Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

Nekem is ilyen van,bár én ujonnan 20000ft-ért vettem az ebay-en,és már frissitettem az 1.6-os szoftvert,mert azzal nagyon rossz volt.Most már van flash támogatásom is,meg egy csomó hasznos dolog is.Én nagyon szeretem,ennyi pénzért nem kell ipad minőséget várni.

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#2) kaller1


kaller1
veterán

Ez a típus már Kínában is kifutó modell, raklapnyi újabb és jobb tabletet gyártottak már ettől kedvezőbb áron.

.::> <::.

(#3) D@niel


D@niel
addikt

Mi az az élethelyzet, amiben kizárólag a tablet a megoldás, nem jó hozzá a notebook / netbook, vagy a nagy képernyős okostelefon

Szerintem nem jó a szemlélet. Így akár mondhatom, hogy ha van nálam egy qwerty smartphone, ne vegyem elő a netbook-om, mert előbbin is el tudom végezni a munkát?

Az internet táblák épp arra valók, hogy bizonyos dolgokat komfortosabban el tudjak végezni, mint pl. egy netbook-on (konkrétan egy iPad-en gyorsabban fogom megnyitni az oldalakat, mert nem kell ide-oda húzni a kurzort, hanem egyből ugorhatok új oldalra), van ugye a felhasználói élmény internet táblával kapcsolatban, amiről megint csak lehetne részletesebben is írni, és ugye a kulcs szó a mobilitásban van.

Az internet tábláknak igen is van lét jogosultsága, és rengeteg szituációban kézen fekvőbb, mint egy notebook, smartphone, magyarán: nem hobbiból használják annyian egy laptop mellett.

másrészt: ez véletlenül nem egy iPad klón lenne?

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#4) z0d1AK válasza kaller1 (#2) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jah. Röviden szólva: hulladék. :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Hát nemtduom, ennyiért teljesen jó vétel lehet, azt meg csak mellékesen tenném hzzá, hogy a 200+k-s galaxy tab is akad és szaggatnak a görgetések és a kéeprnyőváltások, abból pedig kijön egy pár ilyen..

(#6) xedos


xedos
addikt

Kipróbáltam egy ilyet az iPad melett...
Elsőre azt mondanám, hogy ipari hulladék! Ugyankkor a 20.000Ft-os ár és a használhatóság együtt szerintem simán vállalható!
Én szüleimnek vettem ilyet -digitális képkeret helyett...
Kipróbáltam rajta a NET-et, Facebookot, MSN-t stb. nem egy idegbetegnek való, de használható. Egyedül a siralmas akksi idő ami katasztrófális... ha csak altatom, akkor 8óra alatt lemerül.. használat közben 1,5 max 2óra után elhal + melegszik is...

(#7) Bog válasza D@niel (#3) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ööö, izé, egy sorral lentebb a cikkben én is ugyanezt a választ adtam, csak rövidebben.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#8) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát ez az a tipikus hulladék típus... Tipikus kínai gagyicucc ami megint az iPad-ra akar hasonlítani...

BOG!
Te, aki iPad-okhoz meg Galaxy TAB-okhoz vagy hozzászokva, együtt tudnál élni egy ilyen "izével". Mert én nem vagyok hozzászokva ezekhez és már a cikk előtt a hátamon futott a szőr hogy ne egy ilyet kapjak karácsonyra, mert annyira megijesztett hogy ilyen is van...

A cikk elolvasása után meg, aki szerint ez jó cucc, azt csak dicsérni lehet, mert az egy türelmes ember :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#9) amanoba


amanoba
őstag

ha a cucc használhatatlan, akkor mindegy mennyibe kerül szvsz.

másrészt örülök, hogy elkezdtetek tableteket is tesztelni, lehet tudni, hogy milyen tesztek várhatóak? mondjuk zenithink? :))

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#10) SZ4B


SZ4B
tag

t.i.p.i.k.u.s. :) mindenki szerint ipari hulladék, de a posztolók felének van. talán a KP öccáznál emlékszem hasonlóra. a projektoros mobil, na az ipari hulladék volt ;]

szigNÓ

(#11) Zirowe


Zirowe
nagyúr

45k körül lehet már kapni 1ghz-s tableteket, 10,1", ami viszi a filmeket és az angry birds-öt is :DDD

Szerintem az az ár már vállalható, viszont erre ennyit kiadni.. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#12) freddirty


freddirty
senior tag

Egy ZT-180-as tesztet érdemesebb volna készíteni. újabb, jobb, 10 colos, 1ghz-es hw. bár még mindig rezisztív tapival.
Gagyi 80-150 dolláros 7 colos tabletekből hegyekben áll a dealextreme-en de ezek inkább digitális fotókeretek mint használható eszközök.

fred

(#13) Depression


Depression
veterán

Ha belegondolunk, hogy ebayen 20k, azaz vannak drágább képkeretek is, akkor nem is olyan vészes.
Viszont rengeteg 1GHz-es epad meg társai is vannak, pont olyanok, amikre céloztál, 40-50k környékén. Azok sem tökéletesek, viszont jók.

