Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) icemad válasza vancha2 (#43) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Asziszem...
Ki is próbáltam a múltkor a buszmegállóba... Nem is néztek nagyon hülyének.
A vizipipával az a baj, hogy nagy és nehéz. (Próbáld csak ki, pókerezés közben a szád sarkában megtartani. :) ) És nem is igazán mobil.

Az e-cigiről meg az a véleményem, hogy tetszik, tuti kipróbálom. Elméletileg akkor ezzel tudnék lakásban is "cigizni." Nem tudjátok, hogy Miskolcon van e valahol? Vagy hol lehet rendelni? (Priviben, ha lehet.Kösz)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#52) KillHates


KillHates
nagyúr

"zárjegyek", "gyógyhatású készítménynek minősítés", "cigarettát kiváltó eszköznek minősítés" és hasonló gáncsokat vetnek egy jópofa dolog elé, ami a nem dohányzók életét is kellemesebbé teheti.... hogy féltik a rohadt politikusok a legális méregből adódó bevételüket. Nem csak a jövedéki adóról van itt szó, vagy egyéb lehúzásról van itt szó, hanem arról, hogy az emberek akik ezt használnák és ha nem dohányoznának több évvel élnének tovább, és akkor addig is nyugdíjat kell fizetni nekik... Szóval a pénz az Istenünk és a bankok a templomaink...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#53) ricsi99


ricsi99
addikt

Én erös dohányos vagyok s soxor engem zavar hogy abba kell hagynom a melot s kimenni cigizni ,vagy hogy van amikor csak 1-2 slukkra vágyom de vagy elszivja az ember a cigit vagy eldobja félbe...
Komolyan érdekelne engem 1 ilyen... csak jó lenne valójában is kiprobálni hogy mennyire pótolná az igazi cigit...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#54) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mit látok? Mikroprocesszor? Akkor lehet tuningolni! ;] Nem dohányzom tehát max másnak fogom! :))

(#55) - = Zk = - válasza Kolondrum (#54) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Ám legyen. Gondolkodjunk reálisan:
Hova és miért tuningolnál egy elektromos cigarettát? Milenne a célod vele? :))
Hamarabb leszoknal a dohányzásról, mint aki alapjáraton szíja?... Ennyierővel feszeljük alul a prociját, hátha takarékosabbá válik...:C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#56) gabor85


gabor85
őstag

sem a kormány, sem a dohánygyárak nem támogatják az elektromos cigaretta elterjedését — utóbbin mondjuk nincs okunk csodálkozni.

Lehet megint rémeket látok, de megvették a dohánygyárak a megfelelő embert?!
Kíváncsi lennék az apám le tudna e szokni ezzel. Bár nyugtatóként szívja ahogy elnézem...

(#57) Barthezz2 válasza - = Zk = - (#55) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ennyierővel feszeljük alul a prociját, hátha takarékosabbá válik...

Aztán Ph!öfékeljünk el egyet :D

Everybody lies.

(#58) Penyus


Penyus
senior tag

De jo hogy nem dohanyzom es soha nem is tettem. Ha 26 evig kibirtam cigi nelkul ezutan is kifogom :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#59) bufurc


bufurc
tag

tartoztam a láncdohányosok közül

---közé---

1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#60) - = Zk = - válasza Barthezz2 (#57) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Bennevagyok.... Szvsz Ph!enomenális lesz...:C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#61) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Remélem elterjed, mert nem szeretem a passzív dohányzást ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#62) bufurc


bufurc
tag

Én naponta elnyomok fél dobozzal. Pia mellé pedig akármennyit, igaz utána 2-3 napig nem gyújtok rá. Tudom, hogy nem megy a leszokás így próbálok minél kevesebbet bagózni.

Szerintem minden ami 1 kicsit kevésbé káros mint a cigi már sokkal jobb. Pl nem kell meghalnom rákban ez azért elég nyomós érv... Persze ez nem törvényszerű de kisarkítva erről van szó tehát aki azt mondja, hogy nem jó semmire az 1xerűen buta. Bármilyen kevés emberen segít az már nagyszerű eredmény. Nem csak a leszokásról van szó! Sokan vannak akik nem akarnak leszokni, főleg idősebbek. Nekik kiváltó eszköznek ideális.

