Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) iSonic válasza odrif (#100) üzenetére


iSonic
addikt

Erste-vel most beszéltem, azt mondták, hogy legrosszabb esetben 1 hónapon belül be lesz vezetve. De pontos dátum még nincs.

(#102) atees


atees
őstag

Ha valakit érdekel, 1 kártyát két különböző telefonhoz is simán hozzá lehet adni és fizetni is lehet vele.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#103) joey04 válasza NGA (#70) üzenetére


joey04
titán

Pesten :D

De külföldön is ritkán láttam olyat, hogy telefonnal fizessenek. Az is iPhone volt amúgy :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#104) viktorhu válasza joey04 (#103) üzenetére


viktorhu
veterán

Külföldön igen, több helyen is megkérdezték tőlem, amikor telefonnal fizettem, hogy melyik országból jövök. De Magyarországon nagyon ritka a meglepődés.

(#105) szabogabor10 válasza NGA (#97) üzenetére


szabogabor10
veterán

Apple Pay-nél nincs HCE, így nincs token se. Lokálisan megy minden. Bárhány offline tranzakciód lehet.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#106) kchris78 válasza vicze (#1) üzenetére


kchris78
veterán

És luxemburgban miért tartott eddig?

(#107) szabogabor10 válasza kchris78 (#106) üzenetére


szabogabor10
veterán

Meg Németországban is csak december óta van. Bár az kicsit más, ott már évek óta ment a huzavona, a bankok nehezen adták be a derekukat.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#108) joey04 válasza viktorhu (#104) üzenetére


joey04
titán

Ezt meg egyenesen furának találom... elhiszem, ne értsd félre, csak furcsa :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#109) Pjotr válasza sztanozs (#91) üzenetére


Pjotr
senior tag

Pedig nekem az van és megy

(#110) Alvin76


Alvin76
tag

Miért nem lehet platform, és szolgáltató függetlenné tenni ezt a mobilfizetést?
Miért kell ehhez OTP, Simple, Apple, Google stb?
A "sárga banknál" se híre se hamva mobilfizetési lehetőségnek, Az "első" banknál most végre bevezették a mobliepay-t.

A garmin órákhoz kapcsolódó garminpay meg revolut kártyával működik, ami még nem egészen értek. :/

a mastercardnak meg a visanak kellene kiadni egy saját fizetős alkalmazást, és akkor nem kellene variálni a különböző telefonokkal, órákkal, hogy melyik melyikkel működik.

(#111) Pjotr válasza Alvin76 (#110) üzenetére


Pjotr
senior tag

Állítsd be a Wallet-ban és nem kell alkalmazás!

(#112) kchris78 válasza szabogabor10 (#107) üzenetére


kchris78
veterán

sok helyen nehezen adták be a derekukat a bankok szerintem mert még egy éhes szájat jelent a bankos fizetéses jutalékban...

(#113) NGA válasza Alvin76 (#110) üzenetére


NGA
addikt

Tegnapi eset: Főnökömnek Mastercard-ja van. Németországban akart fizetni KFC-ben vele. Nem tudott, mert nem fogadják el a Mastercard-ot.

joey: itt az elmaradott vidéken androiddal szoktak fizetni. Iphonos fizetéssel még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#114) dpinyo válasza atees (#102) üzenetére


dpinyo
csendes tag

Az Erste droidra is csak májusban tette bele végre a telefonos fizetés lehetőségét, pedig ha jól emlékszem már egy éve ígérgették. Amúgy végre és a google is össze kaphatná magát.

(#115) MrPetya19 válasza nozs23 (#61) üzenetére


MrPetya19
addikt

A Googlenek 2012 óta van NFC-s mobilfizetési megoldása.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#116) MrPetya19 válasza NGA (#113) üzenetére


MrPetya19
addikt

Sajnos ez ott még nagyon gyakori, kell oda a kp vagy kártya több kibocsájtótól.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#117) kchris78 válasza NGA (#113) üzenetére


kchris78
veterán

Ez ilyen. Németeknél saját kártya van, páromnak is van ilyen ausztriában németeknél olaszoknál stb lehet vele fizetni. EuroChecknek hívják ha jól tudom de ebben nem vagyok biztos. NE tudd meg milyen olcsó a pénzfelvételi és hasonló díj ezekben az országokban ezzel. Gondolom nem kell részesedést fizetni a 2 nagy (master / visa) közül egyiknek SE.

