Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Flow válasza pöttty (#49) üzenetére


Flow
senior tag

Persze!

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#52) Veatta


Veatta
aktív tag

Gratulálok!

Belegondoltam a dologba -ennyit biciklizni egy nap :C
Nem kis teljesítmény!

(#53) rudi válasza Flow (#47) üzenetére


rudi
nagyúr

Van egy-egy sok-sok megapixeles jpg-m az északi és déli Bakony térképről. Most épp távol vagyok a gépemtől, de úgy rémlik, hogy fényképezőgéppel csinálták.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#54) Flow válasza rudi (#53) üzenetére


Flow
senior tag

Elő is kotortam... 9200*6400... meg még van vagy 20 másik tájegységről. Remélem nyáron hasznukat veszem... :U

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#55) rudi válasza Flow (#54) üzenetére


rudi
nagyúr

Aha, mindn bizonnyal ugyanaz a térképünk van meg :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#56) ballington


ballington
addikt

nékis haveri társaságban tettük meg ezt az utat, csak másik irányba, nomeg 3 nap alatt. mondjuk nem is az volt a cél, hogy lesprinetljük, hanem hogy kiránduljunk egy kicsit, mellette mozogjunk és beszélgessünk.
idén is el akarunk menni, csak most a másik irányba. viszont előre akarjuk most foglalni a szállást, mert tavaly az aug. 20-ai hétvégén tettük meg, és nem rendeztünk magunknak szállást...neccesen, de szerencsésen kifogtuk a normális helyeket.

ja és grat a teljesítményhez és a cikhez.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#57) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

Grat!

én Ajkai vagyok VP megye

mi is olyan 60-70km leszoktunk nyomni néha erre a Kab-hegy fele vannak jó utak

régóta terezem a Balaton körbetekerését, de sajnos eddig nem jött össze

nekem csak 1 régi Puch versenyem van, de jöhet bárki 200eFt-os monty-biciklivel 10km-es távon lenyomom :DD

(#58) localhost


localhost
Közösségépítő

És most nem akarjátok repülőgéppel körülrepülni a Balatont? Sétarepüléshez utitársakat keresek! itt!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#59) v.tom


v.tom
őstag

Grat, kellemes kis túra. Ha megint lesz pénzem egy bringára(az előzőt ellopták), én is csatlakozom a tekeréshez. Ha minden jól megy akkor a nyáron már lehet hogy "visszatérek".

Pedig szép volt nem igaz? :O

[ Szerkesztve ]

(#60) Flow válasza v.tom (#59) üzenetére


Flow
senior tag

Tesómét is ellopták Győrben.... Bekamerázott Jedlik udvarból... :W

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#61) balintka válasza rudi (#46) üzenetére


balintka
addikt

Tényleg jó lenne beszerezni egy ilyen térképet.

Mióta írtam ide, nagy dolgok történtek. A csütörtöki Veszprém-Öskü 40 km-es túrán kitört (fokozatosan) a 13 éves bicajom hátsó kereke, a végén már alig forgott, Kádártáról már kocsival kellett hazahozni.

Épp itt volt nagynéném, és nagylelkű volt, tegnap megkaptam az új bicajomat, egy Kelly's 2007 Viper SF-et. Első teleszkóp, 21 sebességes. Tegnap el is mentem vele egy 25 km-es próbakörre. Nagyon jó bicaj!

Mod: sajna csak a kép fele fér el itt.

[ Szerkesztve ]

(#62) balintka válasza 04ahgy (#50) üzenetére


balintka
addikt

Gondolom ez nem 1 napos volt.

(#63) __Psion__ válasza MaSzKa (#57) üzenetére


__Psion__
tag

Attól függ merre vesszük az irányt... :DDD

Nem semmi teljesítmény, gratulálok Flow (és minden résztvevőnek)!

Amit talán nem árt megemlíteni, hogy bár elméletileg körbeéri a bicikliút a Balatont, de a gyakorlatban sok kis faluban "megszalad", vagy feleslegesen "kanyarog". Ráadásul ezekben a falvakban az út minősége is hagy kívánnivalót maga után.

