Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ricsi99


ricsi99
addikt

Ezeknek mennyit fizetnek ,hogy olyan hibákat tudjanak produkálni minden frissitéssel amit eddig csak laboratoriumban sikerült extrém körülmények közt megálmodni.
Mert ha még nem lenne kötelező és nem alatomban kuszna fel a gépedre akkor még csak csak.... de az rohad uncsi ,hogy délutána lekapcsolod a géped ,reggel odaülsz ,hogy fojt. köv. de nemá... 1/2 frissitünk aztán 1/2 órát visszaálitunk... aztán game over... menj haza mert aznapra nincs munka mire a rendszergazda visszaálitja a géped.... jó esetben 1-2 napos munkát buksz...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#52) M@cika válasza Bodz (#5) üzenetére


M@cika
őstag

Ja, hivatalosan nem, de amúgy bárki letöltheti a Microsoft szervereiről, pl. az UUP alkalmazással.

Oké, hogy hiba van az oprendszerben, ez persze gáz, de ennél sokkal nagyobbak is voltak már.
És ki az, aki állandóra benne hagy a rendszerében SD kártyát és nem tudja kihúzni a frissítés idejére?

Szmörre: Valószínű nem fogja lecserélni a már eldöntött buildet az MS. 18362.30 lesz amikor kijön. Persze, ha megcsinálják a javítást, akkor azonnal telepítéskor frissül a hibás rész.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#53) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Amatőr banda.

(#54) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"a kiadásra váró kódban nem megfelelően történik..."

Én nem erre a bagatel hibára lennék kíváncsi, hanem az x-oldalas listára, ami valós fejfájást okoz majd később.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#55) #27216896


#27216896
törölt tag

Na most már kivárom a végét! :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#56) #27216896


#27216896
törölt tag

Nekem fölment, igaz egy tiszta windows telepítés nulláról is gyorsabb volt... ;] Egyébként a rendszerem SSD-n, az adatok HDD-n vannak...
Viszont mi itt az újdonság (azon kívül, hogy lett egy kereső ablakom a bal sarokban alul)? :U

(#57) Sub-ZeRo válasza #27216896 (#56) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A kereső eddig is ott volt neked, csak nagyitó ikon formájában. Most meg szövegdobozban van ugyan az. Egy szimpla beállítás csak. Jobb gomb, cortana, ikon vagy kereső doboz. Ott tudod állítani.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#58) tonyrulez válasza gbors (#44) üzenetére


tonyrulez
őstag

Mert ha pl. van a gépben SSD és HDD is, akkor előszeretettel teszi a boot partíciót a HDD elejére, hiába SSD-t választod telepítésnél. Aztán ha meghal a HDD, vagy át kell dugni valahova, akkor jön a csodálkozás hogy hoppá, nem indul a gép. Szóval Win10 installkor szigorúan csak az SSD legyen rádugva, mert csodák történhetnek.

4 8 15 16 23 42

(#59) Dragon3000 válasza tonyrulez (#58) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez igazából azért szokott előfordulni, mert az emberek csak bekötik az ssd-t a meglévő meghajtók mellé és a hdd-n megmarad az előző rendszer rejtett partíciója, ilyenkor érdemes lehúzni, ssd-re fel a rendszert és utána vissza a hdd-t és adatmentés után érdemes újra particionálni. Ha ez megvan többet nem lesz vele gond.

(#60) gbors válasza tonyrulez (#58) üzenetére


gbors
nagyúr

Na ezzel most feldobtad a napom :D I... AM... WINDOWS 10... I... KNOW... BETTER.... THAN... YOU...

