Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolfman


wolfman
veterán

Az AMOLED mindig is népszerű volt, csak drága is.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2) Reggie0


Reggie0
félisten

Helyes. Sokkal szebb, mint az IPS.

(#3) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Hajrá! Én se vennék már mást. :B

(#4) kibergx


kibergx
csendes tag

Már több mint féléve meg van a galaxy j5-öm és még mindig elképeszt az az AMOLED kijelző. Részemről továbbra is inkább gyengébb hardver de amoled.

(#5) Balint1408


Balint1408
aktív tag

A legjobb panelek.
Jó hír hogy egyre olcsóbbak. Remélem egyre több készüléket fognak AMOLED panellel szerelni.

A térerő veled van!

(#6) Xaels


Xaels
félisten

Én meg lecserélném nyugodt szívvel... A Pentile meg a Diamond Matrix...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

-Nekem az IPS természetesebb színei jobban bejönnek,de kinek mi..?

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#8) hallerlaller válasza Xaels (#6) üzenetére


hallerlaller
addikt

milyen hátránya van a pentile-nak 2560Xakárhanyas felbontáson?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#9) Shyciii válasza Atesz 666 (#7) üzenetére


Shyciii
veterán

1. IPS-nek se természetesebb, ha rosszul kalibrálják be, ami nem ritka, mert elég sok telefonon hideg, kékes a gyári beállítás -> ergo, lőttek a természetes színeknek
2. AMOLED is képes természetes színekre, ha helyesen állítják be. Az más kérdés, hogy van olyan típus, ahol direkt a túl szaturáltságra állítják. Ez jópár típusnál módosítható.

[ Szerkesztve ]

(#10) kengyel


kengyel
nagyúr

Már én is megszoktam, nem is cserélném le :)

kengyel

(#11) ToniSoprano válasza Reggie0 (#2) üzenetére


ToniSoprano
addikt

(#7) Atesz 666-nek válasz:

Azért sokat fejlődött az amoled az utóbbi 1-2 évben, ha normálra állítod a színskálát, színhelyes képet ad és a betekintési szögek is sokkal jobbak az amoled kijelzőnél.

Alacsony/közepes fényerőn sokkal tisztább képet ad mint az IPS, és a fehérek is sokkal jobbak, tisztábbak mint a IPS-en.

A videóban 3:50-ről állítják be a fényerőt, azt érdemes nézni: [Iphone 6 vs Samsung J5]

[ Szerkesztve ]

(#12) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem attól lesz népszerű, hogy az alma is akarja? Remélem nem.

(#13) Narxis


Narxis
nagyúr

hmmm

Thanos was right.

(#14) ToniSoprano válasza Fejvadi (#12) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nem attól hogy már érezhetően jobb mint az IPS attól és ezért akarja az Alma is.
Nekem 1 éves IPS HD felbontású 5 colos telefonom van (asszonyé lett) , és IPS tabletem. Ugyanolyan felbontású és méretű telefonra váltottam és sokkal élesebb jobb a betekintési szög, napfényben sokkal jobban látható pedig nitben kb azonos a 2 teló és a szememet érezhetően kevésbé fárasztja az olvasás, 6,5 óra képernyő használat meg sem kottyan a szememnek.

(#15) Atesz 666 válasza Shyciii (#9) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"2. AMOLED is képes természetes színekre, ha helyesen állítják be. Az más kérdés, hogy van olyan típus, ahol direkt a túl szaturáltságra állítják. Ez jópár típusnál módosítható."

-Ha információim nem csalnak az AMOLED képes a beégésre is.
-A túl szaturáltságra állítás meg a Samsungra jellemző igazán.de ezt is csak látottak alapján mondom mert ahányszor meglátok egy samut bekapcsolva mindig ezt a borzasztó túlszaturált színekkel operáló képet látom .-A többi amoled kijelzővel ellátott márkát nem ismerem. :U

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#16) CloakedWayne válasza hallerlaller (#8) üzenetére


CloakedWayne
tag

Amíg az RGB 50%kal több sub-pixelt tartalmaz, akkor mindig is lesz ugyan azon a felbontason. S7 edge nincs olyan éles a gyakorlatban, mint a régi M7-em. Először azt hittem, hogy 720p-hez való ikonok vannak az app drawerben...