Győr igazi álom biciklis szemmel (3 évig éltem ott), mindenfelé kerékpárutak. relatíve sík terep. Veszprém ebből a szempontból siralmas, egytelen vigasz a Veszprém-Balatonalmádi és az ehhez csatalakozó útvonal.

[ Szerkesztve ]

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#64) balintka válasza __Psion__ (#63) üzenetére


balintka
addikt

Meg volt a lőtér, ami terepi túra, de azt is őrzik már, oda se lehet menni. Ezért Várpalota irányában tekerünk a műúton.

(#65) __Psion__ válasza balintka (#64) üzenetére


__Psion__
tag

A városra gondoltam (hivatalosan a belső körgyűrütől a külsőig Balatonalmádi irányában van biciklisút, aztán kifújt :((( ). Győrben a városon belül is rengeteg kerékpárút van.
Persze azt mondják minek ide (Veszprémbe) bicikliút, hisz alig van kerékpáros... de könyörgöm! Amíg nincs hol biciklizni??! :((

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#66) balintka válasza __Psion__ (#65) üzenetére


balintka
addikt

Jah, értem már, félreértettelek. A városban nevetséges, hogy nincs egy bicikliút sem.

Igazad van teljes mértékben. Itt is sokan járnak bicajjal.

(#67) Flow válasza __Psion__ (#65) üzenetére


Flow
senior tag

Jól bezsélsz, Győr tényleg viszonylag jól áll bicikliutakkal. Szerencsére! :K

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#68) rudi válasza __Psion__ (#63) üzenetére


rudi
nagyúr

Sík terep, az mire jó? :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#69) __Psion__


__Psion__
tag

Kifejezettem el tudnám viselni, ha munkába menet, nem kellene 2-3 dombon feltekernem.... ;)

szerk.: biciklim.

[ Szerkesztve ]

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#70) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Szegedről le szeretnék tekerni Novi Sad-ba (Újhely) = 145km.
Viszek 2 palack vizet, némi elemózsitá, pár szerszámot, pótbelsőt és Eurot.
Tudtok pár hasznos tippet adni? :))

All Black...

(#71) Stalker-2572 válasza Stalker-2572 (#70) üzenetére


Stalker-2572
addikt

No tegnap nyomtam egy 100km-es tesztkört. Tapasztalataim összegzése:

Bicikli:
-MTB-al mentem, de lecseréltem a gumikat simára, ha ezt nem tettem volna meg nagyot szívok. Láncot is leolajoztam, ez is jó, hogy nem akadályozott.
-Ülést le kell cserélnem, mert ez valami katasztrófa volt :O 30km után nem tudtam 2 percet ülni és még most is fáj a hátsó felem. :( (Milyen ülést vegyek?)
-Kell még vennem kulacs és pumpatartót. Igazából nem fárasztott a viszonylag nehéz hátizsák, de rá kellett jönnöm, hogy az is a hátsómat bünteti (:Y)

Felszerelés:
-víz: vittem 2x1,5 liter ásványvizet. Hol jobbra hol balra húzott a két palack :W Legközelebb viszek 2 kulacsot, abból egyet a biciklin. (kb 2-2,5 litert tudtam meginni az út során)
-kaja: vittem szőlőcukrot, de nem tudtam belőle túl sokat megenni, nem voltam kiéhezve rá. Leközelebb beledarálom a vízbe, hogy ne kelljen vele külön szenvedni. Még valami tuti pia kikeverésén gondolkoznom kell. Vittem 2 banánt, ami el is fogyott, de inkább mint jutalomfalat volt szerepe, mert nem voltam éhes. Akartam még vinni csokit, de elfelejtettem. Legközelebb viszek 1 szendvicset is.
-vittem hosszú nadrágot, pulóvert és két hosszúujjót biztos ami ziher alapon. Felesleges volt. Elég lett volna 1 hosszúujjú és egy esőkabát.
-pótbelső (kevlár betétes gumim van és ultrabiztos belső, de azért sose lehet tudni :U)
-szerszémok: francia kulcs, összecsukható fogó, univerzális szerelő izé
-biciklizár...