(#118) szanyi20


szanyi20
tag

Sziasztok. Találkozott valaki azzal a hibaüzenettel, hogy sikertelen kártyahozzáadás, próbáljam később? Csak telefonon adja ezt a hibaüzenetet, órához simán hozzá tudom adni...

(#119) Mr.Silkó válasza szanyi20 (#118) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nálam gond nélkül ment a hozzárendelés, elsőre megkérdezte, hogy a telefont vagy az órát akarom csatolni, én elsőként a telefont kötöttem hozzá, utána újra végigmenve ezen a folyamaton már automatikusan a Watchot adta hozzá, kérdés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#120) harylmu


harylmu
őstag

Gyors confirmation, délben fizettem egy belvárosi gyorskajáldában, simán ment minden. Tetszik az is hogy offline is működik. Ki tudja, talán ha nem lesz gagyi a BKV új mobilos bérlete, lehet hogy pénztárcát se kell vinnem melóba. :)

(#121) NGA válasza kchris78 (#117) üzenetére


NGA
addikt

Ez nem vigasztal, mikor a legnagyobb kártyakibocsájtó cég kártyájával akarok fizetni egy nagy étteremláncnál. Itt Mo-on a piacon a pecsenyeárusnál is tudok fizetni a telefonommal, vagy mastercard-al, sőt akiktől veszem a Lego-t, nekik meg sokszor át szoktam utalni a piacon a vételárat, mert nem szoktam cipelni magammal készpénzt. Max a gyermeknek adok a büfére, de pl Szigetváron dolgozom, és itt a legkisebb maszek benzinkútnál, vagy a pici pékségben is simán fizetek telefonnal, vagy mc-vel. Ezt csak azért hozom fel, mert olvasom, hogy Mo mennyire le van maradva, pedig nekem pont az ellenkezője a tapasztalatom. Nekem semmi bajom az otp-vel, ott van a lakáshitelem is, havi 400 Ft a számlacsomagom, ingyen utalok, van normális banki app, van simple, és most van applepay is. kb 20 éve vagyok otp-s, de soha semmi bajom nem volt velük, mindig segítőkészek, normálisak voltak.

(#122) joey04 válasza NGA (#113) üzenetére


joey04
titán

Ahogy mondtam, sem elmaradott vidéken (bár nem tudom minek ez a provokatív stílus, de szíved joga használni), sem nagyobb városban nem nagyon találkoztam vele. Azért írtam, hogy külföldön amit láttam az is Apple Pay volt, mert az egész gondolatmenet ahhoz köthető, hogy most fog-e jobban elterjedni a mobilos fizetés, hogy az Apple is elindította itthon. Mert többen arra utaltak, hogy ez nem így van, most is sokan fizetnek így.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#123) joey04 válasza szanyi20 (#118) üzenetére


joey04
titán

Még nem mindenkinek megy elsőre. Amiket szoktak ajánlani: Vagy többször próbálkozni, van akinek harmadjára sikerült, vagy telefont ki-be kapcsolni, vagy kijelentkezni a fiókból és vissza, vagy átváltani addig mondjuk Ausztriára a régiót.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#124) Mr.Silkó válasza joey04 (#122) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én eddig is sok embert láttam Budapesten (is) telefonnal fizetni, de nyilvánvaló, akárcsak a cikkben lévő reggeli regisztrációs számokat megnézve, hogy mennyire meg fog ugrani az ilyen módon fizetők száma.

