Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) iSonic válasza aujjobba (#300) üzenetére


iSonic
addikt

én is vásároltam már vele :D

(#302) Tony39


Tony39
csendes tag

Gránit bank is indult. [link]

[ Szerkesztve ]

(#303) bLaCkDoGoNe válasza Tony39 (#302) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez az igazi meglepetés a sztoriban. Innentől minden "ütemterv" valóságalapja semmivé válik, kezdve a CIB-bel és a K&H-val.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#304) sztanozs válasza odrif (#299) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem nem sikerült hozzáadnom, pedig eddig is volt SMS ellenőrzés a kártyához...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#305) odrif válasza sztanozs (#304) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Hívd fel a bankot.
3D SMS van mi a fenét kell be állítani (nekem már be volt).
Ezt net bankon keresztül nem lehet, mindenképpen telefonálni kell hozzá.

20 éve a Prohardveren

(#306) Csontikka válasza Tony39 (#302) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Én ma próbáltam hozzáadni a wallet-hez a gránit bankós kártyát de azt mondta nem sikerült próbálja meg később. Más esetleg próbálta már?

(#307) Semin


Semin
senior tag

Erste aktiválás 3d SMS nélkül:

Minden készüléken, amin szeretnéd használni a kártyát el kell jutni addig a lépésig, hogy hívja fel az ügyfélszolgálatot. (Ez fontos, mert csak annak a requestjét látják ami itt tart)

Várni kellett (20p) mire kapcsoltak embert, de ez most érthető.

Nálam 2 iPhone, és 1 Watch.
Azonosítás, majd minden készüléken egyesével aktiválta a Ügyfélszolgálatos hölgy.
(Kicsit para, hogy a hölgy látta a készülékeim azonosítóit és neveit :D)

De minden sima, megy ez SMS nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#308) sztanozs válasza odrif (#305) üzenetére


sztanozs
veterán

Ma reggel már ment SMS-sel (mindenféle üfsz hivogatás nélkül)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#309) Csontikka válasza Csontikka (#306) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Én voltam a béna, a digitalizáláshoz fel kell oldani a lockot. :)
Sikeresen hozzáadtam a wallet-hez, majd holnap kipróbáluk a fizetést is.

(#310) aujjobba


aujjobba
addikt

Simple kártyát is be lehet már regisztrálni AP-ba.
Így gyakorlatilag már bárki használhatja, mindegy melyik banknál vagy.
Limit persze van (havi 65ezer Ft max feltöltés), és a havidíj/feltöltési díj akciósan 0 Ft most, valószínűleg pár új ügyfél bevonzása után ezt eltörlik és 316Ft/1% min. 211Ft lesz.

(#311) zizidor


zizidor
senior tag

Ha a Wallet-hez hozzáadom a Simple kártyát, akkor utána törölhetem a Simple appot? A kártya kezelését másik mobilról intézem, ez csak a fizetéshez kellene.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#312) kukac7 válasza zizidor (#311) üzenetére


kukac7
tag

elvileg nem kell kulon app az apple pay hasznalatahoz.
de ha torlod, honnan fogod tudni a kartya adatait? :)

(#313) Semin válasza kukac7 (#312) üzenetére


Semin
senior tag

Amikor a Wallet-ben regisztrálod meg kell adnod az adatokat.
Ez rendszerszinten van integrálva az IOS-ban nem külön app.

Innentől kártya adatok nélkül fizetsz.
(A dolog elég bonyolult, pár oldalon már leírták hogyan működik.. a lényeg : biztonságos)

[ Szerkesztve ]

(#314) zizidor válasza kukac7 (#312) üzenetére


zizidor
senior tag

Bocs, hülyén fogalmaztam. Van egy droidos mobilom, amin már jó ideje használom a Simple-t. Most, hogy lehet, felraktam a Simple appot iphone-ra is, bejelentkeztem, majd az alkalmazásból sikeresen hozzáadtam a kártyát a Wallethez. A kérdés az, hogy innentől szükség van-e a Simple appra az iphone-on. Az én tippem, hogy nem, mivel a Simple kártyát már beregisztrálta, a fizetést pedig a Wallet intézi. (A feltöltést meg a többit a droidosról intézném.)

