Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Viszlát válasza eddie17 (#49) üzenetére


Viszlát
addikt

Na most az a kérdés, hogy például a lassú anyagcsere betegség vagy sem? :)

Én is egész életemben túlsúlyos voltam, akkor is amikor aktívan sportoltam, csak akkor kevésbé, tehát pontosan tudom a határt, amit a rendszeres mozgással képes vagyok elérni. Volt egy időszak, amikor heti 3x2 órát jártam fallabdázni a megfelelő étkezéssel kombinálva, aztán közben néztem, hogy öcsém, aki egész nap ülő munkát végez és semmit nem csinált mellette, na meg körülbelül háromszor annyit eszik mint én, 65 kg, én meg még mindig 95 vagyok (egyforma magasak vagyunk, 180 cm). Persze tudom, izomtömeggé alakult át meg satöbbi, de a pocak akkor is megmaradt.

Egyszer sikerült 90 alá küzdenem magam, a 90 napos diétával, ami egyébként annyira nem is volt vészes, de egy idő után elgondolkodik az ember, hogy mégis mennyit érdemes beáldozni a "soványság" oltárán. Így aztán eljutottam oda, hogy Eddie Murphy példájára, ha látom a pöcsömet, akkor még minden oké. Mert voltam ám én is 120 kg egy elhagyósabb időszakban, na azt soha többet, viszont szeretek finomakat enni, amiből csak egy bizonyos mértékig vagyok hajlandó engedni. Így aztán a versenysúlyom 98-100 kg körül mozog, és én ezzel maximálisan elégedett vagyok, mert nem gátol semmiben és nem cseszek el mérhetetlen időt és energiát arra, hogy valami olyasmiért küzdjek, ami jelen felállásban számomra elérhetetlen.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#52) Viszlát válasza baluka26 (#50) üzenetére


Viszlát
addikt

Öcsém egy ideig versenyszerűen karatézott, kissé megizmosodott, egészen 68 kg-ig elhúzott, vagyis 6 év profi sportolás 3 kg-ot eredményezett nála. Aztán kissé "kinőtte a súlycsoportját", ezért az edzője kitalálta, hogy jó lenne ha egyel magasabb súlcsoportban versenyezne, ehhez mindössze 2,01 kg-ot kellett volna hízni. Az, hogy hülyére zabálta magát itthon az egy dolog, de mellette a klubja a cseszett drága tömegnövelőket is vette neki, a VB csapat edzője állította össze neki az ét- és edzésrendet. Fél év alatt 80 dkg-t sikerült felszedni. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#53) baluka26 válasza Viszlát (#52) üzenetére


baluka26
veterán

Gének.

Én pl. sajnos csak a pocakomra hízok, de apám is, két piszkafa, kezei is vékonyak, aztán szép nagy bendőt növesztett utóbbi 4-5 évben :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#54) zoo8800 válasza Viszlát (#52) üzenetére


zoo8800
veterán

Hetente tudnék hízni 2 kilót, ezt garantálom. :DD

rip and tear, until it is done

(#55) baluka26 válasza zoo8800 (#54) üzenetére


baluka26
veterán

Egy hét alatt fel tudnám szedni a három hónap alatt leadott tizest. Nem esne jól az a bevitt kajamennyiség, de fel tudnám szedni.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#56) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Gratulálok!

Én pont az ellenkező irányba szenvedek! :)

58kg-ról indultam, most már 74 vagyok. 183 cm-hez.

Az első 8 kg nehezen jött fel, másfél év edzéssel viszont az étrendem nem volt rendesen megtervezve. A mennyiségre mentem csak.

Ma január végén kezdtem újra majd 1 év kihagyás után az edzéseket, a súlyom 66-67kg volt amikor nekiálltam, a kajálásom napi egyszeri főétkezés + szemét + fél doboz cigi...

Azóta eltelt 3 és fél hónap, azóta nem dohányzom, megtervezett étrend alapján kajálok és sokkal keményebben edzek. Ez idő alatt feljött rám 7kg!!

