Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #41133696


#41133696
törölt tag

VT analízis durva

Windows Defender is engedi letölteni, és az MBAM sem pattant rá.
Szerk: MBAM manuális keresésnél már igen:

[ Szerkesztve ]

(#52) #82146048 válasza lezso6 (#41) üzenetére


#82146048
törölt tag

A registry takarításának semmi értelme. A rendszert nem zavarja, a teljesítményt nem befolyásolja, plusz helyet nem foglal, a felhasználó pedig nem olvassa.
Amiket amúgy a CCleaner takarít, azt mind tudná az adott program is, vagy a rendszer, csak nem egy helyről irányítva.
Viszont ennek kapcsán valaki írt egy érdekes gondolatot egy kommentben. A különféle vírusirtó-gyártók is hasonló emberi tulajdonságokra apellálnak. Ha van egy vírusirtó, ami hetente írja, hogy semmi problémát nem észlelt, akkor az ember elgondolkozik, hogy működik-e egyáltalán. Ha néha heurisztika címén feldob pár üzenetet gyanús fájlokról, akkor megnyugszik a felhasználó, a gép védett. A Comodo ingyenes tűzfalát szeretem nagyon, írja, hogy már 8000 behatolási kísérletet hiúsított meg, mintha ennyien akarták volna böngészni a hálózati megosztásaimat :)

(#53) GeorgeV válasza #82146048 (#52) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Nekem sokat javított a Windows 10 esetén a CCleaner.

(#54) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Elbukott az Outlook.com is, tegnap nem tudtam levelet küldeni, minden a Piszkozatok mappában maradt.
Ma reggelre mentek el a levelek.

(#55) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Komolyan meg vagyok döbbenve, hogy ilyen nagy piaca van az ilyen "optimalizáló" cuccoknak. Saját tapasztalataim azt mutatták, hogy egy "optimalizálás" többet árt, mint használ...

https://www.coreinfinity.tech

(#56) lezso6 válasza sh4d0w (#55) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Műszaki ezotéria. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#57) PuMbA válasza sh4d0w (#55) üzenetére


PuMbA
titán

A CCleaner semmit sem optimalizál... látszik, hogy nem használtad még :) Temp fájlokat töröl, ami nagyon hasznos, mert évente összegyűlik 1 GB szemét a rossz programok miatt, amik otthagyják a cuccaikat. Továbbá nagyon hasznos az automatikusan induló programok és a program lista kezelése, ahol beragadt alkalmazásokat lehet kivenni a listában, valamint az összes böngésző, beépített, láthatatlan kiegészítőit is látod és menedzselheted. A fájlokra jobb klikkes context menüből is eltávolíthatod a nem kellő menü elemeket, amit több program betesz kérdés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#58) sh4d0w válasza PuMbA (#57) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

De, egyszer megpróbáltam... reinstall lett a vége, azóta távol tartom magam minden ilyen szirszartól, beleértve az IOBit és a többi hasonló baromságokat. Legutolsó ilyen, ami jól is működött, a megboldogult Norton Utilities valamelyik ősrégi kiadása volt.

Arról nem is beszélve, hogy az általad felsoroltakat kézzel is meg tudod csinálni és akkor nem teszed ki felesleges veszélynek a rendszeredet, ahogy a mellékelt ábra is mutatja.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#59) PuMbA válasza sh4d0w (#58) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom, mi bent a cégnél csak ezt használjuk már évek óta, mint merevlemez hely karbantartó Windows 7, 8.1 és 10-en is és semmiféle reinstall vége nem lett eddig :) Mivel a rendszerek 64 bitesek, így még ez a malware se jött be, bár igazából csak az én gépemre lett feltéve a 4.33-as verzió.

[ Szerkesztve ]

(#60) sh4d0w válasza PuMbA (#59) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem amire használjátok, powershell scriptet is lehet írni, ami user kilépéskor kitakarít, így legközelebb tiszta rendszerrel kezdhet - de legalábbis én így csinálnám, nem third party-ra bíznám.

https://www.coreinfinity.tech

(#61) AxBattler válasza PuMbA (#57) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja. Most találtam olyan induló progikat, amiket elvileg már korábban töröltem. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62) Kékes525


Kékes525
félisten

Csak a 32-bit verzió volt fertőzött. Security Notification for CCleaner v5.33.6162 and CCleaner Cloud v1.07.3191 for 32-bit Windows users

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63) SvenOlam válasza Rodi 4.80 (#39) üzenetére


SvenOlam
csendes tag

A Piriform.com-ról leszedett v5.34-es verzió is szeretné, ha a króm lenne az alapértelmezett böngészőm. :DDD

"Never stop the car on a drive in the dark.."

