Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Márton válasza -=RelakS=- (#100) üzenetére


Márton
nagyúr

A Peru 8k

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#102) lenox válasza Márton (#99) üzenetére


lenox
veterán

Honnan van neked 4k-d? Ugy ertem master prime lencsevel es nagy szenzorral rendelkezo kameraval felvett, focusban levo, tomoritetlen (vagy max prores) anyagrol beszelunk, vagy konzumer 4k (esetleg telefonnal felvett), 10 Mbps H264 videorol?

(#103) lenox válasza Márton (#101) üzenetére


lenox
veterán

Ezen mondjuk 0:54-nel nem latsz kulonbseget 1080p es 2160p kozott? Mar ugy ertem, hogy az 55-os tv-n 3m-rol?

(#104) Márton válasza lenox (#102) üzenetére


Márton
nagyúr

A kettő közöttiről
Sok anyag jár nálam GH4 Zuiko optikával, Sony A7SII, 100mbites 4k-HDR demoanyagok, stb.
De egy 4k penge fotóról is beszélhetünk. Ott sem igazán látni a különbséget 4k és fhd között ebből a távból 55" tv-n. Vagy most mire akarsz kilyukadni? :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#105) Necroman_Mk2 válasza AVhelper (#25) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Az nálam nem volt kérdés, hogy lesz-e egyáltalán natív 8K tartalom. Ami jobban érdekel, az egyrészt ezek aránya a felskálázottakhoz képest, másfelől ezek rotálódása.
De valahol el kell kezdeni, másfél-két év múlva pedig olimpia lesz Tókióban, szóval ha máshol nem is, de Japánban menni fognak a 8K tévék.

(#29) Cefet Természetfilmet vagy "természetfilmet" ? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#106) -=RelakS=- válasza Márton (#101) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi!
A videó minőségétől mondjuk nem estem hanyatt... majd otthon közelebbről megnézem, de az még sokára lesz :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#107) lenox válasza Márton (#104) üzenetére


lenox
veterán

Meg akartam bizonyosodni rola, hogy az a 4k tenyleg jo 4k. Ezek szerint olyan kozepes :). Ugy ertem nalunk jellemzoen Alexa LF, F55, Venice, Red mindenfele stb. forrasbol vannak a 4k anyagok raw-ban felveve.

Amugy a linkelt kep szerint meg 2.2 m-rol sem kene latnod kulonbseget, nezd meg, hogy onnan latsz-e.

(#108) NorbixD válasza PuMbA (#48) üzenetére


NorbixD
tag

"Technical specifications-énél ott van, hogy Digital intermediate (felbontás)"

Például ennél a filmnél hogy kell ezt értelmezni? Ugyan a Digital Intermediate-nél 2K felbontás szerepel, viszont van ott olyan is hogy H.264 ahol már 4K-t jeleznek. Sőtt a RAWnál már 6K szerepel. Akkor ezt, hogy kell értelmezni? Itt is a Digital intermediate mellett levő felbontás a valós (elég szar lenne, egy ilyen nem is régi és egy nagyobb presztizsű filmhez képest)?

(#109) -=RelakS=- válasza NorbixD (#108) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem úgy, hogy fasza 4K és 6K forrásból dolgoztak, de az eredmény egy 2K kimenet, mivel a digitális effektezés csak 2K-ban zajlott => Fake4K

Szerinted a Ready Player One mennyire nagy presztízsű? Ráadásul Nerdgasm hegyek. Ehhez képest az is Fake4K

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#110) #72042496 válasza NorbixD (#108) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 6K, néhány jelenetnél a 4K a master format (ahogy felvették), a 2K pedig a source format (ahogy elkészítették - vágás, effektek, utómunka).

Némi magyarázat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#111) PuMbA válasza NorbixD (#108) üzenetére


PuMbA
titán

A master format-ot kell mindig nézni, mert az a végleges film, amikor megvágták, utómunkázták, CGI-t rárakták :) A source format az az, amit a kamerákkal rögzítettek.

"elég szar lenne, egy ilyen nem is régi és egy nagyobb presztizsű filmhez képest"

Nem. Minden film, amiben sok a számítógépes effekt, azt 2K-ban csinálják még ma is (pl. Avengers: Infinity War), mert baromi sok munka és jóval drágább lenne 4K-ban megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#112) #72042496 válasza #72042496 (#110) üzenetére


#72042496
törölt tag

Upsz, én véletlenül felcseréltem a kettőt.

(#113) -=RelakS=- válasza PuMbA (#111) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Explain this :D

Deadpool – Real 4K, HDR
Deadpool 2 – Fake 4K, HDR

Batman v Superman: Dawn of Justice – Real 4K, HDR

Independence Day: Resurgence – Real 4K, HDR

The Amazing Spider-Man 2 – Real 4K, HDR
The Amazing Spider-Man – Real 4K, HDR

X-Men: Apocalypse – Real 4K, HDR

Star Wars Episode VIII: The Last Jedi – Real 4K, HDR & Dolby Vision

Csak arra akarok kilyukadni, hogy vannak valódi 4K filmek, amik dugig vannak CGI-vel, még ha keresni is kell őket.
A Deadpool-t akartam eredetileg csak berakni, mert ott azért fura, hogy a DP2 már csak Fake, de a DP1 még valós 4K :W

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#114) PuMbA válasza -=RelakS=- (#113) üzenetére


PuMbA
titán

"Csak arra akarok kilyukadni, hogy vannak valódi 4K filmek, amik dugig vannak CGI-vel, még ha keresni is kell őket."

Igen, de azt sajnos nem írják oda iMDB-n, hogy létezik olyan, hogy a CGI csak 2K-ban van kiszámolva és ezt teszik rá a kamerával felvett 4K képre. Ez ugye jobb megoldás, mint a 2K, de ha túl sok a CGI, akkor annyira azért még sem jó.

"A Deadpool-t akartam eredetileg csak berakni, mert ott azért fura, hogy a DP2 már csak Fake, de a DP1 még valós 4K"

Költségcsökkentés miatt szokták ezt csinálni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.