Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) -=RelakS=- válasza NorbixD (#50) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez egy lista jó pár filmről, hogy milyen 4K.
Nem biztos, hogy benne van mind.
A realorfake4k.com jobb volt, de sajna tönkrement, eltűnt, stb.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#52) xatos3 válasza arnyekxxx (#44) üzenetére


xatos3
senior tag

Ha én 30 éves látom mit kell nézni , és az 50 éves nem látja szemüveggel se akkor kinek van igaza?

a saját értékrended nem érvényes mindenkire

(#45) ΞΔGLΞ ez neked is szól

bennem azt az érzést keltitek sajnos hogy nem tudjátok pontosan mit jelent a fokális felbontás, meg úgy egészében hogy működik az emberi látás

(nem azt mondom hogy alapfogalmakat nem ismertek, mert biztos hogy de, viszont tudományos, szemészeti szinten szerintem nem
egy olyan dologra próbáltam rávilágítani amit nem vettetek figyelembe)

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#53) arnyekxxx válasza xatos3 (#52) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a saját értékrended nem érvényes mindenkire

ez neked is szól

Mindemellett nem arról volt szó, hogy te mit látsz 30 évesen, hanem arról, hogy mekkora siker az amit akkor lehet észrevenni ha előtte elmagyarázzák mit kell észrevenni.

(#54) xatos3 válasza arnyekxxx (#53) üzenetére


xatos3
senior tag

Nem érted.

Én arra kértelek hogy vedd figyelembe hogy 2 oldalú az érme, te pedig egyoldalúan látod.
Kinyitni akartam a szemed, nem elfordítani.

"Mindemellett nem arról volt szó, hogy te mit látsz 30 évesen, hanem arról, hogy mekkora siker az amit akkor lehet észrevenni ha előtte elmagyarázzák mit kell észrevenni."

csak ismételni tudom magam:

nekem nagy siker hogy magamtól látom
de egy másik embernek el kell magyarázni mert nem látja akkor te honnan tudod hogy neki az sikerélmény-e?

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#55) BiP válasza xatos3 (#54) üzenetére


BiP
nagyúr

Bizony, kétoldalú.
Pl. az asszonynak nem rossz a szeme, látja a különbséget, ha mondom neki, de totál nem érdekli.
Neki bőven elég a 720p is. Neki semmi felárat vagy extra időt/tárhelyet nem ér az, ha valami fullHD vagy 4k. Látja, hogy jobb, de nem szempont.
Rokonom meg nagy filmfogyasztó, mégis dvdripeket néz.

Ma már tök olcsón lehet 4K tévét venni, mint pár éve FullHD-t, viszik is a népek, de 1. valódi 4k forrás kevés van, ill. 2. a többség nem látja, mert olyan a szeme vagy nem tudja mit kell figyelni vagy egyszerűen nem érdekli. Sőt, biztos sokan vannak vele úgy, hogy még érdekelné is, de áldozni már nem hajlandó rá.

És bármennyire felbontás-buzi vagyok, el kell fogadnom, hogy egy jobb fullHD már bőven élvezhető szintet hoz az emberek >90%-ának, így a 4K-nak nehéz dolga van. 8K-ról már nem is beszélve.

(#51) -=RelakS=-: Ó, nem tudtam, hogy behalt az oldal, régen néztem. De szerettem, tök jó volt.
De a szimpla lista is több, mint a semmi.

[ Szerkesztve ]

(#56) Ragnar_ válasza fanti (#20) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Meglátásom szerint egy tisztességes, nem akadozó és kockásodó HD film tökéletesen elegendő számomra arra, hogy akár egy jó filmsorozatot, vagy épp egy természetfilmet megnézzek, mert ugyan picikét a 4K csakugyan szebb, élesebb, de magam részéről teljesen fölöslegesnek tartom a 4K-t is, csak mint érdekesség játszik nálam, lényegi, gyakorlati haszna semmi....8K? Minnnnnek?"