Szín meg minden más nyilván jobb, de a beégés veszélye ill. a panel élessége (a jelen diamond-os formában) NEM szól az AMOLED mellett, nem szólhat.

[ Szerkesztve ]

(#17) Shyciii válasza Atesz 666 (#15) üzenetére


Shyciii
veterán

Láttam már IPS-es kijelzőt is beégni, és LCD tv-t is, persze nem olyan mértékben. Amúgy nekem voltak AMOLED-es telóim, de egyiksem égett be. Ennek folyamán soha nem is érdekelt, hogy a kiszemelt telefonon milyen kijelző van. A kép minősége annál jobban érdekelt, de a technológiája már nem.

[ Szerkesztve ]

(#18) PowerBuldog válasza Narxis (#13) üzenetére


PowerBuldog
veterán

saját kép? nálam a több éves S4-nek semmi beégése nincs

(#16) hsoma14 : beégést kb urban legend szinten láttam eddig, az élesség meg akkor zavaró ha nagyon kukacoskodó vagy. 5" fHD S4-en az égegyadta világon semmi gondom nincs az élességgel.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#19) Shyciii válasza CloakedWayne (#16) üzenetére


Shyciii
veterán

Azért egy 4,7"-os kijelzőt egy 5,1"-ossal összehasonlítani...Amúgy meg "csodás" szemed lehet, ha ilyen kis kijelzőn észreveszed a különbséget...

(#20) ToniSoprano válasza Atesz 666 (#15) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja két gomblenyomással átlállítod normálra és akkor telejesen természetes színeket kapsz. Sajnos a Samu ilyen nővéreméknek van Samu 10 colos IPS tabletje, sajnos azon is alapból túlszaurált rondák a színek vannak beállítva, de szerencsére át lehet állítani. De nézz meg egy Lumia 950, vagy 950 XL amoledet, azok brutál jók alapból is nem túlszaturált színek vannak, kb. ez a legfőbb értéke azoknak a telefonoknak.

De nézd meg ezt a videót, szerinted itt az amoled teló túlszaturált képet ad. A videóban 3:50-ről állítják be a fényerőt:[Iphone 6 vs Samsung J5]

[ Szerkesztve ]

(#21) bulikavagyok válasza PowerBuldog (#18) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerinted saját? :D A trollok általában hozott anyagból dolgoznak. ;]

Kb 5-6 éve használok ilyen telefonokat, de csak egyszer sikerült beégetnem minimálisan... nem kis meló volt. :P

[ Szerkesztve ]

(#22) CloakedWayne válasza Shyciii (#19) üzenetére


CloakedWayne
tag

4,7 fullHD vs. 5,5 QHD, nem 5,1

A 2/3-ados sub-PPI mondjuk egy G4-hez képest elég szembetűnő, nehéz lehet nem látni. Nyilván más kérdés, hogy ez kit mennyire érdekel, engem egy picit zavart először.

(#23) Atesz 666 válasza ToniSoprano (#20) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"a két gomblenyomással átlállítod normálra és akkor telejesen természetes színeket kapsz. Sajnos a Samu ilyen nővéreméknek van Samu 10 colos IPS tabletje, sajnos azon is alapból túlszaurált rondák a színek.
De nézz meg egy Lumia 950, vagy 950 XL amoledet.
De nézd meg ezt a videót, szerinted itt az amoled teló túlszaturált képet ad. A videóban 3:50-ről állítják be a fényerőt"

-Mint ahogy aláírásomból is kiderül én SONY-t használok,más márkához még bottal sem piszkálok hozzá. :U
-Tapasztalataimat látottak alapján írtam.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#24) Scholes9 válasza Narxis (#13) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nincs ott semmi látnivaló :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#25) Shyciii válasza CloakedWayne (#22) üzenetére


