Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ennek mégis mi köze van van az IT Café profiljához?

J.

(#2) tatararpad


tatararpad
őstag

(az én pályámat is ő indította el a gazdaság rovatban)

(#3) -szp- válasza joysefke (#1) üzenetére


-szp-
aktív tag

A szoktunk talán erős kifejezés, de előfordul, hogy írunk az online sajtó állapotáról, az érdekesebb történésekről. Egy két és fél évig reklámmentesen működő sajtótermék léte és bukása például izgalmas téma.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#4) Mercel


Mercel
senior tag

Bár nem olvastam őket mindennap de ettől függetlenül nagyon sajnálom, hogy vége.
A Cink-nél dolgozó újságírók már az index-nél is a kedvenceim közé tartoztak, és érezhető is volt a távozásuk.
A Cink mindenképpen egy érdekes színfoltja volt a magyar web-nek és a független újságírásnak.
Remélem, hogy lesz helyük a srácoknak!
Viszlát Cink:(

(Egyébként szerintem jó dolog, hogy az ITcafe is lehozta a hírt - részemről nagyon jó dolognak tartom, hogy ez a felület foglalkozik társadalmi témákkal is a kockaság mellett - bár ez most engem is meglepett - de inkább kellemesen.)

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#5) _AnTi_


_AnTi_
tag

Soha az életben nem hallottam erről az oldalról, de amikor megnéztem az említett két cikket, rájöttem, hogy nem is kár érte. :)

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#6) tomazin válasza joysefke (#1) üzenetére


tomazin
veterán

KaszaTibi után szinte üdítő egy ilyen hír nem? ;]

(#7) petipetya válasza -szp- (#3) üzenetére


petipetya
nagyúr

Miért nem mozdultak a reklám felé? Ha ezen múlik...

Jómagam pártállastól függetlenül elolvastam a zsindexet, cinket, kurucinfót egyaránt. Ilyen szempontból sajnálom, hogy "kaputt" az oldal.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#8) Mercel válasza tomazin (#6) üzenetére


Mercel
senior tag

KaSSZA tibi?:D

Marcel

(#9) -szp- válasza petipetya (#7) üzenetére


-szp-
aktív tag

Nem akartak sem hirdetői, sem politikai függőségbe belefutni. A Gawkernek van budapesti fejlesztőbázisa is, adta magát, hogy sok dolgot itt teszteljenek a kommentrendszerrel kapcsolatban például. Ahogy idéztem is, ez ilyen experimental project volt, ami nem futotta úgy ki magát, hogy hosszú távon is megtarthassák.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#10) Béééla válasza Mercel (#4) üzenetére


Béééla
őstag

Ha ezt független újságírásnak nevezed, akkor ott bajok vannak.
És a hányás is színfolt (szó szerint), de a minőségtelen mocskot ne nevezzük újságírásnak. A legjava, amit ma kis hazánkban megy, színvonaltalan.

Bélabá

(#11) Cifu válasza Béééla (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha valamilyen szinten foglalkoztál már tartalomírással ilyen célból, akkor talán meglátod, hogy mely írások azok, amelyek "kisújjból" születtek, és melyek rágörcsölve, hogy csak legyen már ez is meg, illetve melyekre íllik az iparosmunka jelző. A Cink rövid, frappáns formátummal dolgozott, ilyen téren én semmiképpen nem nevezném "minőségtelen mocsoknak", akik odaírtak, azok azért nem a színvonaltalan jelzőt érdemlik (vagy akkor a külföldi oldalak tartalmát félszegen magyarítva, a szakmai részt félreértve/félremagyarázva publikáló szint minek minősül? Van arra jelző?).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) Béééla válasza Cifu (#11) üzenetére


Béééla
őstag

vagy akkor a külföldi oldalak tartalmát félszegen magyarítva, a szakmai részt félreértve/félremagyarázva publikáló szint minek minősül? Van arra jelző?
Igen - "minőségi magyar újságírás"

Bélabá

(#13) Bici


Bici
félisten

Párszor próbáltam kollégák javaslatára elolvasni egy-két cikket tőlük, de valahogy soha nem jött át a lényeg.
Szerintem őket csak úgy lehet megérteni, ha az olvasó is pont ugyanazt érzi, gondolja, mint amit az író.
Én csak annyit értettem a cikkekből, hogy az író valamit nagyon utál (általában valami fideszes politikust, vagy döntést), és káromkodva, és összefüggéstelenül ír róla.
Aki nem követi a politikai eseményeket, annak számára érthetetlen ez a stílus - szerintem.

Ez egyébként sok 444-es cikkre is igaz.

De ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

A webfejelsztős/gawkeres háttér miatt bőven elfér ez a hír ebben a rovatban. A kommentelő rendszer, a tartalom és a szerzők miatt kis hazánk legnormálisabb közössége alakult ki az olvasók között, amivel a netszenny közé a gyeplőt bedobó 444.hu pont az ellenpóluson van, kommentkultúrában.
Nekem nagyon fog hiányozni.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#15) Dark Archon válasza _AnTi_ (#5) üzenetére


Dark Archon
addikt

+1

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#16) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Soha nem hallottam erről az oldalról, de elolvastam a "búcsúposztot". Azt írta, hogy azért csökkent az olvasottság, mert a fosbúk már korlátozza az oda belinkelt posztok megjelenését, azaz ha valaki népszerűbbé akar válni a fb-on az fizessen, ők meg nem fizettek. Azért az elég szomorú, hogy ennek az oldalnak a népszerűsége is egy másik siteon múlott.