Neten szinte csak jókat lehet róla olvasni. Ezalatt a működését értem, mennyire tudja szimulálni a cigit. Akivel viszont személyesen beszéltem mind azt mondta, hogy nem tudja pótolni. Én is kipróbáltam és hasonlóan vélekedem. A lényeg a füst jelleg és mennyisége. Ebben különbözik és a lényeg... A formája, fogása, súlya, a világító led stb csak szokás kérdése de a füst sajna nem olyan.

1ébként az első slukknál meglepődtem, hogy ez 1általán működik. Beleszívok, jön valami, kifújom, látom a füstöt és érzésre is hasonló de nekem kevés volt. Állítólag van 1 kisebb szivarra hajazó extra durva típus ami sokkal nagyobb mennyiségű "füstöt" termel.

Még nem találkoztam vele de ha bejön én biztos átállok. A lényeg, hogy az agyam elhiggye. Biztos sokan nem érteken 1et de nekem mind1, hogy a mátrixban lubickolok 1 kádban vagy valóban élek, ha nem tudok róla... Ez valami hasonló, de ha megmentheti az életem akkor nyilván csak jó lehet.

A legjobb lenne persze teljesen leszokni, minden (értelmes) dohányos tudja, hogy csak kára származik belőle és most nem az egészségkárosító hatására gondolok hanem a többi klisére: 1 dobozból pár csikket "muszáj" eldobnom az utcán, megállókban 1re többször kényelmetlenül érzem magam hiába megyek félre, szájszag, most rá kell gyújtanom érzés akkor is ha nem kívánom, éhgyomorra és persze vannak akik beszólogatnak... Bár meg kell jegyeznem, hogy a mindennapokban ha normálisan szívja az ember akkor elég toleránsak a többiek.

Ha már így belebonyolódtam arról senki beszél, hogy bizony van pár előnye is. Összehozza az emberek! Melóhelyen sokkal kevesebb embert ismernék. Van aki alig ismer valakit (50 ember dolgozik itt). Nem dohányos munkatárs mondta, milyen jó lenne párszor kimenni, 1 kicsit elszakadni a melótól vagy akár lábat nyújtóztatni és volt olyan is (másik részleg) akiről pár hét után derült csak ki (számomra), hogy nem is dohányzik de mindig kijár a többiekkel...

A legjobb átmeneti megoldás az alkalmi bagós. Sok haver ráállt erre és jól tették. Havonta 3-4 doboz "ultrát" még az orvos is felírna:) Amikor összejövünk olyan mint régen de ők közben nem nyomnak le még 10-20 dobozzal, másnapra meg garantáltan megundorodnak tőle.

1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#63) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez iszonyat nagy oltás, egyszer kipróbálnám. Nem vagyok aktív dohányos, mégis jó volt lejmolni a nikotinos rágót is attól, aki "le akart szokni" a környezetemben.
Egyszer egyiküknek volt valami kis műanyagvacakja, amit szájba lehetett venni, és játszani vele, mint a fogpiszkálóval szoktak, de ha megszívta nikotinos cucc jött belőle. Azt értelem szerint nem vettem ki a szájából, hogy megnyalogassam én is, de nagyon birizgélte a fantáziámat, mint most ez a gép is. :))

Csak kicsit drága azért, hogy párszor kipróbáljam, nálam 1 sima doboz cigi is elvan 1 hónapig, vagy tovább mire elkopik.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#64) mcsabee válasza - = Zk = - (#55) üzenetére


mcsabee
senior tag

Sőt, vízhűtést is szerelhetünk rá, hogy csendes legyen!

Stay a while and listen...

(#65) Endreas


Endreas
tag

Hát ilyen is van.. :B

Kérdezz.

(#66) dybu


dybu
tag

Én is szemezgettem már elektromos cigivel mert naponta 1 dobozzal elszívok a " klasszikus " cigiből, csak ahol eddig találtam az valami borzasztóan drága, 20K volt a cigi + 500HUF egy patron. Megnézem ott ahol Te vetted, sztem befektetek én is egy ilyenbe.

