Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) moleculez válasza Depression (#28) üzenetére


moleculez
veterán

De tényleg...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#52) Rubinhood válasza Alchemist (#37) üzenetére


Rubinhood
csendes tag

Koszi a valaszt!

"Mivel morális értékelésük nem volt az almaevés előtt" ezt mibol gondolod?

A "ne egyél a fáról" elhangzott, de nem csak az hangzott el. Ott volt a "minden mas farol ehetsz", a kerteszkedes, a taxonomia (allatismeret), egy egesz uj vilag megismeresenek izgalma. Ha valami nagyon veszelyes, azt logikusnak tartom megnevezni.

(#53) User64476 válasza moleculez (#46) üzenetére


User64476
őstag

Fellélegeztünk! :P

(#55) Alchemist válasza Rubinhood (#52) üzenetére


Alchemist
addikt

Ha a jó és a rossz tudását morális értékrendként említed (bár szerintem többről van szó), az ehhez kapcsolódó egyéni ítélőképesség megléte az "almaevés" előtt nem volt meg.

A "ne egyél a fáról" volt a kritikus, visszafordíthatatlan következményekkel járó információ. Bár ha az Úr mindenható, szerintem előre pontosan tudhatta, hogy mi lesz az egészből, mivel minden szereplő az ő teremtménye volt, a "kígyónak" is ő adott olyan szerepet, amit adott.

Tulajdonképpen zseniálisan rendezte el ezt a drámát: nyilván unta már, hogy a gyerekei önállósodás helyett a nyakán lógnak, ezért összehozott egy indítólökést, hogy kirúghassa őket (a madárfiókák is kirepülnek egyszer)... és hogy majdan a saját erejükből és szándékukból találjanak vissza hozzá (ld. "Isten Országa").
De addigra már a bűntudatkeltéses mellékhatást is kinövik... :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#56) Armahun


Armahun
addikt

Az alma bűn!

;]

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#57) #20655360 válasza Skynet258 (#30) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nekem meg pont az a mottóm hogy csak 1 valamiben legyél jó, de abban qrvára. Kár hogy túl későn jöttem rá erre. Előrébb tartanék.
Am természetesen nem vagy kevesebb. Én is ilyen vagyok.

(#58) tecsu válasza Rubinhood (#52) üzenetére


tecsu
addikt

Eleve szimbolikus. A jó-rossz tudás fájának gyümölcse nem egy növény része, mégcsak nem is fizikai dolog.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59) ÁrPi2 válasza Alchemist (#25) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"Igazság szerint Ádám és Éva az Alma használatba vétele előtt nem voltak önállóan cselekvőképes személyek (az Alma használata által lettek csak azok), ezért jogosan merül fel a szülői felelősség kérdése... :D "

Van persze, de mondd te kis alkimista-féle :) ,szerinted melyik teremtéstanra kellene gondolnunk? ;]

Mert ha az az alma cselekvőképessé tette az inicializált Emberpárt,

akkor a szíriai gyökerű Steve J. akiről nem lehet kizárni hogy ismert ő explicit módon is

gnosztikus-manicheista (eretnek) teremtéstanokat (is) - jó lény által felkínált tiltottgyümöcsről :Y ,

na ő (Jobs) bizonyára egy csipetnyit (egy harapásnyit :DD ) tudatosan választotta kis garázscége logójául a megharapott almát.

Érted: ""Igazság szerint."" -- Termékei az initial hite szerint cselekvőképessé tesznek.

