Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flow


Flow
senior tag

Javaslatokat, jótanácsokat szívesen fogadok... :K

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2) ttower válasza Flow (#1) üzenetére


ttower
aktív tag

csak így tovább. nyáron én is tervezek egy hasonló egynapos kört, csak még társak nincsenek. esteleg lenne kedved megismételni? :U :B

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#3) Flow válasza ttower (#2) üzenetére


Flow
senior tag

Tervben van, igen. Sőt, ennél sokkal nagyobb szabású túrát tervezek, de arra egyedül megyek. Part II is kész, nem tudom, lehet-e most elérhetővé tenni... szét kellett szednem, mert 12000 karakter volt...

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#4) ttower válasza Flow (#3) üzenetére


ttower
aktív tag

ha esetleg társakat keresel túrákhoz önként jelentkezem :B
a part 2őt is már elolvastam, még amikor a címlapon volt

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#5) Thrawn


Thrawn
félisten

Jó kis túra lehetett!

Magam is tapasztaltam már, hogy szendvicset teljesen felesleges bepakolni mert nem kívánja az ember, inkább csokiból és szőlőcukorból kell betárazni :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) Flow válasza ttower (#4) üzenetére


Flow
senior tag

Elfelejtettem előredátumozni... :W

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#7) Cathfaern válasza Flow (#3) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Megtehed azt, hogy nem címlapos, hanem személyes írásként rakod ki, akkor mehet bármikor, s ennek a végére odarakod a linket, hogy ott folytatódik. Amúgy lehet hülyeséget mondok, de nem 25ezer már a logoutos írások korláta?

(#8) Flow válasza Cathfaern (#7) üzenetére


Flow
senior tag

Amikor bekopiztam, egyszerűen hibaoldal jött be explorer alatt okézás után, operában pedig nem lépett tovább. Amint csökkentettem a karakterszámot, működött a dolog.

Köszi az ötletet. Megírtam már a másikat is már címlaposba... töröljem, és goto személyes írás?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#9) Cathfaern válasza Flow (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha jól tudom, nincs más mód (vagyis van csak körülményes :) )

(#10) Winner_hun válasza Flow (#3) üzenetére


Winner_hun
félisten

30k karakter lehet:U;)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11) Flow válasza Winner_hun (#10) üzenetére


Flow
senior tag

LoL. Miért gondoltam én 10k-ra? De komolyan, nem küdte el, ha az összes karakter benne volt... na mind1. Jobb lesz, ha lefekszem ma már... :D

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#12) Winner_hun válasza Flow (#11) üzenetére


Winner_hun
félisten

<-- én is voltam jóideig így:D:P

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13) Racecam válasza Flow (#11) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Megkérlek, hogy a Lead-et ne változtasd meg, ha már egyszer én kiegészítettem 3 sorosra, vagy akkor tedd meg Te.

A címlapos írások karakterlimitje 30K.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#14) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Gratulálok :R
Egy ilyenhez nekem is kedvem lenne :))

All Black...

(#15) G@ben válasza Flow (#1) üzenetére


G@ben
addikt

Gratulálok! :R

Jövőre szóljatok nekem is, mert én is kipróbálnám, de addigra elfelejtem! :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#16) balintka


balintka
addikt

Nagyon jó írás, nyáron nekem is tervben van a Balaton kör. Sajna elég ritkán tudok tekerni, főleg, hogy közeleg a matek szigorlat és az államvizsga.

(#17) balintka


balintka
addikt

Flow: a Bakonyba merre szoktál tekerni? Én veszprémi vagyok. Tudsz vmi jó túrautat errefelé? Eddig a lőtér felé tettünk mindig egy 30 km-es kört, de azt lezáratták biztonságiakkal.

(#18) Mcray válasza Flow (#11) üzenetére


Mcray
senior tag

Flow! Gratulálok a túrához és hogy leírtad. Egy élmény lehetett :) Párommal mi is tervezünk hasonlót.

