Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Na ebből mekkora vallásháború lesz itt a topikban ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#2) freeapro


freeapro
senior tag

EZ valami magyar cucc? (ki ez a Lengyel Erik?) :U

(#3) Bici


Bici
félisten

Van valahol olyan leírás, amiben egy ilyen szakember elmondja, hogy konkrétan mi a baj a linux egyes komponenseivel?
Annyi ilyen hír jelent meg már nulla konkrétummal, hogy kiváncsi lettem. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) siti válasza Bici (#3) üzenetére


siti
senior tag

nagy úr a pénz, azt mondja.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#5) leviske


leviske
veterán

Szörnyű csapás ez azoknak a független fejlesztőknek, akiknek nem elég az UE3 ingyenes elérhetősége és Linux támogatása. :)

Komolyra fordítva a szót, teljesen érthető, ha valaki pénzügyi gondokra hivatkozva elhagyja egy platform támogatását, de az ilyen rage búcsúzás nem enged professzionális fejlesztőre következtetni.

(#3) Bici: Az OpenGL állapotán túl én se hallottam sok mindent, az meg konkrétan nem a Linux, hanem a Khronos sara. Más kérdés, hogy külön igény nélkül az AMD-nek se akaródzik a Mantle átültetése a nagy multiplatform mivoltság ellenére.

[ Szerkesztve ]

(#6) flashpointer válasza freeapro (#2) üzenetére


flashpointer
őstag

Lehet hogy a Lengyelben az nem gy betű hanem g külön és ipszilon :)
Azt tudom hogy a játékok grafikája nem olyan linuxon, már ami fut rajta de ez olyan jónak számít hogy külön hír? Még fű sincs sehol

(#7) Bici válasza leviske (#5) üzenetére


Bici
félisten

Egy korábbi cikk az x11 és a DRM problémákról ír, persze részletek nélkül.

Szívesen olvasnék egy konkrétumokkal teli elemzést.
Ha tudtok ilyet, ne kíméljetek. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) Crytek


Crytek
veterán

Ezért nem gáz ha végleg el is tűnik az sem.

Next PC Upgrade: 2022

(#9) CPT.Pirk válasza Bici (#7) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, egy ilyen cikk nem lenne rossz. Mostanában jelentős DRM patchek érkeztek az év vége felé, nem csak a funkciókat, hanem a sebességet is érintve. Erről a témáról a Phoronixon találsz elemzéseket, méréseket.

Úgy emlékszem, a múltkori cikkel kb. azonos időben érkezett a sebességet érezhetően javító drm patch. Kérdeztem is Abu-t ebben a témában, de most nem találtam meg azt a hozzászólásomat, de azt hiszem választ sem kaptam rá.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) Bici válasza CPT.Pirk (#9) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Akkor szétnézek a Phoronix-on. :K

A DRM-nek vajon van windows-os megfelelője?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) julius666 válasza leviske (#5) üzenetére


julius666
addikt

Komolyra fordítva a szót, teljesen érthető, ha valaki pénzügyi gondokra hivatkozva elhagyja egy platform támogatását, de az ilyen rage búcsúzás nem enged professzionális fejlesztőre következtetni.

+1.
Ha nekem kéne döntenem a linux támogatásáról, valszeg én is dobnám, pedig nem lehet mondani, hogy utálnám a rendszert (linuxon dolgozom meg nagyrészt azon is élek).

Ilyen szövegeket viszont, hogy "literally everything else is a complete disaster, including sudo apt-get" az igazi vindózpistik szoktak nyomni, amikor valami gagyi hadrdveren fejest ugranak a buguntunak és nem megy minden úgy elsőre, ahogy elképzelték, úgyhogy szarfosozva rakják is rögtön vissza a warez wint. Ezeket a mondatokat egy lead developer szájából enyhén szólva is szerencsétlen hallani, mert ezek arra utalnak, hogy inkább ilyen személyes ízlés kérdések vezérlik a döntéshozásban, mint az anyagi vagy szakmai érvek.

(#12) snorbiii


snorbiii
csendes tag

A belinkelt cikkben elég furcsa indokokat hoznak fel :) :

"Eric seems to have run into a lot of Linux issues... Previously on Twitter he complained of not being able to install Ubuntu 14.04 and commenting he said that GPU drivers weren't much of a problem for Linux but "literally everything else is a complete disaster, including sudo apt-get.""