Zodiak, bár te sokat foglalkozol velük, mégis bosszantó, hogy tőled csak ilyet olvasni. Szerintem van egy egyfajta rossz előítéleted a kínai cuccok iránt, ami alapból befolyásol.
(mondjuk én a samsunggal vagyok így)

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14) z0d1AK válasza Depression (#13) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, van rossz véleményem róluk. Ennek ellenére van, amiről azt mondom én is, hogy vállalható. Ne aggódj, én sem szívlelem a Samsungot, ezért nem vettem még Tab-ot.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#15) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

De legalább megmondta a legjobb szót erre a cuccra. "hulladék" :DD :DD

De már várom a mai második tesztet a Sonimot :D Arra vhogy jobban várok XD :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#16) Straw


Straw
senior tag

"Mondjuk az már sokat elárul, hogy indításkor közölte, hogy 1.9-es Android fut rajta"

Az igen! :C Ez milyen pofátlan dolog.

42

(#17) kaller1 válasza Straw (#16) üzenetére


kaller1
veterán

Van még 1.7, 1.8, valamint mindenféle kombináció a verzió számra vonatkozólag. :)

.::> <::.

(#18) Straw válasza kaller1 (#17) üzenetére


Straw
senior tag

Ezek a kínaiak nagy mágusok, mindet megcsinálnak, átneveznek, átcimkéznek, igazából tökmind1 csak rálehessen írni vmit a dobozra.

42

(#19) kaller1 válasza Straw (#18) üzenetére


kaller1
veterán

Az utóbbi időben kezdtek elmozdulni a "szabvány" szoftververziók irányába, jellemzően már 2.1-el adnak ki mindent.

.::> <::.

(#20) csab2


csab2
veterán

Nekem egy dolog jött le a cikkből: ha ezt a vackot ki tudták hozni 20-30 000-ből, akkor ennek a duplájáért már egy korrekt táblagépet is ki lehetne hozni, max 100 000-ért pedig egy csúcsgépet ki lehetne adni Droiddal. Vagyis a Galaxy Tab valami eszméletlenül túlárazott szar. És ezzel most nem akarok senkit sem megbántani, nem akarok flémelni, de ez tény szerintem. (Többen is írták már itt, hogy vannak már ennél jobb gépek is a piacon.)

Ui.: nekem ebben a cuccban az nem tetszik, hogy utánozza az iPad-et. Az Apple csatlakozó egyszerűen szánalmas!!!! Ennyire el akarják hitetni, hogy ez egy iPad. :(

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#21) crey válasza Zirowe (#11) üzenetére


crey
MODERÁTOR

ez melyik tablet is? Mert ismerősöket érdekelné :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#22) z0d1AK válasza csab2 (#20) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért a Samsung mellett szóljon, hogy a kínai cuccok 0 supporttal és támogatottsággal érkeznek így. Egy Samsungnak, vagy hasonló gyártónak, aki hivatalosan hozza be a készüléket, minden esetben áfát kell számolni a készülékeire, és az áraiba bele kell kalkulálni a a minimum 12 hónap garanciát, és a supportot, ami nem olcsó.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#23) Kashim válasza z0d1AK (#22) üzenetére


Kashim
őstag

Nem beszélve a fejlesztési, szabadalmi költségekről, szervezésről, meg a marketingről amik ebből a kukázott darabokból összetákolt belső piacra szánt ketyeréből hiányoznak. Annyira utálom, mikor valaki az egységsugarú agyával csak az alkatrészek árát képes belekalkulálni a végösszegbe. Millió másik tényező miatt kerül x Ft-ba egy bármilyen gyártmányú termék, de az ilyen 300%-os haszonkulcsos ökörségeket ti sem gondolhatjátok komolyan...

