Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90088192


#90088192
törölt tag

Érről eszembe jut egy két dolog
- legyen elektromos padlófűtés, milyen jó, de sose kapcsold be mert baromi drága :O
- minden is legyen üveg felület meg ipari dizájn acél szervezettel, aztán 15 KW a ténylegesen felvett teljesítménye a klímának a hálózatból :W
- A gyönyörű csiszolt lakkozott fapadló, de tegyünk rá szőnyeget, ne legyen karcos :C

Folytassam?

[ Szerkesztve ]

(#2) UnA


UnA
Korrektor

Úgy kezdődik, hogy ha lehet, már tervezésnél érdemes elkerülni a többszintes házat ;)

(#3) updog


updog
senior tag

Az okos-zsaluziát csak azért nem tépkedi meg a szél, mert aközben felhúzza magát. Vagyis baromi drágán veszel egy árnyékolót ami ha forrón tűz be a nap, viszont épp' fúj a szél, öntudatra ébred és aznap nem árnyékol, szolgálatodra.

De gyűlölöm ezt az irodában is....

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#4) janeszgol válasza #90088192 (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Telefonos nyelven: legyen üveg, mindenhol, majd megy rá az 1 fontos bumper rá. (Láttam ilyen ezen a fórumon is, nem is egyszer.)

(#5) #90088192 válasza UnA (#2) üzenetére


#90088192
törölt tag

:DDD

Messziről mert csak a baj van, eddigi tapasztalatok alapján, mert az emberek nem terveznek előre, csak a látvány érdekli őket, aztán ha kell egy dugóalj, netalán TV-t akarjak berakni, akkor rá jönnek, hogy kábel hegyek lesznek össze vissza a házában :O
Persze a ugyan ez a fürdő szobától kezdve a háló szobáig mindennel, mert a bútorok nem férnek be, nem úgy férnek be ahogy azt "gondoltak", nem fordul el az ülő garnitúra a lépcső fordulóban stb :W

Hany és hány ilyet láttam már, de sosincs vége :(

Legalább az egyszintes házzal, kb feleződik a problémák száma, hiszen a lakóterület is feleződik :DDD

(#6) #90088192 válasza janeszgol (#4) üzenetére


#90088192
törölt tag

Életképek, egy életképtelen társadalom napjaiból :C

(#7) ncc1701 válasza UnA (#2) üzenetére


ncc1701
veterán

Azaz. Meg a pincét is, mert az meg beázik idővel.

(#8) padrone


padrone
csendes tag

Szia!

Sokat akartam irni, de inkább csak ennyi:
Egy ház (de akár egy számítógép) építése sok odafigyelés, tervezés, gondolkodás, célok egyértelműségét igényli.
A teljes költséget kell nézni, aminél a bekerülési ár egy tétel.

Üdv
Padrone

[ Szerkesztve ]

(#9) dabadab válasza ncc1701 (#7) üzenetére


dabadab
titán

Le kell szigetelni rendesen, meg nem a Duna árterébe kell építeni, hogy felülről se folyjon bele a víz, aztán nincs vele gond.

DRM is theft

(#10) nemlehet


nemlehet
őstag

Nekem a nagy kedvencem a déli fekvésű pokolkatlan teraszok :D Biztos nagyon jó meg nyáron megszárad rajta a ruha seperc alatt, de hogy a büdös életben nem fogsz ott ücsörögni meg borozni a haverokkal az is biztos, mert még este 10-kor is dől a 70 fok a betonból.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) Goose-T válasza nemlehet (#10) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezt egy barátom szívta meg nagyon. Új házat akart, kapott hozzá jó kis déli fekvésű teraszt, frankó fagerendákkal. Ahogy lefestették a fagerendákat, még aznap hosszában jó mélyen megrepedtek, ahogy sütötte a nap őket. Azóta is úgy vannak. :DDD

Szerk.: ja és venniük kellett egy bazi nagy napernyőt, hogy elviselhető legyen a terasz, hiába van felette tető, amikor szemből süt be a nap. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12) Ptech válasza updog (#3) üzenetére


Ptech
őstag

Én is dolgoztam ilyen irodában, mindenki utálta, hogy felmegy magától, ha kicsit megfújja a szél.
Az egyetlen előnye az volt, hogy a kolleginák élvezték nézegetni az alpinista srácokat, akik jöttek takarítani ezt a borzalmat.