Ruházat:
-baseball sapka: még így is leégett a szám, ezzel nem tudom mit lehet kezdeni :F
-napszemüveg: dejó is lett volna...
-hosszúujjú felső: ha ez van rajtam nem ég le minkét karom
-rövidnadrág
-biciklis kesztyű: kötelező
-futócipő volt kéznél, de szerintem lényegében mindegy miben teker az ember

A kemény ülésnek köszönhetően 6h 45min alatt tettem meg a távot, többször megálltam pár percre pihenni. Izomlázam nincs, viszont nyeregbe ülni még nem fogok pár napig. ;)

All Black...

(#72) balintka válasza Stalker-2572 (#71) üzenetére


balintka
addikt

Én múlt héten 60 km-es kört mentem, de dettó nekem is a fenekem nem bírta inkább a távot, és 30 km körül jöttek a gondok nekem is... Nem tudom van-e kényelmesebb nyereg. Ez jobb, mint a régi bicajomon ami volt, de ez se jó...

Nekem van pumpatartóm, meg hozzá minipumpa, múltkor próbáltam vele felfújni a gumit, hát nem igazán ment nőtt a nyomás benne. Pedig jól tettem rá a tömlőre. Nem értem. Én sztem nem fogom hordani magammal. Pótbelsőm nincs egyelőre, nem is tudom van-e ebbena gumiban belső (csak van).

Ezekre a közepes túrűkra nem szoktam szerszámot vinni, a bicajos táskába se nagyon férnének bele. A liter körüli termó kulacsom meg kicsi, sose elég.

A másik: legfőképp a nyereg miatt, én kevés lennék egy Balaton körre. Nem hiszem, hogy 100 km-nél többet kibírnék. 1 nap alatt semmiképp nem tudnám körbetekerni.

[ Szerkesztve ]

(#73) Stalker-2572 válasza balintka (#72) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Vettem új ülést, tiszta gél az egész. Nagy reményeket fűzok hozzá, mert olyan érzés, mintha nem teljes tessúllyal ülnék rajta :) ...
Én is vettem mini pumpát, de sz@rt se ér :((
Kulacsatartóba is tök barót találtam: ki lehet tépni oldalra a flaskát, nem kell kell kihuzogatni.
Holnap ha nem lesz rossz idő, újabb 100km teszt :))

All Black...

(#74) Stalker-2572 válasza Stalker-2572 (#73) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Ahh végre otthon :)
Teszt bevált.
Géles ülés: egy idő után ez is kényelmetlen, viszont nem fáj rajta ülni. Megérte megvenni. Városba nem merném fennhagyni, mert ellopják vagy kiszúrják, oda vissza fogom tenni a régit.
Ital: csináltam 1:1 arányban barack lötty - víz keveréket némi méz hozzáadásával. Nem volt rossz, de mindenem ragadt tőle. 2liter fogyott belőle, aztán bementem egy kocsmába vízért.... kaptam 0,25-os kiszerelésben üvegben kupakkal :DDD :W Aztán még fogyott kb 5liter. (össz.: megint 3liter)
Kaja: 1 banán, 1 croassant (nemtom hogy kell írni), némi szőlőcukor és 2 gombóc fagyi. ;)

All Black...

(#75) balintka válasza Stalker-2572 (#74) üzenetére


balintka
addikt

Hát nem tudom létezik-e a kényelmes ülés hosszú távra... mennyi volt az ölés?

(#76) Stalker-2572 válasza balintka (#75) üzenetére


Stalker-2572
addikt

6k, szerintem nem létezik.

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#77) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Gratula, nemsemmi teljesítmény volt! :R
Csak annyit hogy nagyon sokat számít ki milyen bringával tekeri le ezt a távot.
Erre nem a Montit találták ki, hanem a cross-country bringákat, illetve a versenyt.
De inkább a cross-t. Míg montival tekersz 10-et addig egy crossal 6-ot ugyanakkora energiabefektetéssel, és ugyanannyit haladsz mégis! :K
Jobb áttétek, vékonyabb gumi, nagyobb guminyomás, könnyebb váz, és jócskán nagyobb kerékkerület.
Akinek cross bringája van monti után az tudja/érzi miről beszélek.
Szóval egy ilyet montival letekerni... tényleg elismerésem! :R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#78) balintka válasza Stalker-2572 (#76) üzenetére


balintka
addikt

Tegnap megint mentem egy 60 km-es túrát, hát a végén, este itthon már ülni se tudtam, úgy elfáradtam.