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, szal lehet hogy már valaki irta, " klasszikus " cigarettánál bele kell kalkulálni hogy a papír nagy részét elszívod. Az is izomból rákkeltő lehet.

Ebben az a jó hogy vezetés közben is szivhatod, nem esik le a parázs, nincs pánik, nincs baleset.

Na megyek és rágyujtok :B

20 GOTO 10

(#67) a2d2 válasza bmwk1200s (#5) üzenetére


a2d2
addikt

Na a végén te még ennek a segítségével szoksz rá a cigire :D

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#68) Bluegene válasza dybu (#66) üzenetére


Bluegene
addikt

én tudok egy helyet ahol 5900Ft

apróneten nézzétek, én már vettem

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#69) wwenigma válasza Bluegene (#68) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kínából meg 3-4e, csak keresni kell... de nem rontom én itt a bizniszt.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#70) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Szerintem aki igazán le akar szokni annak hasznos lehet, mert ezzel is lehet enyhiteni a cigi hiányérzetét. Jobb mint rágó:D Ha még megakarjuk fejelni valamivel, akkor el kell rágni mellé néhány aranyeső virágot, az is segít:D

Én is koca dohányos voltam, -néha intenzívebben- de leszoktam, ennyi! :D Aki akar az úgy is le fog szokni. Nem mellesleg a cigitől sorvadnak az izmok és impotenciát is okozhat, szóval nem egy férfias dolog!:D

A dohány gyárak mást nem is mondhatnak, mert ebből élnek! Ugyanaz, mint a fegyver kereskedelem csak ez lassabban öl!

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#71) b.ricsi válasza Bocha (#10) üzenetére


b.ricsi
csendes tag

szia
most akkor jó vagy nem? Én dohányzom, kb fél doboz naponta. Szeretek dohányozni, és őszintén mondva nem akarom abbahagyni. Viszont tudom hogy káros. Szerinted kiválthatja ez a e-cigi a normálisat?

http://b_ricsi.extra.hu

(#72) LackoMester


LackoMester
addikt

nemtudom,h.vagytok vele a dohánzyásról leszokni nemigazán lehet,csak abbahagyni...már 3 éve abbahagytam,egy mandulagyulladás alkalmával....nekem simán ment,de sokaknak nemoly egyszerü-talán azoknak ez segitség lehet...
amugy ez a e cigi egy baromság :DDD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#73) janos666 válasza b.ricsi (#71) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem. Van annak egy hangulata, hogy meggyújtod a dohányt, az parázslik ott szépen. A füstnek van egy dohánytípusra jellemző aromája. Ez csak valami más...
Ezzel nem kiváltani lehet, esetleg azoknak jó, akik nem akarnak már füstölni, csak nehezükre esik abbahagyni. De ha szereted a dohányt, és nincs igazi indíttatásod, miért ne dohányozz, akkor ez szerintem egy jó poén, párszor bele lehet szívni, de ennyi.

Én még azt nem értem, hogy akik elkezdenek dohányozni, sokan rögtön leszokni akarókká is válnak. :DDD Mármint mást se hallani a témában, csak hogy "úgyse tudnék leszokni", "majd egyszer leszokom".
Kevesebb az, aki azért szívja, mert tényleg szereti, és eszében sincs törvényszerűen abbahagyni (nem X napra letenni, hanem eltiltani magát).
Én általában csak havi 1 dobozt tolok el, most de már vagy 2 hónapja nem is gyújtottam. De ez nem leszokás, ha legközelebb kedvem lesz, majd veszek.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#74) lapa


lapa
veterán

"amelyek maguk is jelentős összegeket fektettek az egészségesebb cigaretta kifejlesztésébe."

az ilyenekről nekem mindig a kétfarkú kutya vs. autógyártó jut eszembe.

egyébként meg tudatilag szembe kell helyezkedni a cigizéssel. ha eléri az ember, hogy rossz érzéssel gyújt rá akkor az már fél siker. persze harcos reggeli tüdő segít a magunktól undorodást erősíteni. ha meg lenyomott 1-2 hónapot 0 cigivel, akkor soha többet nem szabad. nem bonyolult.