Shyciii
veterán

Jah hogy Edge. Volt szerencsém látni G4-et. S7 Edge-et még nem. Edge-ben csak S6-ot, és semmivel nem volt jobb, tisztább képe a G4-nek. Szerintem te csak olyat akarsz belelátni, amit már nem lehet. Ez kb olyan, hogy a szemműtétem után újra bazi élesen láttam, aztán fél év múlva a cseppek hatására úgy tűnt, hogy már közel sem olyan éles a kép, de ezt csak én magyaráztam be magamnak, mert a mérések alapján továbbra is 120%-os volt a képélesség amit láttam. Csak agyi baromság, hogy nem úgy látok, ahogy szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#26) furio válasza CloakedWayne (#16) üzenetére


furio
aktív tag

Tenyleg ilyen okorsegekkel kell meg mindig riogatni a nepet? De most full komolyan kerdezem..

Lorem ipsum dolor et sit amet

(#27) furio válasza Shyciii (#25) üzenetére


furio
aktív tag

Egyet ertek veled. A berogzodesek kijelzo fronton veszelyesek. A tenyeket hajlamosak figyelmen kivul hagyni egyesek! Ez mar nem tetszik/nem tetszik - elesebb nem elesebb kerdese.

A technologia jobb, mara mar fejlettebb is. Az IPS tech meg korlatait feszegeti, de TENY h alulmarad minden tekintetben. Ezt a tenyt elvitatni nevetsegesen amator ;)

Lorem ipsum dolor et sit amet

(#28) aelod válasza ToniSoprano (#11) üzenetére


aelod
veterán

Nem bírtam megnézni. Annyira k*baszottul idegesítőek ezek a videók, hogy nem igaz. Tegyünk egymás mellé két telefont és össze vissza nyomkodjuk őket kapkodjuk a kezünket ide-oda.
Agyfaszt kapok ezektől.

Mit kell amúgy nézni?

AMOLED

Én csak amoledes telefont vennék. Gyönyörűek a színei. Nem tudom ez a túlszaturáltság mizéria kit aggaszt de sokkal szebbek a színek az én galaxy ace 4-emen mint az asszony I4S-én. A régebbi LG L65-éről nem is beszélve. Az nagyon fakó volt nekem. Semmi szín semmi csak bazi erős fényerő a szemed kiégeti este....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29) CloakedWayne


CloakedWayne
tag

Grat! Tehát az amúgy egyre tökéletesebb(piacon legjobb) Samu paneleket nem lehet egy pontban kritizálni(jogosan), mert meglincseltek?

"Ezt a tenyt elvitatni nevetsegesen amator ;)" olvass már vissza...............

[ Szerkesztve ]

(#30) ToniSoprano válasza Atesz 666 (#23) üzenetére


ToniSoprano
addikt

A tény meg az, hogy valamely cég 100 millió új megrendelést adott le amoled kijelzőre: [link] Ekkora menyiségnél nem sok gyártó jöhet szóba ugyanis az Apple 2015 évben 231 millió telefont értékesített.

"-Mint ahogy aláírásomból is kiderül én SONY-t használok,más márkához még bottal sem piszkálok hozzá. :U
-Tapasztalataimat látottak alapján írtam."

Ha bottal sem piszkálsz más márkához csak a SONY, akkor komoly tapasztalatod lehet.

aelod: csak az állítólagos túlszaturáltáság miatt linkeltem be a videót, és nem neked.

[ Szerkesztve ]

(#31) Shyciii válasza ToniSoprano (#30) üzenetére


Shyciii
veterán

"Ha bottal sem piszkálsz más márkához csak a SONY, akkor komoly tapasztalatod lehet."

Nekem is épp ez jutott eszembe a kijelentése után :D

[ Szerkesztve ]

(#32) aelod válasza ToniSoprano (#30) üzenetére


aelod
veterán

No offenz.

Ha bottal sem piszkálsz más márkához csak a SONY, akkor komoly tapasztalatod lehet.

