Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #67688960 válasza tildy (#18) üzenetére


#67688960
törölt tag

ez fura én pl. szeretem és szerintem a szárított mag olajban pirítva enyhén narancsos

nálam nincsenek elfeledve a fűszerek, sokfélét használok előre megfontolatlan szándékkal, és még bővítem a készletet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52) snecy20


snecy20
veterán

Tárkony elég sok mindenre jó, pl. sima krumpli vagy babfőzeléket nagyon fel tud ám dobni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A turbolyán, zsályán és borókán kívül mindent elég nagymennyiségben használunk (épp van egy nagy adag rozmaringos báránysült a hütőben ami kapott kakukkfüvet is :) ).
Elég sokat dobott a dolgon, hogy külföldön nagyon megkedveltük az indiai meg egyéb kajákat amiket már itthon főzünk, és még 10-20 másik eddig ismeretlen fűszerrel is nyomulunk.

Érdekes cikk volt, köszi!

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Szerencsére nálunk ezek szinte mind rendszerben vannak! :R

(#55) zeorsdfd válasza Stauffenberg (#46) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Manapság egyébként tényleg "kihalóban" van a liszttel sűrítés. A legtutibb, ha önmagával sűrítjük a főzeléket; kiveszünk egy kis részt, összeturmixoljuk és visszaöntjük.

Egyébként meg, útifűmag, rizsliszt, tápióka, quinoa mind remek sűrítő-alternatívák és teljesen más lesz mint a lisztes-borzalom.

[ Szerkesztve ]

(#56) RudY


RudY
addikt

A Bazsalikom is említésre méltó, bár csak néhány száz éve honos nálunk. A paradicsomos ételekhez szinte nélkülönözhetetlen, egy-két friss levél felhasználásával elképesztő ízhatás érhető el. Ültetése inkább a zsálya- és menta-félék környékére javasolt, kedvelik a bőséges vizet, de mindenképpen jó vízelvezető legyen a talaja, különben megfullad. A kakukkfű és az oregánó remekül megfér egymás mellett, azonban az oregánó meglehetősen uralkodó típus, a tarackjaival igazi térhódító, ami ládába ültetve lehet esetleg kellemetlen.
A friss fűszernövényekből érdemes kicsalogatni a lényeget, nemcsak egészben, levelenként felhasználni. Többnyire kőmozsárban préselem a frissen szedett leveleket, kevés olívaolaj és pár csepp citrom hozzáadásával, ami serkenti az illóolajok kicsapódását. Ez a "massza" már frissen is csodálatos, igazán élettel teli, de ebbe pácolva bármilyen hús- (vagy zöldség)féleség, ami grillezésre kerül egyszerűen fantasztikus. A tocsogó olaj nélküli sütés akár tűzhelyen, grillserpenyőben is tökéletes!
Tegnap az így "pácolt" sertés-marha darálthúsból készítettem burgert a családnak, komoly mennyiségű grillezett zöldséggel, ami szintén a fűszernövény-keverékben ázott. Egy probléma volt, nem győztem a sütési tempót...sebaj, a boldog arcokat elnézve megérte :K

(#57) Tutu7030 válasza zeorsdfd (#55) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az a "lisztes borzalom" azért nekem nagyon hiányozna pár ételből.:)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#58) zeorsdfd válasza Tutu7030 (#57) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

egy fórumon túlzásokba kell esni, másképp nem megy át az üzenet ;]

(#59) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Örömmel látom, hogy azért vannak olyanok, akik sokféle fűszert használnak. Sajnos mi vagyunk kevesebben, de nem reménytelen a helyzet.
Annak kifejezetten örülök, hogy többen is termesztitek a fűszereket. Irígykedek is egy kicsit. :K

A főzelék témához: Én alapvetően szeretem a főzelékeket, viszont ha lehet, elkerülöm a rántást. Inkább habarást alkalmazok, amibe liszt helyett egy kevés keményítőt teszek.

(#56) RudY: Természetesen jó fűszer a bazsalikom, de tényleg eléggé újkeletű nálunk, ráadásul nem is "elfeledett" fűszer.

