Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kymera


kymera
senior tag

Üdv Uraim !

Erősen amatőr vagyok a témában :B
Melyek az ajánlott cső-gyártók (felső vagy prémium osztály) és melyek kerülendők ?
A katonai csövek jobban bírják mint az ipari csövek ?

Otthoni erősítő (quad) 180W-os 8 Ohm-os hangsugárzókhoz kihozható 50-70000 Ft-ból ?

Előre is köszönöm a válaszokat.

:R

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#52) totya694 válasza kymera (#51) üzenetére


totya694
őstag

Üdv!

A csöveknél a gyártó ország is sokat számít.Rengeteg szovjet cső volt/van az országunkban de nem igazán kedveli senki őket mert a pontos karakterisztikájuk sem ismert sok példánynak(ez még a hideg háborús megtévesztő kampány része volt,nem azt írták rá mint amit tudott)
Az ipari csövek a leghosszabb élet tartamúak (papíron) de azt is tudni kell,hogy egy elektron csövet soha nem hajtunk maximumon vagy ahhoz közeli értékeken.
A bemegyek a boltba és megveszem a komplett csöves erősítőket kell kerülni de messziről mert azok Kínai termékek és nem csak a csövek minősége silány ha nem az egész.Alul méretezett kimenő trafók (se mélye se magasa),gyenge minőségű RC elemek.
Íme egy nagy gyártó napjainkban gyártott erősítője.
Ez már tömeg gyártás és szerintem a hangja is csapni való(ami köszönhető a NYÁK-on lévő sok sok kommersz alkatrésznek)
Egy csöves erősítőnél ha a költség keretet előre megszabod akkor az nem biztos,hogy teljes lesz.Lehetőség szerint törekedni kell a minél jobb RC elemek beszerzésére,bele építésére és akkor lehet csak jó hangja.
Én így valahogy látom ezt a kérdést és majd mondanak még a többiek is valamit :K

Üdv:Attila

(#53) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

De jó hogy van itt ilyen cikk meg téma :)

Ilyen kérdésem lenne, hogy kapcsoló üzemű tápot lehet csöves erősítőhöz rakni??? (hangszer erősítőre gondolok nem audio-filre)

Én is gondolkodom az építésen, de a táp résznél akadok el folyton. Gondolom tervezni, meg csinálni kéne, mert valószínűleg venni nem lehet. Csak nem tudom, hogy kell neki állni. :)

Tudtok ez ügyben tanácsot adni?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#54) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Respekt! :) :R
Kalappal a további munkákhoz!

(#55) KIRA\/NOVA válasza sad_Vamp (#53) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Kapcsoló üzemű fűtés...lehet de nem látom sok értelmét
Ugyan akkor a magas feszültséghez lehetne kapcsoló üzemű tápot építeni de szerintem csak csöves egyenirányítással lehetséges, legalábbis én minden féleképpen így tennék.
Viszont így kisebb fojtó is elég, 20kHz -es kapcsolásnál 1H is elegendően sok. :D
Viszont transzformátorból teljesen egyedi konstrukcióra van szükséged de a primerig az ATX szabvány elektronikája adott.
A szekunderre jön az egyencső ahol a szekunder középleágazásos.
A trafóval kapcsolatban a H & M trafónál tudsz érdeklődni hogy egyáltalán gyártanak nagy frekvenciás trafót.

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#56) KIRA\/NOVA válasza kymera (#51) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Én most építek egy GU50es SE-t eddig csak
Táp : 26000
Illesztő trafő:52000
Folytók : 16000
Ecc82 : 9000 2DB
Ecc83 : adott
GU50 : 1000FT használt az új 3000FT
egyéb alkatrészek 20000FT
Ház : igénytől függő 15000FT
-----------------------------------------------------
Össz: 144000FT
itt tartok
EZ81 2DB 10000FT ez még hátra van
ja meg kimarad a 6AL5 ami + 5000FT
Ez megy az Ecc82höz a hidegítő kondi és ellenállás helyére ;]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#57) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Háj mindegykinek! :DDD

Na, kicsit megkésve ugyan, de az én EL84SE-m is megszólalt pár perccel ezelőtt.
Egyelőre még nagyon empírikus állapotban leledzik, egy 50 éves roncs mérőműszer vázába kínlódtam be:

Főbb elemei:

Kici óccó kínai kimenők: [link]
Kici óccó üres kínai NYÁKLAP: [link]
Kici óccó 50W-os kínai toroid trafó: [link]
Kici óccó kínai tápnyák: [link]
Kici óccó ALPS poti szintén a ferdeszeműektől: [link]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.