Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) julius75 válasza Hovi (#200) üzenetére


julius75
aktív tag

Én is a K&H alkalmazását használom, szerintem 4-500 körüli alkalommal a mai napig. Szerencsére eddig probléma mentesen.
Nekem pl. tetszik ami neked kevésbé: 5ezer alatt csak feléleszt, felette kód. Lehet, ha használnék almát és AP-t másként vélekednék, de most azt gondolom így jó ahogy van.
Mivel almát soha, így én örülnék, ha rosszabb sosem lenne.

(#202) Hovi válasza julius75 (#201) üzenetére


Hovi
aktív tag

"Nekem pl. tetszik ami neked kevésbé: 5ezer alatt csak feléleszt, felette kód."
Ok, elfogadom. Meg persze biztonságosabb is. Legyen valami kontroll 5ezer felett. Azért az könnyebb lenne, ha 5ezer felett csak annyi plusz kellene, hogy feloldod a telót zárképernyő kóddal vagy ami még jobb ujjlenyomattal. Engem főleg akkor "idegesít" mikor előre nem tudom, alatta vagy felette lesz az összeg. Ha tudom előre hogy bőven felette, akkor már előkészülök. Akkor gáz picit, mikor nem. S akkor szoktam mondani pillanat. S akkor ugye felold+belép+kiválaszt+tárcapin+odatart. Nem sok idő, sokszor annak tűnik. Amúgy lemértem: 13-15 s. :)

(#203) julius75 válasza Hovi (#202) üzenetére


julius75
aktív tag

"felold+belép+kiválaszt+tárcapin+odatart"....neeem.
Felold+odatart+pin+odatart
Eleve felodva teszem oda (már mikor előveszem azzal a mozdulattal feloldom), és ha 5ezer felett vagyunk felugrik a kódkérő oldal.

(#204) viktorhu válasza Hovi (#200) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez megint az android fragmentáltságának a problémája. Az iphone-nál szabályozva van, hogy mi történik a háttérbe küldött alkalmazásokkal, az androidnál meg a mai napig úgy garázdálkodnak, ahogy akarnak. Emiatt viszont sok gyártó egyedi megoldásokkal próbálja elaltatni a háttérben az appokat, aminek lehetnek ilyen következményei, hogy számodra fontos funkció nem működik. Ha viszont manuálisan kell kivételek közé tenni az alkalmazásokat, az már meghaladja az átlag felhasználó számára kényelmes mértékét a rendszerben való babrálásnak.

Mindenesetre nálunk a családban Samsungokon nem volt tokenes probléma soha, de nem lep meg, ha más telefonokon meg pont ezt küldi a rendszer aludni.

(#206) Semin válasza Hovi (#200) üzenetére


Semin
senior tag

Pont ez a lényeg. És bármilyen alkalmazással ellentétben ehhez nem kell semmilyen net.
Honnan tudom?
Mert teló nélkül watch-al is lehet fizetni. Márpedig WiFi hiányában teló nélkül is.
(a terminál kommunikál az óra csak a kártyaadatok alapján létrehozott egyedi azonosítót használja ezért működik.)

Nah ez a komoly :) nyáron strandon teló nélkül órával fizetgetni

(#207) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Azért az elmúlt pár napban láttam pár előttem fizető embert, aki kifejezetten egy rátartisággal büszkén emelte a telefonját a terminálhoz, majd magyarázta a mellette álló családtagnak, hogy látodh, ennyi az egészh' :D vagy aki ujjongott a boltos néninél szinte... :D (na, az ilyenek mögött sírva röhögtem diszkréten :DDD )

Mintha most xarták volna a spanyolviaszt.

Amikor a telekomnál dolgoztam, akkor volt egy idősebb céges ügyfelem (hölgy), aki a magyarországi bevezetés előtt már ~egy-két évvel használta a telefonos fizetést (az első pilot-okban volt benne, magyarországi bevezetés előtt). Ő mesélte, hogy milyen durván kiakadt mindenki, amikor így fizetett.... néztek rá, mint egy űrlényre (akkor még a médiából se igazán lehetett erről hallani)...

[ Szerkesztve ]

(#208) Hovi válasza julius75 (#203) üzenetére


Hovi
aktív tag

Igen, így is működik, sőt gyorsabb is. Csak ugye ilyenkor 2x kell érinteni s miközben a tárca PIN-t pötyögöd a telóba, már mondja is a pénztáros (lehetőleg fenhangon) nem jó, megint érinteni kell. De igen, működik. Használom minden nap, van hogy többször is. De az AP-hez hasonlítva kényelmetlen. Persze, ettől nagyobb gondom sose legyen.