[ Szerkesztve ]

(#60) Alchemist válasza ÁrPi2 (#59) üzenetére


Alchemist
addikt

Konteo-s fejtegetések helyett olvasd el a későbbi hozzászólásomat.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#61) tecsu válasza Alchemist (#60) üzenetére


tecsu
addikt

Azt vágom, hogy nem ez az a fórum, ahol erről komolyan lehetne beszélni, de azért ez a vulgáris szint már túlzás - szerintem.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#62) Alchemist válasza tecsu (#61) üzenetére


Alchemist
addikt

Vulgáris..? Jelző helyett esetleg konkrét ellenérvek..?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#63) AxBattler válasza tecsu (#61) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem vagyok benne biztos, hogy tisztában vagy a "vulgáris" szó jelentésével. :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#64) ÁrPi2 válasza Alchemist (#62) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Én elolvastam az #55 -ös hsz.-odat de ne izélj már "alkimista" barátom, nyelvi meg filosz és teoretikus fogalmakkal, és ne is akadj fenn a vulgaritás "vádján" hiszen

Önmagában az "Apple" topikhívószó alkimistabölcsességét keresve (Emlékezz: egy kommentelő beírta,
hogy mi a sztori ősalapja szerinte az "Igazság szerint", éshogy " jogosan merül fel a szülői felelősség kérdése... :D " - Ami végülis "alkimistabölcsesség" keresgélése részéről!! :K ;) )

: Nem egy "echte" konspirációs teória egy céglogó, hanem puszta tény.

Steve Jobs pedig nemigen egy szemellenzős IT-szakbarbár ésvagy markec-üzletépitő volt,

a ""megharapott_alma"" szimbólumával előhívott gondolatok nyomán alapos indoka van már annak hogy teremtéstörténetekről tegyek megjegyzést:
:
A késő-Ókori + kora-Középkori nagy elterjedtségü vallásformák teremtéstörténetei mint a jópárszor eretnekként aposztrofált gnoszticizmusé és a manicheizmusé, szintén nem holmi mai konteók (habár valamely mai Társaságok lehetnek gnosztikusak), hanem tényleeg a Tudás fájának gyümölcsét (a Gnózist) az Emberpárnak felkínáló lényt nem gonosz kígyónak hanem jó lénynek írják (írhatják) le (a saját leírásaikban, saját logikai konzisztenciájukban).

[ Szerkesztve ]

(#65) Alchemist válasza ÁrPi2 (#64) üzenetére


Alchemist
addikt

Oké, nézzük sorban: A Teremtő - mint tudatos és korlátlan entitás - tökéletesen tisztában lehetett az általa teremtett "kígyó" funkciójával és a (Jó-Rossz dualitásáról nem tudó) első emberpár esendőségével. Nem plauzibilis, hogy meglepetésként érte, ami történt, sokkal inkább elképzelhető, hogy a terveiben ezzel is számolt. A figyelmeztetésen túl más megelőző intézkedést nem is tett. Ezek után nem kell Sherlock Holmes-nak lenni, hogy az ember éljen némi gyanúval a megrendezettségget illetően...

Ugyanakkor félrevezető minden teológiai kritikában luciferiánus összeesküvést keresni. Bármilyen vélelem, ami a kigyót/Lucifert/Sátánt "jónak" állítja be, éppen úgy az "almától" származtatható dualitás csapdájában van, mint aki a Teremtőt jámbor, ám néha figyelmetlen és indulatosan fegyelmező kaporszakállúnak szeretné beállítani (antropomorf projekció).

A gnoszticizmust a sátánizmussal összehozni, kb. akkora mellélövés, mintha valaki nem tudna különbséget tenni a kortizon és a kurtizán között. :)

Minden vallásnak van gnosztikus jellegű irányzata és a keresztény teológia sem éppen agnosztikus.
A magukat keresztény gnosztikusnak valló csoportok üldözését elsősorban a hegemóniát kereső politika motiválta. Nem szerették a bölcs emberek néha kellemetlen felvetéseit. Így járt Origenész is, akit a ribancból lett Theodora császárné átkozott ki - ennyit a korai kereszténység szellemi és erkölcsi alapjairól.