(#75) Killing


Killing
addikt

Akkor már inkább a Vízipipa. :U Sokkal jobb. :K

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#76) JuliusCaesar válasza Vamp (#34) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Én mennyire utálom a bagót... Tökéletes jelképe szerintem az emberi akarni vágyás hiányának. Mint ahogy az alkoholizálás és a drog is. Dohányos emberre mindig is ferde szemmel nézek. Mi a jó benne. Mindegy, egy bagós fészekbe nem hangoztatom, offba is rakom ;]

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#77) janos666 válasza JuliusCaesar (#76) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Miért az "emberi akarni vágyás hiánya" az, ha valaki dohányozni akar?
Mert van ám, aki azért szívja, mert jól esik, nem azért, mert nem bír leszokni.

Ez tipikusan az, mint ha attól kezdve lenne leszoknikészülő bárki, hogy "rászokik".
Nem mindenki akar leszokni...

Nekem nem is kell leszokni, mert függő nem vagyok, már nagyon rég gyújtottam rá, és rendszeresen napokon át több szálat sohasem szívtam. Ellenben sajnálnám, ha mondjuk holnap betiltanák, mert ha kedvem adódik, még szeretnék rágyújtani párszor a jövőben...

Jó az, egy kis pöfékelés egyedül, vagy akár társasággal a dohányzóban...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#78) JuliusCaesar válasza janos666 (#77) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Minden így kezdődik. Ha akarnám lerakhatnám és nem vagyok függő. Aztán a hónapok során az leszel, hiába mondod hogy abbahagyhatnád, de akkor már vége. A mai fiatalok közt is így van (ismerek ilyeneket), iszik meg bagózik, de csak ha kedve támad és bármikor lerakhatná ha akarná. De valahol ő is tudja hogy ez nem így van, és valójában ezekben az években siklik ki az élete az alkoholizmus meg a drogok felé. Nem azt mondom hogy a cigaretta ugyanolyan káros, mint napi egy üveg pálesz vagy vodka, mert ez nem igaz. És ha választani kéne inkább az alkoholt tiltanám be. De ettől függetlenül szerintem pénzkidobás.

Az hogy nem is akar leszokni, hát... Lehet hogy rosszabb, mintha akarna, de nem tudna (ergo már beletörődött hogy élete végéig a rabja lesz?). Mindegy is, ezek a problémák hála istennek messze állnak tőlem. Megfogadtam hogy ki sem próbálom, és akkor bajom se lehet belőle. Elég az amit pofátlan módon az orrom alá fújnak (és itt most tisztelet a kivételnek, mert sok olyan dohányost is ismerek, aki tiszteletben tarja a nem-bagósokat és elvonul ha rágyújt).

:R

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#79) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Én az nem bírom amikor valaki a gyerek mellet cigizik. Az egyik kezébe a baba a másikba a cigi.:W

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#80) janos666 válasza JuliusCaesar (#78) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A rendszeres fogyasztás nem egyenlő a függőséggel!
Én pl. nem is szeretem az alkohol hatását, mégis ittam néha korai egyetemista éveimben. (nem, nem erőszakkal, meg nem is "csúnya ráhatásra", szabad akaratból adtam neki egy esélyt, hogy milyen ha viszonylag rendszeresen iszom, és bírja már a gyomrom a masszívabb piálást...) Hoppá, nem is lettem függő, már nem is emlékszem mikor ittam utoljára akár 1-2 felest is, de nem tegnap volt, több mint fél éve, és nem várom a következőt.
Ugyan így volt már dolgom ettől sokkal addiktívabb cuccal is, mégsem lettem a rabja, pedig még a hatását is imádtam. Nem is elrettentem tőle, csak egyszerűen most nem hiányzik, ezért már nagyon régen éltem vele, és szintúgy nem keresem az alkalmat a következőre. De nem is tiltottam meg magamnak, ha most megkínálna valaki elfogadnám...