(#209) harylmu válasza Soulfly842 (#207) üzenetére


harylmu
őstag

Ezen mi vicces/szánalmas? Almán nem lehetett eddig Magyarországon mobillal fizetni, persze hogy örülnek az emberek, én is örültem.

(#210) MrPetya19 válasza harylmu (#209) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mintha nem örült volna minden simple felhasználó mikor kipróbálta és működött, én legalábbis nagyon örültem.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#211) viktorhu válasza MrPetya19 (#210) üzenetére


viktorhu
veterán

Az első kísérleti szolgáltatás a mobiltárcával elég régen indult, ha jól emlékszem, 2013-ban már fizettem vele. Aztán összetörtem a Galaxy S3-at, és utána évekig nem volt támogatott mobilom (csak egész kevés típusra volt engedélyezve). Utoljára valamikor 2014-ben a zuglói vonatállomáson a már összetört kijelzővel tartottam oda a jegyautomatához.

Én nagyon örültem a simple-féle megoldás megjelenésének, és a Lidl-ben próbáltam ki, ahol elsőre nem is sikerült a fizetés, a pénztárosnő meg ránézett a mögöttem lévő vevőre, és mondta neki, hogy "hát én ezt már nem bírom", aki, szintén úgy, mintha ott sem lettem volna, tett valami lesajnáló megjegyzést rám, hogy mutassa az együttérzését a nőnek :) Utána jó ideig nem próbálkoztam, de később már nem találkoztam csodálkozással a témában, csak, ahogy írtam, külföldön.

Ez az apple pay-es megoldás más szintre fogja emelni a dolgot, szerintem sokkal gyorsabban fog terjedni a használata, más az almás közösség lelkesedési szintje az újdonságok használata iránt.

(#212) julius75 válasza Hovi (#208) üzenetére


julius75
aktív tag

"már mondja is a pénztáros (lehetőleg fenhangon) nem jó"
bizony :C ,
némelyik szinte még kárörvendően vigyorog is rajta..... aztán pár másodperc és én vigyorgok... :DD

[ Szerkesztve ]

(#213) szanyi20 válasza szanyi20 (#138) üzenetére


szanyi20
tag

Hát legalább már órával ki tudtam próbálni, de telefonnal még mindig nem tudtam kártyát hozzáadni. Apple Support lett a vége a történetnek, most várok az elemzésre, aztán hátha...

(#214) Hallosz válasza szokelaszlo (#164) üzenetére


Hallosz
senior tag

Tutira igazad lehet, megyek nyitok náluk egy számlát. És pont ezért a lehetőségért. :)

Mert lakni, muszáj.

(#215) aujjobba válasza Hallosz (#214) üzenetére


aujjobba
addikt

Elvileg nemsokára jön az Erste és a CIB is, nem muszáj elkapkodni.

Néztem az OTP ingyenes Smart csomagját, de az ingyenesség feltétele annyira nem tetszik.
"35. évét betöltött számlatulajdonos esetén legalább 150.000 Ft összegű jövedelem érkezik"
Szóval emiatt nem kezdek el újra mindenhol számlaszám változást adminisztrálni.

[ Szerkesztve ]

(#219) utomi válasza nyisziati (#217) üzenetére


utomi
senior tag

OFF kiszedve. - crey

Hogy OnTopic is legyek. Az AP egyszerűen zseniális. Nem azért mert ez valami fantasztikus újítás lenne csak éppen mint sok más dolog ez is kicsit simábban és egyszerűbben működik mint máshol. Főleg Apple Watchal párosítva, nagyon gyors, nagyon egyszerű és nagyon kényelmes így fizetni. (Még mielőtt megkapom volt jó néhány Androidos próbálkozásom, Simple, Gránit Bank és társai appal. Menni mennek azok is és használhatóak is de, hogy nem ugyanaz a kettő az biztos. Sajnos amíg valaki ki nem próbálja a kettő közötti különbséget addig nem is fogja megérteni. Talán a Google Pay lehet még ennyire jó de arra sajnos még jó sokat kell várni gondolom.