Hogy Jobs miért jött elő a félbeharapott almával, arról persze lehet konteót gyártani. Kíváncsi lennék, hogy pl. a Biblia-övezetben vagy a Vatikánban (Jeruzsálemben) ezt a jól látható szimbólumot észrevételezte-e már valaki, illetve kihatott-e az Apple eladásaira...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#66) sunavlys válasza atike (#4) üzenetére


sunavlys
senior tag

Az anglikán egyháznak nincs pápája és ezért az nem is lehet az a pápa akire te gondolsz

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#67) Rubinhood válasza Alchemist (#55) üzenetére


Rubinhood
csendes tag

Igazad van, hogy nem volt a bun destruktiv voltaval szemelyes tapasztalatuk, de ettol az meg destruktiv. Ha a rebellis tini tapasztalat hianyaban nem hisz a szulojenek hogy az iskolakerulesnek rossz vege lesz, attol meg rossz vege lesz. :) A tetteknek (vagy azok hianyanak) termeszetuknel fogva kovetkezmenyei vannak.

Isten szerintem is elore latja a jovonket es a donteseinket (annak ellenere hogy mi hozzuk meg a donteseket). Egy kicsit olyan modon, mint a barometer. Ha egyszer feltalaljak a tokeletes barometert, az is tokeletesen elore tudja majd jelezni az idojarast, anelkul hogy befolyasolna azt.

Megkerdezhetem hogy milyen vilagnezetbol vagy hatterbol jossz?

Az biztos hogy a tortenelemmel van Istennek egy orok eleten at tarto pedagogiai celja. De nem tudom hasznos-e emberi gyengesegekkel (pl. "megunta") felruhazni ot :) A jo es a gonosz kevereket szerintem sokkal jobban megmagyarazza Isten + az instentelenseg (bun, rosszul hasznalt szabad akarat) kombinacioja, mint egy zavarodott Isten. Ha a szabad akaratot tartalmazo vilag a fajdalom ellenere hosszu tavon jobb, mint a programozott rabszolgak vilaga lett volna, akkor szerintem ertheto, hogy Isten az elobbit valasztotta :) (Nem mintha ez a mi dontesunk lett volna.)

(#68) Rubinhood válasza tecsu (#58) üzenetére


Rubinhood
csendes tag

Koszi hogy megosztottad a gondolataid!

Mibol gondolod, hogy az egesz teljesen szimbolikus? (Lehet, hogy igazad van, csak nem tudom, mi alapjan irtad.) Es ha szimbolum, minek a szimboluma?

(#69) Alchemist válasza Rubinhood (#67) üzenetére


Alchemist
addikt

Azért hoztam fel a cukrosbácsi példáját, mert a kisgyerek nehezen tudja kezelni, hogy mit szabad és mit nem... számára a "kedveskedő felnőtt" által adott benyomások megtévesztésig hasonlítanak a szülőire.
A "kigyó" is nyájas volt...
A kamasz már tudja, hogy mit csinál még ha nem is tudatos.

Isten szerintem is elore latja a jovonket es a donteseinket

Az idő is csak egy teremtett képződmény, aminek Isten felette áll.
(vö. Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok - az "én vagyok", amikor Jézus az Atya nevében beszél - ld. "vagyok, aki vagyok")

De nem tudom hasznos-e emberi gyengesegekkel (pl. "megunta") felruhazni ot :)

Jogos felvetés! Ha létezik intelligencia a Metauniverzum mögött, az bizonyára nem az emberi pszichológia korlátai között működik, ezt a megszemélyesítést csak a hangyányi/emberi agyunk teszi hozzá.

A tudatlanság (tudattalanság) inkább jellemző fogalom, mint a bűn.
Ld. "Atyám, bocsáss meg nekik, hisz nem tudják, mit tesznek"

Ami engem illet, a katolikus családi gyökerek miatt mindig is érdekelt a teológia, ugyanakkor ahogy beleástam magam, számos vitatható okfejtéssel találkoztam. Szerintem a hit nem arról szól, hogy a teológiai információt önálló gondolkodás és kételyek nélküll fogadjunk be, hanem a logika és a megismerés jelen korlátait elfogadva bízzunk az "Intelligens Végtelen" alapvetően pozitív szándékában.
Arról nem is beszélve, hogy a tudomány ezzel egyáltalán nincs ellentétben... a hit elsősorban személyes attitűd, a tudomány módszeressége pedig remek eszköz a megismerésben.