(#53) kraftxld: Nálam sem csak ezek a fűszerek vannak itthon. Nem is tudom hogy mennyi, de 40-50 féle biztosan. :K

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#60) ivana válasza zeorsdfd (#55) üzenetére


ivana
Ármester

Én szeretem a rendes rántott cuccokat, megvan, hogy kell azt csinálni, étolajból például nem lesz rántás, ahhoz rendes zsír kell, meg igazi paprika nem valami bolti. Szerintem nagyon finom tud lenni. Ettől függetlenül a kínai módszer is bejön, nagyon finom levest eredményez az is.
Ami borzalom szerintem az a habarás, egész egyszerűen ez a menzán tejszerűséges, szinte mindig túl sűrű főzeléket idézi fel és nem is szeretem az ízét. A fehér borsó főzelék meg simán gusztustalan színű. Vagy a spenótnak nevezett darálék.

(#61) Geri Bátyó válasza ivana (#60) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Kétségtelen, hogy van, amit én sem tudok elképzelni rántás nélkül. Lencse és babfőzelék ilyen (bár ezeket habarással vegyesen csinálom), de ilyen a borsó is. A fehér változat nagyon nem a kedvencem, de egy jó paprikás rántással finom.
A spenóttal meg az a bajom, hogy alapvetően szeretem, de szerencsére lehet azt durvára vágott spenótlevélből is csinálni, nem kell a pépeset. :D

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#62) ivana válasza Geri Bátyó (#61) üzenetére


ivana
Ármester

Olaszosan jó a spenót, egész levelek fokhagymával. Ez a mirelit valami viszont nem tudom miből készül :)

(#63) batmanéhes


batmanéhes
tag

Snidlinget meg a szárított parit vettem volna még bele (otthon neveltből, pl. san marzano magról). Kömény felfúvódást csökkentő? Kapor? Zeller?

Chef Ramsay csinál korianderes édesburit, érdemes kipróbálni (home cooking s01e11@17:45). Pörkölt koriander, füstölt paprika, oregánó meg só kell csak. Füstölt paprikát (vagy chipotle-t) meg egyszer úgyis érdemes venni otthonra. Nagyon zsíros áru, 5 perc meló, ilyen haverokkal magában evősnek király. Jó ha szép hosszú egyformák a krumplik, és éles erős a kés. Érdemes érte egyszer beszerezni a paprikát.

Tihanyban ittunk levendulás bodzaszörpöt, nagyon finom volt. De rozmaring is jó, van egy szintén Ramsay recept balzsamecettel töltött rozmaringos fügére, nagyon jól harmonizál.

[ Szerkesztve ]

(#64) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Ó, de jó kis írás, köszönjük. Mi ezek közül csak tárkonyt, rozmaringot és kakukkfüvet szoktunk használni, de most már legalább tudom mihez érdemes használni a többit :)

(#65) fogtunder válasza batmanéhes (#63) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a levendula szörp nagy királyság :K, elég sok helyen csinálnak már kézműves jelleggel, de fagyi is jó belőle.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66) Geri Bátyó válasza ivana (#62) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én inkább kicsit felaprítom. De nem nagyon. Egész leveleket tésztához, pizzára, vagy salátába teszek. :K

(#63) batmanéhes: Rengeteg fűszer van még ezeken kívül. :K Most egy speciális területet vizsgáltam, de a sok ötlet miatt gondolkodom egy újabb cikken. Egész komoly fűszerkalauzt lehetne öszeállítani, sok jó recepttel.

(#64) Bloksma: Örülök, hogy segíthettem. Időnként nem árt egy kis lökés, de bátran lehet kísérletezni is. Nem kell félni a fűszerektől. :N

(#65) giorgio: Én nem szeretem a levendulát. Nekem műanyagízű. Ugyan így vagyok a jázminteával is.
Ja, beraktam a receptedet a cikkbe! Finom és egyszerű. :K

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#67) #06658560


#06658560
törölt tag

Citromfű, medvehagyma, metélő fokhagyma? Ha kitekintünk kicsit, akkor bodza, akác is jöhet, bár már talán kevésbé fűszernek.

