Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Ébredés

Hozzászólások

(#1) sviba


sviba
tag

Ez egy olyan íromány amihez nem kell komment, azt hiszem.

minden elismerés

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#2) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Csak szeretném előre jelezni, hogy az írás a képzelet, fantázia szülötte, nem konkrét eseményről szól, nem azt beszéli el. Éppen ezért, csak aktuálpolitikai felhangokat nélkülöző, kisebbségi kérdést nem érintő hozzászólásokat várunk.
Minden olyan hozzászólást, kommentet, amely az előző két kategória valamelyikébe esik, szó nélkül törölni fogjuk!

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4) Lenry válasza sviba (#1) üzenetére


Lenry
félisten

nekem nem tetszik... nekem túl politikai... :(
meg kicsit hatásvadász
de ez csak az én véleményem

persze, ha tényleg álmodta az írója, akkor javaslom, hogy ne nézd meg többször a sorstalanságot :DDD

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nekem olyan álmom volt, amiben egy zsidó származású német tiszt voltam Berlinben. Próbáltam egy zsidón segíteni, de nem sikerült, és baromira rosszul esett, miközben már veszett ügy volt az egész háború és az se érdekelt, ha Berlinben pusztulok.

Tényleg ezt álmodtam.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#6) he7edik. válasza Lenry (#4) üzenetére


he7edik.
addikt

Az se színvonalasabb mint ez az írás.

Égő szöveg a flém vázon

(#7) sviba válasza Lenry (#4) üzenetére


sviba
tag

Én csak elképzeltem, hogy ha ezt én álmodnám, és erre ébrednék akkor hogy éreznék... Nem lenne jó.

#6 egen..akkor már inkább a Zongorista :)

[ Szerkesztve ]

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#8) Sanyix


Sanyix
őstag

hátö... jó furákat álmodsz.
vagy ez valami szélsőliberális megnyilvánulás?

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#9) Metalfan


Metalfan
senior tag

Pálinkás jó reggelt :)

(#10) Lenry válasza sviba (#7) üzenetére


Lenry
félisten

én nem is tudom...
ha azt álmodnám, hogy ki akarnak végezni, az biztos furcsa reggelhez vezetne, és nem biztos, hogy túl boldogan ébrednék...
ha azt álmodnám, hogy nácik akarnak kivégezni... az biztos összezavarna. amellett, hogy nem lennék boldog ébredéskor :)

már ha egyáltalán emlékeznék rá... nagyon sokszor (szerintem) egyáltalán semmit sem álmodok. meg van, hogy csak érzések/képek maradnak meg
a tegnapi álmomból egyetlen dolog maradt meg: erőteljes volt.
hogy mi volt benne az erőteljes, arról fogalmam sincs, de ébredéskor ez volt az első ami bennem volt, hogy "erőteljeset" álmodtam :F
fura volt...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) naot


naot
tag

Unalmas. Gyenge.

(#12) anaqer válasza Lenry (#4) üzenetére


anaqer
veterán

meg kicsit hatásvadász

meghogy kicsit... ennek a vilagon semmi mondanivaloja, olcso ujjgyakorlat az egesz. ennyi erovel "rendorallamgyengebbnalam" falfirkakat is olvasgathat az ember.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13) Mcray válasza anaqer (#12) üzenetére


Mcray
senior tag

Én mindig azt álmodom hogy egy aknában rohanok és mögöttem egy Alien csorgatja a nyálát :Y

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#14) raszputyin


raszputyin
senior tag

Szerintem egyáltalán nem rossz írás, akkor sem, ha már millióan megírták szinte ugyanezt. Jó, ha az ember néha megemlékezik róla, hogy bármelyikünk lehet végül a puskacső bármelyik (!) végén. Bizony, a másikon is, bárki!

De sem az emberhez méltó természetes felháborodás, sem pedig a szép retorika nem jogosítvány arra, hogy nagyvonalú utalgatásokkal elmossuk a részleteket. Épp ezt hívják előítéletnek.

Félelmet kelt bennem az, hogy a szerző szerint a zászlólengetés mivel egyenértékű; az írást olvasva a nürnbergi padokon érzem magam azért, mert vállalok egy -- semmiképpen nem szélsőséges -- identitást. Az utolsó bekezdés szerintem nagy zavarról árulkodik a szerző fejében.

(#15) dokar válasza Lenry (#4) üzenetére


dokar
addikt

én nem értettem belőle semmit. az elején még azt hittem, hogy vmi erotikus filmforgatásról van szó. a vége pedig "prison break"-es lett. múltkor pár primeval-t néztem lefekvés előtt, na akkor én is álmodtam érdekeset.

