Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Használ valaki ilyet? Én eddig megvoltam nélküle :K

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény! És vajon kik voltak ezek a nagyon körmönfont, ügyes népek, akik a tudatos felhasználókat próbálták meglékelni?

#1: rendszeresen, sokkal egyszerűbb gombnyomásra kitakarítani a szemetet, mint minden böngészőből és egyéb helyről külön-külön. A beépített lemezkarbantartó nem szed le mindent és a feleslegessé vált registry bejegyzéseket se pucolja ki. Nem vagyok a 3rd party rendszerkarbantartó megoldások híve, de a ccleaner-rel az elmúlt ~10évből csak jó tapasztalataim vannak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) elistvan


elistvan
senior tag

Ezzel én is így vagyok. Teljesen használható program, a wise disk cleanerrel együtt.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#4) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

azért az kemény, hogy betörtek, megfertőzték a programot és még hivatalosan alá is írták.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) EmberXY


EmberXY
addikt

"A kutatók szerint még igen korai fázisban fedezték fel a fertőzést, amikor a hackerek még az információgyűjtés szakaszában voltak, és úgy vélik, kódfuttatásra még nem használták ki a lehetőséget."

Ahhoz képes, hogy információgyűjtési szakasz, igen szépen be tudták fészkelni magukat... :F

Up the Irons!

(#6) DZs válasza bambano (#4) üzenetére


DZs
senior tag

Belső elkövető is van. Kintről megtalálják pont azt a gépet, amin pont az van. Peersze.

(#7) Clorf


Clorf
tag

Ha tűzfalban tiltottam a ccleaner internet hozzáférését akkor nem kell aggódnom? Mivel lehet felkutatni, hogy a gép fertőzött-e? Rkill.exe megtalálja?
Köszönöm!

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#8) bambano válasza DZs (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

lehet, hogy belső elkövető, de nem hinném.
esetleg úgy is kikerülhetett aláírt vírussal, hogy belerakták, a ccleaner fejlesztők nem vették észre, hogy vendég van a kódban, és a szokásos release módszerrel kiadták.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Puma K válasza Psychopeti (#1) üzenetére


Puma K
veterán

Ha 10 egész éve nem is, de attól nem sokkal kevesebb ideje használom.

Azért jó dolog látni, hogy néhány MB-tól kezdve GB-ig tisztít a gépen, és a fent maradt korábban letörölt programok hátramaradt darabjait is szedegeti lefele.

Mondjuk egy Microsoft féle rendszerkarbantartó program jobb lenne ami bátran törölgethetne a registry-ből meg a C meghajtóról ami tényleg nem oda való maradék valamilyen korábban letörölt programból...

(#7) Clorf

"A Piriform közleménye szerint a problémát szeptember 12-én fedezték fel, és két, augusztusban kiadott verzió érintett, a CCleaner v5.33.6162, illetve a CCleaner Cloud v1.07.3191, ezek használóinak azonnali frissítést javasolnak..."

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10) AxBattler válasza t72killer (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

+1 havonta többször használom, progieltávolításra is. Jó kis cucc.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#11) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Jaj de jó, hogy egy bizonyos ideje bármikor is futtatom a progit, frissítése után, önmagán belül ki kell lőnöm, hogy ne a géppel induljon...
Milyen érdekes, hogy a második képen még rá is vár a malware 600 másodpercet az indulására- ami alatt simán végigmegy bármelyik gépen bármelyik elemzése...
Biztos nincs összefüggés a fertőzés esélye és az első dolog között..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#12) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Itt is van egy cikk a témában..[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#13) PuMbA válasza Dévacsen (#12) üzenetére


PuMbA
titán

Ha csak a 32 bites verzió érintett, akkor a felhasználók 0,0001%-a kapta be, tehát semmiség az egész :) Lehet oszolni, nincs itt semmi :)

[ Szerkesztve ]

(#14) total90


total90
veterán

Nem használom, problem solved :P

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15) Dévacsen válasza PuMbA (#13) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Hát igen,van benne valami. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#16) Taranti


Taranti
senior tag

Én azon szoktam nevetni, hogy a források sokszor hivatkoznak a kifinomult támadással kapcsolatban állami háttérre, merthogy a támadóknak mindenféle forrás rendelkezésükre állt. Én kapásból el tudnék képzelni vagy tucat magáncéget, akik minimum ugyanilyen mértékű forrást az "alkotók" rendelkezésére tudnak bocsátani. ;]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#17) #41133696


#41133696
törölt tag

Nekem ritkán kerül fel friss verzió, de most az is repül :)

Szóval valószínűleg pont nem érintett :)

(#18) atike


atike
nagyúr

Milyen meglepő hír... De legalább bevallották... :) Hány olyan lehet, hogy nem derül ki... :U

Nem egy embert ismerek aki "jajj de jó, használom, mennyire királyság" - és tört változatú pro innen meg onnan. Elég vicces. Még a free csak-csak, na meg ha valaki meg is veszi az megint más persze.

