Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) zizidor válasza joey04 (#43) üzenetére


zizidor
senior tag

Ez aztán a releváns információ! Ha téged nem érdekel, akkor minek olvasod a topikot? ÉS ha téged nem érdekel, akkor egyből hülyeség? Én sokat láttam már, köztük magamat is.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#52) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Lassan már a legszarabb bankoknak is van saját appja amibe a saját bankkártyád/hitelkártyád be tudod állítani. Eddig is működött ezután is fog. Jah hogy almáéknál ebből is zsét húznak le és nem lehetett Magyarországon csak trükközéssel?
Ciki... a lényeg hogy oda is lassan eljut minden nem kell izgulni. Bár lassan kezd az alma kicsit Patópálos lenni.. :D :DD :DDD

(#49) Totheground

Lehet hogy nem az órával fizetésre néztek furcsán... :D

[ Szerkesztve ]

(#53) joey04 válasza Grande Ale (#46) üzenetére


joey04
titán

Minden érdekel ami mobilokhoz, geek cuccokhoz köthető. Max nem mindent használok. Sorban meg állok, látom mivel fizetnek előttem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54) joey04 válasza zizidor (#51) üzenetére


joey04
titán

Hol írtam, hogy hülyeség?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#55) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Én mindenhol telefonnal fizetek, a feleségem is. (Simple)
Amikor beindult valóban néztek, de most már nem csodálkoznak sehol sem. Kár, hogy Samsung Pay nincs nálunk, van egy galaxy Watchom, szívesen használnám erre is.

(#56) zizidor válasza joey04 (#54) üzenetére


zizidor
senior tag

Nem szó szerint, de a lenéző véleményedből ez következik.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#57) zizidor válasza zizidor (#56) üzenetére


zizidor
senior tag

Ó, én barom! Megfeledkeztem a "don't feed the troll" elvről! :(((

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#58) juuzer válasza r00r1 (#50) üzenetére


juuzer
addikt

Thx! :))

Vamos a la playa.

(#59) joey04 válasza zizidor (#56) üzenetére


joey04
titán

Nem lenéző. Azért, mert valami a tapasztalatom szerint nem elterjedt itthon, vagy engem személy szerint nem érdekel, még nem jelenti azt, hogy lenézem. De persze mindenki magából indul ki :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#60) joey04 válasza zizidor (#57) üzenetére


joey04
titán

Itt egy troll komment van, a 35-ös ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#61) nozs23 válasza INGJOKE (#52) üzenetére


nozs23
addikt

2014 óta van Apple Pay, egy évvel később jött a Google és Samsung megoldása. Nyilván nem mi voltunk az első számú piac.
Az meg, hogy ebből is zsét húznak le...? Ezért tartanak ott, ahol.

(#62) zizidor válasza joey04 (#60) üzenetére


zizidor
senior tag

o.k. én vagyok a hunyó, félreértettem a hozzászólásodat.

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#63) vicze válasza nozs23 (#7) üzenetére


vicze
félisten

Tudom pontosan milyen lehetőségek vannak. ;) (csak 6éve használom vagy mennyi, azt se tudom már.)
A kérdés nem ez volt...

[ Szerkesztve ]

(#64) nozs23 válasza vicze (#63) üzenetére


nozs23
addikt

Ok. Akkor a kérdésedet az OTP-nek kellene feltenni.

(#65) NGA válasza joey04 (#43) üzenetére


NGA
addikt

Amikor megjelent, a boltosok egy része nem értette, mit akarok a telefonnal. Aztán szép lassan már nem néztek bután rám. Általában Aldi/Lidl-ben szoktam járni, meg tankoláskor is használom. És itt sokat látok telefonnal fizetni. Az elején még mondták, hogy üssem be a pint, de már megszokták, hogy telefonnál nincs pin. Nekem nagyon nem mindegy, mert nem viszem magammal a bankkártyát, a telefonom biztonságosabb. Majdnem 2 éve fizetek egyébként telefonnal.

(#66) joey04 válasza NGA (#65) üzenetére


joey04
titán

Rendben. Nem mondtam, hogy rossz, vagy ne használd. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#67) vicze válasza nozs23 (#64) üzenetére


vicze
félisten

Had ne mondjam hova dughatom fel a kérdésemet az OTP-nél...

Értem én, hogy az OTP hátráltatni akarja a piaci versenyt és minden átkozott bank inkább saját appot akar, csak ez nekem valahogy nem tetszik.

(#68) szabogabor10 válasza Totheground (#49) üzenetére


szabogabor10
veterán

Rám még múlt héten is így néztek, meg sokszor kérdezősködtek is. Aztán gyorsan lehűtöttem mindig a kedélyeket: sorry, külföldön élek. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#69) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Csak eljutottunk ide is...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#70) NGA válasza szabogabor10 (#68) üzenetére


NGA
addikt

Ti merre éltek? Én a világ végén pécsett, de itt megszokott, hogy így fizetnek az emberek.

(#71) szabogabor10 válasza NGA (#70) üzenetére


szabogabor10
veterán

BP-i boltokba járok. Igaz , pl. Lidlben mostanában nem kérdezősködtek, évekkel ezelőtt még igen. Igaz, én órával fizetek mindig.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#72) viktorhu válasza joey04 (#43) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem szoktak meglepődni a boltokban, amikor mobillal fizetek, úgyhogy biztos nem én vagyok az egyetlen :)

(#73) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Örvendetes, régóta vártam, hogy az Apple meglépje ezt itthon.

iPhone és Watch regisztrálva Simple-lel (én is beletartoztam a reggeli 10.000 regisztráló felhasználóba). :)

[ Szerkesztve ]

(#74) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

"Secure Element"

Sencure Enclave lesz az.