(#24) crey válasza csab2 (#20) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Csab, erre csak ezt tudom reagálni. :)

Szerintem simán ráhúzható amúgy bármelyik ilyen jellegű topikra. És amit ott leírtam, az megint egy töredéke annak, amibe valóságban egy ilyen tablet kerül.

ÁFA, Vámköltségek, szállítás, és pl. egy egyszerű CE tanúsítvány is euró százezrekbe kerül.

szerk.:
Kashim: +1.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#25) Zirowe válasza crey (#21) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Amiről freddirty is beszélt eggyel alattam: zt-180.
Itt egy leírás róla.
Ebay-ről le tudod vadászni, de van egy arc, aki vaterán árulja 45k-ért, szerintem korrekt cucc, bár én most inkább egy kindle 3-ba fogok befektetni, mert tabletre nincs szükségem :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#26) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Még mindig a ZT-180 a bestbuy? 10,1"-os, használható tabletet keresgélek.

Ez 20K-ért szerintem vállalható!

(#27) csab2


csab2
veterán

Kashim és crey!

Annyira hülye azért nem vagyok, hogy ne tudnám, hogy egyéb költségek is társulnak egy termékhez nem csak az alaktrészek árai és a gyártási költség. Azonban ettől még a Galaxy Tab túlárazott Ha saját oprendszere volna, akkor még azt mondanám, hogy oké. De csak Android van rajta, azt meg nem nagy költség rárakni szvsz.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#28) r3v0Lut10n


r3v0Lut10n
senior tag

aki tabletet keresgél ajánlom az új gen8-as archosokat. korrekt külső & hardver, tudáshoz mérten rendkívül alacsony áron. 2.2, market elérés ... jó egy hónapja használok egy archos 70 internet tabletet. egy teszt elférne róluk szerintem ;) (a gen8-asokról 28,32,43,70,101)

8g-s verzió 250 ojró

bővebben lásd > KATT <

[ Szerkesztve ]

be quiet! Silent Base 801 - Asus X570-Plus TUF Gaming - AMD Ryzen 5 5600X - be quiet! Dark Rock 4 Pro - Corsair LPX Vengeance 4x8 Gb 3200 CL16 RAM - PowerColor Hellhound 7900XT - Sabrent Rocket 1TB NvME - 2x 6TB Storage

(#29) Gengi


Gengi
senior tag

Ezek a kínai tabik burtálisak. Sőőt.. Zodi szokott bemutatni nem is keveset. De olyan szintén tolják ki a kínában ezeket ,hogy csak kapkodni lehet az állad.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#30) Probber válasza Straw (#16) üzenetére


Probber
őstag

Igazán csak akkor lenne pofátlan, ha 3.0 írna. :D

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#31) crey válasza csab2 (#27) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Csab, nem állítottam hogy hülye vagy. A Samsung Tab túlárazott? Igen.
De nem akarod látni, hogy mi van az egész mögött...

A kereskedő láncot, aki aládtolja a próba darabot (hogy ne csak neten tudd megnézni hogy mit tud, hanem ki is tudd próbálni), netán raktárkészletet, a supportot - nem nem arra gondolok, hogy milyen gyorsan frissítik az OS-t -, a részvényesek nyereségét, akik Bentley és dubai sziget helyett Samsung papírokba fektettek, hozzáadott szoftveres értéket, és még sok egyéb dolgot fizetsz meg TE, meg én is.

Értem a problémádat, csak mióta a másik oldalba is belekóstoltam (sajnos nem a Bentley-s részbe :DD ), kicsit másképp látom ezt a láncolatot. Régen én is kiakadtam ezen, most már tudom, hogy mi miért van így.

Edenyke:

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#32) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ez azért már nem mai darab. Ennél jobb típusok is vannak már 2.1-es droiddal.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#33) plus44


plus44
veterán

Várjuk még az olcsó, de használható tablet-et.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#34) fateless válasza Zirowe (#25) üzenetére


fateless
veterán

Én is azon töprengek, hogy karácsony után beruházok egy Kindle 3-ba. Gondolkodtam azon, hogy inkább egy zt-180 legyen, mert azon lehet netezni és olvasni, de azért e-bookhoz ezerszer inkább egy kindle 3, mint egy ilyen eszköz.

z0diak #22: Ez is azért kerül 30k-ba 20k helyett, mert van hozzá garancia és egy magyar cég.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#35) z0d1AK válasza fateless (#34) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az a 30k az inkább 39900ft. Kicsit túlozva ugyan, de nagyjából megvásárolod azt a modellt is előre, amit akkor kapsz, ha az eredeti meghibásodik.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36) fateless válasza z0d1AK (#35) üzenetére


fateless
veterán

Igen, így van.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#37) Solten


Solten
addikt

A ZTE Light-ra leszek kivancsi...