Írták előttem is, a 4K akkor igazán szükséges, és előnyös ha te 2.5m-ről szeretnél 55-60"-os TV-t nézni, de úgy, hogy nem a pixeleket szeretnéd számolni. Bizonyos nézési távolságon túl nem látod igazán a különbséget, vagy nem lesz nagyon szembetűnő. Mondjuk ugye egy 8K TV-nél akkor már 2.5m távolságról egy kb. 100-120"-os kijelző sem lesz pixeles.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#57) ΞΔGLΞ válasza xatos3 (#52) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De ez most, hogy jön ide, hogy fokális felbontás?
Te nem érted, hogy én miről írtam, vagy én nem értem, hogy ő miről, vagy mi van? :)
Van egy táblázat és azt nagyon jól behatárolták a hozzáértők, ahol megvan adva, hogy bizonyos tartalomnál és tv méretnél, ha nem SAS a tévénéző, pedig én az vagyok :DDD, akkor nagyjából hol kell ülni, állni a tévétől, hogy lásd is, amit egyébként messzebbről már nem, vagy csak alig látnál.
Na most a 100 centis tévé, 2.6 méterről az kicseszettül a közelében nincs ennek a táblázatnak, kb az én 82-es tévémről is 4K-nál már határeset, de inkább 2 méter. Nem 82 centi, hanem 82 coll!

[ Szerkesztve ]

(#58) BiP válasza ΞΔGLΞ (#57) üzenetére


BiP
nagyúr

82"-os tévénél ha 2 méterre állsz, az a 4K-FullHD közti különbség érzékelés határán van?
Ennél még a kertben élő vakondunk is jobban lát :)

[ Szerkesztve ]

(#59) xatos3 válasza ΞΔGLΞ (#57) üzenetére


xatos3
senior tag

én akkor látom a 4k-t 120 centis tévén, ha 120 cm-re ülk tőle, tehát csak monitornak jó :DDD

de a 4k megint egy másik tészta mint a hd

(#55) BiP igen így is fogalmazhattam volna :)

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#60) ΞΔGLΞ válasza BiP (#58) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem nem rossz a szemem egyáltalán, de a 2.5 méter még egy ekkora dögnél is muszáj, hiába a szarkazmusod.
És most itt valós 4K tartalomról beszélünk, nem felkonvertált, meg egyéb hülyeségekről.

Ez a táblázat meg nem hülyeség...Szinte majdnem pontos.

[ Szerkesztve ]

(#61) xatos3 válasza ΞΔGLΞ (#60) üzenetére


xatos3
senior tag

és azt tudod-e hogy ez a táblázat a legkisebb nem képpontos nézési távolság, vagy az ajánlott? mert nekünk nem derül ki

Megértheted ezt a táblázatot hogy miért van így ahogy, ha kicsit értelmezed a fokális felbontást fogalmát.
Így kaphatsz egy átfogó értelmező tudást. Segíteni akarok, nem szenyózni :)

wikipédiára fel!

vagy itt egy gyorstalpaló, és még a vsauce is be van linkelve alá

https://index.hu/tudomany/til/2018/10/13/hany_megapixeles_a_szemunk/[link]

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#62) ΞΔGLΞ válasza xatos3 (#61) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tényleg kell válaszolnom erre a kérdésre, vagy talán neked is jobb lenne a wiki-t olvasni, mielőtt a fokális felbontást behoztad ebbe a frankó témába. :)

(#63) -=RelakS=- válasza Ragnar_ (#56) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Bizonyos nézési távolságon túl nem látod igazán a különbséget, vagy nem lesz nagyon szembetűnő.

Én azt vettem észre, hogy játékokban FHD-4K különbség ordít (42-43"-on nézve), 5"-os telefonnal "leszimulálva" a 8K-t még mindig látni valamennyire a különbséget a 4K-hoz képest (kontrasztos éleknél persze).
A filmek/fényképek viszont annyira más "felépítésűek", hogy amíg nem látom szabad szemmel a 8K-t 8K-s kijelzőn, addig nem vagyok róla meggyőződve, hogy megéri. Sajnos még értelmes 4K filmet sem nagyon láttam, vagy csak youtube-on pont letojtam, hogy 4K a videó :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#64) BiP válasza ΞΔGLΞ (#60) üzenetére


BiP
nagyúr

Valós 4K tartalomnál még inkább kijön a különbség.
Csak nekem életszerűtlennek tűnik, hogy egy 82"-os szörnyeteget a táblázat szerint 1,5 méterről nézzek, hogy kijöjjön a 4K előnye. (kisebb a távolság, mint a tévé átlója :) )
Olyan távolságról szerintem be sem látnám az egész képet.

