Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joe979


joe979
aktív tag

Poresz hamarabb lesz ;]

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#2) atus72


atus72
senior tag

Értem, tehát mától nézhetnek monoszkópot 8K illetve 4K-ban.

(#3) Tidus válasza atus72 (#2) üzenetére


Tidus
addikt

Igen, nálunk ez a hír felfoghatatlannak hihetetlennek, és egyben feleslegesnek hangzik, tűnik.

(#4) UnA válasza Tidus (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

Mert máshol bezzeg? :N

(#5) Lacok


Lacok
őstag

Falura meg jó a HD adás is. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#6) myckie2 válasza joe979 (#1) üzenetére


myckie2
őstag

8k-ban sem jobb nézni a kockákat. :(

(#7) #10949376


#10949376
törölt tag

Mo mi van hd ready? Vagy az is csak sd feljavítva?
Vagy valós fullhd van már?

(#8) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

"A 8K csatorna mellett 12 darab 4K felbontású is bekerült a csomagba..."

Inkább ez a lényeg.

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#9) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Na, akkor 25 év és mi is nézhetünk ilyen adásokat..janem.

(#10) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Király! Akkor 5-6 év múlva nálunk is elindulhat! Vagy túl optimista voltam? :D

(#11) doooo


doooo
veterán

Elsőre azt hittem a gombnyomás csak képletes dolog... Nos, nem semmi egy gomb... :DDD

(#12) DeathAdder válasza SkyLine3000 (#10) üzenetére


DeathAdder
veterán

Aha :DDD azt aláírnám, ha 5-6 év múlva minden csatorna műholdvevőn jönne FullHD-ben.
Vicc hogy 2019 hajnalán nevetségesen alacsony bitrátájú SD-be vagyok kénytelen nézni a Premier Leaguet (ami miatt egyébként előfizetek az egész cirkuszra) :DDD

(#13) PuMbA válasza atus72 (#2) üzenetére


PuMbA
titán

Arról van információ, hogy a 2001: Space Odyseey filmmel indítanak, ugyanis nem rég szkennelték újra és adták ki 4K-ban, de ezek szerint 8K-ban szkennelték :)

[ Szerkesztve ]

(#14) zseko


zseko
veterán

"A rendezvényen ismét elhangzott, hogy kiemelt cél az, hogy a 2020-as tokói olimpia versenyszámait 8K-ban is sugározzák, és hogy addigra minél több lakásban, háztartásban ott legyenek az ezek vételére és megjelenítésére képes eszközök."

Semmi akadálya, hogy legyen egy a háztartásunkban, postázzanak egyet csak nyugodtan, örömmel felszerelem :DDD

HR24.hu

(#15) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy vajon tényleges 8K tartalmat adnak-e, vagy egyelőre még "csak" felskálázott 4K meg FHD adásokat. Mert demó filmek vetítésére szvsz nem elég egy csatornának, még ha presztízs értéke is van.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#16) BiP válasza Tidus (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

Nálunk már ettől a ponttól felfoghatatlannak és hihetetlennek hangzik:
"a vállalat tartotta magát az előzetes tervekhez"

(#17) izee válasza BiP (#16) üzenetére


izee
senior tag

Jaja, abszolút.
Útfelújításban van mit ellesni, de annyira komolyan mondom, hogy kifejezésre juttatni nem tudom.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#18) buherton válasza BiP (#16) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Egyetértek. Nagyon jól esne a kiszámíthatóság és a szavahihetőség. :(

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#19) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

PS5 mellé jó lesz :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#20) fanti


fanti
addikt

Most erre mit mondjak?

Vettünk 150centis 4K TV-t a nyáron Alzától.
Töltöttem le olyat, hogy ugyanazt az anyagot SD, HD, FHD, 4K-ban, majd megnézegettem őket egymás után és összevissza is.

Háááát, a 4K az kb. semmi előrelépés a FHD-hoz képest, az SD és a FHD között van látható különbség, de! Amennyiben egy akciófilmről van szó, ez teljesen irreleváns, mert az SD képminősége is pont jó arra, hogy élvezzem a filmet.
Természetfilmeknél, nos ott igen, pláne valami erdős dzsungelesnél látom a 4K-t, és tényleg szebb a FHD-nél, de ennyi.

Meglátásom szerint egy tisztességes, nem akadozó és kockásodó HD film tökéletesen elegendő számomra arra, hogy akár egy jó filmsorozatot, vagy épp egy természetfilmet megnézzek, mert ugyan picikét a 4K csakugyan szebb, élesebb, de magam részéről teljesen fölöslegesnek tartom a 4K-t is, csak mint érdekesség játszik nálam, lényegi, gyakorlati haszna semmi....8K? Minnnnnek?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#21) Joshi válasza fanti (#20) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy normális tévét kellett volna venned. ;]

(#22) lenox válasza Necroman_Mk2 (#15) üzenetére


lenox
veterán

Igen, mar van egy csomo 8k kamera, vettek is egy csomot, nem kell felskalazniuk. Persze korabban vagy mas altal keszitett anyagot gondolom felskalaznak, de tudnak 8k tartalmat felvenni igeny szerint.