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#315) atees válasza zizidor (#314) üzenetére


atees
őstag

Nem
kell! Torolheted

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#316) zizidor válasza atees (#315) üzenetére


zizidor
senior tag

Ok, köszi!

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#317) kukac7 válasza zizidor (#314) üzenetére


kukac7
tag

igen, ertettem, en is erre gondoltam.

sot, net sem kell a fizeteshez. :D

(#318) sztanozs válasza zizidor (#314) üzenetére


sztanozs
veterán

Törölhető, csak utána sehogy nem fogod tudni feltölteni a Simple kártyát pénzzel.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#319) aujjobba válasza sztanozs (#318) üzenetére


aujjobba
addikt

Androidon továbbra is használja az appot, csak az iPhone-ról szeretné törölni.

(#320) sztanozs válasza aujjobba (#319) üzenetére


sztanozs
veterán

LOL; úgy tűnik az agyam kipurgálta a hozzászólásából a zárójeles részt :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#321) zizidor válasza zizidor (#314) üzenetére


zizidor
senior tag

Köszi mindenkinek! Megvolt a próba élesben is, minden oké. Ahogy feltételeztem, illetve ti is írtátok, a fizetéshez csak a Wallet kell, a Simple kártya átregisztrálása után a Simple app már nem kell, illetve elég ha egy példányban megvan valamelyik mobilon. Ugyanazt a kártyát több mobilon is be lehet regisztrálni, tehát használhatjuk közösen.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#322) sztanozs válasza zizidor (#321) üzenetére


sztanozs
veterán

igen, több eszközön is be lehet regisztrálni (bár abban nem vagyok biztos, hogy Google és Apple pay is megy egyszerre - bár miért ne menne)...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#323) Major Lion


Major Lion
senior tag

Volt már veletek olyan hogy fizetéskor nem fogadta el az Apple Payt, hanem kérte a bankkartyat a terminál es PIN kódot is?

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#324) sztanozs válasza Major Lion (#323) üzenetére


sztanozs
veterán

Igen, van nálunk egy kávékapszula-automata. Az néha nem fogadja el az ApplePay-t, de elég random. Pin kódot viszont a kártyához se kér (akkor se ha csippel - bedugva - fizetek).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#325) simson51


simson51
csendes újonc

Elindult a Revolut is!
(Bár nekem még nem veszi be semelyik kártyámat, de próbáljátok meg ti is)

(#326) kukac7 válasza simson51 (#325) üzenetére


kukac7
tag

plusz monese-nel is elindult itthon.

(#327) aujjobba válasza kukac7 (#326) üzenetére


aujjobba
addikt

Náluk van forint topup?

(#328) kukac7 válasza aujjobba (#327) üzenetére


kukac7
tag

csak eur es gbp szamla van.

[ Szerkesztve ]

(#329) aujjobba válasza kukac7 (#328) üzenetére


aujjobba
addikt

Ok, köszi.
Szerencsére a revolutnál már van egy ideje HUF számla és HUF topup konverzió nélkül.

(#330) Major Lion válasza sztanozs (#324) üzenetére


Major Lion
senior tag

Most olyat is hallottam hogy valakinek Lidl-ben nem fogadta el, a pénztáros mondta is, hogy náluk az iPhone-sok bajban vannak :) Érdekes... nem értem miért ne működne...