(#64) pomorski válasza SvenOlam (#63) üzenetére


pomorski
őstag

Engedd meg neki, ha ezt szeretné! :))

(#65) SvenOlam válasza pomorski (#64) üzenetére


SvenOlam
csendes tag

Hagyjam, hogy a kugli króm nevessen a végén? :)

[ Szerkesztve ]

"Never stop the car on a drive in the dark.."

(#66) DoItYourself


DoItYourself
addikt

64 bites a rendszerem, de azért frissítettem. McAffee nem jelzett semmit se.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#67) Dr. Romano válasza DoItYourself (#66) üzenetére


Dr. Romano
veterán

McAffee? :DDD Jaj a jó öreg John mindig eszembe jut erről :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#68) Rock88 válasza Clorf (#7) üzenetére


Rock88
csendes tag

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Piriform\Agomo

Ha ilyen van a beállításszerkesztőben ki kell törölni, és jelszavakat változtatni mindenhol!

(#69) 7Heads Drago válasza lezso6 (#41) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én meg arra nem tudok érvet felhozni, hogy miért lenne az MS-nek érdekük.
Hazavágják idővel az összes win-t. Maga a win egy nagy kókányolás.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#70) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Windows Defender Win10 alatt meg sem engedte már nyitni, sajnos nekem is a kérdéses verzió volt fent.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#71) PuMbA válasza szabonagyur (#70) üzenetére


PuMbA
titán

32 bites géped van? :)

(#72) szabonagyur válasza PuMbA (#71) üzenetére


szabonagyur
félisten

64

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#73) PuMbA válasza szabonagyur (#72) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor nincs probléma, mert csak a 32bites CCleaner volt érintve :)

(#74) szabonagyur válasza PuMbA (#73) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom, de a Defender egyből blokkolta, hogy backdoort talált benne indításkor.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

(#35) scdlsc Ezek a programok gyakorlatilag a MS Disk Cleanup szolgáltatását gondolták tovább, és egészítették ki egyéb hasznos funkciókkal pl. registry tisztítás. Főleg XP időkben volt értelme egy-egy agyonszemetelt rendszerből kifújni a port, ezért is lett sikeres pl. a Piriform terméke. Tény, hogy ahogy sh4d0w is írta, ezeket a dolgokat manuálisan is meg lehet oldani, de egy CCleaner esetében kényelmesen, egy menüből intézheti az ember, az átlagfelhasználók számára is érthető nyelven.
Ma már persze kisebb a létjogosultsága, vagy lehet azért gondolom így, mert a nem-játékos rendszerem pár éve a Linux , de azért hasznos tud lenni. Nem véletlenül vette meg az Avast sem, bár a Chrome erőltetését hagyhatták volna...

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#76) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A legújabb információk ismeretében még inkább javasolt az ilyen 3rd party-k eltávolítása, használatuk mellőzése, a lusta sysadmint meg le kell cserélni olyanra, aki megcsinálja a dolgát.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#77) #82146048 válasza Necroman_Mk2 (#75) üzenetére


#82146048
törölt tag

A registry tisztítása pont haszontalan, mert semmire sincs hatással. A böngésző fájljait szerintem inkább maga a böngésző pucolja, abból baj nem lehet. A szemetet a karbantartó mindig takarítja, ha a feladatot és a szolgáltatást nem lőtték ki. A programok maradékait a CCleaner sem tünteti el nyomtalanul, régen egy rövid ideig használtam, de még a registryben is otthagyott pár dolgot, mikor direkt rákerestem benne.
Törli az indexképeket meg ilyeneket, de minek? Spórolni lehet pár MB-ot, hogy amint megnyitod az adott mappát, újra létrehozza őket a rendszer?
Az XP pedig tizedannyit nem foglalkozott magával, mint a 10. Szerintem is felesleges ma már az ilyen program.

[ Szerkesztve ]

(#78) Necroman_Mk2 válasza #82146048 (#77) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

A registry pucolás csak egy példa volt arra, hogy miben tudott többet egy ilyen program a Windows 98 óta létező Disk Cleanup szolgáltatásnál.