És hogy témánál maradjuk, cigaretta: Öregen, 17 évesen szívtam el az első szálat, azóta úgy 15-20 doboz fogyhatott el nálam a 4 év alatt (illetve néha 1-2 vizipipa, vagy nagyritkán füstszűrő nélküli cigi...). Ha ez fog a sírba vinni, hát, akkor vagyok akkora pancser, hogy helyette más balesetet szenvedtem volna 2 nappal később.

Soha nem értettem miért lehet csak szélsőségekben gondolkozni. Attól ha néha rágyújtasz, nem vagy függő...

(ergo már beletörődött hogy élete végéig a rabja lesz?)
Ha nem akarja letenni, akkor nem a rabja. Attól függetlenül, hogy ha akarna, se tudna leszokni, ha nem is akar, akkor nem ő a rab, hanem a cigi, amit beaprít...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#81) spyke79


spyke79
tag

Én kipróbáltam de sajnos nem adta vissza az igazi cigaretta érzést!Marad a az elektromos kura :C

Én vagyok a kiha én nem,hát még téged és még engem!:D

(#82) Borify Péter válasza spyke79 (#81) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

múltkor én is kipróbáltam...de sajna tényleg nem az igazi:S

(#83) spyke79


spyke79
tag

Vizipipa meg nem igazán mobildolog,pipáztam is egy darabig hát selrock Holmes-nak jól áll de nekem nem :DDD
Igaz még javában füstölök majd kiderül mi az igazán jo módszer!

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a kiha én nem,hát még téged és még engem!:D

(#84) domi007


domi007
őstag

Esetleg egy enyhe barackos patront otthon szétszedni, majd feldúsítani HáziPálesszal? ;] ;] :DDD :N

Tutira beüt :DD

Vagy sörös patron a megszállottak kedvéért :DDD

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#85) janos666 válasza domi007 (#84) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy időben lehetett kapni ilyen alkohol waporizer szerűséget. Tulajdonképp elgőzölt alkoholt (tisztát, mint a gyógyszertári, esetleg aromával, de nem házipáleszt :D) tüdőztél le, így az rögtön a vérbe jutott, ezért kis mennyiség kellett, ami hamarabb is kiürült. Tulajdonképp hulla részegre "szívhattad" magad, és mégis kijózanodtál egy pár óra múlva.
Nem tudom, forgalmazzák-e még, vagy hogy egyáltalán hivatalosan is forgalomba került-e itthon.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#86) norbx


norbx
aktív tag

jo cikk.en is kiprobalnam de felenk sehol se lehet beszerezni.nyomhatnam a melohelyen is es nem kapcsolna be a fusterzekelo :DD

(#87) spyke79


spyke79
tag

Végül is innen is meglehet közelíteni de mivel még szépen izzik is hazamenni is könnyebb mert a sötétben betalálsz a lukba!

Lehetne fokozni biztos a további élvezeteket is csak az a gond hogy erre is kijönne egy munkáltatói rendelet :DD

Én vagyok a kiha én nem,hát még téged és még engem!:D

(#88) ollie


ollie
MODERÁTOR

(#89) spyke79


spyke79
tag

Na ennyit az egészséges életről! :C

Én vagyok a kiha én nem,hát még téged és még engem!:D

(#90) Neovenator válasza ollie (#88) üzenetére


Neovenator
senior tag

De legalább formaldehidet, benzolt, hidrogén-cianidot és egyéb durva dolgokat nem tartalmaz... :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#91) Neovenator válasza janos666 (#80) üzenetére


Neovenator
senior tag

Fölöslegesen magyarázol neki, soha nem fogja megérteni. A valamiben csökönyösen nem hívők legalább annyira meggyőzhetetlenek és függők, mint bármelyik bigott vallási fanatikus. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#92) Nunder