(#23) Ghard válasza fanti (#20) üzenetére


Ghard
őstag

Ne a szomszéd ablakából nézd a tévét :DDD Kb 3 méterről nézve egyértelműen szebb 150 centis tévén a 4k mint a 1080p. Ha messzebbről nézed, akkor a kisebb felbontást is jónak látod. De ettől még engedd meg, hogy más örüljön a 8k-nak, ha ki tudja használni ;)

(#10) SkyLine3000
2010ben már elérhető áron voltak a fullhd tv-k/monitorok. Még most 2018 végén is esetleg kábelen van 30 hd csatorna (amiből 10 semmitérő közszolgálati).

[ Szerkesztve ]

(#24) zooly


zooly
aktív tag

Muholdat emlitenek nem kabelt, onnantol mar csak az a kerdes hazankbol ralatni-e olyan muholdra amire atjatszak :) Szerintem 4k adast tuti lehet mar fogni (max nem magyar nyelvut).

https://www.ratingraph.com/

(#25) AVhelper válasza Necroman_Mk2 (#15) üzenetére


AVhelper
senior tag

A NASA által a Nemzetközi Űrállomásról készült 8K felbontású földről készült felvételei, Stanley Kubrick 2001 – Űrodüsszeia című alkotásának 70 mm-es filmnegatívjáról a Warner Bros. által restaurált 8K változata kerültek műsorra december 1-én.

További 8K felbontású műsorként a világ három vezető szimfonikus zenekarának – köztük a Bécsi Filharmonikusok – koncertfelvételei, a Louvre és Hokusai Katsushika japán képzőművész világszerte híres műalkotásairól készült felvételek, élő szumó birkózás, természet- és dokumentumfilmek, mint a Tutanhamon kincsei, valamint TV-drámák lesznek láthatóak. 2019 márciusában a csatorna leadja majd a szintén 70 mm-es filmszalagra forgatott My Fair Lady című filmklasszikus helyreállított 8 K verzióját.

Itt és itt olvashatóak a részletek.

(#26) v3g374


v3g374
tag

Nem csesztetésből, de Isida Maszatosi a neve az úrnak.

[ Szerkesztve ]

(#27) ServerWorks válasza fanti (#20) üzenetére


ServerWorks
tag

Mi a különbség a HD és az FHD között a Te szóhasználatodban?

(#28) ufocsalad


ufocsalad
tag

:F ez már eléri azt a felbontást mint a katódsugárcsöves régi TV-k? :B

(#29) Cefet


Cefet
aktív tag

Természetfilmet néztünk 4k-ban, és bizony még most is könnybe lábad a szemem, ha arra gondolok, hogy milyen. A lényeg inkább az, hogy milyen tartalommal tudják megtölteni azt a 4, vagy 8k-t. Mert amilyen retekszarszutyok műsorok mennek a tévében, arra az SD is pocséklás.

(#30) TomFace válasza Ghard (#23) üzenetére


TomFace
tag

Én inkább 1-2 métert mondanék, ott még nem pixelesedik ki a kép, viszont a közelség miatt a legtöbb részletet lehet látni :)

Egyébként az a fő baj, hogy tudomásom szerint Hollywood még mindig 2k-ban készíti a filmeket a drága CGI miatt, és csak utólag kerülnek felskálázásra. Gyakorlatilag nagyítóval kell keresni az olyan kontentet, ami valós 4k.

(#31) Redneck


Redneck
veterán

Frankón tolják a japánok. Itthon kiegyeznék ha jelenleg 1080p lenne minden csatorna, és pár már 4K-ban is pörögne. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#32) PuMbA válasza fanti (#20) üzenetére


PuMbA
titán

"Töltöttem le olyat, hogy ugyanazt az anyagot SD, HD, FHD, 4K-ban, majd megnézegettem őket egymás után és összevissza is."

Ha 2K-ban elkészített filmet töltöttél le 4K-ban, akkor nem fogsz látni nagy különbséget :) Valódi 4K esetén már bőven látható a különbség nálam 43 colon.

[ Szerkesztve ]

(#33) ΞΔGLΞ válasza fanti (#20) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A 4K részletességhez közel kell ülni a tévéhez. Ez van, különben megcseszheted...
Melyik tv ez?
Mert azért egy minőségi panelon rendesen látni a különbsége(ke)t, mint egy sima HD-ban.

(#34) ΞΔGLΞ válasza Redneck (#31) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ahhoz sávszél is kellene, ami nincs egyiknek sem...

(#35) Redneck válasza ΞΔGLΞ (#33) üzenetére


Redneck
veterán

Ezt sosem értettem. 2,6 méterről is látom a különbséget SD, 720p, 1080p között, pedig nem vagyok sasszem, és a készülék 102 centis.
A hazai szolgáltatók színvonalát hagyjuk is... Digim van, a HD adók (1080i) rendben vannak, de lehetne több és mind 1080p. :U Elvégre 2018 van, és ez annyira még nem a világvége.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#36) SkyLine3000 válasza Ghard (#23) üzenetére


SkyLine3000
addikt

"2010ben már elérhető áron voltak a fullhd tv-k/monitorok. Még most 2018 végén is esetleg kábelen van 30 hd csatorna (amiből 10 semmitérő közszolgálati)."
Sajnos ez a realítás. A mi szolgáltatónknál is a 100valahány csatornából kb 25-30 lehet hd... És még mindig mennyi sd van!