[ Szerkesztve ]

(#68) Goose-T


Goose-T
veterán

Én ilyen fűszerkeveréket szoktam használni csirkecomb sütéséhez: némi egész feketeborsot és koriandert összetörök mozsárban. Adok hozzá pirospaprikát és rozmaringot (friss és szárított rozmaringgal is jó), összekeverem, és kb. még egyszer annyi sót teszek bele, mint amennyi lett a keverék. Ezzel bedörzsölöm a csirkecombokat, teszek rá hagymakarikákat és megsütöm tepsiben.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#69) Geri Bátyó válasza #06658560 (#67) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A citromfű már középkor.
A medvehagyma valóban belefért volna, de mivel a hagymafélék és a hagyma ízű növények mindenhol elterjedtek átsiklottam fölötte.
Sok dologgal lehet fűszerezni, ami nem fűszer. Elég csak a szardellára gondolni! :K

(#68) Goose-T: Hasonlóképp! :K Én kakukkfüvet is teszek bele, paprikát viszont nem mindig. Valamint fokhagyma is kerül a tepsibe. Pont hétvégén csináltam. Most egy kis őrölt chili ment bele paprika gyanánt és kevés szurokfű.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#70) macilaci78 válasza Geri Bátyó (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ennek az írásnak itt a helye! :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71) #67688960 válasza zeorsdfd (#55) üzenetére


#67688960
törölt tag

én szoktam néha lisztel csalni, inkább minthogy szétfőzzem, turmixot meg utána el kell mosni, jó nekem a liszt :D

(#72) #67688960


#67688960
törölt tag

szecsuáni borsot próbáltátok már?
nekem ez volt a legutóbbi kis felfedezésem, nagyon érdekes fűszer
gyömbér meg citromfű úgy is téma, szokták(én is) velük(is) kombinálni

egyébként a borsikafűvel, és a borókabogyóval le vagyok maradva(de a gint pl. ismerem), turbolyát meg csak provanszi mixben ismerem külön nem
de sosem késő

(#73) fogtunder válasza #06658560 (#67) üzenetére


fogtunder
nagyúr

citromfüvet mire használod? van egy valaggal a kertben, de max limonádéba rakom bele nyáron, kajára nincs igazán öltetem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#74) Kalandor válasza #67688960 (#72) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Próbáltam, két héten keresztül random zsibbadt a nyelvem tőle.

(#75) MK VII


MK VII
veterán

Jó írás. Élmény volt olvasni és megismerni közben,hogy mégis honnan valók bizonyos fűszerek.
:R

(#76) trufa12


trufa12
addikt

Mi 85% -át hetente használjuk, nincsenek ezek elfeledve.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#77) Geri Bátyó válasza macilaci78 (#70) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ha gondolod, szólj az illetékesnek és ha érdekli, felőlem mehet. :K

(#73) giorgio: Halhoz nagyon jól megy (alufóliás verzió), de a kedvenc sültcsirkédet is kiegészítheted vele. Rakj egy kicsit a hasüregébe. Ázsiai jellegű ételt megszórhatsz vele tálalás előtt. Salátába is jó.

(#74) Kalandor: Hát igen! A szecsuáni borssal vigyázni kell! Kellemes fűszer, de nagyon keveset szabad csak használni belőle, mert enyhén mérgező. :K

(#75) MK VII: Örülök, hogy tetszett!

(#76) trufa12: Nem mondtam, hogy senki sem használja, de közel sem ismeri őket mindenki és még kevesebben használják. Pláne rendszeresen. Ráadásul a "hagyományos" ételekbe bele sem teszik, pedig egy jó lecsó kakukkfűvel és szurokfűvel az igazi. :K

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#78) #06658560 válasza fogtunder (#73) üzenetére


#06658560
törölt tag

Bárhova citrom helyett. Páclé, burgonya, stb. tudja kedvelni. De salátába is grillezett húsok mellé.

(#79) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Nagyon jó cikk, jó volt olvasni, köszi szépen! :)

Sok fűszer van nálunk otthon, de ha elkezdek főzni a feléről nem tudom mit mibe szabad rakni és mibe nem, mert nem tudom milyen végeredménye lesz. Tudom, a konyhában merésznek kell lenni, próbálkozni.
Pár fűszert biztos ki fogok próbálni.