Saor Alba

(#38) z0d1AK válasza Solten (#37) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én meg arra, hogy esetleg a T-mobile bepróbálkozik-e vele.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#39) amanoba válasza z0d1AK (#38) üzenetére


amanoba
őstag

ez ugyanaz lenne, mint a zte v9?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#40) JanFe


JanFe
aktív tag

Erdekes kutyu, nem tul sikerult de, elobb-utobb jonnek a jo tabletek is Kinabol :)

"There is nothing permanent except change"

(#41) sztewe válasza z0d1AK (#4) üzenetére


sztewe
csendes tag

Nem rossz masina ez, tegnap óta van, simán kezeli a wifit kiváló vele olvasgatni
Ha ezt vesszük akkor már jobb mint egy
Digitális Képkeret

és van olyan jó mint egy
E-Könyv olvasó

ebből a szempontból is érdemes megvizsgálni nem? :K

(#42) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Szerintem ennyi pénzért vállalható a cucc.Tény,hogy kínai de a tervezők nem állnak meg egy szinten mint némelyik mobilgyártó hanem mindig,mindig újabbakat dobnak ki. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#43) maláj válasza Solten (#37) üzenetére


maláj
őstag

ööö
erről szívesen olvasnék - de amíg ez nincs googlézok :P
ez a ZTE Light külsőre tetszik mindenesetre :B

(#44) Polllen válasza sztewe (#41) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az E-könyv olvasónak teljesen más a fő profilja és tft kijelzős kütyüt nem is hívnék e-könyvenk... :)

Témához kapcsolódóan... 46 körül láttam valahol zenitthink kütyüt... az azért elsőre teljesen más képet mutatott... :P

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#45) NagyVillany


NagyVillany
tag

2004-ben volt nekem egy kis ideig egy ilyen IPAD forma HP tablet amit már akkor elcseréltem egy acer c111 re, (amit a mai napig használok) , mert már akkor nem tudtam eldönteni mire lehet kihasználni azt a hp tabletet. Mostanában hogy terjednek ezek a droidos ocsó tabletek, megint előjön a gondolat miafenére tudnám használni, 2 dologra talán, autóba GPS verzioval 10.2 colos navigációs mindenesnek, vagy a WCbe a falra, hogy yutubról menjen pl a Lambada amig megkakálok.

Lassan ezek az uj hullámu tabletek is utolérik a 6-7 évvel ezelőttiek teljesitményét (1-1.2 GHz centrino, 1gb ram, akksija kibirta a kanizsa-bp 4óra vonatot, blutuszos gps aeromap progival heh még most is megvan a tartoja amit barkácsoltam az autórádió elé... stb)

az oprendszer persze ég és föld, droid az tapira fejlesztve, bár egy jó frontend-et inditva az XP is autóbarát volt.

(#46) simonzé


simonzé
addikt

Vártam már hogy ezeket a kínai androidos csodákat is elkezdjétek tesztelni, köszi!
"A MID márkanevű kínai tablet" - A MID nem a Mobile Internet Device rövidítése? Az Eken a márkanév.

I don't fit in. I fit out.

(#47) Laccy.


Laccy.
csendes tag

Épp láttam egy hírdetést valahol, hogy 30-ba kerül. Mondom épp beszart a laptop és kellene valami olcsó. Erre nem tesztelitek? El is ment tőle a kedvem :D
Köszi, hogy gyorsan lebeszéltetek róla :P

(#48) Dittke


Dittke
csendes tag

1 hete kaptam egy ilyen kis kütyüt, szerintem praktikus nem csak pendrivot lehet hozzá csatlakoztatni, fényképezőgépet és kártyaolvasót, a megfelelő formátumban lévő filmek nézhetőek rajta. még a megfelelő magyarító kellene rá, ha létezik egyáltalán ilyen, mert most ismerkedem vele.

(#49) Apoth válasza kaller1 (#17) üzenetére


Apoth
csendes tag

Különben senkit ne zavarjon, hogy a bootképernyőn az 1.7, 1.8, 1.9 nem az android verzió, hanem a firmware verzió :)

(#50) Apoth válasza Dittke (#48) üzenetére


Apoth
csendes tag

A magyarítás folyamatban van, kb két hetet kell várnod :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.