Kiegészítőként Volumass 35-öt tolok napi1x, edzés utáni pihenőnapon 2x. De a lényeg a csirke+rizs, meg hogy mindig tele legyen a gyomor :D

Bocs az OFF-ért :B

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#57) baluka26 válasza Motion_Blur (#56) üzenetére


baluka26
veterán

58 kiló, 183 centi, atyaég. Én is akörül vagyok magasságban (184-187 között, napszaktól függően :DDD), de 58 kiló 11-12 éves koromban voltam, az 8-9 éve volt. Pont láttam orvosi papíromat, 2007-ben (ekkor 14. évemben voltam) 182 centi és 74 kiló voltam.
Durván cingár lehettél.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#58) eddie17 válasza Viszlát (#51) üzenetére


eddie17
addikt

90 napos diétát én is csináltam... hülyeségnek tartom. Azt a leadott súlyt nem fogod tudni megtartani az biztos.
Figyelj, ha jól érzed magad, és egészséged is ok, akkor nincs mit tenni, tartani az állapotot. :)
Nekem sem az egészségem, sem a külalakom nem volt megfelelő. Még most sem az teljesen, de ügetek a cél felé.
A lassú anyagcsere betegség? Szerintem genetika.

Motion_Blur: Na igen az érem másik oldala. Oda is kemény munka kell az biztos. Le a kalappal! :K

Más: Most értem be, 8.25 km futás. Kellemes fáradtság van rajtam. :)

(#59) Kolondrum

Gratulálok az előtte-utána képhez! :R

Kaptam egy defektet. kb 5km-t toltam a bicajt minden gond nélkül, de az utolsó 1-2km már igen igen érződött.

(#60) eddie17 válasza Kolondrum (#59) üzenetére


eddie17
addikt

Köszönöm! :R
Gondolom azért lement volna még mellé ugyanennyi. :)

(#61) Kolondrum válasza eddie17 (#60) üzenetére

ááhhh kizzárt. Nem régóta kezdünk el újra bájkozni és még a kevés is sok.

(#62) eddie17 válasza Kolondrum (#61) üzenetére


eddie17
addikt

Szép lassan majd felépítitek. :)

Más: Én meg mérlegeltem, jó irányba haladok. :)

(#63) baluka26 válasza eddie17 (#62) üzenetére


baluka26
veterán

Egyébként ilyesmi, hog közérzet előtte-utána?
Esetleg labor előtte-utána? Vérnyomás változott-e?

Magyarul valami egészségre gyakorolt hatást megfigyeltél?

Nekem a -10 kg is lejjebb vitte vérnyomásom ~10 Hgmm-rel.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#64) eddie17 válasza baluka26 (#63) üzenetére


eddie17
addikt

Közérzet sokkal jobb. Plusz nem fulladok ki hamar, mint régen, hogy sétáltam 30 percet aztán meg akartam halni. :)
Labort nem néztünk amióta fogytam, de előtte a májamban valami magas volt. Arra gyanakodtunk, hogy elzsírosodott. Akkor a munkadoki is mondta, hogy fogyni kéne.
Vérnyomásom érdekes módon sosem volt magas.
Mást nem nagyon vettem észre. Csak azt, hogy könnyebben mozgok. :D

(#65) deicide válasza baluka26 (#63) üzenetére


deicide
veterán

Koleszterin/vércukor/vérnyomás csökken drasztikusan (a vérnyomás a fogyás miatt), konkrétan tavalyig éppen határértéken volt, 1 év kemény edzés után pár hete volt labor, koleszterin az egyik legalacsonyabb az összes dolgozó között, 2.6 az 5.2-es határérték helyett, cukor is hasonló, pedig ugyanazt a zsíros sz*rt eszem, még többet is, de lebontja a szervezet, mert kell az energia. Áprilisban cca 78000 elégetett kalóriánál járok, ami egy átlagos, 2000 kalóriás étrenddel számolva 39 napnyi energia :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#66) baluka26 válasza deicide (#65) üzenetére


baluka26
veterán

Azt hogy a faszba csinálod?:D
Egyebkent kcal, nem cal.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#67) deicide válasza baluka26 (#66) üzenetére


deicide
veterán

Pl a héten gyalogoltam 217km-t :DDD :Y Ráadásul hegyen, 3400 méter szinttel.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#68) danih válasza deicide (#67) üzenetére


danih
addikt

Jesszusom, hol a retekben vagy? Nem rossz a napi 30 km, melóba gyalog? Ilyen magasan? Pásztor vagy? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69) deicide válasza danih (#68) üzenetére


deicide
veterán

Velencei hegység :DDD
Hétfő-Kedd 20-20km
Csütörtök: 40km (1/2 nap szabin voltam)
Péntek: 31km
Szombat: 58km
Vasárnap: 48km

A hét közbeniek értelemszerűen meló után ;]

Van egy challenge az endomondo.com-on, ki gyalogolja a legtöbbet áprilisban, azon volna jó nyerni és a jelenlegi 2. helyezett nem adja fel :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#70) danih válasza deicide (#69) üzenetére


danih
addikt

Izé, akkor ez mit jelent
"Ráadásul hegyen, 3400 méter szinttel"?

