Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zoknipóc


zoknipóc
csendes tag

jó cikk!

"Nincs az a kis pénz, ami ne jönne jól" 6 pozitiv / 0 negatív.

(#2) Weeman1


Weeman1
veterán

Tényleg jó cikk.
Én mint Mezökövesdi lakos jó párszor jártam már kint.

Xiaomi 11T Pro

(#3) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Szintén mezőkövesdi. Emlékszem, amikor gyerekkoromban még a MiG-eket nézegettük, vagy a csapatokat szállító hatalmas TU-154-esek le-felszállását... néha közvetlenül a környező telepített erdőkből. Nameg a repülőnapok. Utoljára akkor voltam kinn, amikor többek közt Besenyei részvételével megrendezték az utolsó repülőnapot, 2006-ban.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#4) gezatata


gezatata
aktív tag

köszönöm a cikket , nagyon élveztem olvasgatni

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#5) konyi79


konyi79
addikt

Remek cikk, köszi.

(#6) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Köszi a cikket, tetszett! :R

(#7) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó cikk, 1999-ben én is jártam a reptéren. Hatalmas méretű, lenyűgözött annak idején (is). Tipikus példája a pazarlásnak sajnos...

(#8) kiscsáko


kiscsáko
tag

Nagyon jóóóó! :R

(#9) vinibali


vinibali
őstag

bérbeadták valami írnek 100 évre. na pont az ilyen külföldi felvásárlós kizsigerelős dolgokat kellene mind megszűntetni.
viszont a cikk érdekes volt, láttam már pár motoros barátomat erre csavarni, mostmár tudom hol repesztettek 200-zal :D
volt egy rész, ahol "MH-hoz"-t írsz. szerintem ez jobb lenne a "Magyar Honvédség-hez"ként írni :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#10) Doze válasza vinibali (#9) üzenetére


Doze
aktív tag

Javítva

Köszönöm a dicséreteket :)

(#11) Antigabo


Antigabo
tag

Nagyon érdekes leírás ! - Köszi !
az atomsiló és földalatti hangárok lejáratát betemették - pozíciója :
47°48'9.47"É - 20°37'26.31"K
Nincs már lenn semmi érdekes csak rakéták és vadászrepülők

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#12) vinibali válasza Antigabo (#11) üzenetére


vinibali
őstag

:DDD

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#13) Mokó


Mokó
aktív tag

ujabb Borsodi placc amit lehetne használni paintball/airsoftra

(#14) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Jó cikk. :)) Airsoftosoknak kiválló terep lenne :)

(#15) Doze válasza Mokó (#13) üzenetére


Doze
aktív tag

Ha akartok kimentek nem hiszem hogy, valaki szólna. Főleg ha ruszki egyenruhába lövöldöztök egymásra.

[ Szerkesztve ]

(#16) stvnppp válasza Mokó (#13) üzenetére


stvnppp
senior tag

Airsoftnak ott a többi elhagyott laktanya, ezt autós-motoros dühöngőnek kell használni!

Amúgy az írás nagyon jó, gratula. :R Vajon hány ilyen elhagyatott hely van még országunkban?
És ez megközelíthető, tehát ha a verdát akarom meghajtani, akkor simán kimegyek, vagy azért el van kerítve vagy ilyesmi?

(#17) Doze válasza stvnppp (#16) üzenetére


Doze
aktív tag

Nincs, valaha elkerített/őrzött volt... Most bemész és azt csinálsz amit akarsz. Senki nem szol érte. Vagyis, max. a helyi bejáratott föld-tulajok pampoghatnak... de nekik kb. ugyan annyi joga van ott lenni mint neked... kb mint a senki földje.

(#18) peter9228 válasza stvnppp (#16) üzenetére


peter9228
aktív tag

Esetleg airsoftos autósüldözés :))

Itt eléggé jól össze vannak gyűjtve az elhagyatott helyek.

Nagyon jó volt a cikk! Majd ha arra járok biztos benézek, érdekelnek az ilyen elhagyatott épületek. Kár, hogy itt a közelben nem nagyon vannak:(

(#19) Weeman1 válasza Antigabo (#11) üzenetére


Weeman1
veterán

Du kimegyek és azért is megnézen. :K

Xiaomi 11T Pro

(#20) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Én borsodi vagyok és még én is hallottam a "titkos" rakétasilókról. Azt mesélték, hogy éjszakánként furcsa dolgok történtek a reptér közelében (fények, hangok). Ha jól emlékszem még föld alól felszálló gépekről is hallottam.