Az is érdekes hogy azt írja: "Megtanultam azt is, hogy az újságírók által annyit fikázott olvasók milyen meghökkentően pontos és érzékeny kritikusok."

Szóval egyes újságírók beleharapnak abba a kézbe amiből enni kapnak.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17) Kékes525


Kékes525
félisten

Néha olvastam. Kár értük, de hát ilyen az élet. Talán egy kis reklám nem ártott volna.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18) Mercel válasza Béééla (#10) üzenetére


Mercel
senior tag

Az, hogy neked nem tetszett egy dolog.
Az, hogy tényszerű dolgokat nem tudsz a helyükön kezelni az meg egy másik dolog.

Szóval igen, vannak bajok.

Marcel

(#19) Béééla válasza Mercel (#18) üzenetére


Béééla
őstag

Kedves lelkes olvasó, gondolom elég erősen mellbe vágott.

Tényszerű: olvass bele pár cikkbe figyelmesen, és rögtön kibukik a fene nagy függetlenség. Aztán hogy mikről-hogy szól, Kár hogy sokaknak ez a színvonal.

Bélabá

(#20) maputo válasza Béééla (#19) üzenetére


maputo
tag

Leszel te még büdös f*siszta is a nap végére, mert nem osztod az egy, szent, igaz véleményt. :))

(#21) Kékes525 válasza Béééla (#19) üzenetére


Kékes525
félisten

Attól függ, hogy mit értesz függetlenség alatt. Ha azt hogy ideológiai nélküli legyen, akkor valóban nem volt független. Szerintem attól, hogy egy lap elkötelezett egy ideológia mentén, attól lehet független. Amúgy nem tudok elképzelni olyan politikai lapot, amely ideológia nélkül legyen. Valamelyik oldalhoz, irányzathoz biztosan tartozik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22) #51736960


#51736960
törölt tag

Nocsak, tisztul a levegő? Remélem a 444 meg a többi is megy utána.
(Magánvélemény)

(#23) Kékes525 válasza #51736960 (#22) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, az nagyon jó lenne, ha minden lap a Demokrata profilját követné. Mintha ezt már ismernénk. Ja, ez volt a Kádár rezsimben is. :U

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24) Béééla válasza Kékes525 (#21) üzenetére


Béééla
őstag

Ha azt hogy ideológiai nélküli legyen, akkor valóban nem volt független.
Pontosan azt. Mert a sok (INSERT csúnya jelzők tömkelege, amivel az átlag "baloldaliakat" szokták illetni) piszok mód széles látókörűnek tartja magát, amikor végignézi a HVG-Origo-Index-444-et és a cikkben emlegetett oldalt (az igazán szaftos forrásokat nem is említve), miközben ezek "ugyanabból a kézből" kapják a fizetést, ugyanabból a vályúból szedik az információt és ugyanúgy tálalják - csak az egyik-másik több vagy kevesebb helyesírási hibával és nyegleséggel teszi.
És ez baj. (megjegyzem általában igaz ez az egész tükrözve is)

Amúgy nem tudok elképzelni olyan politikai lapot, amely ideológia nélkül legyen. Valamelyik oldalhoz, irányzathoz biztosan tartozik.
Meg lehet próbálni, csak épp szinte senki sem vevő a "másik" véleményre, legalábbis a komment-hangos népességet elnézve. Nézz csak meg egy átlag Intel-AMD, vagy nVidia-AMD, Samsung vagy Apple cikket és ami alatta megy, és az csak egy nyamvadt eszköz.
Amíg az oldalak komment-szekciói a véleményszabadság nevében cenzúrázva, vagy esetleg kényesebb témákat érintve kompletten tiltva vannak, addig necces.
De "nagy nyugati" példát sem tudok mondani, ami legalább próbálna mindent több szemszögből vizsgálni, ott is elég erősen adott a lap "húzása".

Loveless kollégának az írásával kapcsolatban: nem gond, ha az igénytelen, fröcsögő, dafke szemellenzősen és szembefordulóan író "újságok" mennek a levesbe, legfeljebb megjelenik az igény a minőségi cikkekre. A baj továbbra is, hogy az ilyen, újságírói etikát hírből sem ismerő kis [önmoderálva ;) ]-k akik egy normális társadalomban legfeljebb frusztrált zugblogírók lehetnének, közgondolkodást erősen befolyásoló tényezővé váltak.

Bélabá

(#25) DjFlanker válasza Bici (#13) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Ez a 444.hu A cink.hu ennél sokkal de sokkal igényesebb volt. Ezt jól jelzi kis hazánk kegyetlen értelmes kommentszekciója is, az egyetlen oldal ahol érdemes volt a hozzászólásokat is átfutni.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#26) Bici válasza DjFlanker (#25) üzenetére


Bici
félisten

Lehet, hogy a 444-nél jobb volt, de akárhány cikket linkeltek a kollégák a cink-ről, mindig azt éreztem, hogy egy számomra érthetetlen gondolkodású csoport tagjainak szól.

Persze, lehet (valószínű), hogy én vagyok ezzel kisebbségben, és a többségnek érthető volt a cink stílusa.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.