Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ucli


ucli
senior tag

Note 7, is that you? ;]

(#2) #04441088


#04441088
törölt tag

Ha sok ilyen eset lesz meg rafazhat az Apple...

(#3) whatwhatwhat válasza #04441088 (#2) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Szerintem sikeresen eltusolják... :U

(#4) NavySeal válasza whatwhatwhat (#3) üzenetére


NavySeal
senior tag

Mert ők gyíkemberek...

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#5) Armagedown válasza #04441088 (#2) üzenetére


Armagedown
őstag

Dehogy is, megmondják, hogy rosszul fogod :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6) #04441088


#04441088
törölt tag

Persze, ilyenkor mindig mennek a kifogások és találgatások, hogy userszinten van valami probléma. Szar a töltőd, szar a lakás elektromos hálózata, de ha ez gyakori lesz és 1-2 hónapon belül összejön több száz eset még az is lehet, hogy vissza lesz hívva a készülék...Viszont nem értem. Az X-et kicsit elcseszték, mert akartak Touch ID-t az üvegbe építeni, nem jött össze, nem volt rá idő. Most szintén a gyártással vannak csúszások, erre még a 8-as is szarakodik...

(#7) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

Vauu,ez igen!

(#8) marcarc


marcarc
senior tag

azert ez is erdekes [link]

(#9) CMST2015


CMST2015
tag

repülőre velük............

(#10) Kasya


Kasya
nagyúr

Ha nekem senki se mondja, hogy a Netflix HDR-ben jon a Note 8-on, mai napig nem tudnam...mert magamtol eszre se veszem a kulonbseget (es nincs S8 amit mellet tehetnek).

[ Szerkesztve ]

(#11) Crafter32


Crafter32
őstag

Az Apple megkapta féláron a Note 7 aksiját. :) Minden évben van vmi bibi az Iphonenal, de sosem akkora, mint ami Note 7-nek volt. Meg kell várni mi az igaz, mi nem.

(#12) tomboy0013 válasza ucli (#1) üzenetére


tomboy0013
veterán

Jöttek tavaly a flegma Samsung fikázó apple-s emberkék, de arra nem számítottak, hogy 1 év múlva a kedvenc cégük lehet megismétli a dolgot. Plusz még a 10 éves évfrodulóra szánt X-szel is a bénázás megy. Ilyen az mikor visszanyal a fagyi.

(#13) .Szaki. válasza tomboy0013 (#12) üzenetére


.Szaki.
addikt

Az ugye megvan, hogy az akkor Samsung fikázó emberkék nagyon nagy része baromira nem iPhone-osokból állt, hanem leginkább a Xiaomi és egyéb más Androidos terméket istenítő hívők voltak..Nem értem minek kell a hangulatkeltés. Mindenki trollkodott a Note7-tel kapcsolatban és botrányos, hogy mennyien örvendeztek másnak a kárán, főleg, hogy testi sérülések is keletkeztek ebből a hibából, ami azért nem egy olyan dolog, mint egy térerő probléma, vagy valami más. A Samsung ráfázott Note 7-tel, pedig egy nagyon pöpec kis készülék lett volna, emellett korrekten álltak az ügyfelekhez és a Note 8 sem sikerült rosszra, bár a topicjában olvastam azért érdekes dolgokat, de minden készülékből készül szar darab, főleg az olyan méretű tömegtermelésnél, mint egy S-széria, Note széria, vagy akár bármely iPhone széria. A kárörvendést pedig sose fogom megérteni senki részéről sem.

Az iX-zel, hogy mi a fene van egyébként egy jó kérdés, szerintem együtt kellett volna debütálnia az i8/i8 Plus-szal, ezeket a híreket se nagyon hiszem el, csak majd azt, amikor arról olvasok, hogy az első megrendelők átvették a készüléküket.

[ Szerkesztve ]

(#14) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Troll on:
Megint egy fránya user error... :DD

#?*@&!

(#15) kcsa


kcsa
veterán

Nincs itt semmi látnivaló kérem, Netflix alányalint az új iphone vásárlóinak és kész :)

(#16) joey04 válasza .Szaki. (#13) üzenetére


joey04
titán

Ne rontsd el a marketingzseni örömét! Apple userek voltak! :D

És ki se javítsd, hogy nincs ilyesmiről szó.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) Teal'C válasza .Szaki. (#13) üzenetére


Teal'C
addikt

+1 :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#18) ForRedGlory válasza Crafter32 (#11) üzenetére


ForRedGlory
félisten

LOL :))

(#19) ollie válasza Kasya (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak néhány film van HDR-ben egyelőre.