(#63) -=RelakS=-: Ez a jelenség nekem a skálázásnál tűnt fel. Ha egy játék volt kisebb felbontásról felskálázva, ordítóan zavaró volt, homályos, stb. míg egy filmnél nem vészes, ott csak annyit látsz/érzel, hogy kisebb a felbontás.

[ Szerkesztve ]

(#65) #72042496 válasza -=RelakS=- (#63) üzenetére


#72042496
törölt tag

"A filmek/fényképek viszont annyira más "felépítésűek","

Korábban volt szó erről, pl. ebben a topikban is.

(#66) ΞΔGLΞ válasza BiP (#64) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Csak nekem életszerűtlennek tűnik, hogy egy 82"-os szörnyeteget a táblázat szerint 1,5 méterről nézzek, hogy kijöjjön a 4K előnye.

Mert az is. :)

Példa: Samsung UBD-K8500 lejátszó, van jó pár nagyon szép természetfilmem, kb 77GB a másfél óra filmenként ...
Van egy (több) olyan részlet, hogy a canyon mögül kiszállt két madár, nagy terepről van szó, jobb felső sarokban, csak 2 méteren belül lehetett kiszúrni a 82 collos tévén, mert annyira picik voltak. De ott voltak.
A felbontás, hogy így fejlődik az ok, nagyon jó, de emiatt bizony, ha valaki tényleg kíváncsi az apró részletekre is, akkor közel kell menni. Na, emiatt nem tud már érdekleni, pl a 8K és akkor már ott áll 16K is várva, hogy megjelenhessen...

[ Szerkesztve ]

(#67) -=RelakS=- válasza BiP (#64) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

120 centiről a 43"-os FullHD tévé már frankó volt, szóval van alapja. Az meg, hogy már be sem látnád az egész képet ... igen, egy bizonyos képméret felett már pont annyira tudsz fókuszálni az egész monitorra, mint amúgy az egész látómeződre :D

(#64) BiP
Felskálázás és alacsonyabb felbontású, azonos méretű monitor között kb az a különbség, hogy a felskálázáskor nem zavarnak a monitor böhöm subpixelei :D
FHD->UHD felskálázást feltételezve persze (Pl Quake Champions, Doom 2016 50%-on), különben még benéz az interfrencia a két különböző felbontás között (nem egyformák a pixelek), ami randa.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#68) PuMbA válasza xatos3 (#61) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a cikk azért félrevezető, mert le van hozva feketében jól kiemelve az ~500 megapixeles szám, de a videóban pedig azt hozzák ki / az a lényeg, hogy ahova éppen nézel, azt az egy kis szeletet a látómeződben 7 megapixelben látod kb. a többit, ami a perifériás látásodban van, viszont csak 1 megapixellel.

[ Szerkesztve ]

(#69) -=RelakS=- válasza #72042496 (#65) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Este jobban megolvasom :D

Ezekkel a felbontásos vitákkal mondjuk az a baj, hogy jobb híján én játékokból érzem a különbséget, különösen akkor, ha nem támogatja a játék az élsimítást. Ha megállok nézelődni, akkor bűnronda a kép FHD és UHD felbontáson is, de amint mozgok, teszek-veszek, akkor FHD-n még zavar, UHD-n meg azt vettem észre, hogy pont letojom a cakkos széleket.
Sajnos eddig egyetlen UHD filmem van otthon, az is fake 4K, csak hát a Ready Player One-ból meg kellett a maximum kiadást venni XD Megnézni mondjuk még nem sikerült... :O

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#70) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

a 2020-as tokói olimpia versenyszámait 8K-ban is sugározzák, és hogy addigra minél több lakásban, háztartásban ott legyenek az ezek vételére és megjelenítésére képes eszközök.