(#13) updog válasza nemlehet (#10) üzenetére


updog
senior tag

Déli fekvésű panelünk van, amikor vettük, ezt nem vettem számításba, hogy a nap már besüt amikor kel, és még besüt amikor lemegy :D A jó oldala, télen 25 fok van fűtés nélkül. A rossz, hogy nyáron se megy 25 alá, de inkább 30 (a klíma csak minimálisan játszott idén újszülött baba miatt, de amúgy is párom gyakran beteg miatta).

Viszont a teraszra kiülve kiválóan lehet pl. méregteleníteni (izzadni mint a disznó). Ezzel gyakran élek is, így több sör fér be, miközben sóhajtozva nézem a naplementét :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#14) #90088192


#90088192
törölt tag

A másik ami halálos, legyenek hatalmas üveg felületek, aztán eszükbe jut, hogy az meleg lesz nyáron, mit csinál a zseni, fát ültet. Semmi gond, a leszakadó ágak, az egész eresz tele levelekkel, és ha tűz van tuti átterjed, a föld alatti csövek és vezetékek, meg imádják a jó erős vízért kutató gyökereket.
És mivel a telek zsebkendő méretű, a szomszéd örülhet ugyan ezen problémáknak :C

(#15) ncc1701 válasza dabadab (#9) üzenetére


ncc1701
veterán

Azért 20-30 év minden szigetelést tönkretesz. Ástam már körbe házat, és csináltam a szigetelést újra, úgyhogy tudom, h nekem pince nem kell. :)

(#16) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért ne felejtkezzen el senki mit tanult az Általános Iskolában az energiamegmaradás törvényéről. Egy dél-nyugati fekvésű lakásba ha bejut a fény (energia) akkor az benn is marad. Semmilyen függöny nem űzi azt ki. Így működnek az üvegházak is..

Ezért csak két lehetőség van. Vagy külső árnyékolás (zsalúzia, roletta stb), vagy bent energiazabáló klíma. (Nem természetbarát, nem pénztárcabarát)
Illetve van egy harmadik is: a tükörszerű külső(!) ablakfólia. (az átlátszó IR/UV szűrős semmit se ér, csak forró radiátorrá teszi az ablakot)

Túl sok ablakom van ezért külső árnyékolás nélkül nyáron hetekig 30°C volt a lakásban, napi 3x kellett zuhanyozni, vizeskendővel hűteni a fejem. Amióta van az ablakon külső árnyékolás azóta nyáron se megy 23°C fölé a szoba hőmérséklete (klíma se kell). Jó nézni hogy kint 35 (árnyékban), bent csak 22...! :K

[ Szerkesztve ]

(#17) Ptech válasza Doky586 (#16) üzenetére


Ptech
őstag

Sok irodaházon van tükör(fóliás) ablak, de szerintem otthonra is megérné felrakni, ha olyan fekvésű a ház.

(#18) dabadab válasza Ptech (#17) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem sokkal jobb valami árnyékolás.
Egyrészt az a tükörfólia nem olyan jó, másrészt meg pl. télen semmi baj nincs azzal, ha besüt a nap és felfűti a szobát.