(#71) Cathfaern válasza danih (#70) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azt, hogy összesen 3400m-t ment felfelé, függőlegesen mérve :) Ez nem feltétlenül egy 3400m-es hegymegmászását jelenti, állhat több felfele menetelből is (sőt akár akkor is lehet ennyi, ha mondjuk 100m magasról indult, és 100m magasra ért vissza)

(#72) deicide válasza danih (#70) üzenetére


deicide
veterán

Azt, hogy Sukorón lakom a Velencei-hegység lábánál, és a gyaloglás a hegyen történt, a 217km-en 3400 méter emelkedőt gyűrtem le.

Cathfaern: igen, ahogy mondod, a teljes távra értendő a szintkülönbség, elosztva.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#73) danih válasza deicide (#72) üzenetére


danih
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek :)
Sukoró jó hely, lakik ott egy volt kollegám, egész fent, nem messze a templomtól, az Ivókút utcában.

(#74) eddie17


eddie17
addikt

deicide itt a fitnesz király! :D :R

(#75) deicide válasza eddie17 (#74) üzenetére


deicide
veterán

Ááá, csak nagyon meg akarom nyerni a challenge-et ;] , ez az intenzitás már emberfeletti, 121 óra áprilisban, az már most több, mint napi 4 órás átlag. Májusban erős pihenő következik, 1 hét regenerálódás.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#76) eddie17 válasza deicide (#75) üzenetére


eddie17
addikt

Én még egy challenge-be sem mertem belevágni endo-n. :D Kevés vagyok még hozzá. :)

(#77) eddie17


eddie17
addikt

8.40 km volt ma, és még javítottam is a szint időmön. :) Egyre gyorsabban tudok futni ugyanolyan pulzus mellett... :)

(#78) deicide válasza eddie17 (#77) üzenetére


deicide
veterán

Az kemény, én pedig 8.41-et sétáltam, 10 méter különbség :DDD

Ezen egyébként én is meglepődtem, hirtelen sokat fejlődik az ember tüdőkapacitása, ezáltal a sebessége és a pulzus pedig csökken. Ez gondolom leginkább a súlyvesztésnek köszönhető, megnő a vér oxigénszállító kapacitása vagy mi.

Mennyi idő volt a 8.4km? Én még mindig csak olyan 10.5-11km/h-val tudok futni tartósan, a 97kg-m még sok kicsit.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#79) eddie17 válasza deicide (#78) üzenetére


eddie17
addikt

Áh, egyelőre zsírégető futáson vagyok. Nem kapkodok. A megfelelő pulzushoz kb. 8 km/h-val tudok futni. Ez a 8.40 km 1 óra 5 perc volt. De végig betartottam a pulzust. :) 800kcal mínusz, és 23.4g zsír.

(#80) deicide válasza eddie17 (#79) üzenetére


deicide
veterán

Jó is a pulzusmérő, én sajnos csak kb 1 év edzés után kaptam egyet, addig fogalmam nem volt, hogy milyen tartományban edzek, csak tippeltem a lihegés alapján :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#81) baluka26 válasza eddie17 (#79) üzenetére


baluka26
veterán

Mennyi a pulzus?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#82) eddie17


eddie17
addikt

deicide: Igen, nekem sem volt az elején, valószínű, hogy marhaságokat csináltam akkor. :)

baluka26: 150-165 között próbálom tartani.

Válasz akart lenni, nem tudom miért nyomtam az új hsz-re. :)

[ Szerkesztve ]

(#83) baluka26 válasza eddie17 (#82) üzenetére


baluka26
veterán

Az már nem anaerob alja?

Neked ugye 190 környéke a maximum pulzus.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#84) eddie17 válasza baluka26 (#83) üzenetére


eddie17
addikt

Nem, nekem elvileg 195 a max.
A zsírégető alja: 136.5
A teteje: 165.75
De többet vagyok 160 alatt.