Ezek szerint semmi sem igaz, csak a reptér megléte. Nem baj, gyerekeket ijesztgetni jó lesz. :D

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#21) Sebibalu válasza peter9228 (#18) üzenetére


Sebibalu
őstag

A gyüjtemény sem rossz. Hajmáskéren szoktunk játszani, úgyhogy azt feltehetöen megfogjuk látogatni, ha megtaláljuk :))

(#22) Weeman1 válasza Ndruu (#20) üzenetére


Weeman1
veterán

Egyébként még néha gyorsulási versenyekre is használják.
A fiatalok járnak ki szórakozni,azok a titokzatos fények,hangok szerintem.
De délután tényleg kimotorozom,és megnézem a titkos rakétasilókat. :)

Xiaomi 11T Pro

(#23) Ndruu válasza Weeman1 (#22) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem, ezek a történetek, mesék még a 60-as, 70-es, 80-as évekből származnak, nagyapámtól és apámtól hallottam őket.

Harrrr!!!!

(#24) Weeman1 válasza Ndruu (#23) üzenetére


Weeman1
veterán

Akkor bocs,azt hittem mostanában hallottad őket. :B

Xiaomi 11T Pro

(#25) Sebibalu válasza Weeman1 (#24) üzenetére


Sebibalu
őstag

Ez is olyan mint minden történet. Bár sok dolognak van alapja. Sok sok titok rejtély övezi az ilyen helyeket. Pl nálunk Komáromban is sok mendemonda van az orosz bajtársakról és az erödökröl amik itt vannak.

(#26) Doze válasza Ndruu (#20) üzenetére


Doze
aktív tag

Emberi természetből fakadóan ha nem tudjuk mi van ott, akkor kitalálunk rá egy sztorit. Jó példa erre ez a repülőtér.

Ebből kiindulva az amerikai 51-es körzet?, mikor még szabad szemmel sem lehet látni semmit? :))
Most lehet kicsit pesszimista vagyok, de szerintem ott sem volt semmilyen ufó, meg boncolás. Csak a népnek TÉNYEK kellenek :DDD :DDD

(#27) Ndruu válasza Doze (#26) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Igen, az emberi agy fura dolgokra képes. Ha valami megmagyarázhatatlan, akkor próbál valami magyarázatot találni rá, ilyenkor jönnek a földöntúli dolgok, isteni csodák, kinek mi rögzült be gyerekkorában.

Jó példa: sötét erdőben egyedül, lámpa nélkül sétálni.
Nincs ott rajtad kívül senki, maximum néhány állat. Se boszorkány, vérfarkas, hasfelmetsző gyilkos vagy földönkívüli lény. Minden a fejben dől el...

Harrrr!!!!

(#28) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Jó cikk! :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

hogy volt-e saját radarja, az kétséges, nem messze Polgár-Görbeháza között volt egy nagy katonai radar, ami mindenképpen alkalmas lett volna ezen reptér igényeit kiszolgálni.

logisztikai központ meg azért nem lesz belőle, mert alig pár kilométerrel arrébb, az m3-as tiszaújvárosi lehajtója mellé építettek egyet. [link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Apám, ez itt a hazai 51es körzet! ;]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#31) Kitti93


Kitti93
csendes tag

Gratula, végre valami, ami érdekes is. Mármint a sok mai szenny között. :R

[ Szerkesztve ]

(#32) Pacák


Pacák
senior tag

A távolabbi és közelebbi épületek a KIRA és TIRA.

KIRA: közeli irányadó, TIRA: távoli irányadó. Segítségükkel helyesbítették a leszállás irányát besiklás közben.
[link]

Nuclear launch detected

(#33) Doze válasza Pacák (#32) üzenetére


Doze
aktív tag

Köszi! Így jobban érthető a dolog :)

(#34) Weeman1 válasza Weeman1 (#22) üzenetére


Weeman1
veterán

Na voltam kint délután. :)
De titkos rakétasilót nem találtam sehol.
Csináltam pár képet,ha igény van rá kirakom.