DRM is theft

(#19) 8th válasza ncc1701 (#15) üzenetére


8th
addikt

Sógornál a szigetelt zsaluzott beton pincefal átnedvesedik foltokban. Be nem szivárog a víz sehol de egyértelműen látszanak a jelei, hogy a néhai szigetelésnek már annyi. 1989-ben épült a ház. Mondjuk az nagy királyság az alápincézett háznak, hogy télen nyáron 20-25°C van lent. Kint 33°C hőség én meg szinte fázok amikor lemegyek a pinyóba valamiért. Autót szerelni a legnagyobb királyság nála. Télen meleg nyáron hűvös. :K

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#20) updog válasza Doky586 (#16) üzenetére


updog
senior tag

Sosem értettem, hogy pl. itt a panelban amikor valaki ablakot cseréltet (hiperszuper x rétegű y kamrás, xittyánnal töltött), akkor miért nem alap hogy rakat rá redőnyt is. Helyette sokkal drágábban felb**** minden szobába egy klímát. Tiszta pepita a homlokzat, annyi klíma van errefelé minden házon (ahogy írtam, déli fekvésű épületek, ebből van jópár egymás mellett itt).

Így legalább akinek nincs klímája, arra a szomszédok kültéri egységei még pluszban ontják a meleget, hátha ő is vesz egyet emiatt. Redőny meg egy jelentős százalékán nincs az ablakoknak :U

Annyiból jogos hogy nálunk (épületenként változó, van amelyik még szigeteletlen) 12 centis hőszigetelés van, így most egy hideg éjszaka és egy felhős délelőtt után "csak" 27.6 fok lett délre bent (tegnap 30 volt). Úgy, hogy minden (hófehér) redőny full le van húzva, és reggel átszellőztettünk.

De akkor se látom a logikát hogy nem teszek meg mindent a meleg beengedése ellen, hanem rögtön klímázok mint az állat, és közben hagyom idetűzni a napot.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#21) Doky586 válasza updog (#20) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Amikor még panelban laktam ott azzal is gond van hogy maguk a betonfalak is felmelegszenek és a külső fal (az erkély oldalán) fából és üvegablakokból van. Nuku hőszigetelés. :W
Szerencsére onnan már elköltöztem, azóta téglafal van és hőszigetelés rajta..

(#22) Szakbarbár válasza #90088192 (#14) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Mi pont ezért csökkentettük le a déli és nyugati oldalon az üvegfelületeket. Egy 12 m2 szobába lett volna két 120x150-es ablak keleti és déli irányból egy, illetve a nappaliban lett volna egy 120x240-es ablak. Az utóbbi helyett 120x150-es lett, minden ablakon redőnnyel.

(#21) Doky586
Mi a legfelső szinten lakunk egy 70-es években épült szigetelés nélküli lapostetős házban. Nyáron meg lehet dögleni a 30 fokban klíma nélkül, hiába van leeresztve az összes redőny. Persze este meg nem lehet szellőztetni mert a szomszédban ugat a kutya a mi ablakunk alatt.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#23) D1Rect válasza updog (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Ők azok amikor kint -10 van fűtenek 25 fokra, de amikor kint 35 van klímáznak 20-ra.

(#24) nevemfel


nevemfel
senior tag

Több szintes házat építesz? Mutasd meg a feleségednek ezt a pár gondolatot!

Mit tegyek, ha nincs feleségem?

Forget your troubles, c'mon get happy

(#25) UnA válasza nevemfel (#24) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez egy egyszerű hivatalos eljárással megoldható :)

(#26) #90088192 válasza UnA (#25) üzenetére


#90088192
törölt tag

Át operálják nőnek? Erre gondoltál?

(#27) Eastman válasza D1Rect (#23) üzenetére


Eastman
őstag

Mamzi 16-ra állította mindenhol, ott.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28) UnA válasza #90088192 (#26) üzenetére


UnA
Korrektor

Látom, vannak ötletek :)

(#29) D1Rect válasza nevemfel (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

Nagyon szexista a bejegyzés és homofób is. ;]

(#30) Eastman


Eastman
őstag

Ma is megszeretgettem egyet.


+

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.