Japánban, estleg még az USA-ban még ok, de itthon ez lesz fasza 1080i.

(#71) duke


duke
aktív tag

Szerintem a tavolsag es a felbontas problemajat meglehetne ugy hatarozni, hogy ket vonal milyen tavolsagbol lathato. Huzni ket 1 pixel szeles vonalat egymastol 1 pixel tavolsagra, es az legyen az optimalis tavolsag amig meg latszik a ket vonal. Ez persze szinfuggo is hogy mennyire lehet a ket vonalat elkuloniteni, a fekete vonalak jobban latszodnak feher alapon mint forditva.

(#72) #72042496 válasza duke (#71) üzenetére


#72042496
törölt tag

"szinfuggo is hogy mennyire lehet a ket vonalat elkuloniteni"

Filmeknél ráadásul nincs is pixelenkénti mintavételezés a színekre (ld. chroma subsampling), ott az ilyen részletek már csak emiatt is mosódnak. De megjelenik a blur és a grain is. Ezért a javaslatod inkább pixelpontos grafikánál működhet.

[ Szerkesztve ]

(#73) -=RelakS=- válasza duke (#71) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ahogy írták, ez inkább pixel pontos grafikára jellemző szintetikus teszt lenne.
Pl most jól olvasom, amit írok (32", UHD, 100% nagyítás, Chrome), de egy kicsit homályos. Ha kétszer ennyi pixelből állna (fele ekkora pixelméret), akkor sem látnám jobban, ellenben számítógéphez képest valószínűtlenül éles lenne a szöveg. Tapasztalatból írom :) (15"-os UHD laptop, 200%-on használva)
Az meg, hogy mennyire lehet elkülöníteni, árnyalatfüggő is. Monitor távolságba helyezve egy 5"-os FHD telefont, egy élelmosás mentes fehér vonalat fekete háttéren akár akkor is ki tudok szúrni, ha kihasználja a kép a telefon felbontását. Ha más, jóval közelebbi árnyalatok vannak, akkor már lehet, hogy a 22" FHD monitoron sem tűnik fel. Egy fényképen/filmen meg aztán végképp nincsenek olyan hirtelen átmenetek, amit szabad szemmel kiszúrhatnál azonos felbontáson.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#74) #72042496 válasza -=RelakS=- (#73) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet, hogy az extra magas PPI segítene rajta, anélkül viszont a Chrome hajlamos undorítóan renderelni a betűket. Ez számomra épp a PH! fórumon a legszembetűnőbb. Nézd meg Firefox alatt, szerintem sokkal szebb, és jobban olvasható.

De a Fototrend pl. már Chrome alatt is oké, úgy emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#75) -=RelakS=- válasza #72042496 (#74) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Amikor még azt a laptopot használtam, akkor Firefox volt az irányadó :)
Most is csak melóban krómolok, otthon firefox. Különbség? A Chrome "szépen" rendereli a betűket, csak cseszik pixelhez igazítani, ami ilyen méretben fontos. Nem véletlenül vannak ehhez adatok a betűtípusokban. A Firefox viszont tojik az egészre, és élsimítás nélkül rendereli :D 200%-os méretben mindkettő jól olvasható persze.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#76) koko52


koko52
veterán

Eközben itt a HD csatornán jön a felskálázott SD....

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#77) Feri1984 válasza fanti (#20) üzenetére


Feri1984
tag

Szia!

Kerdeznem,hogy megnezted-e a videok bitrate-jat?
Ha csak ugy szeded le,hogy megnezed a cimben a 720p/1080p/2160p jeloleseket es az nfo-t nem olvasod akkor tenyleg szedhetsz le olyan minosegi filmeket ahol nem lathatsz kulonbseget fullHD es 4K kozott.

FullHD es FullHD film kozott is van kulonbseg hiaba azt irjak mindketto 1080p.Egyik 15 giga masik 27giga.
es itt nem csak a tobb nyelvi szinkron okozza a nagyobb terjedelmet,hanem a video bitrate-ja nagyobb,jobb a kepminoseg!

