Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) papi77


papi77
addikt

Naaa! :DD

Az első: NOKIA 1611

(#2) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

És tényleg kiadnak egy hivatalos, final (nem beta, nem teszt, vagy insider vagy micsoda) frissítést így egy ilyen banális hibával? Miért olyan sürgősek nekik ezek frissítések, tényleg nem várhat a hiba kijavításáig? (Nem az leső eset ugye, azért írom, most csak annyi, hogy legalább előre jelezték, hogy bug-os :D ).

A HDR-t raknák inkább rendbe.

[ Szerkesztve ]

(#3) csako


csako
veterán

Nekem olyan a gépem, hogy az összes meghajtó (2) "eltávolítható"... vajon ezt is befolyásolja? :))
Bár a Fájlkezelőben jobb klikkre nincs "Kiadás" gomb, szóval talán lesz annyi esze.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4) #54072192


#54072192
törölt tag

"Előre lehet azonban tudni, hogy lesz majd egy limitáció"

Lemaradtam volna a bejelentett megjelenési időpontról? Vagy hol írják, hogy ez a build lesz kiadva?

(#5) Bodz válasza SunMount3r (#2) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem adnak ki. Ugye jelen pillanatban a nagyközönségnek -hivatalosan- még nem elérhető a 1903.

[ Szerkesztve ]

(#6) #92006144


#92006144
törölt tag

A végére csak használható lesz ez a bughalom?
El sem hiszem, hogy csak egy pendrive kell ahhoz, hogy ne bevallási határidő napján kezdjen el frissíteni...

(#7) niof


niof
addikt

Inkább arra lennék kíváncsi, hogy egy olyan gépben, ahol több meghajtó, és azokon több partíció van, érintettek e, vagy ez a hiba csak és kizárólag az USB meghajtókra és memóriakártyákra vonatkozik?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#8) koko52 válasza Bodz (#5) üzenetére


koko52
veterán

Én meg már keresgettem. Gondoltam márciusi, hamár 03. :U

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#9) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Ahh de jó, mostantól nem kell a service-eket és registry-t hackelni 3rd party toolokkal, hogy ne f#ssa össze magát a rendszer amikor olyan kedve van :D

(#10) Bodz válasza koko52 (#8) üzenetére


Bodz
nagyúr

Május vége elvileg.
MSDN-re felkerült egy végleges változat, ami frissülget, ezt azért be lehet éppen szerezni, ha ki szeretnéd próbálni. Nekem különösebb problémám nincs vele, a cikkben említett hiba sem jött elő.

[ Szerkesztve ]

(#11) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

- a 32GB-s eMMC-s csodalaptopokból ezek szerint majd el kell távolítani a frissítések mérete miatt belekerült SD kártyát, mert nem megy fel a frissítés
- ezután a telepítő frissítés előtt elkezd majd nyafogni, hogy csináljak helyet, vagy bővítsem SD kártyával a gépet, mert nem megy fel a frissítés

Világos.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#12) Killer01 válasza csako (#3) üzenetére


Killer01
őstag

Ezt -ha zavar- bios-ban ki tudod iktatni ha minden igaz :)

(#13) atok666 válasza niof (#7) üzenetére


atok666
őstag

Elolvastad a cikket?

@11 - vagy majd felinstalalod miutan kijott a javitott verzio.
Atok

[ Szerkesztve ]

(#14) csako válasza Killer01 (#12) üzenetére


csako
veterán

X58-nál még nem lehet külön kapcsolgatni az AHCI módtól. Rákerestem az előbb, registry hack kell hozzá.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#15) spect80 válasza csako (#3) üzenetére


spect80
senior tag

Ha csak az usb meghajtókat érinti, akkor ennek nincs köze hozzá.
A BIOS-odban a sata hot swap enabledre van állítva, azért látszik így. Ha nincs external sata eszközöd, akkor nincs értelme ennek a beállításnak. Én ki is kapcsoltam, nehogy véletlenül egyszer a system driveot csatoljam le. :)

Szerk.: ja most látom, hogy biosból nem lehet nálad.