[ Szerkesztve ]

(#13) LordX válasza leviske (#5) üzenetére


LordX
veterán

Pénzügyi okokra hivatkozás A legvalidabb ok valaminek a támogatását elhagyni. Minek támogasson valaki valamit, amiből nem lát végül hasznot? Attól még, hogy valami OS, még nem jelenti azt, hogy szeretetszolgálatot kell játszani a fejlesztőknek.

Attól lett ez ragequit, hogy elkezdte szapulni a rendszert, függetlenül hogy egyetértek-e vele.

(#14) berVi válasza CPT.Pirk (#9) üzenetére


berVi
senior tag

Igen, Linuxon mindig az a valasz, hogy majd a kovetkezo verzioban most mar tenyleg odabaszunk. A problema ezzel az, hogy mar 15 eve is ugyanezt mondtak, de valamiert megse javult semmi szamottevoen.

(#15) CPT.Pirk válasza berVi (#14) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én még nem hallottam ezt, igaz csak 2008 óta használok Linuxokat (is). A problémák amikkel találkoztam ezen idő alatt, azok már megoldódtak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16) cskamacska válasza Crytek (#8) üzenetére


cskamacska
addikt

Ilyesmi játékokról maradunk le e szörnyű döntés miatt :DDD

Fat Princess Adventures for PlayStation 4
World of Subways (winner of Best Corporate Game at CeBIT 2009)
City Bus Simulator 2010
Lego Wolf3D
Quest of Persia: Lotfali Khan Zand (winner of "Best Persian Game of the Year" at Game Expo Dubai 2008)
The 31st
Utility Vehicle Simulator 2012
Bridge! The Construction Game
Rolling
Wingball
Ludicrous
Gremlin Invasion
Gremlin Invasion: Survivor
1 Carnaval De Distorções
Tauchfahrt zur Titanic
Bounce!
The Visible Dark
World Hunter
Rabbit
GreySoul

Project Reality 2 is ezt használta még CryEngine 3-ra váltás előtt
"However, new announcements from the Dev Team, made sure that PR2 will be in fact using the CryEngine 3, since most of the people involved in the development of the game on the C4 Engine thought it wasn't so good to work with, and they have chosen the CryEngine 3 as their new engine to work on" ;]

De nem baj, a mai kötelező rúgás a Linuxos játékokba le van tudva, mindenki mehet dolgára. Remélem hamar kész lesz az a Linuxos Mantle port, meg az új AMD driverek, mert Abutól addig csak ezt lehet várni. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#17) kac


kac
csendes tag

Mostanában a híreket olvasva, egy kérdés:
Abu, neked mennyit fizet a Microsoft?

(#18) Vladi válasza Bici (#3) üzenetére


Vladi
nagyúr

Addig jutottam el, hogy egy nap alatt nem tudta feltenni az ubuntu 14.04-et.

Szerintem meg pont egy ilyen személy kapott volna segítséget. Ha nyíregyen dolgozna egy játékmotort fejlesztő ember fedora alatt és nyűgje lenne, én átmennék hozzá és megcsinálnám. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) modeller válasza berVi (#14) üzenetére


modeller
aktív tag

Pontosan. És ebbe sokan belefáradnak, főleg amikor tényleg használniuk is kellene a rendszert, főleg desktopon. Valószinű ez történt az úriemberrel is, csak azzal, hogy nyilvánosan leirta, sokaknak a vallásába gázolt bele, az meg mostanában nem szerencsés.

Vicces a linkelt cikk kommentjeit is olvasni, lefizették, hülye, mert egy ubuntut se tud telepiteni stb-stb. Sértett óvodások.

