Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Bakker. Már pár napja olvastam a pletykát, akkor sem tapsikoltam. Most sem fogok. Nem jó ez így. Még akkor is, ha részemről a Marantz, Denon vonalat erősítem a készülékeimmel itthon. Akkor, ami nem a hardcore-t célzó márka már csak a Yamaha maradt, mint független cég?

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#2) koko52


koko52
veterán

Na ez nagyon nem jó senkinek. Ugyan az van mint az autó iparban. Pl VW csoport amit megvesz ott a minőségnek annyi...egy kaptafa az egész. Az árak se fognak skálázódni. Külcsín lesz, belbecs meg a levesbe.
A jó kis H/K AVR 645-ösöm is az utolsó a "márkától", mióta megvette a JBL meglehet nézni hová süllyedt. Vicc ez az egész...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Megvesz az ember egy minőségi erősítőt és az 10 évig simán kiszolgálhatja.

(#4) Cifu


Cifu
nagyúr

Tisztázzuk.

Az Onkyo közleménye szerint tehát az Onkyo AV szekciója lesz eladva a Sound United LLC, illetve az őket birtokló Viper Holdings Corporation számára. Az Onkyo a Digital Life szériát (High-end hordozható lejátszók) illetve az OEM beszállítói részlegben látja a jövőt...

Az biztos amúgy szerintem, hogy a SU nem fog négy AV márkát párhuzamosan fenntartani (Pioneer, Onkyo, Marantz és Denon), szóval feltehetően vagy megszüntet párat, vagy felosztja a feladatokat (pl. olcsó AV erősítő: Onkyo, drága AV erősítő: Denon, stereo erősítő: Marantz, all-in-one rendszerek: Pioneer).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) koko52 válasza DudeHUN (#1) üzenetére


koko52
veterán

Volt Yamahám több is, amíg meg nem láttam/halottam hogy mi az hogy minőség. Na meg nagy kammer számok amiket leírnak az RMS teljesítményre az egy vicc.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#6) Cifu válasza DudeHUN (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Sony is gyárt erősítőket. Bár élek a gyanúval amúgy, hogy az olyan cégek, mint a Sony vagy a Yamaha egyre inkább az OEM-ek felé fordulnak e téren. Nem érdemes saját R&D részleget fenntartani, mert túl kicsi a piac (legalábbis AV erősítők terén).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Cifu válasza koko52 (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

A H/K-t nem a Samsung vette meg? :F

Szerk.: De, 2017-ben felvásárolta szőröstül-bőröstül a Samsung...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) TIT válasza Cs1csó (#3) üzenetére


TIT
veterán

Nekem az Onkyom 17 éves és semmi baja,de nincs is olyan távja a mostaniaknak.

(#9) Cifu válasza TIT (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szép dolog ez a 10 meg 17 év, de közben én pont azon tűnödöm, hogy merre lépjek tovább. Mert jól elvoltam / elvagyok a 606-os Onkyommal, ám az nem tud 4K-t, csak FHD@60Hz maximum. Szóval elavult a mai körülmények mellett, így hamarosan mennie kell...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) koko52 válasza Cifu (#7) üzenetére


koko52
veterán

De, rosszul emlékeztem. A helyzet még rosszabb: [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11) Tutu7030 válasza Cifu (#9) üzenetére


Tutu7030
veterán

De jó, hogy nekem a CR-N765-tel nincs ilyen gondom. ;] :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#12) TIT válasza Cifu (#9) üzenetére


TIT
veterán

Akkor én mit szóljak az 600-asommal ami hd hangot se tud? :)
Mondjuk én elvagyok vele mert csak szinkronnal nézek,abba meg 1esetleg 2 kezemen megszámolom mennyi hd hang van.
Egyszerú veszel egy 5xx onkyot amibe van 4K+athmos,reméljük nem találnak ki megint valami új hülyeséget 2 éven belül.

[ Szerkesztve ]

(#13) DudeHUN válasza koko52 (#5) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Az új felsőbb kategóriás Yamahák pedig nem rosszak. Sőt.

