Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dezz


dezz
nagyúr

Az e-cigaretták is rákkeltők

Bocs, látom, már volt.

[ Szerkesztve ]

(#102) kbencee


kbencee
aktív tag

Próbáltam, ez valami iszonyat

(#103) Inarus válasza mave13 (#100) üzenetére


Inarus
addikt

"A cigiben a káros az a füst. A dohányfüst is, de legfőképp az égő papíré."
Végre valaki!
(Jah, amúgy egy apróság: a papírban "égésbefolyásoló" anyagok is vannak - ha jól tudom,magnézium, szóval még csak nem is sima papírt szív az ember)

A cikkhez grat, jó lett. Nálam is aktuális téma már pár hónapja.

(#104) rep3at válasza Inarus (#103) üzenetére


rep3at
őstag

Én is gondolkoztam a megvásárlásán, de aztán letettem róla - főleg azért mert itt biztosan nem lehet hozzá patront és akkut kapni.

Négy év aktív dohányzás után lehet kicsit nehéz lenne megszoknom...és aggályaim vannak az ízével kapcsolatban is. Igen, igaz hogy drága és káros. De én szeretem...

Forward thinking. كرر

(#105) Rhino666


Rhino666
őstag

Leszokni úgy lehet a legegyszerűbben, hogy az illető elszívja az utolsó szál cigijét, aztán onnantól többé nem gyújt rá és pont. Aki erre nem képes, az szokjon le a levegővételről. :P

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#106) Inarus válasza rep3at (#104) üzenetére


Inarus
addikt

Nekem bejött. +van hozzá patron és univerzális patrontöltő cucc is. :)

(#107) PendriveD


PendriveD
csendes tag

Énis gondolkodtam az e.cigin...De hátha nem jönne be:S

(#108) balu72


balu72
tag

Én megvettem de nekem nem jött be. :F

"balu72 felhasználónak 263 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi "ph megbízhatóság" fórumon!"

(#109) tremor


tremor
tag

Nekem sem jött be.Kávé mellé csak "rendes"cigi passzol..

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#110) mexel


mexel
veterán


Ezt a fajtát ismeri valaki? Nikotinmentes és olcsó. Nem vagyok igazi dohányos, de sörözéskor láncdonányossá megyek át, és a reggeli kávéhoz is hiányzik. talán oda jó lenne e-cigi is, még soha sem próbáltam. mondjuk félek, hogy milyen anyagok lehetnek a folyadékban, nem rosszabb-e mint a sima cigi :)

(#111) mexel


mexel
veterán

Vettem. Érdekes. Nagyon tetszene, de furcsa kesernyés íze/utóíze van.

(#112) mexel


mexel
veterán

Olvastam, hogy kb 20 féle összetevő van a töltőfolyadékban. Ez vajon nem káros miközben elég? Szerintem egyébként nagy parasztvakítás ez az egészséges szöveg, ebben is lesz egy csomó káros anyag.
Ezeket írják: (nikotinmentesből lejön a nikotin valószínűleg)
"Vegetable Glycerin, Propylene Glycol, Nicotine, Glycerol, Tobacco essence, Organic acid, Anti-oxidation agent, Butyl valerate, Isopentyl hexonate, Lauryl laurate, Benzyl benzoate, Methyl octynicate, Ethyl heptylate, Hexyl hexanoate, Geranyl butyrate, Menthol, Citric acid, Water and Alcohol."

Nekem nem túl szimpatikus lista, fentebb pedig linkelve volt, hogy találtak rákkeltő anyagot is a füstjében. Érdekes kísérleti nyulak lettünk, akik tesztelgetik ezt.

(#113) mexel


mexel
veterán

Nem egy pörgős topik, vagy senki sem használ igazándiból e-cigit. Inkább csak érdekességképpen próbálták ki páran?

(#114) blueMerle válasza mexel (#113) üzenetére


blueMerle
veterán

Egyik barátom használta rövid ideig. Elmondása szerint bullshit, aki kemény dohányos annak ez nem lesz alternatíva, aki pedig dohányosként át tud térni erre, annak a teljes leszokás sem okozna különösebb gondot. Ráadásul egy kávézóban körberöhögték miatta :DDD

Jómagam pedig sosem szívtam el egyetlen szál cigarettát sem és nem is tervezem. Egyszer szívtam bele még gyerekként, de rettenetesen rosz volt, nem jött be. Ugyanígy vagyok a sörrel is. Lehet kövezni :D

(#115) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

http://hu.wikipedia.org/wiki/Nikotin

a nikotin erős méreg,

Mivel a nikotin növeli az agy dopaminszintjét, fogyasztása súlyos függőséghez vezet.