(#125) szabogabor10 válasza NGA (#121) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ausztriában is sokáig csak saját Maestro-t fogadtak el rengeteg helyen, hálisten ez most változóban van, mivel az Erste behozta a debit MC-t. Igen, azt a kártyát, amit Magyarországon sok éve teljesen általánosan használunk. Szóval nyugaton hatalmas lemaradás van/volt.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#126) szanyi20 válasza joey04 (#123) üzenetére


szanyi20
tag

Eddig mindent próbáltam, amit írtál, kivéve a régió váltást. Majd azt is megnézem.

(#127) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Aki nem tudja hozzáadni a kártyáit, érdemes régióváltást csinálni egy korábban is Apple Pay támogatott régióra, ezzel azonnal megoldódik a gond. iCloud-ból kilépés overkill, nincs szükség rá.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#128) vicze válasza Alvin76 (#110) üzenetére


vicze
félisten

Sajnos ez nem ilyen egyszerű.
Egyrészt kártyaadatokról van szó, amivel visszaélni nagyon egyszerű. Így a biztonság igen fontos, sőt első számú szempont. Másrészt tranzakcióról van szó, aminek szigorú torvényi feltételi vannak. Maga a tranzakció 4 vagy 5 félen is átmegy, és mindegyiknek van költsége amit te nem látsz, mert nincs közvetlenül kiterhelve rád. Ezért nem lehet egységes, mert mindegyik félnek soha nem lesz az az érdeke, hogy egységes legyen, mert akkor pénzt veszít.
Ugye bankokról és hitelintézetekről beszélünk elsősorban.
--------
Magyarországon a Mobiltárca bedőlésével szinte minden esély megszűnt arra, hogy átfogó egyszerű és egységes rendszer legyen.(Na nem mintha a mobiltárca az volt.) Jelenleg az OTP, Gránit, K&H, MKB és a BudapestBank, kínál NFC-s mobil fizetési lehetőséget. Ezek közül a OTP a Simple-lel nyújtja a legátfogóbbat igen sok szolgáltatással.
Pl. az egyik lényeg ezeknek a szolgáltatásoknak nem csak az lenne, hogy a bankkáratyát kihelyettesíti egy POS vásárláskor, hanem pl. hogy kihelyettesíti a bankkártyát bármilyen webes vásárláskor, és soha nem kéne kiadd kártyaadataidat 3. félnek. Pl. veszel egy mozijegy a honlapon, ami automatikusan bekerül az alkalmazásba és csak fel kell mutasd. És hasonlók.

(#129) Varoz válasza joey04 (#122) üzenetére


Varoz
őstag

Rossz helyen jársz. Én csak telefonnal fizetek mindenhol, itt Székesfehérváron. K&H és Android. Ahány telefonom van, annyin van rajta a kártya is. Apple szokásosan le van maradva, minta borravaló. :D
K&H-nál már 2 éve lehet ilyet.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#130) szabogabor10 válasza Varoz (#129) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha így nézzük, a Google még jobban le van maradva, Google Pay ugyanis még mindig nincs Magyarországon. Merthogy az AP-t a GP-jel lehet összehasonlítani. Banki appok kicsit más kategória, azok sajnos csak a fragmentációt segítik elő (nyilván ettől még hasznosak, csak létezik jobb és kényelmesebb megoldás).

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#131) dozsabalint válasza szabogabor10 (#130) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Az a bank, aki lefejlesztette a saját cuccát, nem fog Google Payt bevezetni. Végülis eddig is milyen jól működött ez a mindenki csinál amit akar modell, szépen lassan teljesen szétesik a droid.