[ Szerkesztve ]

(#16) ZnVjaw0K válasza csako (#3) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Az hagyján, az az igazi, amikor a dedikált videókártyát akarja kiadni :D

(#17) ripla


ripla
őstag

Zsinórban hányadik frissítés is, amelyikkel problémák vannak? Harmadik? Negyedik? Szánalom amit az M$ művel mostanság.

(#18) niof válasza atok666 (#13) üzenetére


niof
addikt

El. Csak ilyesmi régebben is megesett, hogy egy újratelepítéskor a rajta hagyott HDD-ket teljesen összevissza látta el betűjellel, és volt olyan, hogy E: lett az oprendszer meghajtójának a betűjele. Ez engem kísértetiesen erre emlékeztet, és mielőtt nekiállnék frissíteni, szeretném tisztázni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#19) Bodz válasza niof (#18) üzenetére


Bodz
nagyúr

(#20) Borisz76 válasza niof (#18) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy tiszta telepítésnél illik minden extra meghajtót eltávolítani.

Csak a Windows számára kinevezett HDD vagy SSD maradjon aktív.

Telepítés után lehet visszatolni a többi lemezt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#21) GreatL


GreatL
őstag

Frissítés elhalasztva. Nem, nem, soha.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#22) Armagedown


Armagedown
őstag

"Ez természetesen utólag korrigálható, de nem minden felhasználó tudja, hogy miképpen kell módosítani az adattároló betűjelét, miközben az elérési utakat egy ilyen változás össze tudja kuszálni."
Elég bátor dolog tudás nélkül egy telepítést elkezdeni.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#23) scope2007


scope2007
addikt

már majdnem elhittem, hogy most nem lesz semmi fail :D és tessék :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#24) Pete55555 válasza Bodz (#19) üzenetére


Pete55555
addikt

Nyomorultak...

...Szeretem leracsniztatni...

(#25) Tetsuo válasza Bodz (#19) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Amíg frissítik a frissítést, de azzal is jó, ha várunk, hiszen hibás lehet. :))

(#26) Zotya84


Zotya84
őstag

Ez úgy hülyeség, ahogy van. Ugyanarról a pendriveról simán megy némely gépen az upgrade, némelyen meg anélkül sem...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#27) shapphire


shapphire
tag

Lassan már minden update előtt "rettegni" kell mi jöhet még.
És persze van még lejjebb.
De akkor most miért fizet a user, ha legális "biztonságos" oprendszert akar?

(#28) Tidus válasza csako (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Neked még van hibátlan 830-asod?

(#29) Zotya84 válasza Borisz76 (#20) üzenetére


Zotya84
őstag

Szerk.: Sry, most látom, hogy te tisztáról beszélsz. na ott meg pláne nem húzkodnék le semmit. Telepíteni tudni kell, aki nem tud rádugott meghajtókkal jól megcsinálni egy telepítést, az inkább neki se álljon.

Persze, majd egy upgrade miatt majd kiszerelek minden meghajtót, hogy ne lássa mind az alap 16 betűjelet, csak mert neki mostantól nem tetszik... :D

(Egyébként azon a gépen viszonylag simán felment, miután egy régebbi drivertől megszabadultam, ami a DriverStore-ban volt a rendszer által eltárolva....)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#30) Bici


Bici
félisten

Biztos friss Win10 fut az intel 10nm-t fejlesztő munkaállomásain is.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31) csako válasza Tidus (#28) üzenetére


csako
veterán

Úgy tűnik

Windows 8 megjelenése óta van bent, azóta nem is telepítettem tiszta rendszert :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#32) Alchemist


Alchemist
addikt

Április 1. már elmúlt egy ideje... de még nincs május 1. sem... mire fel ez a poénkodás a MS-nál? :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#33) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez már bohózat. Egy parancsértelmezöt azért még meg tudnak írni rendesen?

https://www.coreinfinity.tech

(#34) niof válasza Bodz (#19) üzenetére


niof
addikt

Köszi Bodz! :R

Borisz76
A telepítéseket kb. az óta az eset óta így csinálom, mikor a fent említett dolog megtörtént, még anno az XP korszak elején valamikor. Csak mint Bodz is linkelte, ennél az ápdétnél is fennáll ez a veszély, frissítéseknél ilyen még nem volt, legalábbis nekem nem rémlik... Nem is rakom fel, míg nem lesz rá javítás...