(#37) ΞΔGLΞ válasza Redneck (#35) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor pedig sas szemed van, mert ekkora méretnél ez a távolság már durván messze van. :)
Hiába 2018, az lényeg, hogy minél több előfizető legyen, ahhoz meg sávszél kellene, ami nincs.
Lényegében a mennyiség számít és nem a minőség a szolgáltatóknál, lehet nézni a felkonvertált, meg tömörített 1080i-t. 4K adás meg szerintem 5 éven belül sem lesz, ha lesz, akkor a közpénzből fenntartott M1 lesz az első...

(#38) Redneck válasza ΞΔGLΞ (#37) üzenetére


Redneck
veterán

Na ezek szerint jó a szemem. A gyors dolgokat kifejezetten jól érzékelem, de az élességre nem mondtam volna ugyanezt.
"4K adás meg szerintem 5 éven belül sem lesz, ha lesz, akkor a közpénzből fenntartott M1 lesz az első..."
Jelen állás szerint esélyes. :(((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#39) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Hah nálunk meg már vannak FHD adások is. :K

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#40) xatos3 válasza ΞΔGLΞ (#37) üzenetére


xatos3
senior tag

A 102 centis tévé 2,6 méterről pont ideális a szem fokális felbontása miatt.
A legtöbb ember aki tudja mit kell nézni, észreveszi a full hd és alatta lávő közti különbséget.

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#41) DudeHUN válasza fanti (#20) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Minden rosszindulat nelkül írom most ezt: ha ekkora képméretnél nem látod a 1080p és 4K közötti különbséget lehet szemész szakorvoshoz kellene fordulnod.

Gamer for Life

(#42) arnyekxxx válasza xatos3 (#40) üzenetére


arnyekxxx
veterán

aki tudja mit kell nézni,

így azért könnyű...

(#43) xatos3 válasza arnyekxxx (#42) üzenetére


xatos3
senior tag

aki nem tudja mit kell nézni, az a 480p vs 4k-t is alig veszi észre... ez közhely így azért könnyű

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#44) arnyekxxx válasza xatos3 (#43) üzenetére


arnyekxxx
veterán

szvsz onnatól nevezhető valami igazi különbségnek, hogy nem kell elmagyarázni azt amit észre kell venni mert anélkül is észre lehet venni.

(#45) ΞΔGLΞ válasza xatos3 (#40) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A francokat már, mi ez, hogy tudja mit kell nézni, meg ideális, ha ő lát minden részletet egy valós pl természeti 4K HDR tartalomnál ekkora méretnél és majd 3 méterről, akkor neki valóban nagyon jó szemei vannak, pedig én sem panaszkodhatom. Illetve, ha te is, akkor neked is nagyon jó szemeid vannak.

Azért van nem egy olyan táblázat, amit nem hülyék találtak ki, hogy mi a nézési távolság egy tévénél méret és tartalom szerint az "átlaglátó" számára.
A 480p vs 4K összehasonlítás meg enyhén szólva is bullshit, aki ott nem lát különbséget, annak fehér botja van.

[ Szerkesztve ]

(#46) Synaptic


Synaptic
senior tag

Egy nagy nappaliban tuti mindenki odahúzza a hokedlit 260 cm -re a tv elé ?

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#47) NorbixD


NorbixD
tag

Üdv. mi nemrég vettünk egy LG OLED 4K tévét, sajnos az online és letölthető tartalmon kívül nem találltam 4K tartalmat rá. Két kérdésem volna:

Tud valaki 4Kban adó műholdas adást (esetleg olyat ami magyarul (is) beszél)?

Említettétek, hogy sok film nem valós 4K csak 2Król van felskálázva, ezt hogy tudom megnézni letöltés előtt?

[ Szerkesztve ]

(#48) PuMbA válasza NorbixD (#47) üzenetére


PuMbA
titán

iMDB.com-on minden film Technical specifications-énél ott van, hogy Digital intermediate (felbontás) :) Külföldön már van több 4K adás, Magyarországon nincs.

[ Szerkesztve ]

(#49) -=RelakS=- válasza ServerWorks (#27) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ugyan nem engem kérdeztél, nem nem erre gondolhatott?

HD - 720p/i
FHD - 1080p/i

fanti
Amit töltöttél le 4K anyagot, az nem csak felskálázás volt? A nagy különbség amúgy Youtube-on látszik, ahol a FHD mérethez kisebb sávszélességet rendelnek, és a részletek hajlamosak elveszni a tömörítésben. Jobbára ez nem észrevehető, de ha valami "Magyarország Madártávlatból", vagy hasonlót nézel, ott azért kitűnik.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#50) NorbixD válasza PuMbA (#48) üzenetére


NorbixD
tag

köszi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.