Gamer for Life

(#14) Cifu válasza koko52 (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miért rosszabb? Önmagában a Samsung "csak" egy cégcsoport. Vannak gyengébben és vannak erősebben muzsikáló részei. Ha a H/K valóban önálló entinitás maradt a Samsung alatt ("csak" bedolgozik a Samu autós tervei egy kalap alatt), akkor especiel az AV részt picit sem érinti rosszul a dolog...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) DudeHUN válasza Cifu (#9) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Várd meg a 2.1-es csatival szerelteket, aztán ha veszel egy kicsit felsőbb közép kategóriásat (200-300 körül) 5-6 évre megint letudod az egészet. Én is erre játszok a nappaliban lévő X3100 esetén. Kéne egy modernebb csatis, mert a hangja fasza (pre-out-on van rákötve egy sztereó a frontoknak) csak a 4K problémás már vele.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#16) TIT válasza Tutu7030 (#11) üzenetére


TIT
veterán

Még jó mert nem az a cél,de ennyiért veszek inkább Technics szeparáltad,ha van még.

(#17) kali


kali
legenda

Na, ez érdekes lesz, de nem feltétlenül jó, ha fogyasztói szemmel nézem.

[ Szerkesztve ]

(#18) #16939776 válasza koko52 (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ahogy írod egy vicc. itt sem lesz tovább verseny és innováció.

(#19) koko52 válasza Cifu (#14) üzenetére


koko52
veterán

Akkor nézd meg a mostani AVR csúcsmodellt egy 2006-os csúcsmodellel. Mondom a mai H/K egy vicc. Gagyi a javából. Ráírhatnák, hogy sencor vagy valami...

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#20) [CsuCsu] válasza #16939776 (#18) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Tobb innovacio lesz igy, mint kulon markak eseten. Mivel zsugorodik a piac, sok kis szereplonek nem eri meg fejleszteni, ezert konszolidacio zajlik le. Az alternativa a jelentektelenne valas, majd anyagi csod.

(#21) Tetsuo válasza Cs1csó (#3) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Akár tovább is, legalábbis a végfok. Csakúgy mint a hangsugárzók.

(#22) #72042496 válasza koko52 (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ennek semmi köze a Samsunghoz és a két évvel ezelőtti akvizícióhoz. Jóval korábban lifestyle termékekre váltott a HK, meg is említettem a kapcsolódó topikban. Az utolsó komolyabb erősítőik kb. 10 éve jelentek meg.

[ Szerkesztve ]

(#23) Foglalt név válasza Cifu (#9) üzenetére


Foglalt név
addikt

Azt hiszem ez is egy faktor(separation of concerns (SoC)), amiért elég gyorsan letettem a profi rendszerekről. Mégis mi a búbánatos köze van a hangkeltő berendezésnek a képhez. A lassan 15 éves nyomi creative 7.1 4k-val is pont úgy szól, mint PAL-al :U

(#24) Tetsuo válasza [CsuCsu] (#20) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem. Az innovációk kimerülnek majd a dizájnban és a marketingben. Sajnos minden egyre lejjebb csúszik minőségilek, részben a fogyasztpi igényeknek köszönhetően.

(#25) Cifu válasza Foglalt név (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez tök jó, de hogy hajtod meg? Én pont azért váltottam 10+ éve a HDMI kimenetű hangkeltésre (előtte meg az optikaira), mert elegem lett, hogy a legjobb hangkártyákkal is esélyesen lesz egy kis 'súgás', ha feltekered a hangerőt (RF jelek ugye a számítógépen belül).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) Tetsuo válasza Cifu (#25) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A "legjobb hangkártyáknak" (több évtizede) külső egységük van az analóg áramkörökhöz, de a jobbak még házon belül is - egyfajta védelem hatására - egyáltalán nem "súgnak", vagy minimálisan: A jel/zaj 100 dB felett van, ami Átlag Józsinak bőven megfelel.
A HDMI inkább a filmezés térnyerése miatt nélkülözhetetlen - sajnos. Pl. ma már nagyon sokan zenét is úgy hallgatnak, hogy megy hozzá a videoklip és egyre kevesebben hallgatnak albumokat, hátradőlve egy kanapén.