[ Módosította: crey ]

(#220) Hovi válasza utomi (#219) üzenetére


Hovi
aktív tag

"(Még mielőtt megkapom volt jó néhány Androidos próbálkozásom, Simple, Gránit Bank és társai appal. Menni mennek azok is és használhatóak is de, hogy nem ugyanaz a kettő az biztos. Sajnos amíg valaki ki nem próbálja a kettő közötti különbséget addig nem is fogja megérteni."
Pontosan erről beszéltem a minap. Más az AP, valahogy egyszerűbb s kényelmesebb is. (függetlenül attól, hogy a mindennapi munkámhoz (is) nekem az Android a bejövős)

(#233) IX0S válasza Varoz (#173) üzenetére


IX0S
csendes tag

Hogy sikerült?

(#234) Róby


Róby
csendes tag

Esetleg valaki nem tud valamit a Raiffaisen bankkal kapcsolatban mondani nekem?! Nem találok sajnos sehol semmi infót... :F

A telefonom erősebb mint a laptopom.. mi lesz itt tíz év múlva?!?! Mikor a galaxy nexus volt a legerősebb mobil, nem gondoltam volna hogy ennyire gyors lesz a fejlődés! :D (Iphone Xs)

(#235) iSonic válasza Róby (#234) üzenetére


iSonic
addikt

Bankunk is tervezi a szolgáltatás bevezetését, az egyeztetések folyamatban vannak. Azonban pontos információ a bevezetés időpontjáról még nem áll rendelkezésünkre.

(#236) aujjobba


aujjobba
addikt

Revolut kártyát be lehet regelni ApplePay-be!
A virtuálist is!
:)

(#237) aujjobba válasza aujjobba (#236) üzenetére


aujjobba
addikt

Eddig tartott.

(#238) sztanozs válasza aujjobba (#237) üzenetére


sztanozs
veterán

Gondolom magyar appleid

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#239) szabogabor10 válasza sztanozs (#238) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem Apple ID-tól függ.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#240) sztanozs válasza szabogabor10 (#239) üzenetére


sztanozs
veterán

Ja, olvastam azóta a Revolut topikban, hogy trükközés volt...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#241) szabogabor10 válasza sztanozs (#240) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tulajdonképpen nem volt trükközés, egyszerűen a rendszerük egy ideig engedte a nem kompatibilis országok lakóinak is a kártya hozzáadást. Most ennek vége.
A címmel trükközők számláit random zárolja a rendszer, de itt most azokról van szó, akik legit címet adtak meg. Nekik csak annyi a “szankció”, hogy törlik a wallet-ből a kártyát.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#242) mepet


mepet
addikt

Működik! Köszönöm szépen OTP! Igaz, hosszú éveket vártunk rá, de végre valahára ez is eljött.

(#243) kagzer


kagzer
aktív tag

Sziasztok

Van hír arról, hogy az Erste-nélkül mikor indul?
Jeneleg nem az a bankom, szemezgetek vele és jó lenne, ha könnyítene a választásban egy ilyen infó.
OTP semmiképp sem.

(#244) aujjobba válasza kagzer (#243) üzenetére


aujjobba
addikt

“Heteken belül”.
Ennél pontosabb info nincs egyelőre.

(#245) simson51


simson51
csendes újonc

Az OTP-nek és az Apple-nek közös szerződése van, hogy x hétig/hónapig csak ők "forgalmazhatják" az apple payt, cserébe nyomnijuk kell a reklámozást ezerrel (meg gondolom perkáltak is). Szóval nem a többi bank a technikailag inkompetens (bár biztos van ilyen is), hanem nagyrészt az apple diktál.

(#246) replay007


replay007
tag

Az is tök király, hogy csak MasterCard-dal működik, viszont minden lejáró kártya helyet automatikusan Visa-t küld az OTP. Pl én is így jártam. Most júniusban jár le a kártyám ami MasterCard volt és már meg is jött helyette a Visa. Ilyenkor mi van? Kicserélik ezt díjmentesen MC-ra vagy várni kell míg működni fog Visa-val is az ApplePay? :/

(#247) iSonic válasza replay007 (#246) üzenetére


iSonic
addikt

Bemész a bankba.. sírsz egy sort.. fogják papír aláír.. kártya vissza.. vársz pár napot megjön a MC és örülsz!

(#248) replay007 válasza iSonic (#247) üzenetére


replay007
tag

:R

(#249) Hallosz válasza aujjobba (#215) üzenetére


Hallosz
senior tag

Köszi, bár úgy tűnik, megfelelek a feltételeknek ;-)
Nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#250) aujjobba válasza Hallosz (#249) üzenetére


aujjobba
addikt

A feltételeknek én is megfelelek, csak nem fogom a teljesen díjmentes számlámat feladni, és mindenhol adminisztrálni a szamlaszám változást csak azert, hogy tudjak applepay-t használni.
;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.