Mondjuk vszleg az lehet a helyzet, amit a kolléga írt, hogy ha a HDD-n már talál boot managert, akkor abba költözik be. Érdekes kérdés, hogy mi történik akkor, amikor mind a HDD-n, mind az SSD-n van boot manager :D Kifogyhatatlan a csodákból ez az OS...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#61) Dark Archon válasza tonyrulez (#58) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én is hányszor jártam már így... de ez nem Win10 probléma, annál régebbi. Szomorú, hogy nem képesek javítani a mai napig. De legalább viszonylag könnyen elkerülhető.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#62) Dragon3000 válasza gbors (#60) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ilyenkor szerintem azt fogja használni, amelyik előrébb van a sata sorrendben.

(#63) Dark Archon válasza Dragon3000 (#62) üzenetére


Dark Archon
addikt

Tök mindegy, ha kijelölök egy meghajtót telepítésre, túl nagy kérés lenne, hogy más meghajtót ne sz*rjon össze?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#64) Dragon3000 válasza Dark Archon (#63) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha nem kell a másik meghajtón már a rendszer, túl nagy feladat törölni a telepítővel róla a rejtett partíciót? Aki nem ért hozzá inkább kérjen segítséget.

(#65) gbors válasza Dragon3000 (#62) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát pont ez a gond - a "szerintem". Transzparencia?

@64: az utolsó mondattal a telepítő-processz készítőire gondolsz, ugye? :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#66) koby11h


koby11h
aktív tag

Szerintem meg tovább kéne ezt még fejleszteni és ha BÁRMILYEN meghajtót talál a gépben akkor tagadja meg a telepítést! Az lenne az igazi, utolsó Windows, na ja...

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#67) csiby222


csiby222
aktív tag

Gondolom a gyártói nyomás miatt kerül ki így vagy ki tudja. Az még oké, hogy desktop-n letudom húzni a memóriakártya olvasót de laptopommal mi a helyzet?

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#68) csako válasza csiby222 (#67) üzenetére


csako
veterán

Tipp: Eszközkezelőben letiltod

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#69) csiby222 válasza csako (#68) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ezen gondolkodtam Én is de kitudja hogy az bezavarná-e még jobban. :) Lehet megvárom még kijavítják ezt a bugot. Remélem kiadásig még megoldják azért.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#70) Dragon3000 válasza gbors (#65) üzenetére


Dragon3000
veterán

Miért is? Tudod, hogy létre hoz a win egy rejtett partíciót. Na most ha nem csak tovább tovább.... hanem nézed is mit csinálsz, egyből feltűnik, hogy a listában a rejtett partíció az ssd-n van vagy a hdd-n, mielőtt még kiválasztod, hogy melyik partícióra szeretnéd a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#71) Chibass válasza Lord Myn (#43) üzenetére


Chibass
tag

Az audio management átírásról hol lehet olvasni, van valami forrásod?

A múlt héten én is próbáltam frissíteni 19/03-ra és sajnos nem megy vele a hangkártyám (EMU-1820m), ami az őszivel még hibátlan.

Nem tudom most mit csináljak, remélem ezt ki fogják javítani.
Addig is, le tudom tiltani a frissítést valahogy? Állhatok neki teszt jelleggel windows telepítéseket csinálni egy másik meghajtóra, ha lesznek újabb buildek...pfff

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#72) PuMbA válasza Chibass (#71) üzenetére


PuMbA
titán

"Addig is, le tudom tiltani a frissítést valahogy?"

Van frissítés visszaállítás a Helyreállítás menüben és akkor ok vagy :)

[ Szerkesztve ]

(#73) Lord Myn válasza Chibass (#71) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Állítólag nem fogják... :O Legalábbis a M$ a Creative-ra mutogat, a Titanum szériához (egyelőre, sajnos, a HD kivételével) már adtak is ki új drivert, amivel megy a 1903, de a többieknek szívás. Én várok az új driver-re (remélem lesz), addig biztos nem update-elek.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#74) gbors válasza Dragon3000 (#70) üzenetére