Ha tenyleg eszre akarod venni a kulonbseget akkor a 4K-s film video bitrate-ja legalabb 70 Mbps de inkabb nagyobbnak kell lennie!

Tehat nezd az nfo-t vagy tech infot ahol irjak a video bitrate-t!
Remelem segitett!

(#78) DeathAdder válasza Feri1984 (#77) üzenetére


DeathAdder
veterán

Akármilyen gyenge bitráta olyan nincs hogy egészséges ember ne lásson ordító különbséget 60"-on SD és 4K között :N
Nálam 60" FHD plazmán is nézhetetlen az SD, el sem tudom képzelni hogy nézhet ki egy 4k megjelenítőn ahol 4x annyi pixelen néz ki jól a 480p.

Egyébként szerintem a FHD vs. felskálázott 4k közti különbség is simán látható, múltkor véletlen egy olyan filmet töltöttem le, és kb. azonnal ledöbbentem hogy mennyivel szebb a kép mint azt megszoktam :DDD

(#79) #72042496 válasza DeathAdder (#78) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért a komolyabb 4K tévékben elég jó ám a scaler. Nekem LG 65C8 van, három méterről nézve nem mondom nézhetetlennek a 480p-t, de hogy van egy határozott VHS-feelingje, az biztos. :)

"Egyébként szerintem a FHD vs. felskálázott 4k közti különbség is simán látható"

Persze, de ne rontsd el a fake 4K crowd örömét. :)

(#80) fanti válasza Joshi (#21) üzenetére


fanti
addikt

Tényleg?

Mert ez nem az?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#81) fanti válasza ΞΔGLΞ (#60) üzenetére


fanti
addikt

Kis sámlit nem csomagoltak a TV mellé, hogy arra ülve nézzem a 4K-t másfél méterre a TV-től!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#82) Joshi válasza fanti (#80) üzenetére


Joshi
titán

IPS 60Hz 8bit+frc panel, ez kb alkalmatlan a HDR-re. ;] Amúgy nagyon jó. :DDD LG-ből csak OLED-et. ;)

(#83) fanti válasza Joshi (#82) üzenetére


fanti
addikt

Gondoltam.

Érdekes ez a PH.

Alaplap : 100K alatt csak a hobbygamereknek van alaplap
VGA : 1080Ti a belépő a FullHD játékokba
Fejhallgató : Sennheiser alatt mind egy nagy sz@r
TÁP : Platinum minősítés alatt csak ócskavas
Klaviatúra : mechanikus legyen, de abból is az olyan 50-70k-s kategória kell
Egér : 30-ért már van használható egér....de az még megmosolyogtató
Erősítő : Csöves erősítő külön jobb és bal csatornára az alap
Fényképezőgép : Nikon D7500 már jó egy kezdőnek elbohóckodni

Köszi!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#84) Joshi válasza fanti (#83) üzenetére


Joshi
titán

Az a lényeg hogy neked legyen jó, ha ez meg van akkor mindenki happy. Attól még vannak kategóriák minden téren. ;) Egyébként csak a felbontástól nem lesz jobb egy tévé sőt, pont az egy olyan tulajdonság, ami pontosan mérhető és kiszámítható. Mármint hogy adott képátlóhoz és nézési távolsághoz szükséges-e. Persze ma már minden tévé 4K, szóval nincs miről beszélni.

(#85) zseko válasza Joshi (#84) üzenetére


zseko
veterán

Szóval ha nem pont ott ülök ahol ideális, akkor inkább vegyek szarabbat, mert úgyis mindegy. Ez kb. azzal a marhasággal egyenértékű, mint mikor meg akarták magyarázni, hogy procit és vga-t csak egyszerre lehet cserélni, tehát felejtsem is el, hogy most csak úgy simán vga-t cserélek, pláne azt amit kinéztem, mert az már túl erős a cpu-hoz, így vegyek szarabbat (nem számít, hogy épp marginális különbség van váratlan akció miatt, cpu-t meg két hónap múlva fogok cserélni), mert úgy az optimális...

