Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Nem is hallottam még róla... Hol lehet beszerezni?

Rip and tear

(#2) dabadab


dabadab
titán

Nekem a kedvencem az "erdei mez". Amikor megkerdeztem a meheszt, hogy az mi, akkor elmondta, hogy az azert kulonleges, mert viragporbol, hanem a leveltetvek urulekebol keszul :D

DRM is theft

(#3) adalbert1


adalbert1
veterán

Hmmm, erről még én sem hallottam... Engem is érdekelne a beszerezhetősége és egy körülbelüli ára...

(#4) Eastman válasza Zolaash (#1) üzenetére


Eastman
őstag

A Lehel piacon minden van. Az októberi 500g-os adagom egyébként selyemfű (selyemkóró) méz volt.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5) adalbert1 válasza Eastman (#4) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor lehet hogy jövő héten valamelyik nap kinézek, úgy is csak 4 megállóra lakom metróval.

(#6) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Részemről maradok a hársméz mellett. Tény, hogy nem vagyok "mézes-mázos", de ha kekeckedik a nátha, őt hívom segítségül.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) Zolaash válasza Eastman (#4) üzenetére


Zolaash
aktív tag

200 km... :U

Rip and tear

(#8) Eastman válasza Zolaash (#7) üzenetére


Eastman
őstag

Finom méz biztos, hogy felétek is van... :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9) nyunyu


nyunyu
félisten

Multkor elfogyott a teaba/kaveba szant harsmez adagom, igy szokasos nagybevasarlasom alkalmaval kutattam a Deli alatti CBA-ban, hogy mi a kinalat.
Haaat, hars pont nem volt, csak akac, virag, meg gesztenye.

Akacmezzel, meg viragmezzel anyam tomott regen eleget, ugyhogy azokra ra sem birok nezni, ugyhogy gondoltam kiprobalom a gesztenyet
950 volt a fel kilos uveg, nem bantam meg, megvan az uj kedvenc. :)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) talmida


talmida
Közösségépítő

Jó eladó lennél! :D Nagyon megkívántattad velem az akármilyen mézet.
Csak nehogy így nézzünk ki a sok méz evés után :DDD Igaz, akkor meg elmegyünk az egyik legjobb fogorvoshoz :)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#11) ollie válasza dabadab (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

mézharmatnak hívják

***

(#12) Eastman


Eastman
őstag

Erdei virágméz a decemberi választásom. ...ami mint később kiderült fenyőméz.

"Fenyőméz

Erőteljesen sötét színű, kellemes illatú, markáns ízű mézkülönlegesség. Magas ásványi anyag tartalma miatt kiváló étrend kiegészítő. Elsősorban azoknak ajánlható, akik nehéz fizikai munkát végeznek, vagy ásványi anyagok hiányában szenvednek. Sok foszfort és mangánt tartalmaz. Önmagában, tejben vagy tejeskávéban elkeverve, ínyencségként is fogyaszthatjuk."

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13) zeoos


zeoos
tag

Azért ez egy kicsit elgondolkodtató ... hmmm ... izé ... őőő.

Legjobb tudásom szerint a méhészkedés azért nem olyan egyszerű, hogy egy-egy kofánál minden kapható legyen (piciny "összeesküvés-elmélet" ízű ez a dolog) ... mondjuk mint őstermelő.
Egy-egy méhcsalád kinevelése nem olcsó szórakozás. Aztán ezeket a családokat természetesen ki kell tudni szállítani a mézgyűjtő területekre, ami ugyancsak elég költséges. Persze a várt mennyiség tükrében egyes helyekre több kaptárat kell telepíteni (ha a tulajdonose egyáltalán megengedi a gyűjtést) és a különböző "lelőforrások" természetesen nem egymás mellett találhatóak. Utána a méz kipörgetése sem egyszerű feladat, főleg ha több helyről kell elvégezni ezeket és azért ebben a világban sem ismeretlen a lopás, tehát a kaptárak biztonságáról is gondoskodni kell egyidőben.
Ha ezeket meggondolom, picit kételkedem a sokfajta méz árusító nénikében. Ha pedig nagykerben veszi a portékát, akkor annak olymi kevés köze van a mézhez!
Az igazi, eredeti méz: nagyon zamatos, valóban kiérezni belőle az eredetét, hogy milyen virágtól származik. Viszont kevésbé édes, mint azt lentebb olvastam egyes hozzászólásokban. Az eredeti méznek még az állaga is más mint azt a többség ismeri.

Persze csak javasolni tudom a méz fogyasztását, hiszen valóban a természet patikájának egyik gyöngyszeme, de azért feltétellel kell kezelni a sok marketingfogást, amivel ezt a terméket is misztifikálják. Próbáljatok őstermelőt találni, szerezzetek onnan mézet és ráfogtok jönni valójából miről is rizsáltam itt az előbb.

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#14) Eastman válasza zeoos (#13) üzenetére


Eastman
őstag

Őstermelő vagy? Mézzel foglalkozol?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15) shtml válasza zeoos (#13) üzenetére


shtml
őstag

Ja-ja, izocukor. Jópár éve már, hogy a vásárolt vegyes virágmézet (akácmézet nem szoktam venni) furcsa ízűnek találtam, Aztán pár hónapra rá kitört a mézhamisítási botrány, élén egy Klenáncz nevű "termelővel", akinek a mézében több mint 30% izocukor volt.

Tudsz ajánlani megbízható őstermelőt? Ugyanis nem mernék mérget venni arra, hogy az őstermelők egy része nem hamisít ugyanígy.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) Vladi válasza shtml (#15) üzenetére


Vladi
nagyúr

Naja. Bolti mézet ne nagyon vegyetek. A legegyszerűbb, ha ismeretségi körben kerestek őstermelőt!!
Az megbízható.

Az izocukor az még hagyján, ami kínából bejön tonnaszámra az már szánalom. :W

Persze ettől még lehet jó, amit a kereskedők árulnak.
Bár sok esetben amit speciális mézként árulnak, csak kis részében valóban az.
Ez természetes keveredés. Nem nagyon lehet megbeszélni a méhekkel, hogy most
erre ne szállj rá, csak arra. :DDD
De ha elég nagy a növénypopuláció, akkor lehet bízni a különleges dolgokban is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) zeoos válasza Eastman (#14) üzenetére


zeoos
tag

Nagyszüleim méhészkednek ... régebben többet, most már csak ritkán segítettem nekik.

Csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz, próbáljatok meg ismerettségi körben keresni valakit ... onnan biztos fogtok tudni szerezni fincsimincsi igazi mézet. Bár én is csak 1 liter körüli mennyiséget tudok kunyizni a nagyfatertól saját fogyasztásra (igaz ő nem nagytermelő), csak ennyi jut.

Amúgy az igazi propolisszal is hasonló a helyzet ... amit a kereskedelem árul, az csak valamilyen propoliszka szerűség :)

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.