(#132) szabogabor10 válasza dozsabalint (#131) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pont ezért támogatom, hogy az Apple nem enged 3rd party appokat NFC fizetésre használni. A stabilitás és egységesség fenntartása a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#133) NGA válasza szabogabor10 (#132) üzenetére


NGA
addikt

Én azért jobban bízom a bankomban, mint egy amerikai telefongyártóban :-)

(#134) szabogabor10 válasza NGA (#133) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én egyikben se bízom. :D
Ugyanakkor nem vonom meg emiatt magamtól a kényelmet. Meghát valszeg a Google ugyanúgy belelát a 3rd party appos tranzakciókba is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#135) dozsabalint válasza szabogabor10 (#132) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Szerintem is, pláne hogy látszik hogy droidnál hova vezetett ez a fene nagy nyíltság (és itt nem a forráskódról beszélek, hanem hogy a google semmi mással nem foglalkozik, csak hogy épp hol legyen a kereső a launcheren).
A következő az lesz, hogy az egyik bank nfc-s cucca majd az egyik telón működik, a másikon meg a másiké. Röhej hogy semmit nem tudnak egységesen megoldani. Mondjuk a fejlesztők szívják meg a legjobban, mert addig amíg egy hikomatos kukabúvár is csúcstelefont gyárt alájuk addig az erőforrással nem lesz baj, a kód fenntarthatósággal, meg a fejlesztési költségekkel annál inkább...
És az a helyzet hogy én nagyon támogattam ezt a nyílt forráskódú, linux alapú mobil oprendszert (desktopon is legalább 10 éve használok linuxot), de egyre nagyobb katyvasz az egész...

[ Szerkesztve ]

(#136) vicze válasza NGA (#133) üzenetére


vicze
félisten

Hát... :)

(#137) joey04 válasza Varoz (#129) üzenetére


joey04
titán

Vagy te jársz rossz helyen. Ez így meddő vita. Az Apple megoldása meg szokás szerint kicsit más, mint a többieké. De nem hiszem, hogy le lenne maradva, szokás szerint ott, ahol bevezetik, nincsenek olyan problémák, mint az egyéb, egyéni megoldásoknál. Ez nem jobb vagy rosszabb, van előnye meg hátránya is. Ajánlom figyelmedbe a szűk 2 évvel ezelőtti “Fussunk neki újra: hogy áll most a mobilfizetés?” cikkre. Ott szépen leírják milyen káosz volt addig. De még akkor sem köszöntött be az aranykor, túl pozitív volt a cikk, mert akkoriban az alkalmazás értékélései között rengeteg samsung, huawei, stb tulaj jelzett hibát, friss rendszerrel, gyári rommal. Olvasd vissza a topikot, be lettek másolva példák. Összeomló app, csak restart után működő fiezetés, helyes beállítások és biometrikus azonosítás ellenére jelszót kérő app, stb. Örülök, ha nálad ilyen nem volt. Az Apple Pay Magyarországra később jött, de egyből megy, az egyetlen dolog, hogy pár embernek az első órákban régiót kellett váltani, de semmilyen egyéb hiba nem volt. Akinek sikerült aktiválnia a funkciót, az gond nélkül tudta regisztrálni a kártyát, és fizetni vele. Nézőpont kérdése melyik a jobb, bugosan de hamarabb használni, vagy később, de egyből stabilan. Az Apple Pay a Google Pay vetélytársa, és előbbit hamarabb vezették be, és ha hinni lehet a wikipédiának, akkor jelenleg több országban is érhető el. Szóval erősen hamis a le van maradva kijelentés.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#138) szanyi20 válasza szabogabor10 (#127) üzenetére


szanyi20
tag

Sajnos az sem oldja meg. Továbbra is sikertelen a kártya hozzáadás, smartbankbol, simple-ből meg manuálisan is... Az apple watchra meg csont nélkül ment... Nem vágom... Már annyi mindent kipróbáltam...

(#139) JasL


JasL
senior tag

Ma fizettem életemben először a karórámmal, utána meg a telefonommal. Kurva vagány itt nagyon vidéken :)

(#140) róland válasza NGA (#65) üzenetére


róland
veterán

Magyar Postám próbáld meg PIN nélkül használni. (Én párszor fennakadtam a rendszerükön.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#141) róland válasza sztanozs (#96) üzenetére


róland
veterán

Erste mai hírei szerint hamarosan érkeik az Apple Pay náluk is. (Meg persze most indult az androidos appjukban az érintéses fizetés.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#142) julius75 válasza szabogabor10 (#130) üzenetére


julius75
aktív tag

Miért rosszabb pl. a K&H mobilapp fizetés mint az AP?
Mitől hasznosabb és pláne miért kényelmesebb az AP?
Nem trollkodni akarok, komolyan érdekel.
Október óta használom, havi 20-30 alkalommal, a legkülönfélébb összegekkel, és sosem fordult elő, hogy nem tudtam volna fizetni vele.