[ Szerkesztve ]

(#20) modeller válasza kac (#17) üzenetére


modeller
aktív tag

mondom, most már Abu-t is a microsoft pénzeli, mert le merte hozni, őrület :)

(#21) kac válasza modeller (#20) üzenetére


kac
csendes tag

Lapozz vissza pár hónapot, és linkelj egy Abu által közölt pozitív hírt!
Addig én linkelek negatívokat. :-)

(#22) Benőke válasza cskamacska (#16) üzenetére


Benőke
őstag

Egyiket sem sírom vissza. :D

(#23) Bici válasza modeller (#19) üzenetére


Bici
félisten

Nem azzal van baj, hogy nem tud Ubuntut telepíteni, hanem azzal, hogy többek között ezzel indokolta a döntést, hogy nem lesz linuxra következő verzió.
Ha annyit mondott volna, hogy nem éri meg, akkor senki nem kötekedne, mert azt a linuxosok is megértik.

(#18) Vladi: Nekem ez egy hisztiből meghozott döntésnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) modeller válasza Bici (#23) üzenetére


modeller
aktív tag

Azt is mondta, hogy pénzügyileg sem érte meg. Az, hogy még mennyi mással is szivott vele, csak egy adalék.

(#25) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ez egy jó hír.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Abu85 válasza Bici (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Benne van a hírben, hogy azért nincs port mert aránytalan többletköltséggel járt és az nem jött vissza. Második bekezdés.
Utána azt is hozzáfűzte, hogy az is közrejátszott a döntésben, hogy nem tartja jó OS-nek a Linuxot, de ez már csak a személyes véleménye.

Ezeket a fejlesztők egyébként figyelemfelhívásnak szánják, hogy valami nincs rendben. Ehelyett most kapja a hate-et Eric Lengyel is, ahogy megkapta ezt Rich Geldreich vagy Matias Goldberg is, amikor azt merték mondani, hogy a Linux nem jó játékfejlesztése.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) modeller válasza kac (#21) üzenetére


modeller
aktív tag

miért kellene pozitiv linuxos játékos hirt linkelni? Hup-on van elég, egy időben naponta volt nagy csinnadratta, hogy megjelent valami jelentéktelen játék, közepesen bugzó portja és eljött a kánaán, meg a linux desktop éve, én ott is csak a fejemet csóváltam.

(#28) Abu85 válasza modeller (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyilván az is a probléma része, hogy a Linux userek mindent jobban tudnak, mint a fejlesztők. Akiket ugye az MS, Apple, vagy mittomén ki fizet le, hogy lejárassák a Linuxot. De közben a bástyának tartott Valve is csak szenved.
Ez nem lefizetéses probléma, itt komoly gondok vannak magával a Linuxszal, az egyes moduljaival, amelyek megakadályozzák, hogy például a linuxos körökben etalonnak tartott Civ BE Linux portjának minősége megközelítse a Windows port minőségét. Ez nem olyan rendszer, amire lehet jövőt építeni, és az csak ront ezen, ha aki ezt kimondja az hülye lesz, mert biztosan nem ért hozzá. Nem akarnak ők bajt, csak egy életképest OS-t, mert ami most van az nem az.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) Bici válasza Abu85 (#26) üzenetére


Bici
félisten

A probléma a kommunikációban van.
Nem az a baj, hogy dobták a linux támogatást, mert - ahogy a cikkben is olvashattuk - vannak reális okai is.
A probléma az, hogy egy vezető fejlesztő egy ilyen hír kapcsán leírja, hogy nem tud Ubuntut telepíteni.
Ez komolytalanná teszi a bejelentését, mert lehet hiba az ubuntu telepítőben, de annak semmi köze a játékfejlesztéshez. Nem csak ubuntu van a világon, bár azt is sikerrel szokás telepíteni úgy általában.

Okosabb lett volna, hogy ha ebben a szövegkörnyezetben csak a valós problémákra koncentrál, mint pl. az OpenGL gondjai, driverek minősége, x11, a linux egységének a hiánya, stb.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#30) bambano válasza Abu85 (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem nincsenek komoly gondok a linuxszal, azzal van komoly gond, hogy egyesek olyat hittek róla, ami nincs.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) modeller válasza Bici (#29) üzenetére


modeller
aktív tag

" leírja, hogy nem tud Ubuntut telepíteni."

Legalábbis ezt képzelik bele abba a mondatba azok, akiknek a vallásába gázolt a kijelentésével.
Persze nem ezt mondta. Nekem is volt már gondom ubuntu telepitéssel, de aztán túllendültem rajta, valószinű ő is túllendült rajta, de azért megemlitette, mint plusz adalék, vagy utolsó csepp.