Szeretnék venni egy Elsősorban túra, másodsorban DH bringát. Sajna nem nagyon értek hozzá, és tanácsot kérnék hogy mennyiért és milyet érdemes?

Vagy jobb darabokból összerakni?

Üdv

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#19) G@ben válasza Mcray (#18) üzenetére


G@ben
addikt

Szerintem itt jobban tudnak válaszolni a kérdésedre.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#20) Mcray válasza G@ben (#19) üzenetére


Mcray
senior tag

Köszi :K

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#21) rudi


rudi
nagyúr

Hajjaj, de ismerős érzések voltak a befutó előttiek :) Igaz nem bicajjal, hanem gyalogtúrán volt már hasonló. Életemben nem örültem még annyira falutáblának mint 45 km után a Bakonybélinek 2 héttel ezelőtt :DDD

Bicaj: én ezzel tolom Veszprém környékén, elsősorban erdőben, föltúton, túrautakon. 2-3 embert bármikor el tudok szállásolni, és a Bakonyban szép köröket lehet menni. Mostanában Vinye (Cuha völgy)-Zirc-Bakonybél-Herend-Veszprém 60 km körüli kör van tervben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) rudi


rudi
nagyúr

Még valami, május 18-i Bakonyi országúuti kerékpáros teljesítménytúra 25-200 km-es távokkal. A többi meg itt, bicajra és tájegységre szűkítve érdemes keresni.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) niti


niti
aktív tag

Gratulálok, nem vagytok semmik! Ilyen tempó és fáradtság mellett láttatok is valamit a tájból? A bringád gyönyörű. Én is Kelly's-t szeretnék, majd egyszer, ha... De egyelőre egy Magellan Hydra is bejönne, és arra se fussa :(
Most pedig szolgálati közlemény:
Ha van köztetek olyan, aki szívesen tekerné körbe a Balatont 2-3 nap alatt, és társakat keres hozzá, akkor ajánlom magunkat! :) Mármint párom és én. Sajnos 1 nap alatt mi biztos nem gyűrjük le ezt a távot, szeritnem körülbelül 80 km, ami menne egy nap. Masszív 20-as tempó körül :B Tehát edzettség nuku, kedv és elhatározás dögivel, ki akar csatlakozni? :)

(#24) Rossi válasza niti (#23) üzenetére


Rossi
addikt

Gartula! :R

Régebben én is bringáztam, de a legnagyobb táv 20 km volt... Most irigykedek. :DD

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#25) niti válasza Rossi (#24) üzenetére


niti
aktív tag

Szerintem ezt nem nekem szántad... :)
De ne csak irigykedj, hanem pattanj bicajra, tudod, minden út bringaút, és ha érzel kedvet, akkor majd csatlakozz hozzánk a nyáron!

(#26) Flow


Flow
senior tag

Stalker-2572: Köszönjök! :R

G@ben: Mindenképpen szólni fogunk! De megyünk még idén is... ha érdekel. :K

balintka: Mivel győriek vagyunk, ezért az északi rész a fő túracélpont, eddig mindig levittük a bicajokat Vinyéig, és onnan vagy Kőris hegyre mentünk fel, vagy a Cuha völgyében csatangoltunk. Aki a kalandosabb utat szereti, annak utóbbit ajánlom, mivel kb 8-10x kell átkelni a cuhán... A dolog nehézsége, hogy nem mehetsz lassan, mivel göröngyös a patakmeder, és könnyen megállsz, majd láb a vízben bokáig. Gyorsan sem, hiszen akkor csurom víz lesz a hátad, vagy mindened. :)

rudi: Akkor most elment az eszem, hogy barátkozok egy 100km/24óra gyalogtúrával? :DD Amúgy ez sem rossz bringa!!