Nunder
őstag

Na ezt nagyon szívesen kipróbálnám egy hétig mondjuk. És utána meglátnám melyik éri meg jobban. De sajnos akkor is maradnék a régebbi megoldásnál. Jó cikk, gratula hozzá.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#93) commanDOS


commanDOS
senior tag

Érdekes ez a nikotin dolog ugyanis a szervezetünk magától is termel minimális mennyiségűt.
Pont ez az alapja a függőségnek. Ha emlékeim nem csalnak akkor a pajzsmirigy termeli ezt a minimális de szükséges mennyiséget. Amint valaki elkezd erősebben dohányozni, a pajzsmirigy feleslegessé válik és átmenetileg leáll, vagy nagyon alul teljesít. Amint leteszi az ember a cigit, fellép a nikotinhiány részben, mert amúgy is kell egy kis mennyiség, részben meg azért, mert hozzászoktunk a nagyobb dózishoz, viszont a pajzsmirigy nem indul újra, hogy pótoljon, csak hosszabb idő után. Elméletileg ez az egyik oka a leszokás nehéz mivoltának.
Apropó...maradok a vízipipánál :)

janos666: a dote-n kipróbálták állítólag, egy kis inhalálás vodkával... :DDD
Kifújod a levegőt, beveszed a szádba a piát, (elég egy stampó is) és qrva nagy levegőt veszel.
A tüdődben lévő hörgőkön keresztül egyből a véredbe jut, durván 10*es hatás, mintha innál, ugyanis a máj nem rontja el a bulit :D
Más dolog, hogy nem merném megpróbálni...

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#94) spyke79


spyke79
tag

Ez ugyan az mint a THC alapból van a szervezetben,ha meg kívülről adagolod az tiltott :DDD

Én vagyok a kiha én nem,hát még téged és még engem!:D

(#95) spyke79


spyke79
tag

Ez a tüdőre nyelősdi azért már meredek még nekem is :DDD

Én vagyok a kiha én nem,hát még téged és még engem!:D

(#96) Izzé


Izzé
őstag

Jó dolog az elektromos cigi, de azért ennek is vannak buktatói, amikről sajnos nem nagyon beszélnek (bár miért is tennék ezt, el kell adniuk). Fél éve váltottam, vagyis vettem egy készüléket 16 ropiért, mert ez egy láncdohányosnak 2 hónap után visszahozza az árát és hát azért még így is tartalmaz ugye nikotint, de benzolt meg ilyen szarságokat nem, amiket a papírból meg szűrőből kiszívsz, tehát egészségesebb ha lehet ilyet mondani. A lényeg, hogy sajnos kevés az ha valaki ilyet vesz, azért a toronyban rá kell szánnia magát az embernek, hogy e-cigit szívjon ne hagyományosat, ugyanis nagyon nehéz megállni, hogy ne gyújtson rá, mert az e-cigi nem hozza ugyan azt a hatást!
A nikotin csak egy dolog a sok közül, hiányzik, hogy kaparja a torkot, hogy károsítsa a szervezetet. Lehet, hogy ez sokaknak hülyén hangzik, de azok akik régóta szívják nagyobb mennyiségben azok tudják miről beszélek.
A porlasztóval nagyon kell vigyázni, tisztán kell tartani, az előírás szerint szívni, mert különben nem lesz hosszú életű. Az enyém már 2 hónap után megadta magát, mert a kelleténél gyakrabban szívtam és a cseppfolyós nikotin a porlasztó hatására belefolyt, és egy idő után már nem képzett füstöt. Garancia 1 év van az én készülékemre, szóval szó nélkül cserélték, de erre már vigyázok, előírás szerint használom és most ott tartok, hogy ha nehezen is de ezzel sikerült leraknom a hagyományos cigit és most e-cigi függő vagyok. :DDD Azt remélem mondanom sem kell hogy azóta sokkal jobban érzem magam és már nem fulladok meg 2 emelet lépcső után sem, tehát bevállt a cucc, csak ajánlani tudom! ;)
Bocsi ha hosszú lett, de remélem tudtam segíteni azoknak akik még nem döntöttek az e-cigi mellett.

(#97) dybu


dybu
tag

Az biztos hogy jobban érzed magad, hiszen nem szűkülnek össze az erek, több oxigént tud szállítani a véred , így egy kis terhelést levesz a szerveidről.