(#19) twollah1976


twollah1976
őstag

De jo, hogy mindig a legfrissebb verziot hasznalom.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

De jó hogy linuxot használok... ;] :DDD :P

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De jó, hogy nem vagyok kényszerbeteg. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22) PuMbA válasza atike (#18) üzenetére


PuMbA
titán

Nagyon szép tőlük, főleg, hogy csak a 32 bites verzió érintett, amit a felhasználók nagyon kis hányada :) Azokon a gépeken már biztos van valami más baj is, szóval ez mellékes ;]

[ Szerkesztve ]

(#23) dajkopali válasza PuMbA (#22) üzenetére


dajkopali
addikt

a legutóbbi hírek - becslések - szerint 2,3 millió felhasználó gépe lehet érintett

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#24) electrodoki válasza Psychopeti (#1) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Én sem értem, rengetegen használják ezt a hulladékot.. De meg is érdemlik!

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#25) PuMbA válasza dajkopali (#23) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor eléggé elterjedt szoftver :K Nem gondoltam volna...

(#26) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Jó kis program ez, nincs túlbonyolítva, egyszerű a használata is.
Szerencsére egy korábbi verzió volt fent.

(#27) zsoltip


zsoltip
őstag

Várjunk csak. Akkor a korábbi verziók, pl. 5.2x mi a helyzet?
Azokban nem lehet ilyen sunyitrutyi? :/

(#28) #96349952


#96349952
törölt tag

Teljesen jó kis program, évekig használtam a free változatot, remekül el lehet végezni vele bizonyos karbantartási dolgokat. Épp tegnap vettem meg egy csomagban, pár, szintén a cég által készített programmal együtt. Mindenkinek csak ajánlani tudom, gyors, egyszerű, hatékony.

(#29) SvenOlam


SvenOlam
csendes tag

Azóta nem használom, mióta installkor felajánlja a króm telepítését is. Wise Disk Cleaner, Wise Registry Cleaner, Revo Uninstaller, oszt jónapot. :K

"Never stop the car on a drive in the dark.."

(#30) XtremLor válasza zsoltip (#27) üzenetére


XtremLor
őstag

Jo kerdes, nalam is egy 5.25 rev fut, igy ha erre tudtok valaszt akkor szivesen fogadjuk! :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#31) pomorski válasza AxBattler (#10) üzenetére


pomorski
őstag

Eddig én is használtam..., most egy kicsit elbizonytalanodtam.

(#32) dajkopali válasza XtremLor (#30) üzenetére


dajkopali
addikt

így kifejtve nem írják le, de a szakértők szövegéből az jön le, hogy sem a korábbi, sem a későbbi verziók nem érintettek, mivel a támadók az 5.3 telepítőjébe csempészték bele a malware kódját

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#33) Televan74


Televan74
nagyúr

De jó hogy nem használom.Nem érzem szükségesnek. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#34) XtremLor válasza dajkopali (#32) üzenetére


XtremLor
őstag

Nekem is ez jott le belole, igy marad a regi verzio! :R

"Legen...Wait for it...Dary"

(#35) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Most elgondolkodtam egy kicsit. Hogy a fenébe lehet, hogy egy ilyen program 10 éve a piacon tud lenni? Nem kellene esetleg úgy működnie a rendszernek, hogy ne legyen szükség ilyenre?

(#36) Slack válasza scdlsc (#35) üzenetére


Slack
tag

Pont ezt akartam Én is írni. Nagyon frankó lenne, ha Windows használható lenne mindenféle 3rd party sz*r nélkül is.

(#37) lezso6 válasza scdlsc (#35) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Úgy, hogy manapság rendkívül népszerű a kényszeres rend- és tisztaságmánia. Ott is, ahol nincs rá szükség. Na ezt a placebó piacot célozzák ezek a tisztító valamik. Simán meg lehet lenni enélkül is. CCleaner max akkor szükséges, ha valami komoly rendszerhiba van, de ez elég ritka.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38) Slack válasza lezso6 (#37) üzenetére


Slack
tag

Azért egy másfél éves Windows baromira be tud lassulni. A CCleaner nálam mindig sokat segített a helyzeten. Te hogy oldod meg, hogy nem kell? Félévente újrahúzod a gépet?

(#39) Rodi 4.80 válasza SvenOlam (#29) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Attól függ, honnan töltöd le.

(#40) King Unique válasza Slack (#38) üzenetére


King Unique
titán

Ez a felhasználástól is függhet, ki milyen programokat telepít, mennyire gányolja szét a rendszert stb. Én már HDD-n is leszoktam a kényszeres újratelepítésről és max. mentésből állítom vissza a rendszert, ha esetleg valami gond lenne. De manapság az SSD-k korában meg pláne nem annyira téma ez. Van nekem is több, X éves telepítésem, aztán mégsem futtatok kötelező jelleggel XY külső szoftveres rendszeroptimalizálást. Ellenben mégis működik a Windows rendesen és SSD-n nyilván a sebesség is OK.

