet előrendelni, de az is csak májusban érkezik, szígétről még modellneveket se találtam, pedig amilyen elánnal nyomta minden híroldal, már 12-es Ironwolf Pro-knak kéne sorakozni a boltok polcain...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#100) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tovább pörögnek a hetek, de még egy tisztességes előrendelési árat se látok pl az ST12000NM0047-re:(. A HGST He12-eseket már több boltban is kirakták előrendelésre, igaz brutális áron (2db 10terás áráért).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.