HR24.hu

(#86) zseko válasza Feri1984 (#77) üzenetére


zseko
veterán

Én egyszer utána akartam nézni, hogy mi a minőségi követelménye a fullhd videónak. Csak annyit találtam, hogy: a felbontás 1080p. Olyat, mint hogy a bitrate xxMbps-től nagyobb, semmit. Innentől kezdve gyakorlatilag ezen definíció szerint aminek a felbontása 1080p, az fullhd, tehát ha egy 360p-s videót átkonvertálok 1080p-be, akkor az fullhd...

HR24.hu

(#87) ΞΔGLΞ válasza zseko (#85) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szóval ha nem pont ott ülök ahol ideális, akkor inkább vegyek szarabbat, mert úgyis mindegy

Ennél jobban megfogalmazni már nem is lehetett volna. Vagyis ebben az esetben ez pontosan így van, ha látni akarod a nagyon apró részleteket, akkor igen. Nem egy olyan típus van, ami csak papíron 4K.
A vga, processzor párosnak meg valóban úgy van értelme, ha a processzor kitudja hajtani a vga-t, ha nem, akkor felesleges bele, de csak akkor, ha a jövőben nem lesz hozzá proci is véve. A te esetedben ez más volt, viszont a 4K felbontáshoz ennek a két hardvernek semmi köze, mint ellenpélda.
Nem hülyeségből meg hasra ütésszerű árakat találnak ki a gyártók, ha az egyik tv, csak példa 500 ezer és 1 millió között van,a másik, meg 150-200 ezer és most ugyanakkora méretről beszélünk, akkor egy valós 4K tartalomnál, kb ég és föld lesz a különbség a drágább javára. A prémium panelt és frankó képminőséget bizony kiköhögtetik a vásárlóval a gyártók. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#88) Redneck válasza ΞΔGLΞ (#60) üzenetére


Redneck
veterán

Nehezen képzelem el, hogy 110 centiről bámuljak egy 152-cm-es 4K TV-t de biztos meg lehet magyarázni ez miért jó. Jó lesz az nekem 3-3,2 méterről is. :U

Már ha abból indulok ki, hogy 2,4-2,6 méterről is látom a különbséget 720p-1080p között egy 102-es TV-n.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#89) Medocsabi válasza Redneck (#35) üzenetére


Medocsabi
addikt

Igenám, de akkor odalenne a "digi olcsó" fantazmagória ;)
Lenne hiszti ám, hogy meg kell fizetni ennek az árát. Szóval jó lenne, de nálunk SOSE lesz 4k. A lakosság legnagyobb részét (aktív tévézők) 70+-osok teszik ki, ennek borzasztó nagy százalékánál analóg(!!!!!!!!) tv van. Szerinted ők majd fognak 4k tv-t meg boxot külön távirányítóval venni? :N
Mondom ezt úgy, hogy személy szerint örülnék ennek, még ha nem is nézek kifejezetten tévét, inkább csak a konzol miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#90) fanti válasza Medocsabi (#89) üzenetére


fanti
addikt

Ja, pontosan!

Régebben elég volt egy kurv@ tv, bekapcsoltad, oszt nézted.

Most....
Rúter, petsopbox, iptv, három távkapocs, szegény nyugger azt sem tudja hogy mi a f@szt kell nyomkodnia...HDMI...UTP...mivan?
Ő szerencsétlen csak a szulimánt szeremé megnézni, és letojja hogy milyen felbontásban, csak legyen kép meg hang...de még az sincs neki, csak egy jó nagy "No signal! vagy jobb esetben "Nincs jel" úszkál a képernyőn....igaz az legalább 1080p-ben :))

Szóval ez a 8K.....térjünk vissza rá 20 év múlva...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#91) Márton válasza lenox (#22) üzenetére


Márton
nagyúr

Van ebből vhol letölhető minta?
Vagy amit most sugároznak. Csak grabbel már valaki.
Kiváncsi lennék pengeéles 8k-e vagy csak olyan mint egy 100%-ban kihasznált 4k, ami fel van nagyítva,

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#92) lenox válasza Márton (#91) üzenetére


lenox
veterán

Sokfajta 8k kamera van mar, szoval elo adasban tobbet is lehet hasznalni, de letoltheto ingyenes sample-t azt csak redhez tudok:

https://www.red.com/sample-r3d-files

Nyilvan penzert van egy csomo letoltheto.

