Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZperX75


MZperX75
addikt

Na az már szép kapacitás! :C

Van 1 Terás +500Gigás WD Black és 120-as SSD-m rendszerrel ,kevés a lemezterület,variálnom kell állandóan
Kb az én igényem még egy 2 Terás HDD,az egy jó darabig elég lehet,sok film családi felvétel,Torrent elviszi a helyet.Nálam így nem a normál használat ,a jellemző non stop megy a gépem.(persze a fiók tele HDD-vel 250Gigástól 5 db 500 gigásig bár nem használom ATA-s a fele.
Szerintem átlag yuzer,aki nem dolgozik ilyenekkel 500giga-1tera elég!
12tera igen extrém körülmények között használható, talán aki sokat videózik 4K-ban ,videót vág,zenét szerkeszt,oda jó lehet,vagy nagyobb szerverfarmra raid-be,persze hozzáteszem ,hogy én szerintem. :D
4K-s filmmel hamar tele lehet írni (100film) pont.

[ Szerkesztve ]

(#2) Darthforce92 válasza MZperX75 (#1) üzenetére


Darthforce92
tag

Ha a filmek többségét Fhd-ben szeded le ,akkor nagyon hamar megtelik ez is. Nekem 2,5 terrám van összesen és nyomorgok.

Igazából a 4 terrás lemezek ára lenne érdekes ,mert szerintem annak van létjogosultsága.

(#3) MZperX75 válasza Darthforce92 (#2) üzenetére


MZperX75
addikt

"Ha a filmek többségét Fhd-ben szeded le ,akkor nagyon hamar megtelik "
Persze,nekem erre nincs igényem ,kb 250ezer Fotó,2-3000 videó, 300 Film van ezen + sorozatok sd-ben,nincs erre igényem jelenleg,tartalom fontosabb mint a csili vili nagy felbontású film ,illetve kivétel
Planet Earth sorozat 1080p-ben van meg Vad Magyarország,stb és az univerzumunkról szóló néhány epizód,illetve sorozat 1080p-ben illetve 720p-ben leszedve kb 200 giga.
Az 500gigás HDD-n csak a családi dolgok vannak,és egy kopi + HDD-n még rögzítve és Google fotók közé felhőbe mentve ,a torrent talán 700-800gigán elvan.(szerintem ennyi sem kellene csak lusta vagyok törölgetni)

[ Szerkesztve ]

(#4) xuldar válasza Darthforce92 (#2) üzenetére


xuldar
őstag

Ez nem is otthoni felhasználásra készült, hanem szerverparkokba, ahol egységnyi helyen egységnyi fogyasztásból kell tárolni minél több adatot. Ott minden TB számít.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#5) .mf válasza Darthforce92 (#2) üzenetére


.mf
veterán

"Igazából a 4 terrás lemezek ára lenne érdekes"

Lenne, ha nem ragadtak volna annyira magasan az Özönvíz óta :(
Nevetséges, hogy előtte pár héttel vettem 2 TB-os lemezeket 14k-ért, és addig apránként, de folyamatosan csökkentek az árak. Most ugyanabból a márkából 21k+ a legolcsóbb, és ha megnézed az árdiagramokat, a 3 TB-os árak emelkednek, a 4 TB-osok pedig az egekben ragadtak (mert ott nincs olcsóbb Toshiba, ami belekavar a WD-Sgt árkartellbe).

Rég kellett volna már új lemezt vennem, de ez a lehúzás annyira dühít, hogy inkább törölgetem a könnyen pótolható dolgokat.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) BiP válasza xuldar (#4) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha 8-asokról térnek át, akkor 1,5x annyi terület azonos darabszámból, fogyasztásból. Annyiért már megéri váltani.

Vagy aki otthon tárol sokat, akkor 2/3 darabszámú vinyóból megoldhatja.
(nekem pl. 3x4TB van, jobban örülnék neki, ha egy darabban lehetne).