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#331) atees válasza Major Lion (#330) üzenetére


atees
őstag

Otp kartyaval apple pay, már jó párszor ment a lidlbe probléma nélkül

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#332) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem tudom, hogy láttátok-e, de az utóbbi 1-2 hétben a Mastercard kezdett Apple Pay kampányba. Ezen kicsit eltöprengtem, hogy vajon van-e összfüggés eközött, és aközött hogy a nemzetközi helyzettől merőben szokatlan módon a Visa mostohagyerek itthon Apple Pay téren?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#333) aujjobba válasza bLaCkDoGoNe (#332) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem mostohagyerek, az erste VISA kártyája is kiválóan működik AP-vel, és a Revolut-é is.
Egyedül az OTP VISA-t nem lehet beregelni.

(#334) bLaCkDoGoNe válasza aujjobba (#333) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Érdekes, mert itt még mindig csak a Mastercard meg a Maestro szerepel Magyarországnál. (Elvileg az Apple API-jából veszi az adatokat.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#335) aujjobba válasza bLaCkDoGoNe (#334) üzenetére


aujjobba
addikt

Tudom hogy ezt írja, helytelenül.
Az Erste és a Gránit indulása után még napokig azt írta csak az OTP Bank támogatja.
(Próbáltam akkoriban magyar régiós Revolut kártyát regelni, és visszadobta hogy az elérhető bankok listája: OTP. Holott akkor már az Erste/Gránit is működött.)

(#336) bLaCkDoGoNe válasza aujjobba (#335) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

:F
Ez az oldal nem listáz semmilyen bankot, csak az API-ból szedi ki a támogatott régiókat ill. az adott régióban támogatott kártyatípusokat.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#337) aujjobba válasza bLaCkDoGoNe (#336) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen, az előbb nem jött be nálam ez az oldal, azt hittem az lesz amit a telefon bedob amikor nemtámogatott kártyát próbálsz felvenni.

Nem tudom milyen API ez és hogyan működik, de az tény, hogy az Erste VISA kártyáit be tudod regelni AP-be, és a Revolut VISA kártyáját is. Ez utóbbit személyesen próbáltam és működik, az Erste-t meg itt is írják valamelyik topikban és a sajtó is lehozta.

[ Szerkesztve ]

(#338) #77646080 válasza aujjobba (#337) üzenetére


#77646080
törölt tag

Működik az ERSTE Visa is, nincs itt szó semmilyen [mostohagyerekségről]. :)

[ Szerkesztve ]

(#339) bLaCkDoGoNe válasza aujjobba (#337) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Van egy config.json fájl az Apple oldalán, az listázza a régiókat ill. kártyatípusokat, ezt nézi az a weboldal:
"HU":
{         "BuddyManualProvisioningEnabled": true,         "BuddyProvisioningEnabled": true,
        "ManualProvisioningEnabled": true,
        "serverURL": "https://smp-device.apple.com/broker",         "ServerControlledProvisioningEnabled": true,         "CameraFirstProvisioningEnabled": true,         "PaymentSetupFeaturedNetworks": [3, 15],         "FindWithoutNumberEnabled": false,
        "SupportsV3": true,
        "PaymentSetupImageManifestURL": "https://smp-device-content.apple.com/static/hero/heroManifest-52782a36-44b8-479e-93bd-699f47fb40b9.json",
        "PaymentServicesURL": "https://smp-paymentservices.apple.com/paymentservices",         "PaymentServicesMerchantURL": "https://apple-pay-gateway.apple.com/paymentservices"
},
Itt a "PaymentSetupFeaturedNetworks" mező tartalma érdekes, a 3 a Mastercard, a 15 a Maestro, a 4 lenne a Visa.

Ebban a fájlban megjelennek már a a béta állapotban levő országok is, mielőtt élesítenék őket, így szúrták ki anno a magyar indulást is.

Értem hogy megy a Visa, örülök is neki, csak nem értem hogy miért nem látszik itt támogatottnak – bár ez nem sokat számít igazából. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#340) aujjobba válasza bLaCkDoGoNe (#339) üzenetére


aujjobba
addikt

Lehet hogy az Erste valamiféle kerülőmegoldással támogatja a VISA-t, amit az OTP nem oldott meg és ezért nincs náluk VISA támogatás.
Ez csak tipp, de valami ilyesmi lehet a háttérben.