***

(#20) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ezek után már tényleg kész csoda, hogy a bemutatóra sikerült egy müködő képes darabot összerakniuk. Ilyen kevés darabszámmal viszont az árak fentebb fognak menni mégha sz@r is. Ha meg jó, akkor méginkább.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#21) Wesder válasza tomboy0013 (#12) üzenetére


Wesder
félisten

Maradjunk annyibsn, hogy mindenki savazta a Note7-et, márkától függetlenül :U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22) .Szaki. válasza joey04 (#16) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ohh, sorry! :D

wesder

Ennyi! Nincs is értelme tovább ragozni! :R

(#23) tomboy0013 válasza .Szaki. (#13) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én sem értem a kárörvendést, abszolút nem is azt írtam, csak egy számomra vicces helyzetet közöltem ami pont a katörvendők számára pofon csak most a másik oldalról :) Semmi egyéb célja nem volt a hozzászólásnak. Bár az érzékeny lelkűek egyből hangulatkeltésnek vélik. Olyan ez mint amikor valaki leír pozitív véleményt egy telóról és a másik tábor szerint fanboy, ha rosszat ír akkor meg hater :D

(#24) S e t h válasza joey04 (#16) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem rontotta el, hanem korrekt fórumozóként reagálta le, amiért csak köszönet illeti.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#25) emre33


emre33
addikt

S8 kijelzője nem tudja a HDR-t?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#26) Wesder válasza emre33 (#25) üzenetére


Wesder
félisten

Mint olvashattad, nem tudja.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#27) RaveForce válasza Wesder (#26) üzenetére


RaveForce
veterán

Ez az info, nem tudom honnan de a hivatalos hogy tudja a HDR10
et..

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#28) Wesder válasza RaveForce (#27) üzenetére


Wesder
félisten

Bakker èn 8S-t olvastam...
Bár olyan mèg nincs is :DDD

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#29) <Lacy85> válasza Kasya (#10) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A cikkíró szerintem le van maradva kicsit, mert már az S8-ban is HDR kijelző van. Netflixet nem próbáltam, de 1-2 sample videót letöltöttem. S7-hez képest ia brutális a különbség.

(#30) doooo válasza <Lacy85> (#29) üzenetére


doooo
veterán

Sőt, még a Tab S3-ban is az van... Ennyi újabb készülék támogatja, és a Netflix épp az iPhone-okhoz ajánlja azt a kevés ilyen formában elérhető tartalmat is, és persze hiába... na majd a(z) X.

(#31) joey04 válasza S e t h (#24) üzenetére


joey04
titán

De, az illető örömét elrontotta. A reagálása valóban korrekt volt, korrektebb, mint amit az illető érdemel. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) <Lacy85> válasza doooo (#30) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Valamivel meg kell magyarázni, miért ilyen drága az X.
300-ért meg ne akarjon már HDR-t a nép. :D

(#33) madgie


madgie
titán

Szerintem alapvetően igazuk van, nekem csak LCD TV van itthon, ami HDR képes, jön is rá HDR anyag a Netflixtől, de pocsékul néz ki. Mondjuk a fehéreket baromira nem emeli meg, illetve ha annyira felemeled a globális világosságértéket, akkor meg a feketéknek lőttek. Szvsz OLED kell ehhez, az LCD kontrasztja vérkevés.

(#34) <Lacy85> válasza madgie (#33) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Telók esetén a G6-nál és a Sony-nál is dícsérték a HDR-t, pedig mindkettő IPS.
Mondjuk azt nem tudom, hogy a valóságban hogy mutatnak, mert egyiken sem néztem meg soha.

[ Szerkesztve ]

(#35) madgie válasza <Lacy85> (#34) üzenetére


madgie
titán

Megnéznék én is valami mást, nem-e a tévé a ludas :K

(#36) D.Orion válasza marcarc (#8) üzenetére


D.Orion
veterán

Erről a videóról csak annyit, hogy már megint nem látszik, hogy ténylegesen mi van bedugva és hova. Vágott a videó... Plusz ott van azon akku tecnológiai tény, hogy 80% töltöttség felett már nincs értelme a gyorstöltésnek, mert ott biza már lassul a töltés gyorsasága. Az ilyen videók egyszerűen csak azt bizonyítják, hogy a készítője mekkora egy n00b.