A böngészőknél meg legtöbb user esetében én azt vettem észre, hogy korlátlan méretű tárhelyet "ad meg" (= nem tesz semmit) az internetes Temp fileloknak, ezért előbb utóbb betelik a merevlemez és a kevés tárhely miatt panaszkodik a Windows. Hirtelen a Firefoxon kívül nem tudok még egy olyan mainstream böngészőt, ahol ezt menüből be lehet állítani. Vagy csak nem néztem eléggé körbe Chrome-on.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#79) #82146048 válasza Necroman_Mk2 (#78) üzenetére


#82146048
törölt tag

A Firefox nem ad végtelen tárhelyet, azt hiszem a Mega ezért nem működik vele nagyobb fájlokkal bővítmény nélkül (talán 1,5GB lehet a max.). De emiatt elfogyó szabad hellyel még nem találkoztam egyetlen gépen sem.
A Firefox amúgy azt is figyeli, hogy mennyire gyorsan működik, lassú gépen már írta, hogy talán érdemes lenne kitisztítani a profilt, vagy újat kezdeni bővítmények nélkül.

(#80) Necroman_Mk2 válasza #82146048 (#79) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Korábbi munkahelyeken az idősebb kollégák néha-néha megkértek, hogy szabadítsak már fel nekik némi helyet a gépükön. Nos, a CC lefuttatása után az eltávolítandó Temporary Internet Files mérete több giga volt, ami egy kb. 20-30 GB vinyóval fölszerelt gépen azért már jelentős mennyiségű szemét.
Ja, és a tárhely alatt a fent is említett gyorsítótárat értettem, nem a felhő tárhelyet :)

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#81) #82146048 válasza Necroman_Mk2 (#80) üzenetére


#82146048
törölt tag

Azokon a gépeken sem Windows 10 futott, az is biztos :)

Én sem a felhőre gondoltam, a Mega máshogy tölt le fájlokat. Előbb engedélyt kér nagyméretű fájlok tárolására a böngészővel, aztán kiírja, hogy a Firefox nem fogja tudni letölteni a fájlt. Nem tudom, hogy hogyan működik, szerencsére ritkán töltök onnan bármit is, de valamilyen korlátozás az oka.

(#82) Lacok válasza Psychopeti (#1) üzenetére


Lacok
őstag

Régen használtam de már vagy 2 éve nincs a gépemen. Egyébként nem rossz kis program, nem véletlenül használják olyan sokan.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#83) Semplar válasza Lacok (#82) üzenetére


Semplar
őstag

rmdir /s /q "%temp%"
md "%temp%"
del %windir%\temp\*.* /f /s /q
rmdir /s /q %windir%\temp\
md %windir%\Temp\

Bátrabbaknak: :)

del %temp%\*.tmp /f /s /q
del %windir%\prefetch\*.* /f /s /q
del %windir%\temp\*.* /f /s /q
rmdir /s /q %windir%\temp\

del c:\*.tmp /f /s /q
del c:\temp\*.tmp /f /s /q
del c:\windows\prefetch\*.* /f /s /q
del c:\windows\temp\*.* /f /s /q

del C:\"Documents and Settings"\%username%\Cookies\*.* /f /s /q
del c:\"documents and settings"\%username%\Recent\*.* /f /s /q
del C:\"documents and settings"\%username%\"local settings"\temp\*.* /f /s /q
rmdir /s /q c:\"documents and settings"\%username%\"local settings"\temp\
del C:\"documents and settings"\%username%\"Local Settings"\"temporary internet files"\*.* /f /s /q
del c:\"documents and settings"\%username%\"application data"\microsoft\office\recent\*.* /f /s /q
rmdir /s /q C:\"documents and settings"\%username%\"local settings"\"temporary internet files"\
md %windir%\Temp\

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#84) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Most akkor mi ez a fertőzés?Nekem a laptopomon most a 5.32.6129 verzió van portable változatban,asztali gépen nem tudom de ott is portable van.Mit csinál a géppel ez a fertőzés?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#85) Lacok válasza Semplar (#83) üzenetére


Lacok
őstag

[link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#86) Narxis válasza Pityu. (#84) üzenetére


Narxis
nagyúr

Pityukám gyorsan frissíts! 😀

Thanos was right.

(#87) MadGame


MadGame
senior tag

Hali!

Arra tud valaki választ, hogy miért mutat olyat, ami nincs is a gépen?! Az új Firefoxot kipróbáltam, de töröltem is már mindenhonnan ahonnan csak tudtam, a Ccleaner mégis látja. Ezt hogy?!?! Hogy tudom végelegesen letakarítani a gépről?

(#88) Ga3rieL válasza MadGame (#87) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Hali, én itt töröltem minden olyat C:\Users\gép nevepl. peti\AppData\Roaming és a regeditbe is ahol megfordult töröltem a kulcsokat, és voalá, nincs a klinerbe sem, nem mutassa. de a rejtett fájlokat kapcsold be, h mutassa.

[ Szerkesztve ]

(#89) arelim


arelim
tag

portable verzió, 'sztkész.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#90) akaido


akaido
addikt

[Megint botrány kavart a CCleaner]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.