niti: Köszönöm szépen! 2-3 napos túra nem hinném, hogy lesz, de az öcsém 1-2 hét múlva megy egyre, ami Veszprém-B.Füred-Keszthely-Szántód(itt komppal Tihany)-Veszprém útvonal megy majd. Ha érdekel, megkérem, hogy szedje össze a tapasztalatokat/élményeket/hasznos dolgokat és írjon róla valamit.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#27) niti válasza Flow (#26) üzenetére


niti
aktív tag

Érdekel hát! :K
Az a táv még nekünk is menne szerintem, ha nagyon összeszednénk magunkat. Eddig a rekordunk Siófok- Balatonfüred volt, mármint Kelet felé indulván (ez hány km?). Meg egyszer Badacsony- Balatonfüred, vonat helyett :) Szóval mi ilyen kispályások vagyunk, de szeressük :)

(#28) ReJim


ReJim
őstag

grat, a teljesítményhez.
mi barátokkal, barátnőkkel egy szűkebb társasággal 7-8 nap alatt tekerjük körbe, napi ~30-40 km-t tekerve. bár mi nem a teljesítményre, hanem a "bulira" megyünk...

a kérdsem az volna, hogy mindenhol van-e járható bringaút? :U

</end.?>

(#29) Flow válasza niti (#27) üzenetére


Flow
senior tag

Az a táv kb 50km +-. A második meg 40. Nem rossz ez! Mi sem nagyon voltunk sokkal hosszabbakon múlt szombat előtt! :DD

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#30) Infomaker


Infomaker
tag

Király, nekem is Kelly's van, csak Salamander DSC :C

(#31) niti válasza Flow (#29) üzenetére


niti
aktív tag

Azt elfelejtettem leírni, hogy az első távot még nem saját, hanem kölcsönzős, óccsós Tescos bringával tettük meg :)

ReJim: körbe van építve a Balaton bicikliúttal, ahol meg nem, ott a kisforgalmú utakra visz rá a bringakörút. Itt-ott, néhány km-en kell használnod a főutat. De mindenütt ki van táblázva az ajánlott útvonal.

[ Szerkesztve ]

(#32) G@ben válasza Flow (#26) üzenetére


G@ben
addikt

Érdekel hát!
Amennyiben ráérek akkor és az edzettségem is elér egy minimális szintet. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#33) Flow válasza ReJim (#28) üzenetére


Flow
senior tag

Vagy bringaút, vagy gyérforgalmú kis utca. Végig ki van táblázva, hogy balatonkerülő kerékpárútvonal. Talán csak egy faluban, max pár kilóméteren kellett a főúton menni, nem volt vészes.

niti megelőzött. :))

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#34) rudi válasza Flow (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Kinizsi 100-as ;)? Szerintem előtte mindenképpen próbálj meg egy 40-50 km körülit, a Bakonyban és Gerecsében is van rengeteg a következő hetekben. Most nézem a Teljesítménytúrás oldalt, május 10-es hétvégén lesz egy 50-es gyalogos/MTB-s kör Várpalota környékén, arra tuti, hogy benevezek. 1300 méteres szintemelkedéssel jó kis móka lesz :)

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) Rossi válasza niti (#25) üzenetére


Rossi
addikt

Bocs, mostanában mindig a válaszra megyek az új helyett. :B

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#36) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Teljes Balaton-kört még nem mentem. Kenese - Keszthely - Boglár volt a leghosszabb. Ott kipurcant a társaság, komppal át Révfülöpre a nyaralóba...

Grat a teljesítményhez :R

Where do you want to go today?

(#37) RexpecT


RexpecT
addikt

Nem látszanak a képek már megint haldoklik az extra :U .

(#38) Flow válasza RexpecT (#37) üzenetére


Flow
senior tag

Áttöltöttem a képeket Flickr-re!