Szerintem ezek a válaszreakciók sem segitik a linux terjedését. Tényleg mindenki vagy hülye vagy le van fizetve, ha bármi rosszat mer irni a linuxról.

(#32) cskamacska válasza Abu85 (#28) üzenetére


cskamacska
addikt

Attól függetlenül, hogy a Linux játékfejlesztés mennyire van szarban(mert eléggé abban van, de nem jobban mint előtte), a cikkeid sorozata akár gyűlöletkampányként is felfogható. Ha kap valami játék Linux portot(ami ugye eddig eleve nem volt megszokott, mostanában pedig egyre inkább az), az nem pozitív, hanem nézzétek mennyire rosszabb mint a Windows változat, Valve Linuxot támogató politikáját minden egyes cikkben ekézed, igazából nem tiszta hogy mi is a SteamOS/Box igazi célja(szerintem ha már a MS lemond a egy Windows, egy Windows Store álmáról már megérte nekik az egész) de az már csak bukás lehet, és úgy általában nem tudok tőled felidézni egy Linuxal kapcsolatos cikket az utóbbi időből, aminek akár csak közömbös lett volna a hangvétele. :(

Itt is annyi történt, hogy egy random indie játékmotor(az alsó merítésből ráadásul) soha ki nem használt Linux támogatása megszűnt, és fejlesztő még jól le is köpködte a rendszert, miközben bolondot csinált magából, és ebből itt hír lett, mintha ez számítana. :U Nagy rakás más indie fejlesztő sem gondol Mac/Linux támogatásra, mert örülnek, ha Windowson nyereségesek lesznek(sokszor így sem azok), nem hogy még más rendszerek nyűgjeivel birkózzanak, és a support költségeik is megugorjanak(az sem segít hogy pl a Steam Support semmit nem ér, így sokszor a community managereknek kell Steames hülyeségekkel is foglalkozniuk).

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#33) mikk2000 válasza Abu85 (#28) üzenetére


mikk2000
őstag

A linux (linfos) egy rakás szar volt mindig is, és feltehetőleg az is marad. Most nem fogok példákat hozni oldalakon keresztül, mert akiknek szólna, úgyse fogják fel.

Az viszont érthetetlen számomra, hogy játékfejlesztő cégek egyáltalán miért foglalkoznak a linfossal, hiszen az elterjedtsége rendkívül alacsony, így a várható bevétel is elhanyagolható lesz. Az a baj hogy túlságosan sokat foglalkoznak ezzel a rendszerrel, pedig említésre sem lenne méltó, azért nyomják csak, mert sokan jól megélnek belőle, mint a politikusok a hazudozásból. Megélhetési oprendszer :)

(#34) #Chris válasza cskamacska (#32) üzenetére


#Chris
tag

Az a baj, hogy a linux fanok mindig hőzöngenek és sértve érzik magukat, hogy a lelkükbe gázoltak, amikor valaki szembesíti őket a valósággal. Minden rendszert arra kell használni, amire való. JELENLEG a linux disztribúciók desktop használat esetén böngészésen kívül, esetleg még fejlesztésre valók. Bár szerintem sokkal jobb fejlesztőkörnyezetek vannak windowsra és osx-be, de egy állítólagos szakember megoldja linuxon is. A linux disztribúciók közül egyiken se fut az MS Office (vállalati környezet kilőve, wine-os gányolást hagyjuk...), Libreoffice, openoffice meg nem üti meg a minimum szintet. Valamint kompatibilitási problémák lesznek.
Játék jóformán nincs rá, de grafikus API se... -> Sok usert innentől nem is érdekel tovább a rendszer.
Tervezőszoftverekből ritka, portolnak linuxra. És az elérhető programok minősége is kérdéses többnyire... Innentől kezdve csak egy szűk réteg használja, aki szereti buherálni a rendszerét és még nem fáradt bele.
Mindig a linux desktop évével jönnek, de akkor fog eljönni, a linux desktop éve, amikor ezek a hiányosságok pótolva lesznek.
Ezzel csak az a baj, hogy a fejlesztők ~1% részesedéssel nem (vagy ritkán) foglalkoznak, a felhasználók meg nem használják a rendszert, amíg jóformán használhatatlan. Ja és rendes support sincs mögötte...
Egyébként szerverként a linux jól üzemel, mert kb. arra való MÉG.
(Mielőtt megint valami linuxfanboy bemondaná, hogy azért írom ezt mert nem értek hozzá...Használtam mindegyik nagyobb disztribúciót, mindegyiket minden nevesebb GUI-val kipróbálva.)