Meg egyébként is, csak egy reklám az iPhone-nak megint. :))

[ Szerkesztve ]

(#37) Mr.Silkó válasza .Szaki. (#13) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

+1 :K

Ami meg az S8 páros HDR képességét illeti: [link]

A lényeg:

"The Galaxy S8 is the first ever Mobile HDR Premium certified smartphone¹, so you can watch shows and films the way they were meant to be seen. And the Quad HD+ Super AMOLED display brings films and shows, games and images to life in vivid detail."

[ Szerkesztve ]

(#38) janeszgol válasza .Szaki. (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez igaz, bár a két leghangosabb emberke egy Sony és egy Apple fan volt. :)
Amúgy még nem szólnám le emiatt a 8 Plust. Többen már elvele úgy találták a dobozban. Lehet csak egyszerű összeszerelési hiba is. (Sőt ez akkor is lehet, ha a kezében esik szét.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) <Lacy85> válasza janeszgol (#38) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A legnagyobb poén meg az, hogy ilyen mértékű "eladott selejt" minden gyártónál van kb. minden széria esetén. Sőt.
Nem értem, miért kell ezt ennyire felfújni. Főleg mikor tényleg csak ilyen pár darabokról van szó.
Ha minden harmadik ilyen lenne, akkor még azt mondom, hogy oké.

(#40) flexxx2 válasza Mr.Silkó (#37) üzenetére


flexxx2
őstag

Én nem tudom elképzelni mekkorát üthet a HDR 6" méretben, szerintem ez egy kicsit túl van tolva. Igaz otthon van egy normális méretű TV-m.

(#41) <Lacy85> válasza flexxx2 (#40) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Minőségben nagyon durvát üt. S8+ mellett az S7 Edge konkrétan egy régi képcsöves vacaknak tűnt HDR tartalom esetén. :D
Az más kérdés, hogy ki akar telefonon HDR filmeket nézni...

(#42) flexxx2 válasza <Lacy85> (#41) üzenetére


flexxx2
őstag

Szerintem ez inkább szoftveres ügyesség lesz, technikailag nincs akkora különbség a két kijelző között.
Normál filmnél nem láttam nagy különbséget a kettő között. Lehet az s7 is tudná, csak nem akarja a Samu megoldani, vegyék a 8ast, neki az a jó.

(#43) <Lacy85> válasza flexxx2 (#42) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Sima tartalmak esetén valóban szinte nulla különbség van a 2 kijelző között (vagyis nem rémlik, hogy sokkal jobb lenne, de majd megnézek egy filmet mindkettőn). HDR-nél viszont nagyon kijön az eltérés.
Nem hinném, hogy szoftveres ügyesség, mert szoftveresen kétlem, hogy megoldható ilyen frankón a HDR, ha a panel nem támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#44) flexxx2 válasza <Lacy85> (#43) üzenetére


flexxx2
őstag

Ami a HDR hez kell az a fényerő, az kb +100 nit, lehet hogy ennyit számít, nem tudom:

S7 Fehér fényerő 560 / 777 nit
S8 Fehér fényerő 403 / 555 / 902 nit

(#45) doooo válasza flexxx2 (#42) üzenetére


doooo
veterán

Meg van határozva, hogy milyen magas fényerőre, kontrasztra, milyen sötét feketékre van szükség ahhoz, hogy HDR tanúsítványt kapjon egy mobil. Tehát kell oda hw is, nem csak sw.

Oh poop... elkéstem. :P

[ Szerkesztve ]

(#46) Kasya válasza ollie (#19) üzenetére


Kasya
nagyúr

Azokrol beszelek. Pl. Start Trek es Marvel sorozatokat is nezek, amik HDR-ben jonnek.

(#47) Kasya válasza <Lacy85> (#29) üzenetére


Kasya
nagyúr

A Netflix nem tamogatja a HDR tartalmat S8 keszulekeken jelenleg (a honlapjuk szerint).

(#48) stilo18 válasza doooo (#45) üzenetére


stilo18
addikt

Illetve a fényerősség mellett a legfontosabb tényező, hogy ne 8 bites panellel rendezzen a készülék hanem 10.
A sokkal nagyobb színteret meg is kell tudni jeleníteni..

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#49) madgie válasza stilo18 (#48) üzenetére


madgie
titán

DCI-P3 megy neki, a ditheringet meg ilyen kijelzőn szerintem senki nem szúrná ki :D

(#50) <Lacy85> válasza flexxx2 (#44) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Csináltam 1-2 videót a 2 telóval (S7 Edge, S8).
Kicsit szar a minőség, mert a régi G2 Minivel vettem fel, de azért valamennyire talán látszik így is a különbség.
Mondjuk az Exodus videónál (2-es videó) már furcsán nagyon szar volt a képe az S7-nek. :D

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.