(#7) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Halott technológia halott áron.
Ennek az egésznek akkor lenne értelme, ha a 2-3 terás lemezek ára normális sávban mozogna. De nem. És "érthetetlen", miért nem. Az árvíz nagyon régen volt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) Kansas


Kansas
addikt

Azért vicces, hogy a magyar nyelvet egyébként jó szinten művelők is terráriummal tévesztik össze a PC-jüket :D
terra = föld latinul
tera- = prefixként 10^12

Tehát terabyte, teraFLOPS, stb...

Lehet nyugodtan nyelvtannácizni, de ez nem nyelvtan, ez matek...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#9) dementor válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


dementor
senior tag

Az SSD-k térnyerése mellett sem csökken az áruk, inkább nő.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#10) Góliát válasza xuldar (#4) üzenetére


Góliát
senior tag

+1

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#11) Jim Tonic válasza dementor (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Vagyis a versenyképességük négyzetesen csökken.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) GAI válasza Darthforce92 (#2) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Én pár éve már arra jöttem rá, hogy fölösleges az adatokat raktározni. Régen én is mindent elraktam, amit letöltöttem, kezdetben CD-n, majd DVD-n, aztán külső winyókon. De egész egyszerűen az derült ki, hogy ez fölösleges. Nagyon ritka az olyan alkalom, hogy valamit másodjára meg akarok nézni, és ha netán mégis, akkor pillanatok alatt letöltöm újra. Gyorsabb és kényelmesebb is, mint keresgélni, hogy épen hol volt az adott film. A magán jellegű adatok (képek, videók) pedig nem foglalnak annyi helyet, hogy több terás HDD kelljen. Úgyhogy a CD-k és DVD-k a kukában végezték, a külső HDD-ket pedig eladtam. 1 db 1 terás HDD bőven elég nekem a gépbe (természetesen a rendszer SSD mellé)

[ Szerkesztve ]

(#13) bteebi


bteebi
veterán

A kapacitás rendben van, az ára viszont biztosan nem lesz. Alsó hangon 160k-nak tippelném, de lehet, hogy lesz az 200 is. A héliumtól viszont kifejezetten ódzkodok, nem tartom túl szerencsésnek...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) Scholes9 válasza GAI (#12) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pontosan így vagyok vele én is. Majd letöltöm, ha akarom megint...:) Nekem így mindenre elég a 120-as és 480-as SSD és hangjuk sincs legalább, nem úgy, mint a vinyóknak.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#15) , válasza MZperX75 (#1) üzenetére


,
addikt

Nekem a 3 TB-osak sem elegek sajnos...

(#16) Kriza


Kriza
őstag

De jó lenne otthon két ilyen a DS216J-ben. Letölteném rá a fél internetet... :DDD

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#17) nemlehet válasza GAI (#12) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez attól függ milyen neted van. Nem mindenhol érhető el több száz megabit. Ahol mondjuk csak ADSL van ott bizony nem olyan egyszerű, hogy csak leszedem újra. Plusz sokszor van, hogy pont amit néznél az valamiért nem jön max sebességgel, és az elég kellemetlen amikor 1 óra vita után kitaláljátok, hogy mit nézzetek majd 2 óra mire lejön....
De mondhatnám a játékokat is. Nem feltétlenül azért kell tárolni, mert egyszerre játszol 10-15 játékkal, hanem mert mondjuk olyan neted van amivel sokáig tart letölteni újra és előfordulhat, hogy előveszed.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) bteebi válasza .mf (#5) üzenetére


bteebi
veterán

"Nevetséges, hogy előtte pár héttel vettem 2 TB-os lemezeket 14k-ért, és addig apránként, de folyamatosan csökkentek az árak. Most ugyanabból a márkából 21k+ a legolcsóbb"

Mondjuk akkor még a dollár se 290 Ft volt... :U Amúgy az is a baj, hogy a nyugati helyzet egyre fokozódik :DDD. Viccet félretéve, nagyjából fix gépesítés mellett, növekvő bérek (és valószínűleg alapanyag árak) mellett nehéz ugyanazt egyre olcsóbban adni, pláne, ha egy valuta értéke 10-20%-ot is ingadozik... (Egy dollár most majdnem kétszer annyiba kerül, mint amikor rekordalacsony volt az árfolyama.)