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#39) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Grat a túrához is meg az íráshoz is :C Én is elmennék Balaton-körútra, de nem egy nap alatt. Tavaly Fonyódról mentem egy barátommal Kaposvárra, másnap kis körtúra Kaposvár körül, aztán Kaposvár-Dombóvár, 3 nap alatt ~180km, az úgy pont jól esett :) Idén is tervezünk hasonlót. Írásodon felbuzdulva, lehet, megpróbálkozom a kaposvári túra beszámolójával, mert van egy csomó kép, csak hát a memóriám nagyon rossz :) Nekem amúgy Magellan Crater bringám van, mer'hát támogassuk a magyar ipart :))

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#40) RexpecT


RexpecT
addikt

Egyébként ehez hasonló verseny van: 57 - 33 - 53 - 57 km.4 nap alatt kell körbefutni a Balatont.Egyik ismerősöm megcsinálta :R .Én csak Maratonig jutottam el :) .

(#41) Flow válasza RexpecT (#40) üzenetére


Flow
senior tag

Mennyi idő alatt lehet teljesíteni egy-egy napot?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#42) RexpecT válasza Flow (#41) üzenetére


RexpecT
addikt

5:30-6:30 as km/h -val lehet teljesíteni így amatőr szinten :) .
Profi szinten 24h-s verseny alatt nőknél már 200km felett szoktak futni.Férfiaknál 263 km a világcsúcs 24h-s versenyen.

[ Szerkesztve ]

(#43) Flow válasza RexpecT (#42) üzenetére


Flow
senior tag

263km :Y Én már azon is elámulok, ahogy lefutják két nap alatt a Bécs-Budapest szupermaratont...

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#44) balintka válasza rudi (#21) üzenetére


balintka
addikt

Rudi: veszprémi vagy? modnhatnál 1-2 jó utat. Mi eddig csak a lőtérnek mentünk. Rátót, veszprém lőtér, jutaspuszta veszprém vonalon.

(#45) balintka válasza niti (#23) üzenetére


balintka
addikt

Nekem egy öreg Kelly's-em van, 1995-ből, megy a mai napig. De lassan tönkremegy. Mondjuk adtam is neki.

(#46) rudi válasza balintka (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Ráfoghatjuk, hogy veszprémi vagyok :) Elsősorban Veszprémtől nyugatra szoktam járni, Tekeres völgy környékére, Csatár hegyet mászni, meg azon a részen van halom erdei út, akár a Séd mentén is. Múltkor őzeket meg rókát is láttam, úgy 20 méterre futottak át előttem. Érdemes keríteni egy hajtogatós Déli Bakony térképet. Majd jövő héten csinálok róla egészen nagy felbontású fotót. A másik lehetőség kimenni Zircre vagy Vinyére vonattal, és ott csinálni a Bakonyban szép köröket, mert ott rengeteg jó túraútvonal van, aszfaltos, földutas meg mászós nyaktörős is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) Flow válasza rudi (#46) üzenetére


Flow
senior tag

nekem be van digitalizálva... vagy mit jelent az egészen nagy felbontás? :U

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#48) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Grat az íráshoz, nameg a túrához, sajnos ez nekem most kimaradt, de jóbarátommal nyárra tervezzük, hogy a Duna-forrástól lebringázunk Pestig. Tavaly már mentünk Győr-Bp. távot, de ez izgalmasabb lesz, főleg, hogy külföld. Persze nem egy nap alatt :D Inkább egy hét :) De várom már :)) Köszi az élménybeszámolót :R

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#49) pöttty


pöttty
tag

Hogy mik vannak?! Örülök hogy hódítunk. Gratula a cikkhez, jó kis írás! belinkelhetem a Balatonkör honlapra?

(#50) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Én is jelezném, hogy egy barátommal már megcsináltam a Balaton-kört! 19 óra volt az időtartama, 218km-t mutatott a GPS. Persze ebben minden volt: vasútfotózás, evés, ivás, szerelés, nézelődés. Az utolsó 60k volt nekünk is a vészes. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.