(#79) balintka válasza Ferdzsoo (#77) üzenetére


balintka
addikt

Én azt sem tudom, az én bicajom milyen kategóriás (Kelly's 2007 Viper SF). A honlap szerint "Comfort". Az meg mit jelent :)

(#80) Ferdzsoo válasza balintka (#79) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A biciklid mountain bike--- :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#81) balintka válasza Ferdzsoo (#80) üzenetére


balintka
addikt

Azt eddig is tudtam :) akkor ez egy általános célú bicaj?

(#82) Ferdzsoo válasza balintka (#81) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem, ilyen hogy álltalános célú bicaj ilyen nincs. Mi az hogy álltalános? :F Benne van a nevében hogy mountain - alias hegyi túrákra, erdős terepre, kavicsos utakra ajánlott, terepre és nem betonra. Betonra a legkvésbé...
LOL ha tudtad hogy mountain bike, akor miért kérdezted hogy milyen kategóriás? :D

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#83) balintka válasza Ferdzsoo (#82) üzenetére


balintka
addikt

Az MTB-t régebben gyűjtőnévként használták az összes ilyen bicajra (legalábbis a köznyelv). ezért.

(#84) Ferdzsoo válasza balintka (#83) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen, azonban ez téves! :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#85) balintka válasza Ferdzsoo (#84) üzenetére


balintka
addikt

Hát igen. Én is csak nemrég jöttem erre rá. Múltkor olvastam csak, hogy van XC, track, meg mittudomén milyen fajta MTB-k.

(#86) Madn!ght válasza Flow (#6) üzenetére


Madn!ght
addikt

Grat Gabesz!
Örülök, hogy a kockulás helyett inkább a természetet és a mozgást választottad! :C
Kicsit közelebb lenne a Balcsi, gondolkodás nélkül nekiveselkednék én is egy ilyen túrának.

Még egyszer gratula! :C

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#87) Hca


Hca
csendes tag

Gratula a túra teljesítőknek.

(#88) Flow válasza Madn!ght (#86) üzenetére


Flow
senior tag

:Y :Y :Y Hát te? Ezer éve... :U

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#89) Madn!ght válasza Flow (#88) üzenetére


Madn!ght
addikt

2000. :) Még élek, virulok, dolgozgatok. (masfel eve Nyiregyen)
Veled minden OK? Nem nősülsz még? :)
Hogyhogy HÁZIGAZDA vagy? :)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#90) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Megvolt a 3. 100km-es próbakör. Javult az időm (ez betudható annak, hogy most szerintem nem tévedtem el :DDD) 5h 45min.
Most sokkal kevesebb cuccot vittem. Kaját semmit. Nem is ettem (éhes sem voltam igazán). Elég volt a két kulacs ital: mézes körtelé és a másikban tea :))

All Black...

(#91) Stalker-2572 válasza Stalker-2572 (#90) üzenetére


Stalker-2572
addikt

És egy fontos részletet kihagytam: indulás előtt bezabálás a McDonald's-ban :DDD Só, cukor kalória? Pont ez kell :C

All Black...

(#92) Flow válasza Stalker-2572 (#90) üzenetére


Flow
senior tag

Szerintem pl banán meg csokik, szőlőcukor, cerbonaszelet és társaik jót tenne út közben... A túl sok só sem jó, mert vizet von el, ilyenkor nyáron, főleg bringázás közben abból meg túl kevés van...

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#93) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Grat, hogy sikerült végigcsinálni. :C

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#94) Flow


Flow
senior tag

A 2009 -es túra időpontja: április 25.

Részletek: http://www.balatonkor.hu/

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#95) Flow


Flow
senior tag

Jelentkezzetek! :C

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#96) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Na nekem is megvolt a körbetekerés 170 / 50 -es bontásban. :C
Cukrot! :DD
Ha érdekel valakit leírom a részleteket :)

All Black...

(#97) emitter


emitter
őstag

és ehhez mit szóltok: [link]
kissé elvetemült, nem? :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.