Ami adasba megy arrol nem tudok letolthetorol.

(#93) Márton válasza lenox (#92) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi
akkor várok egy műholdas capture-re, mert valami azt súgja nekem, 8k-8k, de a valós részletesség nem több mint egy fullos 4k anyagnak. De ne legyen igazam. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#94) lenox válasza Márton (#93) üzenetére


lenox
veterán

Hogy mered a valos reszletesseget? Amugy elvileg 80-90 Mbps HEVC streamet hasznalnak, szoval a jelenlegi 4k streameknel sokkal jobb.

(#95) Márton válasza lenox (#94) üzenetére


Márton
nagyúr

Szemre :DD
A mostani 4k anyagoknál is megmondom mennyire használja ki a lehetőségeket..
Sajnos az eddig látottak nagyobb része nem használja ki.
(kb. ugyanaz a helyzet mint mikor jöttek a fullhd ócsó kamerák, kis szenzor, kis bitráta, gagyi optika, de papíron fullhd. Aztán egy broadcast SD anyag sokkal kellemesebb volt a szemnek ezekkel szemben. Tv-ben dolgoztam)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#96) BiP válasza Márton (#91) üzenetére


BiP
nagyúr

Youtube-on is van már pár 8K-s videó. [link]
Biztos agyon van tömörítve, de 4K-nál talán jobb így is. (4K tévén meg gyönyörű lehet.)

(#97) Márton válasza BiP (#96) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen ismerem ezeket, de nem tekintem szuper 8k-nak.
1:1 nagyításban nézve egy fhd monitoron olyan élesnek kéne lennie, mint a legjobb fhd videók.
Ezek az 1:1 crop-ok olyanok :F

Tudom, youtube tömörítés, de akkor is. statikusabb jelenetnél a felbontásnál látszódnia kéne, hogy jobb mint a 4k, de én nem ezt látom. Ezért vagyok kiváncsi, mi jön majd a műholdon.

Meg aztán a 8k-t ha 2m-ről is nézed (ennél közelebb már fárasztó filmet nézni sztem), mekkora kijelző kell hozzá? Min. 100"

És mi van ha a kényelmes 3-3.5m-ről néznéd?..

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#98) lenox válasza Márton (#97) üzenetére


lenox
veterán

Ezek a chartok felrevezetoek am, mivel arrol szolnak, hogy ebbol a tavolsagrol latsz (majdnem) minden reszletet egy pixelnyi reszleteket is tartalmazo kepen. Amugy azt hozzateszik, hogy egy kontrasztos pixelt messzebbrol is meglatsz, azt meg nem teszik hozza, hogy a kameraval felvett mozgokepek altalaban nem pixelnyi reszleteket tartalmaznak, hanem nagyobbat (es akkor meg a tomoritesi artifaktokrol nem beszeltunk).
Szoval a valosagban az igaz, hogy az ott levo tavolsagbol latsz meg (majdnem) minden pixelnyi reszletet tetszoleges adott felbontasu allokepen, de egy atlagos (lassu mozgast tartalmazo) mozgokepen meg joval messzebbrol is kulonbseget tud tenni az atlaguser az adott felbontasu es a fele felbontasu video kozott.
Emellett a consumer videok ugyebar 420-asak, tehat szininfo csak 2x2 pixelenkent van, abbol kifolyolag egy szep piros valami szele az maris fele felbontasu, szoval 8k-ban is csak 4k. Tehat en nem aggodnek annyira.

(#99) Márton válasza lenox (#98) üzenetére


Márton
nagyúr

Tisztában vagyok ezekkel
Most nézek egy 55" 4k tv-t 3.2 méterről és ugyanazt az élességet látom jó minőségű fullhd anyaggal mint 4k-val. A szemem még 20/20-as.
(az más kérdés, hogy én ezt a passzív 3d miatt vettem és nézem ebből a távból, mert így nem látszanak már a csíkok)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#100) -=RelakS=- válasza Márton (#97) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Videót tudod linkelni, amiből vannak a cropok?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.