(#341) sztanozs válasza Major Lion (#330) üzenetére


sztanozs
veterán

Lidl-ben fizettem kb két hete Apple Pay-jel, órával, gond nélkül.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#342) Tuib


Tuib
aktív tag

Sziasztok!

Ha regisztráltam egy Revolut kártyát, amit sikeresen be is pakoltam apple pay-be, kettős kattra feljön a kártya és a touch ID, rányomok, mondja, hogy tegyem az olvasóhoz, teszem, majd nem történik semmi az égegyadta világon, az minek lehet messziről a baja? A virtuális kártya egyébként jó, Aliról pl tudok róla shoppingolni. A walletben ott a kártya, aktivált, semmi hibát nem ír ki. A számlán ott vannak a 0-ás terhelések függőben, nem látok sehol hibát. Lehet, hogy a tok bezavar? vagy a készülék rossz hardveresen?

Nem tudom találkozott-e valaki ilyennel, de ha igen, előre is köszönöm a segítséget!

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#343) aujjobba válasza Tuib (#342) üzenetére


aujjobba
addikt

A tok be tud szerintem, az NFC-nek eleve csak 1-2 cm a hatótávja.

(#344) Tuib válasza aujjobba (#343) üzenetére


Tuib
aktív tag

Köszi, kipróbálom anélkül is. Egyébként arra gondoltam hogy "rosszul tartom" :)

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#345) #77646080 válasza Tuib (#344) üzenetére


#77646080
törölt tag

Jó felé indultál. 😊 Először próbáld meg tok nélkül. Ha úgysem megy, akkor sajnos szóba jöhet a hw hibàja. De ne szaladjunk előre. Először csekkold tok nélkül. 😊

(#346) sztanozs válasza Tuib (#344) üzenetére


sztanozs
veterán

Van olyan terminál, ahol az órával csak úgy tudok fizetni, hogy az óralap merőleges a teminál felületére, nem pedig hozzáérintem. Lehet gond a tartással, de telónál ez nem valószínű.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#347) Tuib


Tuib
aktív tag

Köszi mindenkinek, sztem hw lesz, csupaszon se megy, míg mondjuk feleségem ugyanilyen kártyája az ő iPhone-ján hiba nélkül. El sem indul a zöld pötty sor, semmi visszajelzés.

Szóval leadom szervizbe.

[ Szerkesztve ]

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#348) MrPeekaboo válasza Tuib (#347) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Én még megpróbálnék egy újraindítást, majd kártya eltávolítást és hozzáadást. Ha még ezzel sem működne, akkor az iCloud-ból kilépést/belépést is.

(#349) Tuib válasza MrPeekaboo (#348) üzenetére


Tuib
aktív tag

Az első kettő megvolt, többször is próbáltam. Az iCloud-ost még nem, ott mire gondolsz?

Köszi!

Tibi

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#350) MrPeekaboo válasza Tuib (#349) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Az Apple Pay-hez szükséges iCloud bejelentkezés és Face ID, Touch ID vagy passcode. Emiatt gondoltam azt, hogy esetleg ezzel még meg lehetne próbálkozni. Viszont ha kijelentkezel belőle, akkor több dolgot törölni fog a mobilról, kikapcsol szolgáltatásokat, amire figyelmeztet is, szóval előtte nem árt készíteni biztonsági mentést iCloud-ba vagy iTunes-szal, hogyha nem szeretnéd elveszíteni a beállításaidat és adataidat! Ez a kijelentkezés a Wallet-be beregisztrált kártyákat is törli. Egyáltalán nem állítom, hogy ez segít, inkább olyan próba szerencse. Esetleg még úgy is meg lehetne próbálni a fizetést, hogy a Wallet-et elindítod, kiválasztod a kártyát, azonosítod magad és úgy érinted.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.