(#27) Cifu válasza Tetsuo (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jogos az öt pont, póriasan fogalmaztam. Én belső (dedikált) hangkártyákra gondoltam. De nálam még az X-Fi is jól hallhatóan surrogot... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) [CsuCsu] válasza Tetsuo (#24) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Van es lesz is igeny a magas minosegre, attol fuggetlenul, hogy ez a ceg hova lyukad ki. De az alternativa akkor is az anyagi csod a kisebb szereploknek.

(#29) Tetsuo válasza Cifu (#27) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Én értettem félre. Az RME-től felfelé hívom az eszközöket hangkártyának, azt hittem te is. :D
Az alatt pedig nyilván nincs komolyabb minőségi igény...

[ Szerkesztve ]

(#30) #72042496 válasza Foglalt név (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Mégis mi a búbánatos köze van a hangkeltő berendezésnek a képhez."

Az új berendezéseken általában nincs sokcsatornás ki- és bemenet, van helyette HDMI. HDMI-n pedig együtt megy a kép és a hang. Innentől kérdés, hogy az erősítő vagy megjelenítő végezze-e a HDMI-kapcsolást. Mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai:

- Megjelenítő esetén a HDMI ARC egy bugos istencsapása, és az alacsony sávszélesség miatt a HD-hangokat sem támogatja. Érkezőben az eARC, amely szerencsés esetben leszámol ezekkel a korlátozásokkal. Így a megjelenítő lehet a HUB, az erősítőnek pedig nem lesz köze a képhez. Viszont lehet, hogy a megjelenítő nem enged át valamilyen hangformátumot, pl. 8 csatornás PCM (LG C9-nél pl. firmware miatt nem működik), Auro 3D, netán az új IMAX Enhanced.

- Erősítő esetén pedig az ALLM, VRR, bizonyos felbontások (pl. WQHD és 8K), 120 Hz és társai nem támogatottak, illetve a tévén kapcsolgatni kell a képmódok közt ha eltérő profilt használna az ember az eszközeihez, pl. egy médialejátszóhoz és konzolhoz. Plusz jellemzően csak négy HDMI van egy tévén, amelyből egyet rögtön foglal az erősítő. Plusz a kábelek elvezetése macerásabb lehet.

- Lehet aztán kombinálni is a kettőt, illetve két HDMI kimenetes eszközöket használni.

Részemről az eARC terjedését várom, mert az lesz a legkézenfekvőbb a rendszeremben, gyakorlatilag nulla kompromisszummal.

[ Szerkesztve ]

(#31) Tetsuo válasza [CsuCsu] (#28) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Sajnos egyre szükebb az a társadalmi réteg, ahol valódi igény merül fel a magas minőségre. A fogyasztás pörgetésére épülő társadalmunk szereplőinek az újdonság, a divatosság előbbre van mindenféle minőségnél, az egyre kisebb csoportot pedig egyre drágábban lehet kiszolgálni. Szórakoztató-elektronika, ruházat, írószer, úszómedence, ételek stb. minden termékkel így van.

[ Szerkesztve ]

(#32) #04430080 válasza Tetsuo (#31) üzenetére


#04430080
törölt tag

Igény lenne rá, pénz nem jut rá.

(#33) #16939776 válasza [CsuCsu] (#20) üzenetére


#16939776
törölt tag

Vagy felosztják hogy, melyik cég melyik részegységeket fejleszti és gyártja. Mert nagyobb mennyiségben olcsóbb.

(#34) koko52 válasza Tetsuo (#31) üzenetére


koko52
veterán

+1
Ma már mindegy hogy szól csak hangos legyen. A SAL már minőség egyes embereknél.
No meg a műanyag dobozos trendi tömegtermékektől tudok hülyét kapni. És még ott van a P.M.P.O és a 10cmhangszórók a mélyládákba amik hivatalosan 20hz-et is tudnak :W Sorolhatnám napestig.
Full igénytelen lesz minden.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#35) Cs1csó válasza #16939776 (#33) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez az egész a KÖLTSÉGHATÉKONYSÁGRÓL szól, tehát a dobozban amire rá van írva ezen márkák közül valamelyik neve UGYANAZ lesz. Ezáltal a 4-ből elég megtartani egy kutatási és fejlesztési részleget. Ezáltal gyakorlatilag a korábbi K+F értékek amiket összeadva 100%-nak vesszük 75%-al lehet csökkenteni, és ugyanezt a 75%-os csökkentést lehet végrehajtani minden részlegen pl. marketing stb.