#7: "Halott technológia halott áron."

Akkor légyszi vegyél ugyanennyi tárhelyet SSD-ben. A legolcsóbb nagy kapacitású SSD, a 4 terás 850 EVO kicsit több, mint fél milla. Ehhez képest a kétszer akkora kapacitású Seagate HDD meg kb. 80k. Azt hiszem van jelentősége... Téglásodni meg mindkettő tud, de ha az SSD megy gallyra, akkor legalább tutira veheted, hogy minden odaveszett, a HDD meg jó eséllyel menthető lehet - persze csak aranyáron.

#8: Annak idején mindig szóvá tettem, de egy ideje már leszoktam róla, pedig eléggé zavar. Az a szomorú, hogy a TB fogalma nagyon régi már, de még mindig sokan földnek írják... :(

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) totron válasza Kansas (#8) üzenetére


totron
addikt

Sosem tanulják meg.. Égő, hogy nem megy, hogy még ennyi sem megy, nem kell szabadkoznod. Akartam hozzászólni, de olyan szinten kizökkent az majmolt ostobaság, hogy el is feledtem, meg hagyom is a f@szba az egészet.

(#20) totron válasza Kansas (#8) üzenetére


totron
addikt

Sosem tanulják meg.. Égő, hogy nem megy, hogy még ennyi sem megy, nem kell szabadkoznod. Akartam hozzászólni, de olyan szinten kizökkent a majmolt ostobaság, hogy el is feledtem, meg hagyom is a f@szba az egészet.

(#21) gondoni válasza GAI (#12) üzenetére


gondoni
csendes tag

+1
Dettó. Engem eddig mindig kisegített a Delete gomb a helyszűkéből!
Olvashatatlan, írott CD-ket és DVD-ket pedig fióknyi mennyiségben szórtam ki néhány éve, nélkülözhetetlennek vélt zenékkel és filmekkel.
Egyedül azért nézegetem az új vinyó árakat, mert már vagy 7 éves a gépben lévő, és ez a "legfiatalabb" vinyóm.

(#22) , válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


,
addikt

Azért az SSD-k Ft/GB mutatója még mindig nevetséges bármelyik HDD-hez képest is, szóval versenyképesség terén még mindig nincs gond.
Én személy szerint mondjuk 22-23ezer Ft körüli összegét vettem a 3 TB-os HDD-met a tavalyi évben, ilyen Ft/GB mutatóval még egy évtized múlva sem fognak rendelkezni az SSD-k, abban biztos vagyok. :(

(#23) jedis


jedis
senior tag

Nemrég rám írt a sógi, hogy az egyik híres(hirhedt) online boltból, rendelt egy bluetooth headset-et hétezeré, és mikor kibontotta a csomagot, ezt találta benne :

:D

Kérdezte, hogy nem kell e nekem, mert neki már van egy 500GB-osa, meg egy 2TB-sa ! Mondtam nem nagyon feszít a lé, így max 35-öt tudok érte adni. Nagy duzzogva mondta, hogy
- "Csak azé, mert a családba marad ! " :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#24) Teréz Atya válasza jedis (#23) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Je, pont egy hasonlo 4TB Seagate halt halt be 3 honap utan, visszavetve a "YT karrierem." :)
No, ezert nem vagyok mar milliardos. Most epp a csere varok,

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#25) Borisz76


Borisz76
veterán

Meg tudnám háromszorozni a tárkapacitásomat.....egy kisebb vagyonért.

Mire helyszűkében leszek ezeknek is lemegy az ára.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#26) bteebi válasza Teréz Atya (#24) üzenetére


bteebi
veterán

Ami késik, nem múlik :DDD ;).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) jedis válasza Teréz Atya (#24) üzenetére


jedis
senior tag

No most nem vidítottál fel ! :U Úgy gondoltam, hogy ezek a nagyobb/drágább 2.5-ös külső cuccok, már megbízhatóbbak. Csak azért gondoltam, mivel van még egy 2TB-s Toshiba-m, ami lassan két éves, és elég sokk cucc megfordult rajta, majd két éves üzemidővel, és majd 8000 indulással/leállással, és még mindig 100/100-as. :K

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#28) KevinMulder válasza MZperX75 (#1) üzenetére


KevinMulder
tag

Ugye a családi felvételekről szokott backup készülni?