(#80) etejedu


etejedu
őstag

Soha nem szerettem az agyonfűszerezett ételeket (indiai).
De most összefutott a nyál a számban.

(#81) fogtunder válasza kriszpontaz (#79) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az elején érdemes receptek alapján menni, én tudom ajánlani a Jamie Vidéki konyhája és a Ramsay féle Cooking at home sorozatot, így kipróbálsz új ízeket, kombinációkat, amiket később fel tudsz használni. illetve ahogy írod, kísérletezgetni kell, néha az ember elkúrja a dolgokat, olyankor tanulni kell belőle.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#82) kriszpontaz válasza fogtunder (#81) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Köszi, rálesek mindkettőre :). Én nem félek a fűszereket használni, csak rajtam kívül más is akar enni, ha én elrontom, még csak-csak megeszem ha fura is az íze de más már annyira nem tolerálja. :) Nekem ez csak hobbi, a sok meló után egy kikapcsolódás a sok nyűg közül.

(#83) fogtunder válasza kriszpontaz (#82) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én is vállalati rabszolga vagyok, többnyire hétvégén főzök, de hobbinak tökéletes :)

I hate morning people. And mornings. And People.

(#84) Jakuu


Jakuu
őstag

Aztan a turbolyat veletlenul ossze ne teveszd a Foltos Bürökkel, igaz a szaguk teljesen különbözik.
Mig a turbolya anizs illatu addig a foltos bürök macskapisi szagu. De ugyanabbol a csaladbol szarmaznak a zellerfelek csaladjabol. Amugy a zamatos turbolya eheto vadnoveny abbol nemesitettek tudomasom szerint a turbolyat.
De a zellerfelek csaladjabol megemlithetnem a Vadmurokot is ami hasonloan nez ki es o is anizs illatu, ugyanugy nez ki mint a foltos bürök es a zamatos turbolya. O pedig a repa ose, es abbol nemesitettek ki a most fogyasztott repat. De hogy tisztaban legyen vele mindenki az anizs is a zellerfelek csaladjaba tartozik, nem veletlenul hasonlo az illatuk, a bürökkel ellentétben.

Kimentek a mezore es mindegyiket megtalaljatok, de mint irtam csak ovatosan, mert a Bürök az nem kicsit mérgező, viszont a szagáról és általában a foltos száráról felismerhető, ellenben az alsó leveiről nem, mivel mindegyiknek petrezselyemszeru also levelzete van.
De szerintem ha raneztek a kepukre tuti beugrik, hogy lattatok mar ezt a novenyt, mert mindegyik felso resze ugyanugy nez ki.

[ Szerkesztve ]

(#85) Jakuu


Jakuu
őstag

Valamint meg par dolog, nem egy noveny a felsoroltak kozul nem csak fuszer, de gyogyszer is.
Mint peldaul a zsalya, ami a foginysorvadasra igen jo, antibakterialis hatasu, ugyanigy az oregano is.
Amugy szerintem nincsenek ezek a fuszerek elfeledve, hasznalatuk nem csokkent, csak konnyebben hozzajut az ember csomagolva leveszik csak a polcrol.
Tehat inkabb ugy kellene fogalmazni, hogy a novenyi mivoltukat nem ismerjuk fel, mert mar nem igazan sajat magunk szedjuk le oket a kertbol.

(#86) Geri Bátyó válasza kriszpontaz (#79) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Giorgio jól mondja! :K Eleinte érdemes kipróbálni néhány receptet. Közben figyeld meg a fűszereket. Szaglászd meg, esetled meg is kóstolhatod. Az elég jó támpont, hogy mire számíthatsz, de a kész étel azért más.
A TV-s szakácsok közül nekem fűszerezés szempontjából Jamie Oliver a kedvencem. Jól bánik a fűszerekkel és mer újítani. Mondjuk szerintem túl sok mentát használ, de ez betudható annak, hogy Angol. :D

(#80) etejedu: Az Indiaiak nem csak sokféle, hanem sok fűszert is használnak, ez tény. Attól még jó az, csak tegyél mindenből kevesebbet. Persze a magyar ízlésnek szokatlan a kardamom, csillagánizs, szegfűgors, fahéj.