(#12) anaqer
:

ennyi erovel "rendorallamgyengebbnalam" falfirkakat is olvasgathat az ember.

a veszprémi aluljáró falán :D

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#16) Bonyi96


Bonyi96
csendes tag

Nem rossz, nem rossz...persze aktuálpolitika teljesen, és lehet csak azért tetszik, mert egyetértek.

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#17) Racecam válasza anaqer (#12) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Láttam, ahogy a háború idején a szerbek egy teherautóval kivitték az összefogdosott bosnyák fiatal és nem fiatal férfiakat az erdőbe. Lehajtották őket a platóról, néhány lépésre az út mellé, majd egyszerűen kivégezték őket. Azután gratuláltak egymásnak.
Ez nem film volt, hanem maga a valóság.
És nem aktuálpolitika, mert ez már történelem.
Vajon azok az emberek mit gondoltak az utolsó perceikben? Lehet, hogy nekik sem volt mondanivalójuk? :F
A gyilkosaiknak viszont, ez tényleg csak egy ujjgyakorlat volt. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#18) Kephamos válasza Algieba (#5) üzenetére


Kephamos
addikt

Úgy hangzik, mintha túl sok filmet néztél volna meg általános és középiskolában, amit meg KELLETT nézni. Amit ráerőltettek a gyerekekre, akik mindent elhittek, mert olyan jól voltak megcsinálva a filmek.

(#19) nemetschek


nemetschek
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásokat.
Számomra tanulságos... Nem kívánok semmit megmagyarázni, csupán egy "apró" megjegyzés: Ruandában ma és minden nap gyakorlat likvidálni másokat, mert éppen tuszi, vagy hutu. De hát ez végül is kit érdekel?
( Raszputyin: igen zavar van a fejemben, az a tárgya, hogy szó nélkül megyünk el mindenfajta erőszak mellett, amíg nem közvetlenül minket érint -anélkül, hogy sejtenénk hová vezet. Csupa unalmas hír a híradókban,- ha egyáltalán meghallja az ember...)

Őszintén remélem, hogy egy igazán "felejthető" írást sikerült összehoznom!

(#20) degu válasza Racecam (#2) üzenetére


degu
senior tag

Hat akkor az egesznek semmi ertelme! Itt abba is lehet hagyni!
Szerinted mi ertelme van egy irasmunek? ...hogy gondolatokat ebresszen az emberekben!
Ha pedig deklaraljuk,hogy a gondolatokat cenzurazni,es a nem megfeleloeket torolni fogjuk,akkor minek jelenik meg?
Most en kerem,hogy fogalmazzal egy kicsit maskeppen...mert ez igy nagyon ijeszto!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#21) dabadab válasza Bonyi96 (#16) üzenetére


dabadab
titán

"persze aktuálpolitika teljesen"

Azt hiszem, Racecam is az effele beszukultsegtol intett: letezik am vilag az aktualis napi politikan tul is. A napirtasko peldaul pont ilyenek, jutott belole hozzank is nem olyan reg, jutott belole egeszen a kozelunkbe az egeszen kozeli multba, meg jelenleg is van belole, viszonylag messze. Nekunk, eppen most, perpillanat, szerencses helyzetunk van, mert nincs ilyen nalunk - de ez nem jelenti azt, hogy elfelejthetnenk az egeszet.

DRM is theft

(#22) radírfej


radírfej
senior tag

nekem régebben voltak egészen hasonló álmaim, csak a másik oldalon álltam. tisztként kellett döntenem a kivégzésekről. rettenetes volt.

egyik ilyen álmomra eléggé határozottan emlékszem. lágerparancsnok voltam, amolyan kisebb elosztóhely, ahol várakoznak a foglyok az vagonírozásra, elszállításra nagyobb koncentrációs táborokba.

közel volt már a birodalom vége, mi is tudtuk. körben hegyek, köd, valahol északon. egy megtépázott ezrednyi katona, a közepesnél valamivel rosszabb morállal.

kaptam egy értesítést, hogy angol légitámadás várható a táborunk ellen, csomagoljak, készüljek, a felesleges élőerőt semmisítsem meg.

nem tettem, de készültem, amit tudtam, alig voltunk, kevés eszköz. tudtam, hogyha nem teljesítem a parancsot, kivégeznek.

reménykedtem, hogy a támadásban én is meghalok, talán a foglyok is, és akkor nem kell szembenéznem magammal, se a kivégző osztaggal.

az első bomba becsapódásakor felébredtem.