+1 :C

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#33) hallerlaller válasza CloakedWayne (#16) üzenetére


hallerlaller
addikt

Hát nem tudom, nekem az a véleményem hogy az ég világon semmilyen hátrányt nem jelent már ez egy QHD felbontású telefonnál. Galaxy Nexus-nál még szidtam én is az amoledet, egyszer cseréltetni is kellett, mert csíkos volt, de ez évekkel ezelőtti történet.

(#13) Narxis

hmm

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#34) Velvokaj válasza CloakedWayne (#29) üzenetére


Velvokaj
csendes tag

Bezzeg ha a Htc amoledet használna nem ez lenne a véleményed ;]

(#35) janeszgol


janeszgol
félisten

Egyértelmű, hogy az amoled még fog is fejlődni, míg az LCD már nem.
500ppi felett már a kevesebb subpixel sem zavaró. A beégés meg ritka jelenség.
Természetesen az amoled panelek sem egyformák.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) CloakedWayne válasza Velvokaj (#34) üzenetére


CloakedWayne
tag

Ha a 10-ben is az lett volna vegul, akkor nem tudom most mitevo lennek. En orulok, hogy jelenleg meg lehet valasztani, 2-3 ev mulva meg mar a fejlodo OLED ki fogja noni ezt a par betegseget(vagy esetleg 4K-n mar en is el tudom majd fogadni a kevesebb sub-pixelt), es batran tudok visszavaltani ra. 820 beegett, tesom S6-ja beegett, S7 idaig jo, valoszinuleg egyre jobbak lesznek az evek soran. :K

Jovo technologiaja, sokkal "messzebbre" el fogunk jutni vele mint a jelenlegi IPS-ekkel, most az mas kerdes, hogy a jelen helyzetben, pl. en egy fasza LCD-t szivesebben hasznalok, mint egy AMOLED-et.

Most ha ez valakit zavar, irjon PM-ben valami szepet, mast nem tudok mondani. :K

(#37) a.sebi


a.sebi
őstag

Persze a lg sárgulos kijelzőit senki nem említi de iphonenál is volt ilyen baj! Akkor?

(#38) Shyciii válasza CloakedWayne (#36) üzenetére


Shyciii
veterán

Nekem pl volt Samsung Galaxy S2-őm is, és annak se égett be a képe, pedig annak nem mostani technológiájú AMOLED panelje volt :)

(#39) CloakedWayne válasza Shyciii (#38) üzenetére


CloakedWayne
tag

Ebbol kifolyolag kizartnak tartod, hogy ilyemi megtortenhet? Tehat nem mondok igazat. ;]

Na bye! Maradok kulfoldi forumokon, ott picit jobban szoktak tisztelni a masik velemenyet es az elkepzelheto vegkimenetelek kozott szerepelhet egy bekes let's agree to disagree is. :U

[ Szerkesztve ]

(#40) Shyciii válasza CloakedWayne (#39) üzenetére


Shyciii
veterán

Ez viszont fordítva is igaz ;) Tehát ugyanúgy megtörténhet az LCD-vel is a beégés (nem egy eset van rá), és ott van a hideg színhőmérséklet javarészt rossz beállítások miatt, amit vagy lehet állítani szoftverből, vagy nem, az egyértelműen rosszabb kontrasztarány, napfány alatti olvashatóság gyengesége, túl magas fényerő tlejesen lehúzva, és csak párat soroltam fel úgy, hogy nekem is most IPS-LCD-m van, csak én tisztában vagyok a korlátaival :)

A más vélemény tisztelése pedig kétoldalú. Amiket most leírtam azok tények. A külföldi fórumokon is ezt írják, főleg ott ahol mélyebben vizsgálják tesztek esetében a panelokat, szal javaslom, hogy akkor ott se nagyon szólj hozzá, ha békét akarsz a lelkednek :)

[ Szerkesztve ]

(#41) jacis


jacis
nagyúr

Nagyon helyes!

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#42) Fejvadi válasza ToniSoprano (#14) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nekem is tetszik, főleg, hogy sok feketét használok.