(#36) envagyok válasza koko52 (#34) üzenetére


envagyok
veterán

+1
Minden ismerősömnél rosszabb esetben a tv hangszóróin, jobb esetben valami samsung,lg, 40k-s "5.1 házimozi rendszeren" szólnak a zenék, amit a Youtube-ról streamelnek nedtuddmeg milyen minőségben. De faszhosszabbító VW Amarokra (újra) volt 10 milla. :D.
Én vagyok az egyetlen az ismeretségi körben, ahol a nappaliban és a hálóban is Dali 5.2 és 5.1 rendszer van Onkyo erősítőkkel, és nem youtube, hanem flac szól, vagy valami komolyabb minőségű koncertvideó.

És a röhej az, hogy pont most lett előfizus a youtube, havi díjért adják a reklámmentes szarjukat.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#37) Cs1csó válasza envagyok (#36) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ennyi tökéletesen látod, jelenleg mások az embereknek a preferenciáik: a játékos PC építése, a profi sztereo vagy házimozi rendszerek háttérbe szorultak most ami megy:
- TELEFON
- AUTÓ

EZ a két dolog az igazi státuszszimbólum, érthető is mert a menő autóból mikor az utcán kiszállsz kezedben a menő telefon akkor vagy menő. A milliós tétel rendszeredet pedig rajtad kívül a kutya sem látja, max ha teszel fel képet róla a fészbukkra de mivel senki sem ismeri ezeket érdeklődés hiányában ott sem lesz hosszú életű a posztod, és pikk-pakk sorolódik hátra.

(#38) koko52 válasza envagyok (#36) üzenetére


koko52
veterán

Igen, a másik kedvencem mikor megjelenik valaki a házibuliban a pendrive-al, hogy konvertált a jutyubról zenéket amit játsszak már le. És nem érti, hogy a cucc be van állítva egy bizonyos hangszínre, hengerőre, jelerősségre és ezért qrvára nem fogom lejátszani a szedett-vedett, ismeretlen, torz hulladék hanganyagát, ami mondjuk egy túlvezérelt méllyel vagy magassal biztos jót tenne a rendszernek illetve a füleknek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#39) gothic20 válasza TIT (#8) üzenetére


gothic20
aktív tag

Nekem egy Onkyo A-06-os van. Az 37 éves :D Na annak még távja sincs.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#40) #00137984


#00137984
törölt tag

Házimozierősitőknek az elsődleges feladata még mindig a térhangzás, viszont az AV Receiver megjelőlés az AV dekódereket is jelenti, mert a 4K/60Hz képfeldolgozás a hozzá való 4K kijelzővel egy jól kihasználható tulajdonság. Nekem a Yamaha RX-V377 már megvan egy jó ideje, de az a 4db HDMI bemenet nagyon hasznos tudott lenni. Monitorok és az egyéb képmegjelenitők (pl. a projektorok) általában elég kevés videó bemenetet kapnak, de egyre több játék konzolt és a Blu-Ray, a DVD, a multimédia lejátszókat csatlakoztatnánk rá a kijelzőnkre... :) Ezt megtehetjük a házimozierősitőn keresztűl is, mert 1-2 kütyüt még érdemes lehet direkt a kijelzőre csatlakoztatni (PC, ahol a hangkártyán keresztűl továbbitható az audió hang), de több konzolnak és lejátszónak HDMI kimenete van, és az egyszerű HDMI hang fontos... Samsung monitornak 2 HDMI, 1 DP bemenete van. Yamaha házimozierősitőn a 4 HDMI bemenet és egy HDMI kimenet, a Kompozit és a Komponens bemenet áll rendelkezésemre. Már csak 1-1 HDMI bemenet van szabadon, de még a N64 Classic Mini konzolt szeretném a retró konzol gyüjteményembe. Szerintem ez már nem olyan szélsőséges eset, amikor több kütyü képét szeretnénk a kijelzőn megjeleniteni.