ui.: Ha játékfejlesztő lennék és windows-on kívül más platformra is ki szeretném adni a játékomat biztos nem a linux lenne az, vagy OSX vagy konzol.

Üdv,
Egy *nix admin

(#35) CPT.Pirk válasza mikk2000 (#33) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hú öregem, ezt elmentem az aranyköpések közé, annyira epic lett, esélyes az év kommentje címre is. Amúgy a "Linux" az a kernel, amire te gondoltál, azok a disztribúciók. Ha már linfosozol, legalább tudnád helyesen csinálni. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ez a hír igazán fergetegesre sikeredett :DD

(#34) #Chris: "Mindig a linux desktop évével jönnek, de akkor fog eljönni, a linux desktop éve, amikor ezek a hiányosságok pótolva lesznek."

Ezek a "hiányosságok" remélhetőleg sosem lesznek pótolva, és egyúttal azt is remélem hogy sosem jön el a linux desktop éve. Aki meg azt hiszi, hogy erre vár a többség, az tájékozatlan és téved.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#37) bambano válasza mikk2000 (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

te is használsz linuxot, el sem tudom képzelni, hogy van-e valaki, aki nem.
a világban üzemelő összes számítástechnikai berendezés 80%-án linux fut.
hogy egy marginális piacnak (desktop pc-s játék) nem felel meg, na bumm.

(#36) Iscariah: ja, a windows userek mindig azt várják, hogy mikor kezdi el a linux az ő igényeiket is támogatni. majd akkor fog eljönni *szerintük* a linux desktop éve, ha a linux windows desktopként fog üzemelni. szerintem soha.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) King Unique válasza #Chris (#34) üzenetére


King Unique
titán

Hú mit fogsz kapni ezért, v már kaptál is... :DDD
Amúgy még, ha a megfogalmazásban van is kis pontatlanság, de ugyanakkor sok igazság is van benne. :K

(#39) #Chris válasza King Unique (#38) üzenetére


#Chris
tag

Nyugodtan lehet cáfolni bármelyik állítást..., ha van rá normális érve az illetőnek. Én spec. szerver környezetben a legtöbb feladatra jobban szeretem a linuxot, de bizonyos feladatokra (pl.: címtárszolgáltatás) a windows szervert tartom jobbnak. Desktopra: Windows esetleg OSX, Linux csak abban az esetben, ha kb. csak böngészésre, zene és videólejátszásra kell a gép és windows valamilyen okból nem kerülhet rá.
Nem lehet azt mondani, hogy elfogult vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#40) bambano válasza #Chris (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerinted a windows fanok a lelkembe gázolnak, ha leszólják a linuxot?
szerintem ez egy kicsit egoista elképzelés...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) CPT.Pirk válasza #Chris (#39) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Max annyi, hogy ezt a "Linux éve" dolgot Linuxos embertől még nem hallottam, ezt mindig a másik oldali fanboyok szokták bedobni. (ezzel nem rád gondolva)
A többi inkább személyes preferencia kérdése, én pl. zene hallgatásra jobban szeretem a Linuxot, mert bárminemű hack nélkül is jobban szól a hangkártyám vele, mint Win alatt, ennek oka az eltérő hangkezelő alrendszeri felépítés.
Amúgy meg dualboot, aztán meg van oldva minden probléma...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42) #65675776 válasza Vladi (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha Te nem látod a problémát abban, hogy még egy programozónak is kínlódás felrakni egy linuxot, akkor nem tudom mit látsz annak. Gondolod akkor az átlag felhasználó számára ez egyszerű lesz? Utána meg megy a csodálkozás, hogy 1% (se) használja a linuxot. Miért használná, ha fel sem tudja telepíteni? Arra jó a linux, hogy a magukat gurunak képzelőknek örömet okozzon. Találkoztam már olyan linux guruval, aki egy W7-et nem tudott felrakni, pedig az aztán tényleg egyszerű. Utána meg nem találta meg benne a felbontás beállítását és egyebek. (És persze mindenre mondta, hogy mennyire egyszerűbb a linuxban parancssorba beírni mindent... Persze akinek 3-4 gombnyomás helyett egyszerűbb 1-200 karaktert bepötyögni, azoktól mit várjon az ember.)