#29 Zotya84
Itt nem a tudásról van szó, egyszerűen vannak esetek, mikor nem akarja az ember, hogy balesetek történjenek, és inkább megelőzi a bajt, és lehúzza a többi meghajtót. Elméletileg nem kellene, na de mégis csak a dózerről van szó... :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#35) #06658560 válasza GreatL (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hurrá, sikerült leszoktatni a júzereket a Next, next, enter módiról!

(#36) AtHoS válasza Bodz (#19) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez valóban így van, ráadásul nem is kell fizikai eszköznek lennie az adott hotswapolt csatlakozón...leglábbis nálam anélkül állította meg a telepítést, hogy a hotswap csatlakozó(ko)n lett volna valami.

Tiszta telepítés penről indítva rendben települt, most is 1903 alól írogatok

read-only mode on the forum

(#37) CMan


CMan
csendes újonc

Megint valami, ami tipikusan rájuk vall.....

ElectronicLove

(#38) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Lassan annak lesz hírértéke ha kijön egy frissítés amivel nincs gond. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#39) hallador válasza Tidus (#28) üzenetére


hallador
addikt

Nekem 470 es is van ami működik.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#40) hemaka válasza csako (#3) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem is ilyen mióta megjelent a win10, :DDD

(#41) Dragon3000 válasza csako (#3) üzenetére


Dragon3000
veterán

Gondolom a hot swap engedélyezve van a biosban, ha tiltod nem fogja ott listázni.

(#42) Dark Archon válasza shapphire (#27) üzenetére


Dark Archon
addikt

Lassan? A kezdetektől fogva így volt. De szerencsére el lehet halasztani, szóval nem muszáj az éles tesztelők közé tartozni.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#43) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Mindjárt jön 1-2 win10 huszár, aki megmondja, hogy user error... (legalábbis én ahányszor próbáltam értelmesen kritizálni a W10-et, mindig ezt kaptam meg).

Egyébként részemről ez az upgrade egy ideig felejtős, mivel ezen a hibán kívül átírták az audio management részt is, így jó néhány Creative kártyát is nyugdíjba küld a 1903... :W

"War does not determine who is right - only who is left."

(#44) gbors válasza Borisz76 (#20) üzenetére


gbors
nagyúr

Uh... What? Why?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#45) PuMbA válasza shapphire (#27) üzenetére


PuMbA
titán

Miért kéne rettegni? A frissítést még nem is adták ki, szóval azoknál, akiknél ez a probléma előfordulhat később fogják megkapni :) A felhasználó ebből épp semmit sem lát.

[ Szerkesztve ]

(#46) MongolZ válasza Tidus (#28) üzenetére


MongolZ
addikt

??? Nekem is 830 a rendszer...
99%-os kondíció

[ Szerkesztve ]

(#47) cacasz02


cacasz02
aktív tag

Gyűlölöm a wingyóz frissítéseket. Ha nem másban akkor magában generál valami idióta hibát amit más hibákkal javítanak.

(#48) kromatika


kromatika
veterán

Üdv.Ha ki adják majd,érdemes tiszta telepítést végezni,vagy elég ha csak a frissítést tolja fel az user?

(#49) PuMbA válasza kromatika (#48) üzenetére


PuMbA
titán

Ha nincs gond a frissítéssel, akkor nem érdemes tiszta telepítést csinálni :) Nekem már a 3. vagy 4. nagy frissítés ment fel eddig, de semmi gubanc nincs.

[ Szerkesztve ]

(#50) K0vasz


K0vasz
aktív tag

én megfordítanám a dolgot: ha blokkolni akarod a windows updatet, csatlakoztass egy USB-s meghajtót, és problem solved ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.