(#82) Godlike79, (#83) giorgio: Én is csak egy lelkes amatőr vagyok, de többé-kevésbé napi szinten főzök. Szeretem csinálni. Kikapcsol. Mondjuk a kísérletezgetést én is inkább hétvégére hagyom. :K

(#84) (#85) Jakuu: Sok összetéveszthető növény van ez kétségtelen. Elég csak a gombákra gondolni. Viszont aki megveszi boltban, vagy a kertben/teraszon termeszti, az tudja, hogy mihez nyúl.

A gyógyászati felhasználással szándékosan nem foglalkoztam. Említettem is a cikk elején! :K

Hogyha jól körülnézel az országban, azt fogod tapasztalni, amit én is. A fiatalabbak (ez a jellemzőbb) megint elkezdték használni a fűszereket, de ez még mindig kevés. Legtöbben ha használnak is fűszereket, kevés félét és azt is ritkán. :(

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#87) Jakuu válasza Geri Bátyó (#86) üzenetére


Jakuu
őstag

Ejnye a gomba nem növény, hahó. :)

(#88) Geri Bátyó válasza Jakuu (#87) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Jóvanna! :DDD Napok óta reggeltől hajnalig melózok és te képes vagy ebbe a kis bakiba belekötni! :P

Amúgy ez is egy érdekes dolog, mert az emberek többsége nem tudja elfogadni, hogy a gomba, az gomba és nem növény.
Azt tudtad, hogy a gomba - bármennyire finom is - az emberi szervezet számára nem emészthető?

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#89) etejedu válasza Geri Bátyó (#88) üzenetére


etejedu
őstag

Hála égnek én ezt még nem tapasztaltam, azaz nem xrtam gombát! :DDD

(#90) fogtunder válasza Geri Bátyó (#86) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem Jamie inkább túl sok olíva olajat használ :D

én hétköznap csak gyors vacsikat szoktam csinálni, többnyire tojás alapon, mert szülőknél vannak tyúkok így az kvázi mindig van otthon, de azt nem hívom főzésnek. pedig lassan csinálhatnék egy 100 variáció tojásra receptkönyvet :) csak időm nem lesz soha rá, van amikor a gyerek mellett főzni is alig, nem hogy fényképezni és megírni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#91) Vesa


Vesa
veterán

Egyedül a turbolyát nem ismertem... A többi szerintem nem olyan ritka, még fűszerként sem. A Tárkonyos ragu szinte minden étterem alap fogása.

A tudomány a valóság költészete!

(#92) Geri Bátyó válasza fogtunder (#90) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Téyleg! Azt is! :D Bár engem az kevésbé zavar, mert jó az íze és egészséges is.

Tojással én is bensőséges viszonyban vagyok. :K Tényleg rengeteg módon lehet felhasználni. Ráadásul finom is. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#93) kpal


kpal
veterán

De szeretem a jó fűszeres GRILL húsokat. :)

Kellemes Blog lett! :K

[ Szerkesztve ]

(#94) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Különös egy cikk, jóformán felsoroltad a gazdaboltban kapható fűszerek jó részét, mint elfeledett vagy ritkán használt dolgokat. Én ezekből minden évben kilókat szárítok. (Mármint a szárított végeredmény tesz ki kilókat. Pl az oregano kb. 7 liternyi nagy üveget tölt meg, egy év alatt el is fogy, mert még a kenyérbe is teszek.)

Hiszen egy adag töltött burgonyába sok marék borsikafű és szurokfű is kell, a kakukkfűnek erős az íze, de mindenbe kell, a többi jó része meg mérés nélkül öntetik a levesekbe, főzelékekbe. Az illatos turbolyán kívül ezek mind teljesen ismert, boltban is kapható, közönséges fűszerek, amiket az elterjedt magyar szakácskönyvek - pl. a Horváth Ilona féle - nem győznek ajánlani. (A turbolya viszont szerintem nem magyar ember ízléséhez lett kitalálva. Nálunk hektárok vannak tele vele az erdőben, de nem igazán szedek.)