gbors
nagyúr

No offense, de fordítva ülsz a lovon. Hadd ne én legyek tisztában azzal, hogy a Windows mit gányol össze a háttérben, hanem a telepítő szíveskedjen közölni velem.
Arról nem beszélve, hogy amikor utoljára volt HDD a gépben, akkor telepítéskor két extra partíciót hozott létre rajta (az még 8.1 volt), de ettől még az SSD-ről is bootolt (amikor kivettem a HDD-t, akkor is). Aztán amikor Win 10-re upgrade-eltem (már SSD only), akkor suttyomban csinált a system partíció mögött még egyet Health and Recovery néven, de boot továbbra sincs. Szóval van itt káosz bőven...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#75) jamez


jamez
senior tag

Azért jók a frissítések, mert míg megjelenik munkát ad sok embernek és miután megjelent folytatják a foltozást. Majd jön az új frissítés. :D

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#76) tonyrulez válasza Dragon3000 (#59) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én is jártam így egy olyan HDD-vel, ami eddig külső meghajtóban volt használva háttértárnak, majd gépösszerakás előtt leformáztam. Szóval megmaradt rejtett partíció, na az nem volt rajta.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#77) Dragon3000 válasza tonyrulez (#76) üzenetére


Dragon3000
veterán

Soha nem jártam így igaz, minden esetben a sata0-ra volt kötve a rendszer lemez.

(#78) ViSAS válasza #27216896 (#56) üzenetére


ViSAS
senior tag

Még jó hogy a tiszta telepítés gyorsabb, ott nem készít biztonsági mentést a rendszer magáról.

(#79) vigyori78


vigyori78
őstag

Ez akkor csak frissítésre vonatkozik? Mert mindenhol ezt írják. Tiszta telepítésre nem érvényes? Mert ugye pendriveról telepíteném teljes gyalulással a rendszert.

(#80) Rover623 válasza Tidus (#28) üzenetére


Rover623
félisten

Nekem is az van! :D
S.M.A.R.T szerint nulla áthelyezett szektor, 14k üzemóra.

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#81) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Pedig elsőre azt hittem, hogy ez valami biztonsági javaslat, nehogy a frissítés/telepítés közben vírusok, férgek meg egyéb backdoor kódok települjenek a gépre a WIndows-zal együtt.
Ez a hiba viszont első, laikus látszatra gáz ;]

(#22) Armagedown A Windows Update ezt gyakrolatilag már kivette a userek kezéből. Talán túlságosan is.

(#43) Lord Myn Tudnál nekem erről a listáról egy linket küldeni? Csak mert van egy USB-s, külső hangkártyánk.

(#56) sztruhar Van pár érdekes oldal a Kedvencek sávban :DD

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#82) Lord Myn válasza Necroman_Mk2 (#81) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Arról van lista inkább, hogy mi az ami megy... :)

Egyelőre (tudtommal) ezekhez van 1903-as kompatibilis driver:

•Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty® Champion Series
•Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series
•Sound Blaster X-Fi Titanium Professional Audio
•Sound Blaster X-Fi Titanium
•Sound Blaster X-Fi Titanium OEM

Titanium utáni hangkarikról nincs infóm (Recon, Z, BlasterX széria), mert egyelőre nem érint...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#83) #27216896 válasza Necroman_Mk2 (#81) üzenetére


#27216896
törölt tag

:DDD :D

...viszont a windows reflektorfényemet megint hazavágták! Pedig annyira szerettem, hogy minden nap más és más parádés fotó fogad a kezdő/bejelentkező képernyőn... :O

[ Szerkesztve ]

(#84) Chibass válasza Lord Myn (#82) üzenetére


Chibass
tag

Találtam egy fórumot, ahol elvileg megoldották a dolgot úgy, hogy az újonnan kiadott X-Fi Titanium drivert használják fel a régi EMU driverrel ügyeskedve:

https://www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=371831&start=225

Én még nem próbáltam, mert visszamentem 1809-re, de azért örülök, hogy van remény, és mehet még ugyanennyit a kártyám.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.