(#43) CPT.Pirk válasza #65675776 (#42) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért ennek a programmernek az esetéből ne vonj le következtetéseket, egy Uborka telepítése a totál kezdőknek se szokott megoldhatatlan feladat lenni. :N

Ha kipróbálsz egy népszerű, "asztali" disztrót, rá fogsz jönni, hogy a telepítője a kinézeten kívül max annyiban tér el egy Windowsétól, hogy a "C" meghajtót itt "/"-nek hívják, de mindegy hova rakod fel, nem fogja megborítani a partíciós sorrendet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44) bambano válasza #65675776 (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ja, mert a w7-et olyan egyszerű felrakni... és ha felraktad, pontosan mit is kapsz? egy üres oprendszert passziánsszal. hajkurásszál hozzá drivert, víruskergetőt, malware takarítót, öreganyámkínját, menj be egy ph!s topicba, dobd be, hogy a nod32 a legjobb, és nézd meg, mit kapsz érte.

megkapod a notebookod, van rajta egy win restore, elindítod, úgy összeszemeteli, mint atom. tegyél ssd-t a gépbe, majd fogod a fejed, mikor alignolásról meg egyebekről kezdenek beszélni a neten.

arról meg nem az átlag linux tehet, hogy az ubuntu teljesen windows irányba akarja tolni a desktop linuxot, és hibát hibára halmoz. a sudo nevű betegséget azok kapták el, akik windowson se bírják szétválogatni, hogy rendszergazdaként vagy userként csináljanak valamit.

ne legyél már elfogult, egyik oprendszer sem való arra, hogy mezei user pakolássza. pusztán csak arról van szó, hogy az egyszeri winfan elfelejti, hogy ő is belefeccölt 10-15 évet a windowsba az életéből, mielőtt eljutott odáig, hogy fel tudja rakni. ugyanezt a 15 évet nem akarja befektetni a linuxba, ugyanúgy pofára esik a linux telepítésekor, mint 10-15 évvel ezelőtt a windows telepítésekor. Abban is biztos vagyok, hogy egy csomó winfan is guglival telepít, mert hogy másképp. Vagy legalábbis folyamatosan olvas, hogy szinten tartsa az agyát. Akkor miért csoda, hogy a linuxot nem lehet csak úgy felrakni?

Én pl. semmilyen problémát nem látok abban, hogy egy darab konkrét programozónak nem sikerült felraknia a linuxot. Abban már inkább, hogy akkor minek programozó :P

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) Apollyon válasza #65675776 (#42) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A legtöbb linux disztró telepítője (ellentétben a windózéval) képekkel meg magyarázó szövegekkel tűzdelt, vagyis guided.

Én már telepítettem sok disztrót, akkor én linux gurunak számítok? Húdekirály :DD

(#40) bambano:
"szerinted a windows fanok a lelkembe gázolnak, ha leszólják a linuxot?"

Szerintem szörnyű érzés lehet, remélem túléled :(

;]

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#46) #65675776 válasza bambano (#44) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kb csak sorba kell kattingatni egy halom (<10) OK-t meg Next-et. Mitől is szemetelné össze? Még nem találkoztam ilyennel.

Egyébként most mi is a probléma? Hogy a Win esetén egy majdnem üres OS-t kap az ember? Nem véletlenül a szabad szoftver világa perelte állandóan a MS-ot, mert alkalmazásokat is akart az alap OS-be integrálni (amik a linux-okkal alapból települnek)? Egyébként meg egy friss Win-nel simán lehet netezni, filmezni, zenéthellgatni, szóval alap felhasználásra tökéletesen megfelel. Driverek telepítéséhez meg csak ki kell venni az alaplap dobozából a lemezt. Roppant bonyolult.