(#43) falijja


falijja
őstag

Nagyon helyes..a legjobb ez nem kérdés.. :K

(#44) sti


sti
tag

Par hete telot cseréltem, az egyik legfontosabb szempont az amoled kijelzo volt, igy lett oneplus x.
Csak az amoled, nekem nagyon bejott mindig is

(#45) laci_csk válasza Fejvadi (#42) üzenetére


laci_csk
senior tag

+1
az en telom kepernyoje is allandoan fekete ;] plane ha be sem kapcsolom. :O szeretem nezni azt a valodi feketet. :))

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#46) doooo válasza CloakedWayne (#29) üzenetére


doooo
veterán

Nem, nem lehet, pláne nem ilyesmivel, hogy az M7 képe élesebb... Oké.. utálod a Samsungot (ha azt vettél, ha nem), HTC a best.. oké. De a tényeket nem fogod megcáfolni egy ilyen ormótlan marhasággal. Én is mondhatom, hogy a Nap fénye kék színű, és váltig állíthatom, hogy ez a bajom vele, de attól még a tény az, hogy az valójában sárga színű, és vagy beképzelem, vagy nem vagyok képes normálisan észlelni a valóságot. Márpedig ez nem a Nap problémája, vagy a többi emberé, aki másképp látja a fényt mint én. Nem, ez az én problémám, és mivel tudom, hogy nincs igazam, bármennyire is szeretném, hogy úgy legyen, nem mondok semmit, mert nem akarom, hogy hülyének nézzenek. Igen, hülye példa, de talán megérted a lényeget. Tehát te se mondj ehhez hasonló "kritikákat", és akkor senki se fog meglincselni. ;)

(#47) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Amint az aláírásomból is látszik használok AMOLED-es és IPS-es telót is. A Nexus vásárlása előtt nagyon elgondolkodtam, hogy megvegyem-e a kijelző miatt mert nagyon AMOLED párti vagyok a mélyfekete és a kontrasztos színek miatt. Nem bántam meg a dolgot, sőt be kell ismernem pozitív csalódás az 5X kijelzője. Sokkal kevésbé bántja sötétben a szemem, egyszerűen kellemesebb a használata. Világosban meg az IPS feketéje se látszik kevésbé sötétnek mint az AMOLEDé így tulajdonképpen nincs nekem bajom az IPS-sel sem. Beégéssel én sem találkoztam még AMOLED esetében, pedig van egy közel 5 éves Samsung Omnia 7-esem is ami jelenleg is használva van és semmi beégés nincs rajta, pedig az még a régebbi technológia.

(#48) bebuci válasza Velvokaj (#34) üzenetére


bebuci
tag

Én imádom a HTC - t, m9-ig minden csúcs modelljük megvolt. Mai napig is az a véleményem, hogy a napi használatban a legjobb telefonok. Nem vettem m9-et mert számomra egy kicsit csalódás volt, ezért 3 év után ismét samsungra, pontosabban note 4-re váltottam. A következő a HTC 10 lesz pontosan a használhatóság miatt. De... Elismerem, hogy a Samsung Amoled sokkal szebb a HTC ips paneljénél, és ez valószínűleg hiányozni is fog. Érvényes a kamerára is, habár az állítólag k..va jóra sikeredett a 10-ben is.

[ Szerkesztve ]

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#49) bebuci


bebuci
tag

Egyébként nekem először a HTC Diamond égett be, legutóbb pedig az M8. Ok, mindkettőt garanciálisan cserélték 1 héten belül...

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#50) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nem vagyok AMOLED párti, viszont az utóbbi időben már kezdenek meggyőzni a lehetőségek amik ezen technológián vannak csak. Például az ambient display, a kevés fogyasztás és még sorolhatnám. Az LCD lehet már tényleg nem fog fejlődni, viszont az AMOLED még nincs teljesen kiaknázva. A következő telefonom remélem már nem IPS lesz, ha mégis akkor sem fogok sírni. :)

Finn the human

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.