(#29) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Hmmm... Már megint meg elfogyott a hely, pedig most egy külső 6 TB-s vincsin tárolok, plusz egy 1 TB belső átmenetinek.... Fene essen bele, hogy a 4k tv-n már csúnyán néz ki az SD film/sorozat.:) :))

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#30) , válasza Plasticbomb (#29) üzenetére


,
addikt

Csúnyán néz ki az a FullHD-n is.

(#31) .mf válasza bteebi (#18) üzenetére


.mf
veterán

"Mondjuk akkor még a dollár se 290 Ft volt... :U"

Hanem 220 körül. 290/220 = 1.318xxx ~ +32%, miközben az ár az +50%; na de ha nem csak ezt ragadnád ki, hanem elolvasnád a másik felét is, hogy előtte lassanként, de folyamatosan csökkentek az árak, most viszont növekednek, kérlek magyarázd meg ezt is :U Bár látom Jim Tonictól is csak annyit ragadtál ki kontextusból, amennyibe bele tudsz kötni :U

Kansas: én már belefáradtam a folyton javítgatásba. Hasonlóképp a MB helyett Mb vagy mb, fan mint rajongó helyett fun, stb stb...

GAI: jó neked :D Mint hobbi-fotós és időnként videós, sok év anyaga azért szépen összeadódik, még ha eléggé visszafogottan is kattintgatok és alaposan szelektálok. Főleg a fHD videók a magas bitrátáikkal félelmetesen tudják zabálni a tárhelyet...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) tecsu válasza Kansas (#8) üzenetére


tecsu
addikt

A helyesírást és a nyelvhasználat stílusát érdemes az irreleváns hozzászólások első szűrőjének tekinteni. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#33) ncc1701 válasza GAI (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Pillanatok alatt letöltöd újra. Oszt mégis, mit gondolsz, kitől töltöd le? Aki mégis veszi a pénzt lemezekre, h félretegye az arra érdemes műveket. :) Nálam otthon 4x3T lemez pörög, java film, bár mostanában már marhéra nem nézek filmet, inkább asszony, az nagyfogyasztó.

A cikkhez pedig annyit, h már egy éve csinált a samu 32 terás ssd-t, idén asszem már jelentettek be 64 terásat. Jöhetnének már normális áron, dobnám ki az összes hagyományos lemezt.

(#34) KevinMulder válasza .mf (#31) üzenetére


KevinMulder
tag

Én írtam egy C++ programot, ami egy 10GB-os FHD videót 20 bájtra tud betömöríteni. Sajnos a kitömörítővel még nem készültem el! :)

(#35) KevinMulder válasza ncc1701 (#33) üzenetére


KevinMulder
tag

Nekem az a dilemmám, hogy ok, tárolni lehet a filmeket ... de van olyan film amit 2-nél többször megnéz az ember? Szerintem van pár olyan film, ami csak pörög és szédül a lemezen ... de sosem nézik meg. Ezt Ti hogy kezelitek?

(#36) Pala válasza Scholes9 (#14) üzenetére


Pala
veterán

Én is így vagyok vele, bár azért néha van kivétel: azokat a progikat/régebbi játékokat elraktározom, amiket bajos vagy szinte lehetetlen lenne újra beszerezni (van azért ilyen).

(#37) tecsu válasza nemlehet (#17) üzenetére


tecsu
addikt

Kompromisszum: 10-15 film és ugyanennyi játék a saját tárolódon és nem több, ezek pedig cserélődnek bizonyos idő után.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#38) synaxon válasza GAI (#12) üzenetére


synaxon
tag

Ez egészen addig működőképes is, amíg népszerű cuccokat akarsz leszedni. Én pár éve 2000 környéki, nem túlhypeolt, BR kiadást sosem látott sorozatokat akartam újranézni és vért pisáltam, mire meg tudtam szerezni őket H264-ben. Azóta is a winyón ülnek.