(#143) NGA válasza szabogabor10 (#134) üzenetére


NGA
addikt

Pont az a lényege, hogy nem lát bele a google. Ezt az elején külön kihangsúlyozta az otp. Az appokon belllüli vásárlást látja, de a bankolást, fizetést nem.

(#144) NGA válasza róland (#140) üzenetére


NGA
addikt

Két éve azzal fizetek a postán, múltkor kp-val fizettem, meg is lepődött a kiscsaj. Az első fizetéseknél még furcsállotta, azt is, hogy nem kér pin kódot, de mondtam neki, hogy biztonságosabb, mert az ujjlenyomat azonosít.

[ Szerkesztve ]

(#145) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Honnan tudja az ember,hogy a Pos tudja ezt a funkciót? Úgysem tudsz kártya nélkül elmenni,mert ha nem fogadja el,akkor ott állsz az étteremben,boltban szégyenkezve?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#146) -secret- válasza FIREBLADE78 (#145) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Tavaly vagy tavalyelőtt lecserélték a terminálokat mindenhol illetve ha van érintős fizetési lehetőség akkor menni fog egyértelműen. A terminálok meg napi szinten frissülnek.

Meg fel szokták matricázni a bejárathoz, de rajt van a numpadon is általában.

[ Szerkesztve ]

(#147) FIREBLADE78 válasza -secret- (#146) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mi posunk tudja az érintést,de nem rémlik,hogy lenne mobilos matrica rajta. Pár év mire elterjed,hogy ne kpval menjek kocsmázni és részegen ne hagyjam el a pénzt. Habár nem szoktam ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#148) -secret- válasza FIREBLADE78 (#147) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Megy a képviselő, vagy aki frissíti a terminált, kérj tőle matricát. Szívesen ad ha kérsz.

(#149) NGA válasza joey04 (#137) üzenetére


NGA
addikt

2 év alatt nagyon sok minden változott. Mivel az elsők között kezdtem használni, ezért emlékszem a problémákra. Általában visszavezethető volt egy részük a régi pos-okra, de a nagyobb gond az elején az volt, ha frissült az app, akkor újra kellett kérni a kártya engedélyezését az appban. Ezzel én is szívtam 2 éve, mert az app nem jelezte, hogy frissült, és csak egy hibajelzés jött. Aztán valahogy belerázódott a simple, és most már sok mindent ezen is veszek meg, pl ezen parkolok, mivel másodperc alapú, és nem kell automatát keresni. Tudom erre létezik más app is, de nem szivesen adom meg a kártyaadataimat. Igaz az apple tudja, meg az ms, mivel az appstorban szoktam megvenni a kedvenc lapjaimat, nem veszek fizikai újságot, könyvet. Az a pay-es fizetés nagyon jó dolog, és ha iphonet fogok venni, biztosan használom majd azon is a simple appot. Gondolom a simple fizetéshez be kell regisztrálni az apple pénztárcába a kártyát, és mivel az applenek is fontos hogy hol vásárolok, mennyit költök, mert így tudnak besorolni egy listába, hogy milyen sokat költök, és mennyire vagyok fizetőképes. Okos trükk, meg kell hagyni.

(#150) Mr.Silkó válasza julius75 (#142) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szerintem senki nem mondta, hogy rosszabb lenne például a K&H mobilapp, itt inkább arról van szó, hogy – amint a bankok is támogatni fogják szélesebb körben – az Apple Payhez nincs feltétlen szükség a banki alkalmazásra (Simple, stb.), ha valaki nem akarja használni, elég hozzá a Wallet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.