Xiaomi 11T Pro

(#35) big-J


big-J
őstag

A mágneskezű mindenit...

(#36) Polarstar válasza big-J (#35) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:D +1!

Jó, hogy ilyen sok repterünk van.

Bezzeg görsízni szinte alig lehet valahol... :((

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#37) Huma válasza Ndruu (#27) üzenetére


Huma
addikt

"Nincs ott rajtad kívül senki, maximum néhány állat. Se boszorkány, vérfarkas, hasfelmetsző gyilkos vagy földönkívüli lény. Minden a fejben dől el..."

Azért ez nem 100%. Nem véletlenül született meg ez a rendelet. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#38) hocico


hocico
tag

hiánypótló írás, köszi!
Egy volt Mezőcsáti lakos

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#39) rolii21


rolii21
aktív tag

Köszi. Érdekes iromány volt. Egy kis éjszakai versenyzésre lehetne használni:)

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#40) Thomas1


Thomas1
őstag

Gratula, nagyon jó cikk lett.
A mi környékünkön Taszáron van egy reptér, ennyire nincs lepukkanva, de sajnos ezt is kezdik elhanyagolni.
IFOR használta, akkor amcsi teherszállítók is szálltak le. Manapság már csak bejelentésre lehet látogatni, megnézni egy régi kiállított gépet, és körüljárni a terepet.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#41) Keeperv85 válasza Thomas1 (#40) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Pécsett is van pár ilyen érdekesebb hely. Majd, ha nem lesz fegyveres őr, lehet kimegyek egyszer körülnézni párhoz.

Amúgy imádom az ilyen helyeket. Elképesztő hangulatuk van. Némi kreativitás után remek horrorfilmet lehet készíteni itt.

@Thomas1:

Ott elvileg van bunker is, nem csak reptér, mégpedig nem is kicsi. Apám (ha csak nem kamuzott éppen) a sorkatonai szolgálat alatt volt oda vezényelve. Ő mondta. :B

[ Szerkesztve ]

(#42) Davidof92 válasza Weeman1 (#34) üzenetére


Davidof92
senior tag

képet képet képet :D

(#43) Đusty


Đusty
addikt

Tud valaki Bp. környékén elhagyatott betonos terepet ahol lehetne modellezni?

Mellesleg reptérből nincs sok, ha a nyilvános működőket nézzük, az meg édeskevés, hogy párszáz méteren keresztül nincs semmi, anno lenyírták a füvet és elnevezték reptérnek. A betonsoakat remekül lehetne használni modellreptérnek mert, hogy abból meg egy darab sincs idehaza.

(#44) Buster17


Buster17
addikt

jó cikk. Egyszer eljövök ide. :) Szeretem az ilyen elhagyatott helyeket. Múltkor biciklitúra keretében láttam egy beton raktár/bunker félét nagy vasajtókkal. Izgi volt :)
Amúgy a kunmadarasi reptéren vannak silók meg földalatti helyek. Még anyám mondta, hogy amikor arra járt kispolákkal akkor a földből gyüttek kis a repcsik :)

(#45) Doze válasza Buster17 (#44) üzenetére


Doze
aktív tag

A kunmadarasi reptèren valóban van földalatti bázis,silò stb. Csak ugye ott szolgáltak magyarok ìgy nem övezte túl nagy titok. :)

Kiderìtettem a klementinai repter hìvójelèt: A falu.. orosz veterán forumon akadtam rá...

[ Szerkesztve ]

(#46) Buster17 válasza Doze (#45) üzenetére


Buster17
addikt

Ha úgy nézzük ezt sem mert már elhordták a felét. Az az igazi ami érintetlen és tényleg a semmi közepén van ahol ember még nem járt. :K

(#47) Normi™


Normi™
őstag

Jó cikk,köszönöm!
Tiszta Stalker :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48) Keeperv85 válasza Normi™ (#47) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

(#49) Normi™ válasza Keeperv85 (#48) üzenetére


Normi™
őstag

Ez brutális,ide akarok költözni,még sugárzás sincs :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#50) Eastman válasza bambano (#29) üzenetére


Eastman
őstag

...na, majd Kína...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.