utána már nem tudtam visszaludni.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#23) ipavlidu! válasza Racecam (#17) üzenetére


ipavlidu!
tag

Szomoru hogy ilyen dolgok vannak....
Pedig vannak, ha tudunk roluk, ha nem :(

(#24) Algieba válasza Kephamos (#18) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Magam is a filmekre fogom az ilyen álmokat.
Az álmoknak nincs jelentősége, egyszerűen az agy éjszaka is töpreng, dolgozik, rendszerezi az információkat.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#25) Racecam válasza degu (#20) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Senki nem fogja cenzúrázni a gondolatokat, hol írtam én ilyet, azon kívül, hogy nem is lehetne. Olyan gondolatokat ébreszt benned az írás, amilyeneket csak szeretnél. És még csak törölni sem fogja senki, mert nem is lehet.
A leírt szavakkal már más a helyzet, azokra vonatkozik, amit olvastál abban a hozzászólásban.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#26) villamos válasza radírfej (#22) üzenetére


villamos
őstag

Érdekes. Én egyszer álmodtam olyasmit, hogy valami emelvényen állok. Előttem nem messze valaki más, nekem háttal, egy pult előtt. A barátom. Az emelvény előtt pedig több ezer ember éltette őt.

Máskor lovagoltam, autót, vonatot vezettem, sokszor repültem, voltam tűzoltó, katona, és vadakat terelő juhász.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#27) alien_


alien_
őstag

Ezt megálmodni biztos érdekes, tanulságos volt.

Ami nem tetszik benne, az az, ahogy a valóság(od)ra rávetíted az álmodat az utolsó sorokban. A végén szereplő gyülekező, zászlós emberek például lehetnek akár Greenpeace aktivisták, akik az állatkínzás ellen skándálnak, mégis szépen rájuk fested az SS jelvényt.. Ezt hívják úgy, hogy csúsztatás.

Racecam: Az utolsó pár sor konkrét aktuálpolitikai állásfoglalás, amire moderátori nyomásra nem reagálhatunk aktuálpolitikai megközelítésből. Nice...

Swarm is coming.

(#28) psyho85


psyho85
aktív tag

Hát, ez nem jó. Ha az ember alszik, legalább pihenje ki magát, s ne álmodjon ilyeneket.

Előre is elnézést, de:
És mondja kérem, nemetschek úr, kártérítést az idén igényelt már? Talán enyhítheti a feledhetetlen múltból táplálkozó kínzó rémálmokat, melyért az egész világnak örökkön vezekelni kell!!

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#29) degu válasza Racecam (#25) üzenetére


degu
senior tag

Igazad van! - szo szerint!
Valoban NEM a gondolatok moderalasarol irtal,de ez sztem formai vita,mert a gondolatok -ha leirjak,hsz.-e valnak!
...Talan egyertelmubb lett volna,ha a szelsoseges,politikai tartalmu hsz-ekre figyelmeztettel volna!
Na de nem jogkorom,es feladatom a *moderator moderalasa* :R
Csak szerintem nagyon keskeny az az osveny,amely a moderalas,es a cenzurazas kozott huzodik! :K

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#30) bmarton7


bmarton7
csendes tag

minden héten holocaust... minek ez ide? mért kell? mért kell ezt mindig mindenkire ráerőltetni? mért nem lehet ezt meghagyni azoknak akik kíváncsiak rá?

2 féle vélemény van, az enyém és a helytelen...

(#31) Mcray


Mcray
senior tag

Nem az írással van baj mert az jó. Itt a téma az ami mindenkinek a zsebében hol ilyen, hol olyan irányba nyitja a bicskát.

Egyik oldal nem akarja elfelejteni és máig haragszik az elkövetőkre, a másik oldal meg igazságtalannak tarja hogy az elkövetők gyereki, rokonai, országai a mai napig és még ki tudja meddig fizetik a kártérítést olyan fiataloknak, akiknek sok esetben még rokoni kapcsolat sem fűzi az igazi áldozatokhoz...

Inkább a 2 véleményen levő embereknek közös nevezőre kéne jutni mégpedig azért, mert egyik fél sem akarja ezt újra átélni. Beszélni lehessen róla szabadon cenzura nélkül, csak a szardobálást kéne szűrni, de azt nagyon.

Utálom a lenézést, mert mindent az szűl. A föld minden pontjáról ismerek embereket és nem azok ugatnak, akik ugyanígy "világot látottak", hanem, akik otthon meresztik a seggüket a hülye háborús filmjeiket bámúlva, amit ugyanilyen intelligencia szinttel rendelkező rendezők rendeznek...

Bocsi Racecam, de ezt le kellett írnom :R

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Ébredés
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.