(#75) natë


natë
nagyúr

Cool, már használom is.

(#76) Pjotr


Pjotr
senior tag

Már megérte visszajönni androidrol!

(#77) sutitomi


sutitomi
csendes tag

Most akkor ha jól értelmezem, akkor beviszem a Wallet-be az OTP-s kártyámat és tudok is egyből bárhol fizetni vele itthon ahol van terminál? Vagy meg kell várni amíg külön Apple Pay-es terminálok kezdenek megjelenni?

(#78) tboldi válasza sutitomi (#77) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, megy rögtön.

(#79) natë válasza sutitomi (#77) üzenetére


natë
nagyúr

Jól, vettem vele reggel a büfében 2 Monstert. Laza volt, konyhás néni lesett.

(#80) Depression válasza NGA (#70) üzenetére


Depression
veterán

Borsodban élek, és az is ritka, ha egyáltalán fizetni akarnak. :D

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#81) Kasya


Kasya
nagyúr

...es persze csak OTP-vel. Ez igy tovabbra is gyenge szamomra.

[ Szerkesztve ]

(#82) szabogabor10 válasza Depression (#80) üzenetére


szabogabor10
veterán

:DDD

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#83) natë válasza Kasya (#81) üzenetére


natë
nagyúr

Erről nem az Apple tehet.

(#84) student


student
őstag

Végre! Már csak egy magyarul beszélő Siri-t szeretnék ;)

[ Szerkesztve ]

(#85) Mr.Silkó válasza sutitomi (#77) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Megy rögtön, pontosan ahogy mondod. 5 perce fizettem a Watch-csal a posta futárnál (MPL), érintéssel, gond nélkül. PIN-t viszont kért a terminál.

(#86) Atikusz


Atikusz
senior tag

OTP Simple prepaid kártyát viszont nem lehet hozzáadni a Wallethez.

(#87) vicze válasza natë (#83) üzenetére


vicze
félisten

Részben de. Kisebb bankok azért nem szívesen fizetnek az Apple-nek ezért. OTP nyilván megengedheti magának a némi veszteséget, mert hát fizet az ügyfél eleget, de pl. egy Takarék Szövetkezet nem.

(#88) natë válasza vicze (#87) üzenetére


natë
nagyúr

Akkor go mindenki OTP-hez! ;]

(#89) vicze válasza natë (#88) üzenetére


vicze
félisten

Akarod mindenki: Go mindenki el OTP-től! ;]

(#90) Atlantis


Atlantis
veterán

Üdvözlendő, de túl késő...nekem.

Viszont arra talán jó lesz, hogy a Google és a Samsung is beröffenti itthon a saját megoldását.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#91) sztanozs


sztanozs
veterán

Sajna Simple kártyával nem megy... Pedig lett volna értelme.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#92) Atikusz válasza sztanozs (#91) üzenetére


Atikusz
senior tag

Hát igen. A Simple kártya pedig alkalmas a mobilfizetésre, NFC képes android telefonokon működik is.

(#93) sztanozs válasza Atikusz (#92) üzenetére


sztanozs
veterán

Pedig megérné most az OTP-nek, simán letarolná a mobilfizetéses piacot. Emiatt nem fogok OTP-s számlát nyitni, de a Simple kártyámat használnám mobilfizetésre (lehet, hogy az egész havi limitet is elhasználnám).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#94) Kasya válasza natë (#83) üzenetére


Kasya
nagyúr

Maga az OTP megoldasa nem tetszik, foleg hogy nagy innovaciokat emleget, de a Simple NFC is fizetos.

[ Szerkesztve ]

(#95) nozs23 válasza sztanozs (#93) üzenetére


nozs23
addikt

Nem érné meg. Legalábbis szerintem. Első körben kivárják hányan váltanak/nyitnak új számlát (részben) emiatt.
Ha lecsengett a hype, akkor jöhet a Simple verzió, mielőtt még a többi bank is elstartol.

(#96) sztanozs válasza nozs23 (#95) üzenetére


sztanozs
veterán

CIB már a kanyarban van (remélem az ERSTE is megcsinálja még a nyáron - Ausztriában már szolgáltatnak).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#97) NGA válasza Pjotr (#76) üzenetére


NGA
addikt

Miért? Androidon már 2 éve megy hibátlanul :-)

Viszont jótanács azoknak, akik csak most kezdik:
Kell hozzá mobilnet, vagy wifi, mert 10 tokent tölt le, és ha elfogy kell neki a net.
Foxpost automaták nem szeretik, legalábbis pécsett nem megy vele.

(#98) Mr.Silkó válasza NGA (#97) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Budán nincs gond a Foxpost automatákkal sem (korábbi androidos tapasztalat).

(#99) sztanozs válasza sztanozs (#96) üzenetére


sztanozs
veterán

Ezt találtam hozzá, ha minden jól megy lesz alternatíva hamarosan: [link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#100) odrif válasza sztanozs (#99) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Remélem is hogy az Erste lépni fog.

20 éve a Prohardveren

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.