[ Szerkesztve ]

(#41) Duck663 válasza [CsuCsu] (#20) üzenetére


Duck663
őstag

Dehogy lesz több innováció, mindegyik gépbe ugyanaz kerül belülre, és csak a külsőségekkel próbálják majd eladni. Eddig is ezt lehetett tapasztalni a különféle összeborulások után.

Többen írják, hogy mennyire igénytelenek az emberek, én pontosan ugyanezt tapasztalom. Körbe lettem röhögve, amikor le mentem mondani, hogy 20e-ért vettem karira egy bakelitet. Hülye vagyok, ők ingyen letöltik. Ilyenkor azért elgondolkodik az ember, egyrészt hogy hova keveredett, másrészt, hogy néha jobb befogni... :D

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#42) Cs1csó válasza Duck663 (#41) üzenetére


Cs1csó
félisten

Semmi sem fekete vagy csak fehér, azért ez két véglet aki annyira háklis "igényes" "audiofil", hogy bakeliten hallgat zenét más pedig simán YouTube-ról akármilyen minőségben tolja.

Valahol a kettő között tartom megfelelőnek: FLAC vagy ha nem elérhető ilyen formában akkor mp3 és valami normálisabb sztereo legalább 2 utas fa hangdobozos hangfalon.

(#43) [CsuCsu] válasza Duck663 (#41) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Persze, hogy tobbnyire ugyanaz kerul belulre. De az az egy dolog legalabb fejlodik. Az alternativa, hogy van negy kulonbozo dolog, ami nem fejlodik sehova, es meg csodbe is megy kozeptavon.

(#44) Laca19 (a) válasza Cs1csó (#37) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Ez jelen pillanatban tényleg 100%-ig igaz. Ismerek embereket, hogy 300 ezres telefonnal járkálnak, de csodálkozik rajtam, hogy hogyan tudtam kiadni közel 20 ezer Ft-ot egérre. Az másik dolog, hogy közben lyukas pólóban megy az utcán, vagy éppen hamis parfümöt vásárol. Persze a 300 ezres telefont Face-re és Messengerre használja, amire egy ötöd áron vásárolt telefon is alkalmas. Amúgy 2.1-es Hama hangrendszert akar majd venni, ami nagyon jól szól. Most nézem súly: 3 kg...biztos sok anyag van benne. De hát igen, ahogy írod: a telefont mindenki látja....a hangrendszert nem. Ja és már BT-os is az enyémmel ellentétben...tehát jobb, az már nem érdekelte, hogy de az én sztereom 25 kg-ot nyom.

(#36) envagyok
A Samsungot, LG-t és a Sonyt, Panasonicot abban megvédeném, hogy régen egészen jó rendszereket is gyártottak. Persze amikor az emberek meglátták az 50 ezer Ft-os 5.1-et, és mellette mondjuk a 200 ezer Ft-os sztereót, nem kérdés, hogy melyiket vették. Így hamar elkezdtek olcsósítani sajnos. Egy terméket címkékkel lehet eladni manapság a többségnek, hogy hogyan szól az mellékes. Csak 1-2 példa a minőségibb szettekre, hogy ne a semmibe beszéljek: Panasonic HT870, Sony Pascal széria.
2.1-ben: Panasonic PTX7, LG J10HD, LG HT33S - nem egy elterjedt típusok, de meglepő módon szólnak.
Pont tegnap volt nálam egy munkatárs, akinek valamilyen sztereo Edifierje van. Először vigyorgott a rendszeremen(ugye most az Edifier a jó ár/érték bajnok)), majd amikor bekapcsoltam neki a kis PTX7-emet, majd a J10HD-met...hát...megszólalni nem tudott, annyira ledöbbent.