[ Szerkesztve ]

(#116) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Hát én már tulajdonosa vagyok egy e-ciginek!

Első használatnál az íze igen érdekes de 1 hét alatt meg kedveltem és szerintem az nagyon jó, hogy a lakásban is tudok már cigarettázni!
És az is megnyugtató, hogy CSAK nikotint tartalmaz!

Részlet a www.help4u.qwqw.eu honlapjáról :

"Az elektromos cigaretta kis mennyiségben nikotint tartalmaz, ugyanakkor nem tartalmaz kátrányt, nitrogén cianidot, nitrogéndioxidot, cián és arzénvegyületeket, valamint szénmonoxidot, ezért mondhatjuk, hogy egészségesebb."

egyébként ezen az oldalon sok hasznos információ található és bemutató videók is. :K

(#117) Telomanikus válasza angyalpc2 (#115) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Ez igaz (de kis mértékeben jó hatással van az emberre) nah de nem ez a fontos hanem a normál cigi is tartalmaz nikotint az e-cigi meg CSAK azt tartalmaz! :DDD

(#118) Telomanikus válasza Skizz (#8) üzenetére


Telomanikus
senior tag

jah igen az íze, "szaga" teljesen a gyümölcsös vizipipára emlékeztet :DD nagyon nagy :C

(#119) mexel válasza Telomanikus (#116) üzenetére


mexel
veterán

112-es hsz-emben írtam, hogy tévhit azért hogy egészséges és semmit nem tartalmaz. Nem véletlen talán hogy több országban tiltják. Kb 20 féle vegyianyag van benne, amik közül lehet hogy ha megeszi az ember nem méreg, de mi van ha letüdőzi? hétvégén nagyrészt ezt szívtam a péntek esti ivászatkor, de másnap igen furcsa ízt éreztem egész nap a számba, és eléggé furán szédelegtem. (nem ittam olyan sokat) Lehet hogy más miatt, de az is eszembe jutott, mi van ha ebben van valami kellemetlen anyag? (nikotinmentest szívtam)
Persze valószínűleg jobb a sima ciginél, és ha valakit le tud szoktatni akkor megéri. Az elv is tetszik nekem, csak nyugodtabb lennék ha kikísérleteznének egy teljesen "tiszta" adalékanyagot, és meglennének a teszteredmények is. Ha nagyon akarnák, le lehetne szoktatni az emberiséget a káros dohányzásról, az e-cigit is jóval jobbá lehetne tenni sztem, ha akarnák. Csak mi lesz a hatalmas üzlettel? :(

[ Szerkesztve ]

(#120) TomDog


TomDog
tag

Sziasztok én kipróbáltam 1 hónapig szívtam majd leszoktam, nekem megérte megvenni.
Nem akarom reklámozni ;] de eladó, nem gagyi vaterás

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#121) mexel


mexel
veterán

Enyém is eladó 400-ért, 7 patron van hozzá, usb-s és hálózati és (autós)szivargyújtó töltő :) A kép fentebb.

(#122) mexel


mexel
veterán

bocs, 4000-ért

(#123) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Háhh én már régebben megvettem szívtam...és 3hét...leszoktam... ;]
Az íze igen hát...de és 6mg.osat szívtam az eléggé lenyugtatott :DDD

(#124) ati2


ati2
őstag

Én is áttértem 2 hete az elektromos cigire: [MINI DUO]

Próbaképpen azért előtte rendeltem 6$-is kínait is, ami arra jó volt hogy egyáltalán ki lehetett próbálni. Nekem sikerült átszoknom szinte teljesen 20+ év dohányzás után erre. Átlag napi 1 doboz helikon elment, rázósabb időszakban 2 doboz is volt néha.
Végre érzem, milyen büdös a klasszikus cigi, és nem vagyok büdös :)

Ezt az integrált patront sokkal könnyebb tölteni, mint a kínait (kb. 5x lehet).
A napi 8 óra melót kibírja az aksi és a patron is. Igaz 1,5x akkora is mint a normál cigi, vagy az olcsó kínai.

Minden dohányosnak ajánlom, hogy próbálja legalább ki, milyen is kátrány és CO nélkül élni!

[ Szerkesztve ]

(#125) Huma válasza mexel (#119) üzenetére


Huma
addikt

A nikotinmentesnek meg mi értelme van? Ennyi erővel egy ceruzát is szopogathatnál. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.