Persze az írás hasznos, becsülendő dolog ezekről tájékoztatni. :)

(#95) M_AND_Ms válasza batmanéhes (#63) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Oregánó , aminek van rendes magyar neve: szurokfű. Persze oregánóként jobban hangzik ;)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#96) batmanéhes válasza Crystalheart (#94) üzenetére


batmanéhes
tag

Igen, hát nem a cikk különös, inkább a te természetközeli módszertanod atipikus a manapság jellemző ipari hulladék étrendhez képest. Az emberek 90+%-a örül hogy él, lássuk be hogy ez a zöldfűszerezés is nagyrészt hype. Az emberek kipróbálják, csinálják, aztán a nagy részük idővel elhagyja kényelmi okokból. Nem mindenki, de a legtöbben biztosan így vannak vele. Nincs akkora igény ilyen magas szintű kajálásra, ennél fontosabbra se jut mindenhol pénz és idő.

Ha reálisan végignézem akár csak a posztokat, itt nagyon sokan nagyon sok fűszert tűnnek használni, ami feltételezem jóval alkalmibb jellegű, mint ahogy hangzik. Aki fűszerez, az tudja, hogy ezek fogynak. A bolti 349-es bazsalikom 2 emberesebb alkalomra az drága, folyamatosan termeszteni meg odafigyelést igényel és némileg melós.

A családban amúgy néha kellemetlen hatásokat okoz, amikor emberesen fűszerezek valamit. Szóval szokni kell. Meg érdemes látni a fától az erdőt, hogy végtére mégiscsak a fő összetevő ízét kéne kiemelni, amit már erősen kell fűszerezni az vagy eleve nem jó indulás, vagy persze lehet simán unott (ez utóbbi önmagában nem baj). Ellenpéldák is vannak, és persze nálunk nem (mindenhol) kapsz például olyan legelős csirkét a boltban, amivel érdemes saját íz kiemelés irányban elindulni.

Elitiszt bicsiz.

(#97) batmanéhes válasza M_AND_Ms (#95) üzenetére


batmanéhes
tag

Neked is biztos van rendes magyar neved, mégis valami érdekes angolos névvel jelentkezel be. De köszi, hogy említetted. Az igazi elitista bicsek csak szurokfűvel nyomják, más íze lesz tőle.

(#98) fogtunder válasza batmanéhes (#96) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát én nyáron már nem bírnám elképzelni, hogy ne friss zöldfűszerrel főzzek. amíg lakásban éltünk, tényleg volt gondom a termesztéssel, de igazság szerint csak a folyamatos vízellátást kellett megoldani (a korábban valaki által írt csepegtetős módszer bevált) és normális mennyiségű földet biztosítani nekik, onnantól max annyi meló volt velük, hogy után kellett tölteni a vizet a tartályban.

mióta meg van kert, ilyen probléma soha nem volt, az oregánót és kakukkfüvet konkrétan irtani kell, mint a mentát és citromfüvet, a rozmaringnak ha egyszer kialakul egy értelmes fás szára és nem hanyagolod el teljesen, akkor még enyhébb télen is lehet szedni róla. bazsalikomot minden tavasszal veszek kettőt kertészetben, azok okosan szedve kitartanak a szezon végéig. locsolni amúgy is kell a kertben, ez nagyjából napi 20 másodperc extra ráfordított idő. nekem simán megér ennyit, hogy legyenek friss fűszereim.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#99) Neovenator


Neovenator
senior tag

Nagyon jó kis írás, egyetlen kiegészítenivalóm lenne, hogy a koriandert (mind a magját, mind a leveleit) például a marokkói konyha elég kiterjedten használja,és ők még azért legalább annyira a mediterrán térséghez tartoznak, mint amennyire az arab régióhoz, konyhájuk is pontosan tükrözi ezt.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#100) kraftxld válasza Neovenator (#99) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Marokkói birka tagine, friss fügével, és egy vagon hozzáillő fűszerrel.... nem is olyan rég csináltam egy adagot, még most is a számban van az íze... nyami!
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.