Így az egészségem részének tartom, hogy nincs kényszeres világnézeti fixációm :) "odaát" az van, ami van, mi meg csak nézük ki a fejünkből és nehezen szabadulunk az asszociációs kényszertől. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#70) ÁrPi2 válasza Alchemist (#65) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"A gnoszticizmust a sátánizmussal összehozni, kb. akkora mellélövés, mintha valaki nem tudna különbséget tenni a kortizon és a kurtizán között. :)"

Oh ez mily bölcs igazság, és bizonyára észrevetted azt is hogy én ehelyt még implicite sem követtem el ilyen összehozást.

Sátánizmussal?? :F Hol is láttad ezt igazság szerint?

A "tudás" és "gnózis" rokon értelmű szavak, eképpen a Tudás fájának gyümölcse illetve a fa történethez kapcsolódóan most elsősorban az emilyen gyümölcsöt kínáló lény egy Gnosztikus számára nemigen lehet Sátán, illetve (szóetimológiailag is nézve) ellenséges lény. Remélem világos, hogy következetességben maradva azt jó (Értsd: a gnoszticizmusának kedvező) lénynek kell tartania. Azt mondhatja:"Az Alma-kínáló jó lény."

"Hogy Jobs miért jött elő a félbeharapott almával, arról persze lehet konteót gyártani. Kíváncsi lennék, hogy pl. a Biblia-övezetben vagy a Vatikánban (Jeruzsálemben) ezt a jól látható szimbólumot észrevételezte-e már valaki, illetve kihatott-e az Apple eladásaira..."

Az eladásaira?? Hö hö hö :DD
És ezzel mit kezdesz, mit kezdenének: -- Jézus kérdezi, Márk12:35, Lukács20:41 (és Máté22:42)--

"Hogyan mondhatják az ÍrásTudók, hogy a Krisztosz Dávid Fia?"

(#71) Alchemist válasza ÁrPi2 (#70) üzenetére


Alchemist
addikt

A "tudás" és "gnózis" rokon értelmű szavak,

A bibliai tudás-fa kontextusában a tudás értékítélet/polarizáció, a gnosztikus szemlélet viszont pontosan a felismeréseken keresztül az ezen való túllépést célozza meg. ("nincs a világon se jó, se rossz, csak a gondolkodás teszi azzá")

eképpen a Tudás fájának gyümölcse illetve a fa történethez kapcsolódóan most elsősorban az emilyen gyümölcsöt kínáló lény egy Gnosztikus számára nemigen lehet Sátán, illetve (szóetimológiailag is nézve) ellenséges lény. Remélem világos, hogy következetességben maradva azt jó (Értsd: a gnoszticizmusának kedvező) lénynek kell tartania. Azt mondhatja:"Az Alma-kínáló jó lény.

Ez így eléggé egybites redukcionizmus - a gnosztikusok bizonyára jót szórakoznának rajta... ahogy anno Iréneusz okoskodásain. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#72) Alchemist válasza ÁrPi2 (#70) üzenetére


Alchemist
addikt

"Hogyan mondhatják az ÍrásTudók, hogy a Krisztosz Dávid Fia?"

Nekem erről az jut eszembe, hogy anno az esszénusok, szadduceusok és a farizeusok néha gyűrték egymást rendesen a hitvitákban, mégis megéltek egymás mellett...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#73) ÁrPi2 válasza Alchemist (#71) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Remek a bitek számáról való megjegyzésed, de nevezhetném-e tehát nyomban a " :D " szmájlis #25 hsz.-edben foglalt eseményt igazságaid szerint egy egybites, cselekvőképesség-állapotkapcsoló eseménynek? :)

(#74) ÁrPi2 válasza Alchemist (#72) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"Nekem erről az jut eszembe, hogy anno az esszénusok, szadduceusok és a farizeusok néha gyűrték egymást rendesen a hitvitákban, mégis megéltek egymás mellett..."

Szép szép a lelkecskénk, meg még bizti úgy is volt vala (...) , de nem olvastad a kis kérdés kontextust el.