A tökéletesség unalmas.

(#39) tecsu válasza .mf (#31) üzenetére


tecsu
addikt

"Mint hobbi-fotós és időnként videós, sok év anyaga azért szépen összeadódik, még ha eléggé visszafogottan is kattintgatok és alaposan szelektálok. Főleg a FHD videók a magas bitrátáikkal félelmetesen tudják zabálni a tárhelyet..."

Igaz, de tedd a kezed a szívedre!, a legtöbb anyagot nem nézitek vissza soha, csak van. :))

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#40) macilaci78 válasza MZperX75 (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ami nem kell, azt tedd a fiókban lévő 500-as HDD-re.

GAI: gondolom, az a két marék fotó és fél marék videó nem a nívós 9gag és fb forrásból származó vicces, cuki gyűjtemény. Nem mindenki akarja torrentre feltolni a családi fotóalbumot, videókat és talán még kevesebben akarják ezt letölteni. :D Viszont esélyes, hogy nem csak egyszer akarja meglesni a gyerek ballagási képeit, vagy az unoka első lépésit mozgó képen.
E mellett van, akinek a fotózás a hobbija, munkája, 15 MP raw képek, esetleg több verzióban megigazítva, stb.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#41) #16939776


#16939776
törölt tag

Ismertem olyat, aki A-Z-ig - ABC sorrendbe rendezve az oldalakat - fél-évente Backupolta az internetet 1.44-es flopy-ra. Az örült volna ennek. :)

[ Szerkesztve ]

(#42) tecsu válasza #16939776 (#41) üzenetére


tecsu
addikt

Az NSA-re gondolsz? Azt hittem fejlettebb technikát használnak. :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#43) Kansas válasza .mf (#31) üzenetére


Kansas
addikt

mb, az ám a mértékegység, millibit :D vidámabb lett a napom, köszi...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#44) menpee válasza tecsu (#32) üzenetére


menpee
aktív tag

A mértékegységek nem ismeretét pedig a szamkai hozzá nem értés első jelének érdemes tekinteni. :U

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#45) MZperX75 válasza KevinMulder (#28) üzenetére


MZperX75
addikt

2db HDD-n és plusz Felhőben,de írtam a 3# válaszomban.

[ Szerkesztve ]

(#46) xuldar válasza bteebi (#18) üzenetére


xuldar
őstag

De ha valami tönkremegy, az sem gallyra, hanem gajra megy :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#47) Teréz Atya válasza jedis (#27) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ami nekem volt, az Maxtor-ra volt matricazva, de amugy meg seagate HDD sentinel szerint. Ja HDD sentinel szerint a HDD allapota 100%. Feldugom a gepre, es csak azt hallom, tikk-tikk-tikk cakk, tikk-tikk-tikk cakk, tikk-tikk-tikk cakk, a HDD LED-je meg nem vilagit. Aztan fel ora mulva abba marad. Aztan a Win szerint nincs particionalva, pedig volt rajta ketto. A seagate hdd check progija meg befagy amint feldugom a HDD-t.
Amugy HDD sentinel szerint ST4000LM016-1N2170 a tipus. Neten ami info van, ez az elso szeria, ami tobb savon ir. Most nem jut eszembe ennek az uj technologianak a neve.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#48) junior11 válasza Teréz Atya (#47) üzenetére


junior11
veterán

SMR technológia.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#49) jedis válasza Teréz Atya (#47) üzenetére


jedis
senior tag

Akkor ne adjam el még a Toshibámat ? :U :D :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#50) tibaimp válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azért mert kartelleznek a gyártók...
HDD/SSD minden PC-ben van és lesz is, mert adattároló nélkül egy gép nem ér semmit, ezt a gyártók is tudják...

szerk: ja és sajnos ez a piac is kétszereplősre zsugorodott....

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.