Nomeg ha jól tudom nem okoz érszűkületet hosszútávon sem.

A cikk amiben kifejtik hogy ez is káros, illetve ezzel rá fognak szokni a fiatalok a dohányzásra egy baromság, igazi amerikai közhely. Ha nem tudják betiltani, nem tudják megállítani hogy terjedjen, valami rosszat kell róla mondani.

Lehet benne igazság.

Csak az a baj hogy nem rakták mellé az " igazi " cigit. Mert ha melléraknák, lenne különbség bőven.

Nem hiszem hogy valaki ezért szokna rá a dohányzásra mert van elektromos cigaretta. Ha fiatalon kezdi, talán csak vagánykodásból, haverok / csajok elött felvágás céljából teszi.
De könyörgöm, e-cigivel? Elveszik az iskolában dohányzás igazi élvezete! :DD Hogy megérzik a cigiszagot!! Hogy bejön az igazgató és mindenki dobja a sárgát, de az orrából jön a füst. Najó ez csak vicc volt :)

Nem hiszem hogy ez valakit vonzana... Aki nem akar cigizni most sem fog... Én nem akarom lőni magam heroinnal, nem is fogom.

[ Szerkesztve ]

20 GOTO 10

(#98) Bluegene


Bluegene
addikt

nekem az a bajom az E-CIGIMMel h ha beleszívok 3-5 slukkot, utána megszűnik a füsképződés(nem merült le hisz világít), szívom-szívom 3-5 slukk után csak levegőt fújok ki

ha elrakom néhány órára megint lehet 3-5 slukkot szívni és megint nem ad gőzt

mi lehet a gond? más is tapasztalt ilyet?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#99) Izzé válasza Bluegene (#98) üzenetére


Izzé
őstag

Lasabban, hosszabb ideig kell szívni, két slukk között meg várj kb 15-20 másodpercet. Nem forró a porlasztód? Ha igen, akkor lehet, hogy egy kis tisztítás is ráférne, úgyhogy tegyél bele egy üres patront és azzal szívj kb 8-10-t, vagy ameddig jónak nem érzed a füstöt. Ezt a fajta tisztítást egyébként érdemes naponta 1* eljátszani.

(#100) mave13 válasza bmwk1200s (#5) üzenetére


mave13
őstag

Próbáld ki a vízipipát. De ne füstérzékelős helyen persze. :D

Jó írás. Grat.

Mint orvos, és a cigit szívből gyűlölő ember, azt mondom, hogy a cigit helyettesítő, kevésbé káros cuccokat reklámozni kéne. Persze, a dohánygyárak, a kormány, és egyes orvosok nem ezt mondják.
De a cigiben nem a nikotin a gond elsősorban. Mert mit is okoz a cigivel bevitt nikotin? Függőséget. És? Rengeteg más dolog is függőséget okoz, még sem tilos (pl. alkohol - egyik legerősebb függőséget okozó szer). Emellett a nikotin méreg. Pár szál cigit kiáztatunk vízben, akkor az halálos méreg lenne, az illető nikotinmérgezéstől meghalna. A cigi azért nem halálos, mert a nikotin elég. A műcigiben meg olyan kicsi mennyiség van, és annyit adagol csak egy slukkra, ami ilyen szempontból nem veszélyes.
A cigiben a káros az a füst. A dohányfüst is, de legfőképp az égő papíré. Aromás szénhidrogének szabadulnak fel, amik rákkeltő anyagok. A másik, a hő. A cigiből beszívott füst meleg. Ami hámirritáló. Ez a fedőhám átalakulásához vezet, ami gyorsítja a rákképződést (carcinogenezis).
Az elektromos cigivel kapcsolatban egyik sincs. A nikotint kivéve. De rákkeltés szempontjából az még mindig sokkal jobb, mint a többi.

Jelenleg szerintem a dohányzás minden formája káros. Vannak károsabb, és kevésbé káros módszerek. A legrosszabb talán a cigaretta, a legjobb meg talán a vízipipa. Erre mindenki találhat megerősítő, és megcáfoló véleményeket is a neten.

Icewolf || kósza ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.