Mit szólnának az említett városokban
Vatikánban-Jeruzsálemben vagy az Election-related ún. "Biblia-Övezetben" ahhoz hogy itt --Márk12:35, Lukács20:41 (és Máté22:42)--

bizony Jézus kérdés(es)sé teszi hogy a Messiás(Krisztosz,Fölkent) Dávid-leszármazottként várható a
Jézus-korabeli közvárakozásokban, azaz Jézus a kérdésével rávilágít a farizeus IrásNEMTudó álláspont tarthatatlanságára.

DE:

Mindketten tisztában vagyunk (lehetünk) azzal, hogy mindez sem van semmilyen befolyással az Ájfón-eladásokra semmilyen piacon, semmilyen szentvárosban és semmilyen Election-related Övezetben :D

[ Szerkesztve ]

(#75) Alchemist válasza ÁrPi2 (#73) üzenetére


Alchemist
addikt

Még ha törekszünk is a felülemelkedésre, ebbe a csapdába időről-időre mindannyian belesétálunk. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#76) Alchemist válasza ÁrPi2 (#74) üzenetére


Alchemist
addikt

Jézus a kérdésével rávilágít a farizeus IrásNEMTudó álláspont tarthatatlanságára.

A teológia prekoncepciók is annak a bizonyos fának a gyömülcséhez tartoznak... :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#77) tecsu válasza AxBattler (#63) üzenetére


tecsu
addikt

Én ilyen értelemben használtam, de szólj a szótárkészítőknek, biztosan rosszul tudnak valamit. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#78) ÁrPi2 válasza Alchemist (#76) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Hát bizony oda lehet sorolni :K , figyelmen kívül hagyva hogy a konkrét igehely-szakasz --Márk12:35, Lukács20:41 (és Máté22:42)-- úgymond pirosbetűs esemény, lévén hogy azok Jézus saját szavaiként vannak följegyezve.

Egyébként ugyan hogy is Pre-koncepciók (az említettek körében)? Nem "Pre" hiszen tán igenrégóta leírott lejegyzett
kanonizált kőbe-papirba vésett kérdőmondatai emezek Jézusnak. Puszta ÍrásNEMIsmerés kritikus eseteiként lebegnek inkább eme ÍrásNEMTudók s farizeusok a civilizációnk ismerettengerében.

Nem "Pre" ilyen esetben valami hanem "Post" ( vagy egyéb) , rosszul látom tán? :U

(#79) tecsu válasza Rubinhood (#68) üzenetére


tecsu
addikt

Azon felül, hogy komoly teológiai viták folynak az adott kérdésben, véleményem szerint az apokrif iratok illetve a gnoszticizmus fellelhető jegyzetei, bár mozaikszerűen de pontos választ adnak erre.
Természetesen a szent iratok többségének szövegei, ahogy a Bibliáé is többrétegű; ami amellett, hogy szimbolikus - valószínűleg többszörösen -, konkrét eseményt is jelöl(het).
Más teremtésmítoszokkal is érdemes összehasonlítani, mert - szerintem - csak úgy érthető a lényeg igazán.
Hogy pontosan mit szimbolizál, az egy hosszú történet... most mennem kell. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#80) AxBattler válasza tecsu (#77) üzenetére


AxBattler
félisten

No igen, így igaz. :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#81) ÁrPi2 válasza tecsu (#61) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"Azt vágom, hogy nem ez az a fórum, ahol erről komolyan lehetne beszélni, de azért ez a vulgáris szint már túlzás - szerintem."

Talán az...
Most eltöprengtem ezen a hsz.-on...Te tecsu, egyébként csak érdekességképpen te azt vágod-e (Oh ugye milyh vulgáris meg szleng szó ez a vágod-e szó :DD )

hogy milyen szó szóetimológiailag a Vulgata (latin) szó?

(#82) tecsu válasza ÁrPi2 (#81) üzenetére


tecsu
addikt

Talán számodra sem meglepő, hogy egy meghonosodott külföldi eredetű szó megváltoztathatja jelentését. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#83) ÁrPi2 válasza tecsu (#82) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

No ja, így igaz. :R ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.