(#47) #Chris válasza bambano (#44) üzenetére


#Chris
tag

A win7-et párom felrakta... szóval nem lehet olyan nehéz :C Nem kell se drivert se "víruskergetőt" keresnem, mert leszedi magának, ha valamit nem, akkor van az eszközhöz windows SUPPORT! és felrakom onnan egy I agree, next, next, finish installerrel. Windows defender elég sok dolgot kiszed, szerintem nem szükséges vírusírtó. Az OS-t frissíti magától, kb. csak akkor lehet malware-el fertőzni, ha 0day-t kap a user, amivel eleve nem tud mit tenni, vagy ha a hülyeségre igent nyom, az meg hát, akkor így járt.
sudo már rég rossz... terminálba nem fog gépelgetni egy user... a kocka világodon túl is kellene látni... Az emberek 99.9% vagy még több nem informatikus és nem hozzáértő -> kattintgat és jobb esetben elolvassa azt, amit kiír neki a gép és annak megfelelően kattint.

(#48) bambano válasza #65675776 (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az alapprobléma, hogy olyanok állítják, hogy windowst egyszerű telepíteni, akiknek 15 év windows tapasztalatuk van, és mondják mellé, hogy linuxot bonyolult, 0 linuxos tapasztalattal.

és nem akarják észrevenni, hogy ezt a véleményüket jelentősen torzítja a korábbi gyakorlatuk. a valóság ezzel szemben az, hogy egyiket se egyszerű.

"Driverek telepítéséhez meg csak ki kell venni az alaplap dobozából a lemezt." és akkor ugye nincs is késhegyre menő vita abból, hogy melyik nvidia drivert kell letölteni? vagy radeont/intelt?

"Még nem találkoztam ilyennel.": értő olvasás kedvéért idézem a mondatom elejét: "megkapod a notebookod, van rajta egy win restore". elfogadom, ha azt mondod, hogy még nem láttál új notebookot oem w telepítővel.

"Nem véletlenül a szabad szoftver világa perelte állandóan a MS-ot, mert alkalmazásokat is akart az alap OS-be integrálni": nem, a szabad szoftveresek közül a böngészőgyártók voltak, akik pereltek miatta. Aki folyton perelte a másikat, az az ms volt, sco kabátba bújva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) King Unique


King Unique
titán

na már a modit is...igaza volt Abunak. :D

(#44) bambano: jobb olyan téren, h eleve egyből felismer külön driver nélkül sok mindent, beépítetten van benne rengeteg alkalmazás. Viszont, ha vmit nem, akkor lehet keservesen mókolni, notebook gyártó oldalán meg eleve nem talál hozzá semmit. Szoftvereknél, ha már spec, v épp népszerű fizetős nevek merülnek fel, ott más nem segít, csak a virtuális OS, v dualboot, Linux + Windows.
SSD-nél meg terminálban begépelni a parancsokat, beállítani is külön móka, még jó, hogy van rá pontos leírás itt PH-n, mert nem egyszerű.
Egyébként meg nod32, v éppen ESS nem rossz, a 8-cas kifejezetten jól sikerült és itteni AV topikban is ajánlott kategória.

[ Szerkesztve ]

(#50) #Chris válasza bambano (#48) üzenetére


#Chris
tag

Win telepítés: Next, Next, Next, Finish

Linux telepítés:
1. eset: Van futtatási jog a telepítendő programon rákattintasz. Next, Next, Next, Finish. (Eddig egy ilyennel találkoztam, VMware workstation)
2. eset: Nincs futtatási jog. Itt az egyszeri user meg is akadt. Mo.: Vagy tulajdonságok és futtatást engedélyezed vagy chmod +x terminálban
3. eset: csomagot kell felrakni. Ez a legegyszerűbb katt rá és install.
4. eset: forrásból kell befordítani. Itt szokott elvérezni a legtöbb ember. Lehet olvasni a dokumentációt stb., de akkor is kell valami fordítót telepíteni, ha nincs. Fölösleges leírni, mert változó a folyamat.

Na, akkor mindenki döntse el, hogy kinek mi az egyszerű...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.