.

http://www.diesel.com

(#45) Cs1csó válasza Laca19 (a) (#44) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az igénytelenséggel nem lehet felvenni a versenyt, vagy sodródsz az árral, vagy próbálsz új trendeket teremteni vagy eltűnsz a süllyesztőben. Marginális igény lett az elemekből összeépített minőségi hangrendszerekre, amit pedig megvásárolnak azok akár 10-20 évig is simán kitartanak, főleg egy megkímélt hangfalrendszer de egy egyszerűbb erősítő is elegendő lehet arra hogy a virágbolti filmek hangját koaxon vagy optikán kitolja valami média lejátszóra.

A 4K-t meg hagyjuk jelenleg még az is marginális, sok helyen az FHD sem terjedt el nem hogy a 4k.

(#46) koko52 válasza Laca19 (a) (#44) üzenetére


koko52
veterán

Csak az erősítőm 20kg :) és ~1230w az áramfelvétele. 2006-ban még nem voltak olyan csodák mint ma, hogy 7*180w-os erősítők áramfelvétele max 600W :))

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#47) Duck663 válasza Cs1csó (#42) üzenetére


Duck663
őstag

Háklis? Köszi... :) Nem háklis, csak vannak olyan zenék, amiknél egyszerűen többet igényel a fülem. :) Egyébként a legtöbb tartalom esetén elvagyok a FLAC-cal én is. Viszont mp3-at hallani sem aratom, tök mindegy mennyire magas a bitrátája, egyszerűen bántja a fülem.

A fa doboz nem jelent semmit, hallottam már 3 utas fadobozost úgy szólni, hogy menekültem. De a tulajdonosa szerette. :) Igaz mikor el akarta adni, senkinek sem kellett. :D

(#43) [CsuCsu]: Az akkor ugyanúgy fejlődik, ugyanabban az irányban ugyanolyan mértékben, ez nem innováció, arról nem is szólva, hogy hol van a verseny? Ez inkább a fejlődés lassulását hozza magával, hacsak valamilyen konkurencia ki nem kényszeríti az előrelépést.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#48) ROBOTER válasza Tetsuo (#26) üzenetére


ROBOTER
addikt

"egyáltalán nem "súgnak", vagy minimálisan"

+

"A jel/zaj 100 dB felett van"

No nekem pl. ezzel van bajom. 100dB és minimális szissssssz? Űrséta közben, fejhallgatóval csatlakozni a 100W-os erősítő kimenetére, és akkor talán van 100dB mellett hallható zaj.

A külső egység önmagában egy számítógépre csatlakozva nem elég. Teljes galvanikus függetlenség kell. Bár kapható USB elválasztó, sőt be is építhető, jobb lenne az induktív és kapacitív függetlenség is. Minden bajnak ez a forrása. Persze az egész attól függ, mekkora a lánc, hány összeföldelt eszköz van benne, szimmetrikus (otthon ritka) vagy aszimmetrikus-e a jelvezetés. Erre az optika jó lenne, de arról a (pejoratív jelzők sora) hájendesek elterjesztették, hogy akkora a jitter mint állat és hú de szar rajta minden.

[ Szerkesztve ]

(#49) #16939776 válasza Cs1csó (#42) üzenetére


#16939776
törölt tag

Meg kell hogy védjem az yt-t, mert ha igényes előadót választasz, bőven akad olyan hangzó anyag, amiben a hallható szint alatt vannak a feldolgozáshoz (tömörítés/kompresszió) kapcsolható hibák. A megjelenő reklámok sokkal sokkal gyengébb minőségűek ebből a szempontból.

(#50) [CsuCsu] válasza Cs1csó (#45) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az elemekbol osszeepitett minosegi hangrendszer mar a kezdetektol fogva retegigeny. Regebben azert voltak egy fokkal nepszerubbek a mostani allapotnal, mert masbol nemigen lehetett ertelmes hangzast kicsalni a technologia mellett. Most mar leteznek olcsobb alternativak elfogadhato hangzassal, igy sokaknak mar nincsen ilyesmire szuksege.

@Duck663 Jo akkor inkabb mindenki menjen csodbe egyenkent, miutan az innovaciora elkoltott toket nem tudjak visszatermelni. Az tenyleg igazan jo megoldas.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.