De egy másik szerint:
126.75
146.25
De ez elég langyi. :D

(#85) baluka26 válasza eddie17 (#84) üzenetére


baluka26
veterán

Azt hittem 27 vagy, nem 25.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#86) Viszlát válasza eddie17 (#84) üzenetére


Viszlát
addikt

Bocs a teljesen láma kérdésért, de ezt milyen eszközzel ellenőrzöd folyamatosan? És honnan vannak ezek a határértékek? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#87) baluka26 válasza Viszlát (#86) üzenetére


baluka26
veterán

Max érték 220-életkor, a többi százalékosan meg van adva.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#88) eddie17 válasza Viszlát (#86) üzenetére


eddie17
addikt

A határérték amit baluka26 ír, a mérést pedig pulzusmérővel végzem. :)

baluka26: Neeem, még csak 25 leszek nyár végén. :)

[ Szerkesztve ]

(#89) Viszlát válasza baluka26 (#87) üzenetére


Viszlát
addikt

Azt is írhattátok volna, hogy guglizzam ki. :U

eddie: semmi sem baj, csak a válasz információértéke egy teljesen kezdő számára erősen közelít a nullához, mindössze ezért. De baj nincs. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#90) eddie17 válasza Viszlát (#89) üzenetére


eddie17
addikt

Már ez is baj? :O

(#91) baluka26 válasza Viszlát (#89) üzenetére


baluka26
veterán

Bocsánat, az én kurva anyámat ;] ;]

Azt kérdezted honnan vannak a határértékek, nem azt, hogy mik azok. Egyébként igyál meg egy jó teát, ha hosszú volt a nap. Én is ezt tettem :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#92) Viszlát válasza baluka26 (#91) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszi, nekem teljesen jó napom volt, este meg sétáltam bő három órát a vizslákokkal, úgyhogy a mozgás is kipipálva. Anyukádat ne bántsuk, nem ő tehet a szűkszavú válaszról. :)

De kigugliztam közben, össze is állt a kép, nem lenne rossz egy pulzusmérő, a kutyás túrák alatt érdekes lenne megfigyelni, de perpill rohadtul nem prioritás.

Nem kifejezetten neked válasz, csak nem akarok új hsz-t kezdeni:

Ha jól számolom, akkor kezdőként, 33 évesen a zsírégetéshez 130 és 140 között kell legyen a pulzusom.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#93) baluka26 válasza Viszlát (#92) üzenetére


baluka26
veterán

Ha pulzusmérő, gépen lévőben sose bízz. Ellipszistréner szerint 100 föle sosem mentem még, vérnyomásmérő szerint edzés után fél órval jutok 100 alá :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#94) Viszlát válasza baluka26 (#93) üzenetére


Viszlát
addikt

Na, annak, hogy én egy ilyen masinán izzadjak, vajmi kevés az esélye, úgyhogy ez a veszély nem fenyeget. :)

Viszont ha itthon vagyok, akkor a kutyukkal minden nap megy a túra, szóval kellemest a hasznossal...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#95) eddie17 válasza Viszlát (#94) üzenetére


eddie17
addikt

Bocsi, de akkor már megkerested a számodra hasznos információt.
Érdemes beruházni egy ilyen ketyerére, sokat tud segíteni. :)
Én a dekában vettem, le volt árazva, valami saját márkás, de nem a legalja, szóval egész jópofa.

(#96) eddie17


eddie17
addikt

9.74 km a mai futásom. Kicsit megnyomtam. :)

(#97) deicide válasza eddie17 (#96) üzenetére


deicide
veterán

Szép! Milyen tempóval?

Ma én is futottam, életem első 2 órán belüli félmaratonját, konkrétan 1:55:51, ebből 12km sáros terepen, 320m méter szinttel. Ahhoz képest, hogy május első hetében pihenni akartam, feszegettem ma kicsit a határaimat :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#98) eddie17 válasza deicide (#97) üzenetére


eddie17
addikt

Az nem semmi. Nagyon tolod. :) Én nyár elejéig csak a 10km-t szeretném fixen elérni, nem még maratonozzak. :D
Amúgy 7:56min/km átlaggal. Nem kapkodós. De a pulzust szépen tartottam vele. :)

(#99) deicide válasza eddie17 (#98) üzenetére


deicide
veterán

Rohamosan fog javulni, pl a tavalyi, síkon futott félmaratonhoz képest 11 percet javítottam. Őszre simán 6:30-7:00-es kilométerek fognak menni akár 10km-en is!
A pulzusom most hagytam elmenni, a tempóra mentem, így 154-es átlagpulzus lett, 165-ös maximummal :) De ilyen is kell, hogy a tüdő fejlődjön.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#100) eddie17 válasza deicide (#99) üzenetére


eddie17
addikt

Remélem. :)
Nekem kicsit hamarabb felszökik a pulzusom, de ez köszönhető annak, hogy még van rajtam felesleg, plusz van még mit gyakorolni. :)
Ne hogy induljak jövőre valami maratonon. :D
Persze kell hagyni, de én egyelőre próbálom betartani, hogy minél több zsírt égessek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.