[ Szerkesztve ]

(#41) lezso6 válasza Slack (#38) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Régen akár havonta is újraraktam. :D De az a Win98 meg XP-s idő volt. Most egy 3 éves Windows 8.1 van a gépen, windowsos karbantartót szoktam futtatni, meg nem rakok fel minden szart. Kb ennyi. Ja meg SSD, de a HDD-s gépeket is rendbe szokta rakni egy töredezettségmentesítés, mondjuk ahhoz az Auslogics Disk Defrag programot szoktam használni, mert az optimalizál egy kicsit, így a sebesség megvan. Ha szükséges, a lapozófájlt meg a hibernációs fájl törlöm előtte, majd visszaállítom. Ez sokat segíthet.

A registry "tisztogatás" bullshit, a temp fájlokat pedig a windows le szokta irtani. Szerintem az összes ilyen csodaprogi csak marketingfogás. Ha annyira fontos lenne ez a sok kókányolás, akkor már rég benne lenne a Windows-okban, legalábbis nem tudok ellenérvet felhozni, miért ne lenne érdeke az MS-nek.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#42) devast válasza King Unique (#40) üzenetére


devast
addikt

Az én jelenlegi telepítésem win7-ként indult, frissítve lett win8-ra majd 8.1-re majd 10-re. Mikor a c2q-t i5-re cseréltem, akkor is maradt. Lassan 10 éves, és semmi baja nincs. Karban kell tartani, nem folyton újratelepíteni.

(#43) ledgeri válasza lezso6 (#41) üzenetére


ledgeri
nagyúr

nem tudok ellenérvet felhozni, miért ne lenne érdeke az MS-nek

"Hé te, user, ki azt sem tudod hogy működi a számítógép, de már a lomtárt is leappozod... belassult a géped, aminek csak a böngészőjét hasznáva csak a felét látod a keresősávok miatt... neked itt az új operációs rendszerünk bármit is jelentsen számodra ez a szó... Most figyelj: X*gyprsabb Y* biztonságosabb, és még cicás videókat is kezel!!!"
Csak eszembe jutott a világ azon fele is..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#44) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Kíváncsiságból leakartam tölteni a fertőzött verziót, az ESET már felismerte.

Igaz csak ma került be az adatbázisba a trójai, kíváncsi vagyok hogy korábban a heurisztika megállította volna e.
[link]

(#45) King Unique


King Unique
titán

Le volt töltve nálam az 5.33.6162 verzió telepítője külső HDD-re, de amint ma beléptem a mappába, kapásból ugrott rá az ESET és karanténozta... :DDD Az 5.34.6207 már OK, azzal nem volt baja.

(#44) FLATRONW:
Dettó ugyanez, csak nálam EIS 10 van fent.

(#42) devast:
Mondjuk ez már kissé extrém, de akár még így is OK lehet. Illetve 8 —► 8.1 —► 10 upgrade nálam is volt, sőt utóbbinál azóta több build upgrade, de egyelőre rendben van. A 0-ról újratelepíteni meg a franc fogja, pláne egy belakott rendszernél. Felrakom, lefrissítem, beállítom, aztán kapásból le is mentem a rendszert. Illetve újabb és újabb mentéseket készítek idővel. Szükség esetén sokkal kényelmesebb egy ilyenből visszaállítani a rendszert, mintsem teljesen elölről kezdeni mindent.

[ Szerkesztve ]

(#46) lezso6 válasza ledgeri (#43) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

MS-nek az upgrade az érdeke. Az pedig nem takarít. Persze ha új gépet veszel az más. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#47) FLATRONW válasza King Unique (#45) üzenetére


FLATRONW
őstag

Keresem a bajt magamnak, de visszaállítottam az ESET adatbázisát egy korábbi verzióra és átmenetileg tiltottam a frissítést. Tegnapelőtti lett az adatbázis, de felismerte veszélyes alkalmazásnak a telepítőt.

(#48) AxBattler válasza dajkopali (#32) üzenetére


AxBattler
félisten

Az 5.32.6129-es akkor most fertőzött?

A Piriform szerveréről frissen letöltött 5.34-es telepítőt átvizsgálta Avast és MBAM, de nem talált semmit.... gondolom most már javították a hibát, és már nincs benne semmi gáz. Vagy nem?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#49) FLATRONW válasza AxBattler (#48) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem fertőzött, a fertőzött verzió le lett véve a letöltések közül is.
Csak a szokásos google bundle toolbar miatt riaszt be nálam a vírusirtó.

(#50) AxBattler válasza FLATRONW (#49) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor azzal újrahúzom, köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.